Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Neil Gaiman

Neil Gaiman

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 04.6.2008 23:47:33
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vím, že se to nemá, ale vzhledem k časové prodlevě si dovolím dát sem svůj druhý příspěvek pod sebou :wink:

Před hodinku jsem dokoukala MirrorMask a musím říct, že se mi to líbilo. Hodně moc se mi to líbilo. Ta atmosféra byla taková příjemná, barvy mi taky sedly, ačkoli to nebylo nic akčního, nenudila jsem se ani chviličku a Gaiman z toho úplně tryskal :) Možná hudba mě z počátku zarazila, ale jak šel příběh dál, splynula mi pěkně z obrazem a celé to vytvořilo opravdu skvělý výsledek.
Z postav rozhodně nejvíc zabodoval Valentine, byl úžasný, těmi svými poznámkami a průpovídkami mi nevím proč připomněl Marcuse z Babylonu 5 (vím, že to nemá žádnou souvislost, ale prostě mi ho hrozně připomněl).
Vůbec grafické zpracování mi příjemně navodilo tu snovou atmosféru a velice jsem ocenila, jak si s tím pohráli. Hlavně jedna z prvních scén z té snové říše, když stojí Helena na mostu s Valentinem a on se diví, že nemá masku a kolem proplouvají ty ryby... Nádhera.
Prostě skvělý filmeček :)

Edit: Málem bych zapomněla, bylo to natáčeno částečně v Brightonu a pro ten já mám slabost :) Záběr na to pobřeží mi vždycky vyloudil na tváři úsměv, což už je ale čistě subjektivní hledisko, ještě subjektivnější, jak celé mé subjektivní hodnocení :D
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 15.6.2008 21:47:44
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si po třech měsících konečně vyšetřil čas na další knížku a volba padla na Nikdykde. Rozhodně skvělá knížka, docela to člověka přivede k zamyšlení, co všechno se kolem děje...
A taky bych se chtěl podívat do světa pod některým z velkoměst - nejen toho fiktivního, ale do míst, který reálně existujou i když mě z mýho pohledu přijdou absurdní, viz. 50 uzavřenejch zastávek podzemky pod Londýnem ...

No přes prázdniny mám celkem doct času, tak bych mohl pročíst další věci od něj :)
Obrázek

Příspěvek 23.8.2008 21:20:37
Han Ellen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 195
Bydliště: říše fantazie :D jinak Přerov...nebo Praha.... nebo Chotěboř... občas Slatiňany
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
I já se přiznávám, že jsem si konečně přečetla Nikdykde a bylo to fakt tak dobrý, jak to tady všichni chválíte :)
Pak jsem si na netu něco našla o autorovi a když mi bliklo, že to je ten týpek, co napsal s Pratchettem Dobrá znamení, tak už teď vím, co si chci přečíst jako další... Už abych zase chodila do školy, to čtu víc než o prázdninách, kdy mám moc aktivit :D (aspoň něco pozitivního na té škole)
>>>Sen je dobrodružná výprava, na kterou se vydáváme každého večera<<<

Příspěvek 12.12.2008 15:47:55
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za pár dní, konkrétně 16. prosince, vydá Polaris nejnovější Gaimanův přírustek - Kniha hřbitova (The Graveyard Book). A podle ohlasů na zahraničních serverech to vypadá na další skvělý kousek :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 12.12.2008 19:16:44
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To zní perfektně, už se těším!

Nedávno se mi dostal do rukou komiks Vraždy a housle. Je to sice hrozně krátké, ale o to hezčí. Celé je to vyprávěné z pohledu bezejmeného muže vzpomínajícího na své dětské setkání s osteopatem, který znal Al Capona. Perfektní je nejen Gaimanův scénář, ale i malba Davea McKeana. Doporučuju!
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 13.12.2008 01:25:25
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lirael: Zrovna nedávno jsem to měla v rukou :) Souhlasím s tím, cos napsala, ale přiznám se, že na první přečtení mi to neřeklo tolik, jako na druhé, resp. třetí. Do tohohle se chce IMO trochu ponořit a zamyslet se. Rozhodně je to zajímavé čtení.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 14.12.2008 00:11:06
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Linn píše:
Za pár dní, konkrétně 16. prosince, vydá Polaris nejnovější Gaimanův přírustek - Kniha hřbitova (The Graveyard Book). A podle ohlasů na zahraničních serverech to vypadá na další skvělý kousek :)


Skvělé! :) Tak to hned v úterý vystartuju do knihkupectví :) Už jsem si chtěla koupit originál, ale nesnáším mít nepořádek v sériích a mít kus česky a kus anglicky :)

Ještě by Polaris konečně mohl vydat Across the Wall a zbytek Klíčů od království :( (tam to na tu anglickou verzi vidím)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 07.2.2009 19:15:17
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak bych sem mohla napsat nějaké ty dojmy :D
Kniha hřbitova je za mnou, na Nový rok jsem si ji přelouskala, a musím říct, že se mi moc líbila. První místo sice stále bezpečně drží Nikdykde následováno Hvězdným prachem, ale myslím, že na tu třetí příčku už dosáhne bez problémů. Gaiman vsadil na volnější tempo a podle mě mu to vyšlo. Hřbitov sám o sobě je dost atraktivní prostředí, tolik akce se od něj neočekává a navíc ta atmosféra byla prostě skvělá. Postava Silase se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších vůbec, něco na tom chlápkovi prostě je... :)
Teď radši spoiler:
Toto je spoiler!!!:
Závěrečná akce s Jacky, hlavně u toho Frostova domou, mi hodně připomněla staré dobré Nikdykde. Vůbec to rozuzlení bylo takové Gaimanovské. A upřímně, pan Frost mi byl podezřelý od začátku, ale když té holce tehdy na hřbitově nic neudělal a jen ji odvezl domů, pak se navíc spřátelil s matkou, má obezřetnost poklesla až skoro zmizela - o co větší překvápko pak bylo, když se z něj vyklubal ten sympaťák z nožem z úvodu :)
Stejně jako u Amerických bohů, i tady si pan Gaiman pohrál s mýtickými postavami trochu po svém, to se mi líbí :)

Závěrem, rozhodně můžu doporučit. Možná, že tentokrát se v tom víc najde už zaběhlý čtenář NG, ale i ostatním by se to měl bez debat líbit :)


EDIT 7.2.09:
Tenhle týden měla premiéru v Americe Koralina a podle ohlasů je to výborné. Nenarazil někdo náhodou na nějakou informaci, zda se to dostane i k nám? A pokud ano, kdy asi tak?
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 07.2.2009 19:38:31
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No k nám se to dostane, ale až v červnu.
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 26.3.2009 17:42:01
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska jsem si koupil Koralinu a Kouř a zrcadla.

Chtěl bych se zeptat,jak stará je ta knížka Kouř a zrcadla,protože když jsem v knihkupectví chtěl nějaké knížky od Gaimana,tak kromě Koraliny mi prodavač podal a ukázal i tu druhou,načež jsem mu řekl,že jsem o ní neslyšel a zepatal se,on mi řekl,že ji má teprve 14 dní.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 31.12.2009 01:00:30
ronin Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 140
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
četk jsem knihu Dobrá znamení a musím uznat že to je jedna z nejlepších knih co jsem četl,teda z tohohle žánru
coming soon or later

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Literatura