Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Fantasy a Sci-fi literatura

Fantasy a Sci-fi literatura

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 20.7.2006 13:33:03
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já neřikám, že se mi HP nelíbil, ale že je to braková četba. V tom je rozdíl :D
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:39:22
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Harry Potter se mi nejvíc líbil třetí díl (oba, film i kniha), ale pátá kniha byla zatím asi nejslabší.
Osobně můžu doporučit všechno od Neila Gaimana, pro něj mám slabost. Já mám ráda tzv. "městskou fantasy". Bývá to temnější a taky se do toho člověk líp vžije.
A sci-fi, nejlepší, co jsem zatím četla (protože teď nemám moc času na cokoliv, bohužel), je Orson Scott Card a jeho Enderova hra+pokračování. Bezvadné knihy, napínavé, překvapivé a Xenocida je i dost jiná a víc filozofická.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 20.7.2006 13:48:31
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hele chtel bych se zeptat mimo HP estli ste nekdo cetl neco od Peter Hamilton sagu z nich se treti a ctvrty dil jmenuje Neutronivy alchymista. A taky estli to nekdo nemate complet, teda estli se to oplati kupovat. Jen sem slisel ze je to celkem fajn cteni z vesmirny fantasy. dik
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:54:04
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, trojka HP se mi asi taky líbila nejvíc. Já jsem si tam oblíbila Remuse Lupina...asi moje nej postava z HP :D.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:59:09
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja uz len cakam ktory zomrie...viem ze maju dvaja ale bude to Ron s Herminonou?alebo ako???
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:59:39
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hele chtel bych se zeptat mimo HP estli ste nekdo cetl neco od Peter Hamilton sagu z nich se treti a ctvrty dil jmenuje Neutronivy alchymista. A taky estli to nekdo nemate complet, teda estli se to oplati kupovat. Jen sem slisel ze je to celkem fajn cteni z vesmirny fantasy. dik
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 14:14:59
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavně tu moc nepište větší spoilery na keroukoli knížku...někdo jí nemusel ještě číst.
To tak do budoucna ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 16:29:36
Marty Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
call of cthulhu v angline ako original fakt husta cetba
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 18:20:09
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
BART píše:
Nevíte někdo jak to vypadá s novým Kulhánkem ?!?

Měl být do konce června, ale teď to vypadá že to možná nebude ani do konce roku. No ono přepisovat komiksy do knižní podoby není moc inovativní záležitost, a třeba mě osobně Noční klub připadal už moc ohleděný.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 21.7.2006 01:16:34
BART Airman
Airman

Příspěvky: 28
Bydliště: Uherské Hradiště
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:shock: jejda a to jsem se jenom ptal kdy bude další Kulhánek :D a tady se toho najednou vyrojilo :D :D :D

To rowdy: jj to jsem taky slyšel ...pořád si to bere k přepracování ....
Noční Klub byl slabší ....cesta Krve je od něho naprostá jednička !!!!!

Příspěvek 24.7.2006 00:47:05
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Už jste někdo četli posledního Simaka (hlavní trať věčnosti)? Já už do toho hledím dva dny a nemůžu se zaboha začíst. Vždycky jsem Simaka přečetl na posezení a teď nemůžu. A prý je to jeho nejlepší kniha.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 06.10.2006 20:13:18
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sem viděl, že někdo četl Noční, Dení a Šerou Hlídku!
Je to fakt božovské! Od Sergeje Lukajeňka a Vladimira Vasilijeva.
Noční Hlídka se jasně vyryla krvavým písmem do mé Top 5, ale Denní Hlídka už tak dobrá nebyla, teď ji čtu. První příběh byl zbytečný. Druhý tak nějak z 3rd pearson pohledu a zmetenému střídání stran vyprávění aspoň že třetí je v Praze.
Nevíte kde sehnat Šerou hlídku? Kropmě E-Shopu sem ji nikde neviděl a už višla i Temná Hlídka Vladimira Vasiljeva a dva filmy a PC hra a druhá se chystá

Příspěvek 06.10.2006 21:02:12
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm A čet tu někdo Sf sérii Honor Harringtonová od Davida Webera? Fakt hustý Space opery
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 09.10.2006 09:00:25
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já četl první dva díly Honor. Třetí v knihovně nemají (další pak zas jo), ale mě to tak moc neuchvátilo. Takže má holt Weber smůlu. Lešpí space opera je podle mě Rubínová dynastie od Catherine Asaro. A pokud do kategorie space opera zařadíš i Enderovu hru a její pokračování od Carda, tak to vede jednoznačně.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 09.10.2006 23:48:15
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Enderovu hru řadíš mezi space operu? hm.... :?:
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 10.10.2006 08:45:37
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No já ne. Ale podle jednoho serveru tam patří.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 10.10.2006 21:22:49
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wow... kterej server to píše? Že bych se trochu přiučil ;)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 11.10.2006 08:46:01
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, já to našel na Wikipedii cz (uznávám, že ne moc věrohodný zdroj v některých věcech) - odkaz Space opera - a tam je zase napsáno, že příspěvek čerpá z Encyklopedie literatury science-fiction od Neffa (to je kniha :) ).
Osobně nechápu, co tě na tom tak rozčiluje. Je přece jedno, kam to dílo zařadíš, důležité je, že skvělé, no ne?
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 11.10.2006 17:49:05
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:) ja na tom nehledam nic špatného, jen jsem se podivil, kde jsi to vyčetl. Jestli se tě to dotklo, tak se omlouvám, nemyslel jsem to nijak zle ;)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 11.10.2006 19:28:54
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Enderova hra, jo to je fantastická kniha, i pokračování. A pokračování neklesá na úrovni, jak se to občas stává. Váhám, jestli je lepší Xenocida nebo Mluvčí za mrtvé.
Prý mají točit film...z toho mám hrůzu, protože to má totiž břídil typu Petersona, který má na svědomí Tróju... :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 11.10.2006 22:51:07
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hm.. že by další sprzněná knižní předloha? No nechám se překvapit.

Volil bych spíš Mluvčí za mrtvé nežli Xenocidu. Ale je pravda, že všech pět knih jsou stejně kvalitně napsané. To se o spoustě ostatních říct nedá.
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 11.10.2006 23:11:02
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mluvčí za mrtvé měl docela překvapivé rozuzlení. Ne takové jako Enderova hra, ale taky to bylo zajímavé. Xenocida už byla víc filozofická a musela jsem se na to víc soustředit. Ale Děti ducha, to už bylo trochu moc...nevím, jak se tam všechno zpárovalo, to už nebylo zase tak dobré. A jak se zachovala Enderova žena, občas se chovala jako praštěná, totéž ta....jak jen se jmenovala...v Xenocidě. Ten aspekt, jak tam duševní nemoc vysvětlovali poselstvím od boha a přes všechny důkazy to pořád odmítali....já vím, já vím....ale prostě mi to nějak vadilo. Ovšem ke konci to bylo docela zajímavě vyřešeno a tak jsem se přes to přenesla.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 12.10.2006 08:45:55
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děti ducha byly podle Carda míněny jako jakýsi druhý díl Xenocidy. Mě se už taky tak moc nelíbily, ale pořád se to dalo číst. A bylo tam hodně o Jane a tu já mám rád :) .
Co se týče Novinhy a té paní Si-wang-mu, tak tam jsem tu snahu o pochopení jejich chování nakonec vzdal. Prostě ženy (doufám, že se Klenotka neurazí :) ).
A k filmu: Na scénář prý dohlíží Card osobně a dělá na tom už nějaký pátek, tak snad to nebude tak zlé. Uvidíme.
A prej existuje nějaká gamesa, jejíž příběh má na svědomí taky Card a v recenzích si ji docela chválili.

2 Vamp_: já se neurazil, spíš mi to připadalo, že ty se nějak moc ježíš.. :)
Naposledy upravil John Skylark dne 16.10.2006 09:44:25, celkově upraveno 1
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 14.10.2006 18:52:42
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale tak jako já se neurazím :lol: Ale samotný fakt, že i mně přijde chování Novinhy praštěné o něčem vypovídá :wink: Tak nějak nechápu, jak mohla třeba žárlit na Enderovu sestru...
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 15.10.2006 20:51:56
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To John: :) ok. Možná to tak vypadalo a asi jsem se i trochu ježil. Občas se neovládnu . Právě proto, že se mi zrovna tyhle knihy tolik líbí ;)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron