Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Svět Hlídek

Svět Hlídek

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.3.2008 21:27:45
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chtěl bych vám představit Veleúspěšnou sérii Hlídky
Jedná se o takzvanou Urban fantasy(fantasy,odehrávající se ve městech)
Otcem a autorem této série je ruský spisovatel fantastiky,pan Sergej Lukjaněnko
Obrázek

Už od nepaměti je v lidském světě tajná organizace čarodějů,vlkodlaků upírů a vědem.Ti se rekrutují z obyčejných lidí.Možnost,jestli se člověk narodí jako možný člen této komunity,tzn jedinec s magickou silou,je naprosto nepředvídatelná.
Tito jedinci,kteří se své schopnosti naučili alespoň částečně kontrolovat,s ním začali nakládat podle svého přesvědčení.V té době se objevily i první konflikty.Mezi Jinými,jak si dodnes říkají..
Jiný,který je psychicky narušen,může způsobit víc škody,než celá armáda.Jiní s největší silou se proto dohodli na přísné kontrole výuky noviců.Ale objevily se názorové rozdíly.Jedni chtěli lidstvo ovládat,vědomi si své nadřazenosti a druzí jej chtěli ochraňovat.Válka začala...
Lidé i Jiní umírali po tisících,a boj stále narůstal.Nejmocnější kouzla byla s'to zničit celý svět.
Proto se Velcí znovu po staletích sešli a uzavřeli podmínky.

Jsme Jiní.
Sloužíme různým silám,
ale v šeru není rozdílu mezi absencí Tmy
a absencí Světla.
Náš zápas je s to celý svět zničit.
Proto uzavíráme Velkou dohodu o příměří.
Každá strana bude žít podle svých zákonů.
Každá strana bude mít svá vlastní práva.
Svá práva a své zákony proto navzájem omezujeme a přizpůsobujeme.
Jsme Jiní.
Vytváříme Noční hlídku,
aby síly Světla mohly dohlížet na síly Tmy.
Vytváříme Denní hlídku,
aby síly Tmy mohly dohlížet na síly Světla.
Za nás za všechny rozhodne Čas.

Velká Dohoda,úvod



Děj prvního románu,Noční hlídka,se odehrává v současné Moskvě.Jeden z nejslabších Světlých mágů,Anton Gorodětskij se navzodry svému zařazení jako programátor vydává na lov upíra,který vysává lidi bez řádného povolení,Ovšem netuší,že Temní z Denní hlídky vypracovali plán na konečné zůčtování se všemi Světlými.A hlavní roli v plánu hraje on...

Druhý román,Denní hlídka,zase popisuje chod Denní hlídky.Čtenář zjistí,že nic není černobílé.A motivy Světlých také nejsou zrovna nejčistší.Dočteme se o životě bojové vědmy čvrté kategorie,Alici Donnikovové a v druhé části knihy se vydáme na summit Jiných,kde se bude rozhodovat o osudu světa v následujícím století.České čtenáře potěší místo onoho srazu-Praha.Autor zde chválí vše české a i Radek Zelenka by měl s propagací naší republiky co dohánět...
Zároveň se dovídáme o nové organizaci Jiných,Inkvizici,jejíž členové se rekrutují z obou táborů.Světlých i Temných.Je to výkonná moc zajišťující dodržování Dohody na nejvyšších úrovních a zabraňování vzniku možných precedentů do budoucna.
Sergej Lukjaněnko si na pomoc přizval spoluautora,Vladimira Vasiljeva

Další kniha v pořadí,Temná hlídka,je pokus o první spin-off této série.Napsal ji tentokrát sám Vladimir Vasiljev a vypráví se v ní o cestě výkvětu ukrajinských Temných do San Petěrburku za podivným úkazem,který by mohl zničit křehkou rovnováhu mezi Jinými.

Poslední kniha trilogie,Šerá hlídka, opět vypráví o Antonu Gorodětském,který mezitím povýšil a má ženu a dceru.Je povoláván jako nezávislý konzultant k projednání případů,které spadají do kompetencí obou Hlídek.Ale jedna rutinní kontrola se zvrtne a odhalí dávné zlo,které mělo zůstat pohřbeno navždy.
Netřeba dodávat,že tuto knihu napsal Sergej Lukjaněnko,tentokrát již sám.

Poslední u nás vyšlá kniha ze série se jmenuje Poslední hlídka.Zdálo se,že Merlin je legenda,ale teď to vypadá,že legendy ožívají...V této knize se nám odhalují některé nejasnosti z předchozích dílů,a sám děj slibuje další pokračování.


Vladimir Vasiljev nedávno potvrdil své ambice o napsání dalších dílů,a jiný ruský autor již v rusku vydal první část nové spin-off série.
Byly také vydány dvě povídkové sbírky a osm komksových knih.Vše s nápisem made in Russia.Stalo se to národním stříbrem.

Prostě vřele doporučuji.Předávám ti slovo Klenotko:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 12.3.2008 21:40:43
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já se přidám. Právě jsem dočetla Šerou hlídku (ano, Gesere, na konci jsem se opravdu pobavila :D) a tři díly, které jsou podotýkám pěkně bichle, jsem stihla přečíst za necelé tři týdny. Je to fantastické čtení. Osobně miluju urban fantasy. Můj nej autor je Neil Gaiman, ale Hlídky jeho dílům šlapou na paty. Proč? Protože se to odehrává v Rusku. Popis některých míst, metra, lidí, i "postkomunistické" nálady je tak skvělý, že se do toho člověk vžije mnohem lépe, než i do klasické fantasy.
Rozhodně zajímavou postavou je Anton. V první knize je dá se říct nováčkem a tak skrz něj (1. a 3. kniha jsou psány jeho očima v ich-formě) vlastně všechno jakoby poznáváme. Jdeme celou tu cestu s ním, a ta cesta v knize trvá několik let. Denní hlídka, tedy druhý díl, je psaný neobvyklou formou a v poslední části se odehrává v Praze.
Kniha je vždycky složená ze tří příběhů, které se na konci zajímavě spojí a vytvoří tak celkový obraz. Navíc odkazují i na knihy předchozí. Hlavně Denní a Šerá hlídka mají hodně zajímavé konce :wink:

Já jdu na další Hlídku (uznávám, přeskakuji Temnou a jdu rovnou na Poslední, protože jsem zvědavá, co bude s Antonem dál :D) a těším se na, snad, další pokračování.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 12.3.2008 22:04:36
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Do takového topicu považuji za svou osobní povinnost také přispět svou troškou :)
Série Hlídek se mi už nějakou dobu vyjímá v knihovničce a své místo tam si bezesporu zaslouží. Lukjaněnko je výborný autor. Vladimir Vasiljev mu zdatně sekunduje, třebaže mi jeho styl nesednul tolik jako ten Lukjaněnkův. Úvodní dva díly považuji za nejlepší vůbec, třetí a pátý trochu slabší a čtvrtý (Vasiljevův) za nejslabší, ale je potřeba si uvědomit, že to je seřazení jen v rámci série, i tak patří ty "horší" díly Hlídek k jedněm z nejlepších knih, jaké jsem dosud četla (a skromně podotýkám, že jich už pár za sebou mám).

Podobně jako u Klenotky i u mě patří Neil Gaiman do čela, ale svět Hlídek má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to tím, že Moskva nemá zase tak daleko k Praze... když v úvodním dílu popisuje Lukjaněnko hučící eskalátory, představila jsem si ty pražské a atmosféra mě dostala mnohem snáz než třeba u Miévilleova Perdida (které osobně považuju za jednu z nejlepších knih v žánru).

Nechci opakovat již napsané, takže jen připojuji své jednoznačně doporučení.

Příspěvek 12.3.2008 22:25:36
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
výborná trilogie, jedny z nejlepších knížek které jsem kdy četl
nemůžu se rozhodnout jestli byla lepší Noční nebo Šerá,
Poslední Hlídka byla taky hodně zajímavá a co se mi líbilo bylo zapojení "civilních" (neJiných) lidí do souboje a dokonce jsem i uvěřil že za tím může stát Kosťa 8)

jestli bude americký film doufám že to neposerou, třeba byl ruský film na své možnosti dobrý ale totálně zmastil knižní předlohu, třeba když místo "magie" používali baterky

hráli jste někdo kompohru?
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 12.3.2008 22:30:16
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo,já jo.ujde.Je fajn,že se můžeš rozhodnout,jestli budeš hrát za Světlý nebo Temný a jestli budeš mág nebo čaroděj(temná verze),nebo léčitelka nebo vědma.Je to podle knížek víc,jak oba filmy dohromady :lol:

No taky doufám,že to amíci nez...ale co sem četl na interním foru ty produkční společnosti to vypadá,že se sám Quentin Tarantino hlásí o režisérskou židli...Začínam se bát :D

EDIT:Jéžiš,já na hru úplně zapomněl!!!Doplnim co nejdříve :oops:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 13.3.2008 18:34:12
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky přidám svůj názor. Sérii hlídek jsem měla kdysi půjčenou a rozhodně bych si ji chtěla časem dokoupit do knihovničky. Je to hodně chytlavě napsané, příběh je úžasný...jednoduše je to hodně návykonvé. :) Některé z jednotlivých povídek (příběhů, nevím, jak to mám napsat) končí nečekaně, ale zároveň skvěle. Osobně řadím první dvě knihy mezi nejlepší, nejméně se mi však líbila Temná Hlídka. Příběh má, ale chybí mi tam taková ta Lukjaněnkovská jiskra...dočetla jsem ji jen silou vůle.
Antona jako hlavní postavu mám osobně moc ráda, má různé pohledy na věci.
No, vše tu již bylo téměř řečeno, tak se myslím nemusím moc rozepisovat. :) :wink:

Btw Opravdu bude remake? To mě fakt překvapilo a to obsazení...asi pět minut jsem se tu smála a nemohla se nadechnout, na to jsem opravdu zvědavá. :D I když oba herce mám taky ráda...ale jednoduše si je tam nějak neumím představit. :)

Příspěvek 13.3.2008 21:01:39
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Další infa k filmu:Skvadru herců doplní podle všeho Chris Ewans(Johnny z fantastic four) a Forest Whitaker(film Poslední skotský král)

Začíná se to rozjíždět :D doufám,že to nakonec sponzoři schválí.
Keanu-Neo by uhýbal kouzlům,Ewans by házel firebally a Laurie je bude léčit.Quentin si tam střihne roličku člověka,kterej umře během první minuty.To co se mi rýsuje se mi přestává líbit.Každopádně to zanechá v kinematografii svoji stopu...

Umí tu někdo rusky tak dobře,abychom mohli dát do éteru komiksy v e formě?
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 13.3.2008 21:58:48
Spec.Fugaz Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 83
Bydliště: Brnko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ja viděl jen film Noční hlídku......ale už je i Denní hlídka prej asi začnu stahovat
:lol:
O'Neill:Tak co si myslíš o Ashrakovi Teal'cu?
Teal'c :Myslím že nám něco tají.
O'Neill:A co?
Teal'c :To nevím vždyť to tají.

Příspěvek 13.3.2008 22:28:35
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Denní hlídka už je celkem dost dlouho. Resp. já ji stáhl předloni (!)
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 13.3.2008 22:31:12
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jj,k nám do kin šla Denn hlídka až o dva a půl roku později.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 13.3.2008 22:32:54
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha tak proto. Mi to právě bylo hrozně divné. Říkal jsem si, jestli to není nějaká jiná denní hlídka :D
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 13.3.2008 22:43:26
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ne neni to jiná.Je to ta samá Denní hlídka s nevyužitým potenciálem.Ten film je jen pro fanoušky knižních předloh.Lukjaněnko na jednom foru psal,že tahle verze příběhu byla jeho promoverze knih.Dodnes děkuju oné nadpřirozené síle,o níž všichni pořád jen mluví,a co se mi dosud neukázala za to,že to předělal do dnešní podoby.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 17.3.2008 01:19:00
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si teď dokoukala Denní hlídku a nějak se z toho nemůžu vzpamatovat. Přišlo mi to jako hrozný guláš. Jednak to tedy nebylo vůbec podle knihy Denní hlídka, ale o příběhu z Noční hlídky, a totálně převráceném. Alice milující Kosťu, Světlana jen jako nějaká zmatená, zoufalá zamilovaná a vůbec ne silná kouzelnice, Jegor...:(
Noční hlídka, i když se od předlohy odklonila, se pořád jakž takž knihy držela, ale to, že z Jegora udělali jeho syna bylo trochu moc hollywoodské.
Jediné, co na druhém filmu bylo vidět, že měli víc peněz a taky nechali Antona konečně dělat nějakou magii, a normálně vcházet do šera.
Akorát jak chtějí natočit třetí díl, když milého Antona se Světlou "vymazali"?

Doufám, že Amíci to nepřevedou do New Yorku :? Proč se mi to tak líbí je právě to, že je to v Rusku a je mi to tak bližší, protože popis míst, metra a všeho je taky trochu "náš". Navíc by tam určitě museli být "politicky" korektní a strčí tam nějakého černocha, a když jim nechají původní jména, tak tam bude Keannu mluvit s ruským přízvukem? E-e, radši ne. Zůstanu u knih a u prvního filmu :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 17.3.2008 08:14:54
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak určitě ten remake bude mít jiný příběh.Abych se přiznal,hodně se na to těším,protože amíci se chtějí držet reality knížek,a je zde i šance,že si o zápletku (popř scénář)napíšou Lukjaněnkovi...
Ano,filmy byly hrozný guláš,a jediné co si z nich zapřísáhlý Hlídkař odnese,jsou obličeje jednotlivých představitelů.To je jediné,co snad nemůže nikdo filmům vytknout-herci.v rusku naprostá špice.(teda až na Jegora,u toho sem nesnášel i ofinu)

Koukni,kdo je Forest Whitaker...stokilový éé...afroameričan :D
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 17.3.2008 14:58:00
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Právě při pohledu na jméno Forest Whitaker mě to napadlo :)

Vůbec by mi nevadilo, kdyby do role Antona obsadili toho, co hrál Antona tady. Byl skvělý :D Myslím, že by to bylo i lepší, než tam dát nějakou velkou hvězdu. Zvlášť, jestli se chtějí držet předlohy a situovat to do Ruska. Sice by to muselo být v angličtině, ale tak co už.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 17.3.2008 15:05:27
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Denní Hlídku jako film beru s nadsázkou a vůbec se při jeho sledování nesnažím najít moc spojitostí s knihou...akortá bych se rozčilovala :) Efekty tam jsou hezký a taky se mi líbí, jak Lukjaněnko později v knihách má i pár narážek na filmy (Nejsem si jistá, jestli tam byla narážka i na Denní Hlídku).

Souhlasím s Klenotkou, Anton byl skvělý. Sice jsem si ho představovala dřív trochu mladšího, ale to je jen taková drobnost. :D Angličtina mi nijak nevadí, mám doma anglickou verzi Noční Hlídky a popravdě jsem teď na Sconu poprvé viděla verzi v ruštině (a zjistila, kolik v americké verzi chybí scén! Grrr...).

Příspěvek 17.3.2008 15:47:25
vitakappa Airman
Airman

Příspěvky: 2
Bydliště: Frymburk
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli to někdo nemáte, taxem před časem dal několik (všechny které mám) jeho knižek na net ke stažení:

*Link deleted*


Za a) koukni na pravidla ze se sem nesmeji davat zadne linky na warez, pokud se to vylozene netyka SG

za B) linky mimo forum do code

S pozdravem Ashrak
with all Better and Better wishes
Víťa

Příspěvek 17.3.2008 16:52:30
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Shial píše:
Angličtina mi nijak nevadí, mám doma anglickou verzi Noční Hlídky a popravdě jsem teď na Sconu poprvé viděla verzi v ruštině (a zjistila, kolik v americké verzi chybí scén! Grrr...).


Jj teď uz chapes jak ja byl nastvanej kdyz jsem videl Denni hlidku v kine (po tom co jsem ji videl trikrat doma rusky)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 20.3.2008 19:58:56
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak, Poslední hlídka za mnou a má děsný absťák :( Bylo to jako maraton nějakého seriálu. Přečteno za tři týdny. A teď chci další.
Tedy, takhle zpětně je těžké se rozhodovat, která z knih byla nejlepší, protože každá měla něco do sebe. Nejpřekvapivější asi byla Šerá a Poslední, i když v té už se daly některé, nepatrné věci předvídat, ale konec mě samozřejmě dostal. Anton svými dedukcemi svede čtenáře na zcestí a pak udělá pravý opak.
"Nemyslela sis, že to byla poslední hlídka, že ne?"

Já doufám, že ne.... :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 20.3.2008 20:02:50
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ještě doporučuji komiksy (radši e-forma) ..jsou fakt pěkně nakreslený.A mám i maďarskou verzi tý knihy nové spin-off série(jinej jazyk je nesehnatelnej) takže jestli někdo chce... :wink:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 20.4.2008 00:03:16
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V sobotu 26.4. je na Světě knih na výstavišti Lukjaněnko jako jeden z hostů. Od 16.20 by měl mít debatu a do pěti pak autogramiádu.
Co říkáte na malou exkurzi "hlídkařů" z SGA-P? :D
Gesere? Shial? :D

Od 15.00 probíhá předávání cen Akademie sci-fi, fantasy a hororu v jehož rámci by měla být ta debata a Lukjaněnko jako hlavní host.

http://www.bookworld.cz/cz/menu/program-veletrhu/sobota-26.4./
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 20.4.2008 00:28:45
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co na to říct? :D Let's go Watchers!
A podle programu to bude nářez....Knihy připravit k podpisu... :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 20.4.2008 09:10:50
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemůžu říct niž jiného než - Jooo, budu tam! :D
To si přece nemůžu nechat ujít....mám se na co zase těšit! :cheers:

Příspěvek 20.4.2008 11:32:08
AISnake Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky bych se tam asi zašel podívat napsal ještě další dobré knihy. 8)

Příspěvek 21.4.2008 14:05:40
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak Lukjaněnko to na poslední chvíli zrušil z rodinných důvodů :cry:
Takže nic :(

Ráno jsem se to dočetla v novinách a pěkně mi to zkazilo začátek dne :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Literatura

cron