Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Svět Hlídek

Svět Hlídek

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 11.10.2008 14:12:56
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak on je ten svět dost zajímavý sám o sobě bez ohledu na to v jakém státě se příběh odehrává (i když samozřejmě, jednomu je povědomější panelák v Moskvě než mrakodrap v NY, že), spíš mám strach, že z toho udělají akčňák Světlo x Temnota, kde stále něco exploduje, hrdinové jsou hrozně cool, metají se magické blesky a podobné kraviny. O tom hlídky nejsou... (ehm, to ní dost zmateně, snad chápete co se snažím říct...)

On tam má hrát Hugh laurie :shock: :lol: Koho?
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 11.10.2008 15:10:42
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak právě o to jde :( Ono by mi nevadilo, kdyby to třeba byl samostatný příběh o americké hlídce (tedy ne adaptace), ale oni z toho udělají dost možná druhý Matrix a to se mi nelíbí. Příběhy Hlídek nejsou o velkolepých akčních scénách a o bum bác akcích. Ano, jsou tam, ale často se tam řeší i konflikty morální, o tom, že Jiní si často myslí, že jsou lepší, než lidi, zkrátka, to do filmu asi nepůjde dát, pokud si Keannu (kterého mám osobně hodně ráda, ale ne kvůli Neovi - jeho Constantine je nej :)), nasadí tmavé brýle, vytáhne si nějakou supr trupr pistolku, která bude vrhat kouzelné paprsky, tak to nebude ani hlídka, ale zkrátka další fantasy, kterých je teď plno. A my víme, že Hlídka není ledajaká fantasy, kterých je teď plno, že? :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 11.10.2008 15:11:59
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dr. Domeček asi amerického Zlouna Zvoluna ze Zvolena
jinak by mě zajímalo, jak v dnešní době vypadá v šeru WTC
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 11.10.2008 15:33:18
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm, zajímavá myšlenka :) Podle mě to bude jedno z center, kde se bude srocovat Tma. Opravdu, temná jáma do země - ošklivé. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 11.10.2008 15:44:09
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě je to to nejlepší,co mohlo Hlídky potkat :)

Prostě to reklamu potřebuje a i blbý Průvodce Noční hlídkou seznámí čtenáře s prostředím,a donutí ho si koupit knihu.aby se dozvěděl víc.

Laurie podle mě bude podobný charakter jako Semjon. Prostě cynický (nic jiného už po těch letech snad nezahraje :D ) všeznalý průvodce pro mlíčňáka Reevese. A pochybuju,že se jeho postava bude jmenovat Anthony :palka:

Snad to přivede víc lidí k sérii no :bounce:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 17.10.2008 23:46:48
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebojte se metání magických blesků pořád to bude reálnější (v příběhovém slova smyslu) než to co sem viděl v Denní hlídce.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 18.10.2008 00:22:11
filkol Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak se taky trochu zapojím k dojmům z Ljukaněnkovych děl a musím říct, že je to famózní autor... Neříkám, že jsem nějáký velký čtenář, který má načteno stovky knih, ale nebojím se označit serii Hlídek za nejlepší knihy které jsem četl... Průměrný čas na přečtení jedné knihy mám asi 2 dny a musím říct, že to byly vždy dva dny plné napětí, přemýšlení o různých variantách a nakonec o úpném vyvedení z předešlých úvah ... prostě autor dokáže vtáhnout do děje, donutí zamyslet se nad sociálními nebo morálními tématy a nakonec vždy překvapí... prostě nádhera a fantazie která může směle soupeřit i s Tolkienem i když každý má svůj vlastní svět... z jiných Ljukaněnkových knih jsem přečetl Bludiště odrazů, které můžu doporučit hlavně počítačovým nadčencům, kteří poznají jak by mohl počítačový svět třeba jednou vypadat ... už se těším až si přečtu pokračování... Myslim, že každý si tady najde svoje, nezáleží na pohlaví, náboženství ani přesvědčení prostě čtěte 8)


PS:jen by to chtělo další hlídku :cry: už mám celkem absťák...

Příspěvek 18.10.2008 09:19:09
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Yeyind: No tak já reálný magický záblesk v životě neviděl :D
Podle Lukjaněnka magické souboje proíhají dvěma způsoby.
Buď všichni zmizí do šera co nejhlouběji a mezi lidmi nejsou vidět, nebo (snadnější cesta) povolávají sílu šera do světa lidí. Každopádně Lukjaněnko někde zmiňoval,že souboje jsou manipulace s čistou silou,pokud ti nejde o samotný efekt,takže jakékoliv světelné efekty jsou jen úlitba divákům :)

Bojové scény v Denní hlídce jsou dokonalé 8)
Držení auta,prostrčení zaskleným okýnkem. Nakopnutí a následný pád na auto.

Pak taková hezká symbolika pro kouzla z knížních Hlídek
To Světlanino kouzlo s autobusem považuju za prokletí tak druhé kategorie :)
Pak jak bičuje Zavulon tím drátem,tak to byl jasný Šaabův karabáč :D
Já sem si tam toho našel spoustu

filkol: ono to zase tak dokonalé není :)
Noční hlídka je v podstatě samostatná kniha. Spousta faktů je nám od Denní dál prezentována jinak. Ale všechny se dají vysvětlit.(okecat :D )
Smutnější už je,že Temná hlídka od Vasiljeva úplně změnila pravidla a Lukjaněnko se tím chtě nechtě musel řídit dál :wall:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 18.10.2008 12:47:10
filkol Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak já právě čekal,že po temné hlídce Ljukaněnko něják zahrne věci z temné i do poslední hlídky, ale přišlo mi, že něják moc ho to neovlivnilo a pravidla v jeho knize zůstaly myslím stejné... Jako úplňe dokonalé to není, abych pravdu řekl tak asi nejslabší mi tam přijde filozofie temných, respektive jako by ani žádnou neměli, ale v mnoha ohledech se to dokonalosti dost přibližuje...

A co se filmů týče tak hlavně denní hlídka má s knižní předlohou pramálo společného... jasně najdou se tam i věci dobře převedené z knih, ale co se dějové linie týče tak to spíš je samostatné dílo. Pokud bych to měl srovnávat s knihami tak se mi filmy moc nelíbí, ale pokud se na to podívám samostatně tak to celkem jde...

Příspěvek 19.10.2008 18:33:47
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Geser píše:
Podle Lukjaněnka magické souboje proíhají dvěma způsoby.
Buď všichni zmizí do šera co nejhlouběji a mezi lidmi nejsou vidět, nebo (snadnější cesta) povolávají sílu šera do světa lidí. Každopádně Lukjaněnko někde zmiňoval,že souboje jsou manipulace s čistou silou,pokud ti nejde o samotný efekt,takže jakékoliv světelné efekty jsou jen úlitba divákům

Bojové scény v Denní hlídce jsou dokonalé 8)
Držení auta,prostrčení zaskleným okýnkem. Nakopnutí a následný pád na auto.

Pak taková hezká symbolika pro kouzla z knížních Hlídek
To Světlanino kouzlo s autobusem považuju za prokletí tak druhé kategorie :)
Pak jak bičuje Zavulon tím drátem,tak to byl jasný Šaabův karabáč :D
Já sem si tam toho našel spoustu


Pokud jsi dobře vzpomínám manipulaci s čistou silou zvládají tak mágové mimo kategorie a možná i té první jak popisuje Anton při nahánění posledního majitele Fuaranu (a jak se to hezky obešlo skoro bez spoileru :-D). A Anton je mág druhé kategorie (v Olžině těle možná ještě méně). Neřeknu kdyby po tom chlapovi hodil "Pres", ale z něj se stala ženská verze Supermana. Jinak podle všech knih usuzuju, že žádný Jiný není vyroben z titanu a tudíš pochybuju, že by s nima šli dělat takový skopičárny
Toto je spoiler!!!:
omlátit si o nos jedoucí autobus, po tom kopanci odhodit celý auto, proskakování dveřmi metra

Karabáč Šaabův má lidi spálit, ne udělat z drátů zázračný biče. A taky by mě zajímalo, co to bylo za kouzlo že skočil do skleněné tabule a objevil se na stanici metra.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 19.10.2008 18:44:21
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Manipulaci se základní silou zvládají i neiniciovaní (Jegorova kouzla, přísahy na Sílu atp) :wink:

Sem netvrdil,že to je ve filmech přesně podle knih. Ale jestli se tam objeví drát-bič,tak to asi fakt evokuje dojem kouzla,který v knihách používají snad nejčastěji :)

S tím proskokem sklem jsem četl o tom,že to nějak souvisí s obsahem toho bilboardu (ruská popkulturní narážka či co)
nebo to prostě proskok :D
Toto je spoiler!!!:
Mě prostě ve filmech o kouzelnících přijde cool,když odnikud povoláš autobus,kterej to napálí do nepřítele 8)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 19.10.2008 18:53:51
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
odpověď na tvůj spoiler: to okoukaly z Jumpera :-D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 27.1.2009 17:53:26
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak včera jsme konečně dočetl Poslední hlídku a skvělé. Jinak celkově sérii Hlídek hodnotím hodně kladně. Je těžký říct která knížka se mi líbila nejvíc, ale asi nejslabší mi přišla Temná hlídka, u které mi moc nesedl ten styl vyprávění.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 27.1.2009 18:19:48
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jiný spisovatel, jiná pravidla světa, ta sebranka flákačů vykreslena jako pohodářští profíci... No nedivím se ti, taky se mi líbila nejmíň.

Jinak novinky o americkém remakeu se jaksi vypařily. Nejsem schopnej zjistit kam. Info ocením:)
Zato startuje další Bekmambetova Šerá hlídka se starou skvadrou. Myslím, že po Wanted ho to nechají natočit v američtějším stylu. No uvidíme...
A všiml sem si, že v Admirálovi hrál Kerenskiho představitel Zavulona. Ten herec bere pořád zlejší role :lol:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 27.1.2009 18:25:15
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Šerá hlídka? Výborně! Ale jak to chtějí natočit s tím zakončením Denní?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 27.1.2009 18:30:13
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No zatím to vypadá, že kvůli sponzoringu od Foxu to musí natáčet v Anglii a vzhledem k vyřešení všeho v Denní hlídce může v být v dalším dílu prakticky cokoliv :)
Třeba ho vážně pošlou do Skotska :D
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 29.1.2009 16:38:30
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mě napadlo. Chtěl jsme se zeptat už dřív, ale zapomněl jsem. Nevíte, který postavy jsou vyobrazený na obálkách jednotlivých knih?
Vypochopil jsem že
Noční hlídka: Anton
Denní hlídka: Alice
ale dál si nejsem jistej.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 30.1.2009 18:50:56
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Šerá hlídka: Inkvizitor
Toto je spoiler!!!:
pravděpodobně Edgar, radši spoiler:)

Temná hlídka: Jamajčan
Toto je spoiler!!!:
ten prastarej amatér

Poslední hlídka:
Toto je spoiler!!!:
Tady to tipuju na Merlina


Ale je možný, že pan Fibiger občas nemyslel nikoho konkrétního :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 30.1.2009 21:32:35
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak možný je všechno, ale ono všechno co se na té obálce objevilo, tak tam většinou bylo.
Každopádně díky.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 02.2.2009 22:09:06
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
lidi navazuje posledni hlídka na temnou ? me se temna nako nechce číst když je od nekoho jineho
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 02.2.2009 22:41:43
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já to taky četla bez ní a nic se nestalo. V Poslední hlídce je jen pár zmínek, a to si dáš dohromady i bez toho, aniž bys Temnou četl :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 02.2.2009 22:49:45
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ona se Temná hlídka odehrává ještě před Šerou... :D
Ale až na dvě zmínky v Šeré (které jsou spíš doplňující) není o tomhle spin-offu žádná další pasáž...
Já to původně četl taky po Šeré, a to mě pak sakra překvapilo, když tam
Toto je spoiler!!!:
byli Kosťa s Lasem


Navíc si tu pseudomorálku, kterou tam Vasiljev prezentoval, přijali za svou i upíři a vlkodlaci z conů. Sranda :D
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 02.2.2009 23:36:08
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:shock: fakt ? :rflmao: hh to mám z toho že čtu ebooky
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 19.2.2009 20:25:08
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím. Dozorcon se spolu s Festivalem Fantazie neúprosně blíží a pokud by se ještě někomu chtělo nějak přispět, tak je vítán :)
http://www.hlidky.cz/galerie.php?id=14&ido=11
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Literatura

cron