Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Fantasy a Sci-fi literatura

Fantasy a Sci-fi literatura

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 15.10.2006 21:26:55
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zdarec Lidi, je tu někdo kdo čet jakoukoliv knihu od Raimonda E. Faista ? Osobně si myslím, že je to jeden z nej autorů fantasy, od kterých sem čet poslední dobou docela dost knih, a myslím si, že světy, v něž se jeho knihy odehrávaj, sou docela propracovaný, i když na duo Weiss and Hickman asi nemaj...
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 15.10.2006 21:31:23
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stenly: Raymonda Feista - třeba já :). Oba Mágy považuju za naprosto strhující :D. A Stříbrný trn také. O kapičku méně pak Slzu bohů. Tyhle knížky mě skutečně dostali :). Pak jsem ještě četla dva díly Hadí ságy, ale ty se mě moc nelíbily :?. A pak ještě něco...:).
Jj, Weis a Hickman...to jsou prostě borci :salut:
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 15.10.2006 22:00:16
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To Tar-ra: No já přečet Hadí ságu celou, a zdálo se mi, jakoby chtěl autor začít nanovo, skoro tam převrátil podstatu toho co nastínil v mágovi, ve stříbrném trnu a zlu v sethanonu, ale na druhou stranu zdálo se mi, že tam byo i několik světlých chvilek... 8)
Jinak docela dobrá byla sága odkazy trhlinový války, čet sem čestný nepřítel a vrazi z La Mutu, občas mi ale připadlo, že se autor trochu přiživuje na staré látce, co myslíš Tar- ro ?
Jinak ságu o impériu, která se odehrává na Kelwanu sem nečet, nevíš, jestli je to taky tak dobrý ?
A z konkláve stínů taky nic, ale mám doma stříbrný spár, snad budu mít čas se do toho v brzký době pustit..
A co se slzy bohů týká, přišla mi, jako příběh trochu mimo :roll: ságu, ale první dvě knihy zrada v Krondoru a Vrazi v krondoru se mi docela líbily, i když sem měl zase trochu pocit, že autor se trochu neúspěšně snaží navázat na ságu trhlinový války :twisted: . Něco jinýho je ale sága Synové Krondoru, první kniha docela ušla,(královská krev) ale další(královský bukanýr) mě spíš nudily než bavily :( .
A ještě bych se tě chtěl zeptat, před lety sem čet ságu o zatracenci, jmenovalo se to Ztracenec, Hledač a Nomád od Somona Hawke, nevíš jestli potom od tohoto autora vyšla v češtině ještě nějaká knížka ?
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 15.10.2006 22:28:10
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stenly: Čestný nepřítel ani Vrazi z La Mutu jsm myslim nečetla, tak nemohu říci. O knihách o impériu jsem slyšela, že jsou moc dobrý, ale styl impéria mě moc nezaujal, takže ani tady nemohu sloužit.
A teď se musím omluvit...nemyslela jsem Slzu bohů, ale Zlo v Sethannonu...*stydí se*. Na mou omluvu - už je to dlouhá doba :?
Ještě jsem četla první tři knihy z Odkazů trhlinové války, ale už si je moc nepamatuju...

A jméno Somon Hawke jsem neslyšela :?.

EDIT: Mmch., jsem Tar-ara ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 16.10.2006 00:05:49
SeNdro Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja sem od Feista cetl skoro vsechno a IMHO nejlepsi je Trhlinova saga a saga Imperium... taky se mi dost libila saga Konklave stinu..

Pak sem cetl HP, Narnii, Eragon+Eldest a Pratchetta...

A abych nezapomnel na Nocni, Denni a Serou hlidku- taky suprovy knizky :wink: Vsechno vrele doporucuju;-)

Příspěvek 16.10.2006 00:08:25
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No to jméno jsem trochu popletl v návalu nadšení je to Simone Hawk, vzpomínám si, že sem od něj čet ještě Gambit Ivanhoe, to ale nebyla Fantasy, ale spíš taková humorná sci-fi, která se z větší části odehrávala v Anglii jak název napovídá v době krále Richrda Lví srdce.
A ještě bych se tě chtěl zeptat, zda znáš Brány Anubisovy od Tima Powerse, případně ještě nějakou jinou knihu od něj(vím že mu vyšlo u nás ještě stáčení temného piva a potom nevím :roll: ) a taky bych rád věděl, zda Powers napsal ještě nějakou knihu ve stylu Stempunku(doufám, že sem to napsal správně).
No a co se Feista týká, někde sem čet, že by se měl natáčet mág(vlastně celá sága trhlinové války, ale to je již několik let, nevíš o tom něco bližšího ? Docela rád bych ten film(filmy) viděl,, zajímalo by mne, jestli by to mohlo být aspoň tak úspěšné jako Pán prstenů, co myslíš ty ?
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 16.10.2006 00:19:05
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stenly: A jéje, tak bohužel nic nevim...a je mi to líto... :cry: :cry:
Jinak o zfilmování Mága jsem myslim ani neslyšela...myslim. A ty nic bližšího nevíš...než, ta tři slova "měl se natáčet"...? Hmm, úspěšný jako LotR? Tak to si nemyslim, určitě ne. A pokud by to měla být celá sága...tam je několik příběhů - myslim tim, hl. příběh je v Mágovi, pak je zase něco jiné. A styl příběhu je takovej jinej, než co asi očekává "masa" ;-). Samozřejmě by taky záleželo na režizérovi a vùbec pojetí, ale úspěšnosti LotRa to nemá šanci dosáhnout.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 16.10.2006 13:33:41
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No musím se přiznat , že mám docela mezery ve vzdělání, ale taky jsem něco četla: Tolkiena, Rowlingovou a mohu vám doporučit - Briana Aldise: Nonstop a Příliš vzdálený svět, pak se mi taky moc líbil Paul Anderson : Strážci času a naposledy mě zaujala kniha , která nemá autora - Tvůrci křídel (že prý je to pravda a ne Sci fi - ale to je na posouzení čtenáře - každopádnì je to dost zajímavé!)
After hard working I like hard playing

Příspěvek 16.10.2006 14:13:37
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Stráž času od Andersona je fakt dobrá, stejně tak její pokračování Štít času. A Loď na milion let taky není špatná. Taky se mi od něho líbila knížečka Tři srdce, tři lvi.
Od Aldisse jsem začal číst Helikonii a to mě tak znechutilo, že jsem na něj zanevřel.
A ještě se mi moc líbila knížka Syndrom malé mořské víly od Jany Rečkové - četl jsem to dvakrát po sobě :) .
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 16.10.2006 20:41:04
SeNdro Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak dneska pridu do knihkupectvi a koukam :shock: Nova knizka od Feista.. Saga Temnych valek nebo tak nejak... Tak sem hned koupil a du se na ni vrhnout :D

Příspěvek 16.10.2006 21:03:12
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm, kéž bych tohle mohla taky říct, já se většinou vrhnu do knihovny :D. Teda, ty nej si kupuju, to je fakt, ale to už musí být ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 16.10.2006 22:34:17
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Do obchodu s knizkama radeji nechodim... vzdycky me to stoji dost penez a doma to nema clovek kam davat. :( Tak este ze mam internet a hodne mista na disku.... takhle je to bezpecne zazalohovane, nezabira mi to police a je to vsechno pri ruce. ;)

P-S: Jinak jak do mate doma velkou knihovnu? Ja pokud to spocitam v mem rodnem dome, tak tam je knihovna hodne rozsahla. Od klasiky pres scifi k literature faktu, nejaka ta poezie a filozofie.. par lekarskych knih atd.
Proste moji rodice a prarodice si v knihach hoveli a hovi. A ja to po nich tak trochu zdedil.
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 16.10.2006 22:44:56
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já moc e-books nečtu - vlastně krom kousíčků vůbec. Na PC to prostě není ono. Chci papírovou knížku, kterou si mohu potěžkat, listovat si v ní, popř. cítit vůni (nebo smrad :lol:).
Rodiče mají velice rozsáhlou knihovnu o všem možném. Já fantasy, něco sci-fi, pak nějaké naučné o vesmíru, přírodě, záhadách, historii a válečnictví. Ale spíš na to využívám knihovnu (městskou - hl. města Prahy ;-)), ta má poněkud větší fond :lol: ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 16.10.2006 23:10:00
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:D No tak to jo, jestli to mas kousek od domu, tak je to ideal... ty jsi uz vystudovana knihovnice? nebo stale jeste studujes? Nebo sem se spletl s tim co studujes?

No ja na to v 3+1 nemam misto. Tak hold jsem stastnej za ty ebooky. A taky radeji mam knihu v ruce, nezli monitor pred nosem na cteni, ale hold alespon neco. Nekdo ani knihu ani ebook necte... je to hoodne lidi co znam ze sveho okoli, co neprecetlo knihu jak je rok dlouhy.... Ani nevi o co prichazeji. Radejic cuceji na televizi a nebo ctou blesk a podobny platky.
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 16.10.2006 23:16:58
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jdu nejdřív do knihovny a když se mi to líbí, tak si to pak koupím. Bohužel ale knihovna některé série vůbec nestíhá a když je něco nové, tak je to věčně půjčené. Knihkupectví miluju a i když tam nechám majlant, musím si to prostě koupit.
Doma máme hooodně knih, jsme dost čtivá rodina. Ale jenom moje vlastní tu rodinnou překoná a už to nemám skoro kam dávat. I když jsem loni k Vánocům dostala novou, tak už je zase plná. Máme byt 2+1 a tak si asi umíte představit, jak jsem tady se svými "mazlíčky" namačkaná :lol:

Ale to je dost OT...znáte někdo Garth Nixe? Sedmá věž je psaná dost jednoduchým stylem, je tam plno nevyužitého potenciálu, ale přesto se mi to líbilo. Sabriel je pak napsaná mnohem líp a teď tady na mě volá pokračování, k němuž se nemůžu dohrabat, protože pořád dočítám trilogii Věk Rozvratu od Marka Chadbourna (taky pěkná věcička :wink: )

Tady se přiznám ke slabosti. Čichám k listům knih, miluju vůni knih, čímž dávám jasně najevo svou nechuť k ebooks, i když je pravda, že originály starých britských básní, které ve škole čteme, se seženou je na internetu.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 16.10.2006 23:20:29
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vamp_: Mno, tak to zrovna nemám...:?. Z domova tak hoďku a půl, ze školy nejmíň půl...ale co :).
A máš pravdu...studuju na knihovníka :D (to je to tak poznat? :lol: )

Kdyby existovalo něco, co by se dalo rozložit tak zhruba do velikosti knihy, vypadalo to podobně, jen by to bylo elektronický, tak na běžnou četbu by to nebylo špatné ;-). Třeba taková tabulka, která, která by ti dle přání měnila líc - vzezření obalu a rub - text ;-).

EDIT:
Klenotka: Jo, ta vůně...ta na mě dost působí. Takovýho LotRa mám očichanýho opravdu důkladně :D. Občas si stačí ke knize čichnout a člověk se cítí lépe - ale člověk už ji musel číst, aby mu to ji připomenulo (tak a teď si tu spousta lidí myslí, co jsem to za blázna :lol:)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 16.10.2006 23:31:23
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já první věc, co udělám, když knihu vezmu do ruky, tak k ní čichnu :lol: (jsem blázen a nestydím se za to :lol: ). U těch starých svazků to může dopadnout všelijak, ale možná vás překvapí, že kniha je snad jediná věc, která ani po 100 letech nesmrdí, jen je prostě jinak cítit.
Tar-aro, drž mi v blázinci pokojíček :lol:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 16.10.2006 23:48:17
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: Jasně, já už mám rezervačku ;-) :lol:

Teda, nemám ráda knížky v knihovnách, který jsou už hodně půjčované - jsou takový ochmataný...a moc tedy nevoní. Pratchett měl pravdu, když napsal, že pro knihovníka je každý čtenář nepřítel - ničí jeho drahé knížky :lol: - "Ook!!!!!"
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 17.10.2006 00:05:17
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Oook !! :D Tar-ara : já myslim, že jsi to někde už psala... ale nevím to jistě. Knížky v tištěné podobě krásně voní. Takovým tím specifickým "smradem", který postupem času přibírá akorát na intenzitě. Zvlášť, když se potom smíchá s trochou potu a slz, které člověk nad knihou uroní ;) Jj.... když si vemu, že do 5 třídy jsem přečetl slabikář a honzíkovu cestu a potom jsem onemocněl a přisel Vinetou, kterej za to všechno může, tak se mi vloudí na rty úsměv....

To Klenotka: Garth Nixe? Neznám, co napsal? Že bych se po tom podíval.

Jo jinak jsem přečetl kompel Elenium a teď jsem u pokračování Tamuli.

To Tar-ara: Momentálně nějaké čtečky na ebooky jsou, ale jsou to takový nicneumějící krabičky, něco jako PDAčka.

Jo a co takhle od Asprina Prima mýtusy a jeho pokračování? Četli jste to někdo? :D
Naposledy upravil Vamp_ dne 17.10.2006 00:17:27, celkově upraveno 1
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 17.10.2006 00:14:22
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to já jsem asi jedinej, kterej má rád ebooky, a to jen proto, že na čtení knížky musím mít brýle, kdažto na monitoru si můžu zvětšit písmo. Ale taky se přiznám, že mám rád vůni paíru z knih, havně nových a neohmataných knih, docela se v tom vyžívám...
Jinak kdyby jste chtěli sestavit nějaký žebříček autor Fantasy, jak by vypadal ?
Já bych dal asi na první místo Duo Weiss and Hickman, no nad dalšíma místama bych váhal, protože by se tam dalo dát více Autorů, třeba Holdstock, Gemmell, Feist, Sapkowski, z našich bych tam hodil Kulhánka a taky Zeyera, i když asi namítnete, že Zeyer nepsal klasickou fantasy, tak svým stylem se jí blížil......... Ale Zeyer by byl asi až spíš v druhý polovině tohoto pomyslnýho řebříčku. Mimochodem je tu někdo, kdo čet něco od Zeyera ?
To SeNdro: Můžeš prosím tě říct, kdy se ta sága temných válek od Feista asi odehrává, a jestli tam vystupují postavy z některejch jinejch jeho knih a případně jaký ? Já čet od Feista skoro všechno ale tohle ne, a hrozně by mne to zajímalo...
Jo a ještě bych se rád zeptal, je tu někdo, kdo zná od Johna Normana kroniky protizemě ? Rád bych věděl, jak se jmenovala poslední knížka, co mu vyšla v češtině, já sem naposledy čet knížku Pirátem na planetě Gor a nevím jestli mu vyšlo ještě něco potom
Naposledy upravil Stenly dne 17.10.2006 00:24:03, celkově upraveno 1
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 17.10.2006 00:15:19
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vamp_: Tak to je možné :).
Jo, Ook :)...to mi jeden kámoš dal jednou takovej pěknej dárek - banány :lol: :lol: :lol:

Úplně nej by mohl být ten elektronický papír. Ještě s pamětí na jednotlivé knihy...to by bylo pěkné :D (i když ta vůně by chyběla ...)

Garth Nix - píše o čem? Ve zkratce...?


EDIT: Žebříček? První Tolkien, druzí Weis a Hickman...pak nevim :)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 17.10.2006 00:24:02
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ŽEBŘÍČEK?
Tak to se neptejte... těžko to můžu takhle poskládat zasebou.

Ale na prvním místě určitě Tolkien, potom až Zelazny, Eddings, Feist, Gerrold, Gemmel, Herbert, Clark, Heinlein, Card, Asprin, Cherryh, Asimov, Aldis, Pratchet, Sapkovski atd....

Edit: A Moresy s Kedrigernem, na toho jsem zapomněl... :lol:
Naposledy upravil Vamp_ dne 17.10.2006 00:42:19, celkově upraveno 1
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 17.10.2006 00:27:33
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo a Tima Powerse a jeho knihu Brány Anubisovy asi nikdo nezná, nebo je tu snad někdo takový ?
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 17.10.2006 00:29:42
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stenly píše:
Tak to já jsem asi jedinej, kterej má rád ebooky, a to jen proto, že na čtení knížky musím mít brýle, kdažto na monitoru si můžu zvětšit písmo. Ale taky se přiznám, že mám rád vůni paíru z knih, havně nových a neohmataných knih, docela se v tom vyžívám...


Nejsi jedinej, já je taky můžu.. a zrovna teď mám vedle otevřenou v okně jednu.

Stenly píše:
Jo a ještě bych se rád zeptal, je tu někdo, kdo zná od Johna Normana kroniky protizemě ? Rád bych věděl, jak se jmenovala poslední knížka, co mu vyšla v češtině, já sem naposledy čet knížku Pirátem na planetě Gor a nevím jestli mu vyšlo ještě něco potom


No vyšlo devět knih co vím a poslední se jmenuje Pirátem na planetě Gor - 2, Kroniky Protizemě, část 9. Víc nevím, že by něco vyšlo
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 17.10.2006 00:38:30
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To Wamp:A můžeš prozradit, co právě čteš jako Ebook ?
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron