Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Neil Gaiman

Neil Gaiman

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 10.2.2008 20:14:53
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to zločin, že o tomhle skvělém autorovi tady ví tak málo lidí. A nemá vlastní topic! :)

Ještě někdo ho má rád? Je to můj nejoblíbenější autor, už jen díky žánru, kterému se věnuje, ale i tak...jeho představivost, bizarní svět, který si dokáže vymyslet.
Existuje plno jemu podobných autorů, ale on to umí prodat a navíc byl první, kdo mě dovedl k urban-fantasy.

Nej kniha - Nikdykde, protože mě k němu přivedla a první láska je první láska :D
Američtí bohové jsou super a velmi jeho žánru se vymykající Hvězdný prach.

A samozřejmě Sandman!
Naposledy upravil Klenotka dne 10.2.2008 20:20:02, celkově upraveno 1
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 10.2.2008 20:18:42
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zatím jsem četl jenom Nikdykde. Rozhodně úchvatná kniha, odehrávající se ve skvělém světě :)
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 10.2.2008 20:21:58
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Joj, koukám, že na knížky máme dost podobný vkus. Od Gailmana jsem toho zatím četla žalostně málo, ale i to stačilo aby se stal jedním zmích nejoblíbenějších spisovatelů.
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 10.2.2008 21:00:28
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, Gaimana hltám. Je to můj velmi oblíbený spisovatel, je originální a celkem uvěřitelný, to se mi líbí. Dokáže napsat poutavej příběh z tzv. normálního, všedního prostředí. V jeho knihách je skvělej humor ale přitom vás i mrazí, miluji kontrasty. :wink:

A Sandman, to je kapitola sama pro sebe. Je to můj druhý nejoblíbenější komiks, hned po Vráně. Jen je těžké říct, jaký Sandman je nej....pro mne to bude asi Domeček pro panenky :wink:
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 10.2.2008 22:00:02
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zatim jsem se k němu moc nedostal - četl jsem jen jeden díl Sandmana a ten se mi dosti líbil - kdyby to v knihovně nebylo zarezervovaný na milion let dopředu, rád bych si přečetl další.

Ale teď mam zálusk spíš na Nikdykde.
Obrázek

Příspěvek 10.2.2008 22:14:48
galbovka Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Gaimana mám taky hrozně ráda a asi nejlepší knížku co jsem od něj četla, byl soubor povídek nazvaný Křehké věci.... To byla skvělá kniha u které jsem strávila dlouhou dobu.... ale samozřejmě i Nikdykde, či Američtí bohové nejsou vůbec špatní.
Ještě se mi hodně líbila kniha Dobrá znamení, kterou napsal ve spolupráci s Pratchettem, což je můj další oblíbený autor.
Hello, IT. Have you tried it turn off and on?

Příspěvek 10.2.2008 22:54:42
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mel jsem od bratranka pujceno Nikdykde a to me naprosto uchvatilo, strasne pekna knizka ... tak se casem chysta na dalsi (momentalne ctu Pratchetta)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 10.2.2008 23:02:50
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdysi jsem četla Nikdykde... výborná knížka. A na Vánoce jsem dostala další, Hvězdný prach. Až budu mít po zkouškovém tak si ji přečtu. Už se těším :D
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 25.3.2008 18:36:11
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za půl roku a kousek má vyjít nová Gaimanova kniha The Graveyard Book, alespoň v US. Obálku to má rozhodně zajímavou:
http://journal.neilgaiman.com/ - (post z pondělí 24.3.)

Neví někdo náhodou o čem by tak měla být? :) Nezachytil někdo nějaké informace? Snad už prý Gaiman někde i četl úryvky... tak kdyby někdo něco věděl, děkuju ;)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 25.3.2008 18:41:28
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bude to o batoleti, kterému umřou rodiče a místě nich ho budou vychovávat mrtví lidé na hřbitově. Něco jako Kniha Džunglí :)
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 25.3.2008 19:27:58
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to zní hodně slibně :) *zasvítila očíčka* Už teď se těším :jump:
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 25.3.2008 19:33:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
HAck píše:
Bude to o batoleti, kterému umřou rodiče a místě nich ho budou vychovávat mrtví lidé na hřbitově. Něco jako Kniha Džunglí :)


Wow :D To je celý Gaiman. Asi to bude pěkně ulítlé a bizardní :D Počítám, že tam asi nebudou přátelské zvířátka jako v Knize džunglí :D

Mezisvět mě pěkně zklamal, i když to psal ve dvojici :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 25.3.2008 20:05:10
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: K Mezisvětu jsem se bohužel ještě nedostala, ale zatím jsem všude viděla jen zklamané ohlasy... Docela škoda, začínám mít lehký Gaimanovský absťáček a do tohohle jsem vkládala naděje :?
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 25.3.2008 21:15:43
Han Ellen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 195
Bydliště: říše fantazie :D jinak Přerov...nebo Praha.... nebo Chotěboř... občas Slatiňany
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
žjova, asi se nechám inspirovat... jsme jedna z těch o něm zatím jenom slyšeli a Hvězdný prach mi ke všemu utekl v kině, takže taky nic... teď jenom, kde urvat nějakou tu knížku :oops:
>>>Sen je dobrodružná výprava, na kterou se vydáváme každého večera<<<

Příspěvek 25.3.2008 21:57:00
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V knihovně těžko, tam jsou beznadějně rozpůjčované - kdekoliv :D Ale teď vychází hodně jeho knih znovu. Já ty své staré ohmatané a desetkrát čtené za nové měnit nehodlám :D

Linn: Ono to není špatné, ale problém je, že je to sci-fi a ne fantasy. Já mám ráda Gaimana právě kvůli jeho stylu fantasy. A Mezisvět je takový, no, řekněme, že každý výborný autor fan fiction by dokázal v ich-formě napsat totéž. Ono je to totiž v ich-formě a chybí tomu takový ten obvyklý švih a humor (když ta kniha zamýšlí být vtipná, což tahle nejspíš být měla). Jestli znáš Nixovu Sedmou věž, tak tohle je hodně podobné - má to potenciál, mohlo by se to rozrůst do krásného, propracovaného světa, ale on tam klouže jen po povrchu. Prostě je tam u toho cítit takový ten promrhaný potenciál, že si řekneš "mohlo to být lepší". Je to napsané dobře, ale od Gaimana člověk prostě očekává víc, než "dobře". Tím tě samozřejmě neodrazuju od čtení, udělej si vlastní názor. :wink: Nemluvě o tom, že pro každého milovníka Gaimana je to v podstatě povinnost. :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 25.3.2008 23:18:23
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To jo, číst to budu stoprocentně. Ale jak říkáš, člověk si u Gaimana zvykne na určitý standart a pak hodnotí podle toho :) Třeba Koralina, kterou jsem četla naposledy, ta byla skvělá, ale na takové Nikdykde to nemělo ani zdaleka a je tam prostě lehké zklamání. Stejně tak Anansiho chlapci, kdy první polovina knihy mi taky přišla trochu fádnější, druhá mi to tedy nádherně vykompenzovala, ale jednoduše u toho Gaimana už mám posunutou stupnici oproti jiným autorům :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 26.3.2008 18:05:56
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nikdykde a Američtí bohové jsou takové vrcholy, řekla bych. A samozřejmě Sandman, ale ten tak trochu vybočuje :wink: Seriál Neverwhere nic moc, kniha je stokrát lepší.
Anansiho chlapci byli fajn, ale jak říkáš, druhá půlka byla taková lepší. Koralina je super útlá knížečka, kteru jsem si přečetla po cestě z Prahy domů :D Nevím přesně, na koho ji směřoval, ale děti vyděsí k smrti :D Teď je zfilmovaná a jsem na to hodně zvědavá. Je točená stylem jako Mrtvá nevěsta, tuším, takže to zní dost slibně. Už MirrorMask je takový opomíjený filmeček. I když to není podle knihy.

Mě kdyžtak zachraňují povídky ze sbírek Kouř a zrcadla a Křehké věci :D Nedávno jsem si přečetla znovu Hvězdný prach...hmm, že bych si to Nikdykde přečetla znovu...? :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 26.3.2008 18:38:27
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Seriál mám taky zkouknutý a kniha vážně mnohem lepší. Pamatuju si, když sem ji dočetla poprvý, měsíc na to jsem měla jet na Londýna a už sem se nemohla dočkat. Úplně sem se viděla, jak si tam šlapu po nábřeží, nakukuju do stanice Blackfriars a říkám si, na kteréže to lavičce Richard seděl :-D Lavičku sem sice nenašla, ale metro sem si prolezla, Londýn zamilovala a jen mě mrzelo, že sem se nedostala do Podlondýna :)
Ale MirrorMask sem zatím neviděla, za což se hrozně stydím... :oops: Na Sconu sem ji nestihla a doma ji zatím taky nemám, ale na to sem hodně zvědavá :) A pak Koralina, tu si hlídám, tu chci vidět v kině :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 26.3.2008 22:38:26
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Měla jsem stejný pocit, když jsem přijela do Londýna :D Ta knížka v člověku prostě stopy zanechá a když jsem jela metrem přes Earl´s Court, tak jsem skoro nadskakovala nedočkavostí, jestli Hraběte opravdu neuvidím... :)

Stejně na mě teď působí naše metro, ale to zase kvůli Lukjaněnkovi a jeho "Hlídkám" :D

MirrorMask dávali loni v létě na FF, možná ho dají i letos. Mám pocit, že ho pro velký úspěch dávali dvakrát. Ale starší filmy asi dávat nebudou :dontknow:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 27.3.2008 17:56:51
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přesně! Občas když se takhle vezu na eskalátorech se sluchátkama v uších vzpomenu si na Antona... :D

Na FF se chystám, bylo by fajn vidět to na velkým plátně :) Navíc když člověk kouká na film ve více lidech, tak si to někdy užije mnohem víc než o samotě (a taky má pak do koho hučet dojmy :D).

Včera sem si jen tak večer vytáhla Nikdykde, že si připomenu příjemné chvilky a spát sem šla s velkým sebezapřením v půl druhý v noci s tím, že bych ráno nevstala. Úžasná knížka. Asi si takhle někdy udělám Gaiman-maratón, víkend by mohl stačit :D
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 27.3.2008 19:23:02
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se tuhle takhle zasekla v metru a zrovna šla kolem Hexx a že jsem se prý tvářila nějak urputně :D Asi jsem poblíž cítila nějakého Temného :D
Nebo to byli Croup a Vandemar :scratch: :D

Nikdynikde čtu v pravidelných intervalech, už je to pěkně ohmataná knížka:D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 27.3.2008 20:47:45
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:D Ono člověk si skoro říká, jestli by se neměl bát i těch Světlých... občas :)

Nedávno sem dočetla od Kulhánka Noční klub a jsou tam dvě takové postavy - pan Wries a pan Van Vren. Když se poprvé objevili na scéně, úplně sem si říkala, jestli se autor nenechal inspirovat Gaimanem :) Ty charaktery byly docela podobné Croupovi s Vandemerem (ne úplně, ale dost na to, aby mě to zarazilo). Taky se kolem nich vznášel takový ten hmatatelný pocit nebezpečnosti, zdůrazněný jejich všedním přístupem. Gaiman ty dva vylíčil úžasně (teda nejen je) a mnohem víc na mě zapůsobili skrze stránky než v té televizní sérii, ale Kulhánek zůstal jen pár kroků pozadu.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 28.3.2008 16:47:46
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem dala na vaše pochvalné ohlasy a včera jsem Nikdykde také konečně dočetla...a líbilo se :) , i když mám z toho trochu rozporuplné pocity. Je to vůbec první knížka, kterou jsem z urban fantasy četla, takže to byl takový nezvyk, zase něco pro mě zcela nového..Každopádně myslím, že na podruhý bych si už knížku mohlo oblíbit :D
Jinak litovala jsem, že jsem v Londýně nikdy nebyla. Přece jenom by se to četlo líp, kdybych si uměla místa živěji představit :(

Příspěvek 28.3.2008 16:56:49
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Urban-fantasy je na poprvé vždycky nezvyklá. :wink: Mně k ní přivedlo právě Nikdykde a teď je to můj nejoblíbenější žánr. Právě kvůli těmhle zážitkům třeba z toho metra :D Člověk se do toho může lépe vžít. :wink: Nejlepší je, když se to odehrává přímo v našem světě, paralélně s tím naším. Proto mě třeba nebere vlna New Weird.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 28.3.2008 22:26:04
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak říká Klenotka, člověk si to dost užívá, když si to může živě představit z vlastní zkušenosti :) Taky mám ráda urban-fantasy, i když třeba v případě Powersových Bran Anubisových mi nevadí ani trocha toho steampunku.
Navíc v případě Gaimana se k tomu přičítá ještě navíc geniální vypravěčský styl :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Literatura