Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Fantasy a Sci-fi literatura

Fantasy a Sci-fi literatura

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 02.2.2006 23:38:56
Jamesonkkk Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 350
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak v tom případě se potom poohlídnu, až to přečteš tak sem dej info jaký to je. Dík :D
So say we all.
Obrázek

Příspěvek 03.2.2006 18:38:58
tRover Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 24
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Můj seznam knih co jsem četl či se mě líbily:

Dougles - Průvodce
Warcraft - Den Draka
Lewis - Narine (všech 7) -- to byla klasika mého dětství, sem četl někdy když mě bylo sedm či kolik.
Dost Star Treků


Hmm a to je asi všechno, co jsem četl ze scifi nebo fantasy. Jinak ještě mám rezečtenou Hvězdnou Bránu (autora si nevzpomenu).

Příspěvek 19.7.2006 22:31:32
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Shorty píše:
Cetl ste nekdo Nocni, Denni ci Serou Hlidku?


Cetl vsechny tri, a videl obe dve co byly v kine.

tRover píše:
Hmm a to je asi všechno, co jsem četl ze scifi nebo fantasy. Jinak ještě mám rezečtenou Hvězdnou Bránu (autora si nevzpomenu).


Jo tu mám taky a autor je mylsim scénarista filmu.
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 19.7.2006 22:34:04
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak základ je Arthur Charles Clarke (asi nejvíc se mi líbilo jeho jediný ne-sci-fi Sestupová Dráha) - Pak je tu Douglas Adams a jeho průvodce + detektivní kancelář a Soumrak bohů- prostě nádhera. Taky se mi dost líbila knížka Loď, ale nevim kdo jí napsal :(
Zaklínač a fantasy vůbec mě moc neuchvátilo. Ae co třeba takovej LaVay (nebo jak se to píše) ?
Obrázek

Příspěvek 19.7.2006 22:54:10
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Určitě bych doporučil Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana. Perfektní komedie kombinovaná se satirou z druhé sv. války o takovém blbci co dostane pod velení jednotku.

dál bych doporučil všechno od Browna (i když jsou psaný tak nějak "strojově"; archetyp všech hrdinnů je stejný ve všech knihách ale věnuje se neobvyklím tématům takže very good)

Pak Paoliniho (Eragon, Eldest - výborné fantasy. Už aby vyšel Empire)
Lloyda Alexandra - Kroniky Prydainu (5 knížek + pár povídek, u nás vyšlo v dvou svazcích po 400 stránkách)
Teď sem přečetl Ďáblovu slzu od J. Deavera (Má podobně "filmovej" styl jako Brown, jen se věnuje obyčejnějším věcem (masovej vrah konkrétně) ale určitě je lepší autor

Dřív sem četl Foglara (teď mi vadí takovej přespříliš ušlechtilej styl mluvy), Tolkiena, Pratcheta (zatim jen Barvu kouzel), Rowlingovou ( i když poslední dva Potterové mě nějak extra nezaujali a 7. budu číst jen ze setrvačnosti a abych věděl jak to dopadne) a samozřejmě Narnii.

Jinak jsem si sehnal CD s 200MB knih ( všechny od Pratcheta, Adamse, Asimova, několik od Kinga, Poea ale i Erben a spusta dalších (celkem 61 autorů a 311 děl) Bohužel je četba na monitoru nepohodlná a o 20% pomalejší a jestli budu tisknout několik stovek stránek ( i když z vlastní zkušenosti vím že 700 stránek se dá smrsknout na 40 listů A4 :lol:) tak nevim jestli se k tomu někdy odhodlám.
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 19.7.2006 23:00:11
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eště sem si vzpoměl na "Kroniky Jakuba Vandrovce" a "Vezmi černou slepici" od Andrzeje Pilipiuka. Sem myslel že se utluču :laugh:
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 02:18:49
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mno v pdf mám asi tak 8 GB knížek, ale to není ono, doma mám tři plné knihovny, několik skříní, dokonce i plný úložný prostor v gauči, hezkých pár korun v tom je. Dokonce asi tak 90 % jsem i četl :)
Poslední dobré věci co vyšly (u nás) Simon R. Green dokončení první série Morituri, vynikající parodické úžasně čtivé scifi (v originále Deathstalker, cca 600 stran jsem přečetl za dva dny, nemám moc času). A od téhož autora pátý díl Noční strany, úžasně snově utopisticky ponuré fantasy ve stylu Nikdykde (mnohem lepší).
Jinak mám rozečtenýho Resnicka - Návrat Santiaga, docela slušné akční scifi.

A ve frontě čekají Leiber, Simakova Hlavní trať věčnosti (na tu se opravdu moc těším) a asi deset dalších, chtěl bych si znovu přečíst Brány Anubisovi, navíc Laser bude vydávat ještě něco dalšího od Powerse, sehnal jsem od Vasiljeva Technik bolšogo Kijeva, mám slíbený nějaký Alenky od Bulyčova co u nás nevyšly, a někde by se mi mělo válet pár dílů Xanthu od Antonyho, co nechce Corona u nás vydat. (doufám že budu hodně jezdit vlakem, abych toho co nejvíc stihl). A to si brousím zuby na nejnovější díl Kolonizace od Turtledova a ještě nemám poslední dvoudíl Goodkingova Meče pravdy.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 20.7.2006 02:24:57
rowdy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Lanzhou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinak J. Deaver je spolu s L. Blockem špička americké detektivní literatury, ještě se mi nestalo (s vyjímkou Zahrady bestií od Deaveryho), že bych knížku od některého z těchhle autorů nezhltl "na posezení". Škoda že Deaverymu pokazil pověst Hollywood, tou zhyzděnou adaptací Sběratele kostí. A Block je u nás z nějakého důvodu zoufale neoblíbený.
THE COLLECTOR
MORGAN PYM appears to be in his mid 30's, but was in fact born in 1322 AD, in Nuremberg. he could escape the trip to Hell if he agrees to collect souls from others who have dealt with the Devil.

Příspěvek 20.7.2006 03:32:31
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S touhle vytížeností musíš pracovat snad jako strojvedoucí :lol:
Jefrey Deaver: souhlasím, škoda že v internetových obchodech mají od něj jen asi dvě knížky. (ale nehledal jsem pořádně, jen namátkou, a vynechal jsem vydavatelství)
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 20.7.2006 07:32:15
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak já bych vám moh doporučit především Tolkienovo středozemskou tvorbu. Jestli jste trekkie tak si přečtěte ST romány (čet jsem většinu v Čechách vyšlích - nejlepší je Q na druhou od Petera Davida a Q alternativa od Petra Macka). Taky jsem čet Star Wars trilogii Akademie Jedi (Kevin J. Anderson) - navazuje na filmy, celkem dobrý. Jestli se zajímáte o cestování časem nebo lépe o temporální fyziku ;-) měla by pro vás být povinost série Časoválky od S. Hawkeho. Máte li rádi bojovou fantasy vemte si warhammerovskou sérii od Kinga - vždy se to jmenuje Zabíječ ... . Dobrý jsou i Warcraft knihy (čet jsem první tři) a tetralogie Tajemství ostrova Ji od Pierra Grimberta.

Z český tvorby jednoynačně rulez Miroslav Žamboch. Jeho Líheň je naprosto úžasná a SF & F série Agent JFK (napsal s Procházkou, pátý díl napsal samotný Němec) má taky něco do sebe.

Ježiši, já s těma hercama nemůžu dělat...

Příspěvek 20.7.2006 08:57:44
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sci-fi:
- rozhodně doporučuju O. S. Carda - nejen Enderovu hru a dlaší, skvělá je taky Zrada, Čorvi (Wyrmth), Sága Návrat domů....
- taky se mi moc líbila tertralogie Válka s Chtorr od Davida Gerrolda (Věc pro lidi, Čas pro jatka, Den na prokletí, Zlost tiší pomsta) - nenechte se zmást názvy, nejsou to žádné bezduché krváky
- celkem beru Asimova (ale nežeru ho tak, jak někteří) + Robouniversum
- A. S. Clark taky ujde
- skvělá je Stráž času a Štít času a Loď na milion let od P. Andersona
- trilogie Stárnoucí slunce od C. J. Cherryh je fajn, taky Kukaččí vejce
- teď jsem dočetl první díl Rubínové dynastie od Catherine Asaro a dost se mi líbil
- nemůžu zapomenout na Oheň nad hlubinou (Pád Straumli a Planeta spárů) od Vernora Vingeho
- knihy se světa ST čtu taky...
- Douglas Adams - toho snad nemusím ani zmiňovat :)
- sága Hyperion, Pád Hyperionu, Endymion, Vzestup Endymionu (tu jsem ale ještě nečetl) od Dana Simmonse rozhodně stojí za přečtení, i Doba mrchožroutů se dá číst
- tetralogie Světoválka od Harryho Turtledova je fajn
- J. M. Trosku jsem kdysi taky hltal
- a některé věci od Harrisona jsou taky dobré
- C. D. Simak: Prstenec kolem Slunce, Město (Když ještě žili lidé), Rezervace goblinů, Pryč z jejich myslí
- Frank Herbert: Duna (četl jsem jen první díl, je to super)

fantasy:
- Tolkien je klasika
- Gimbert a jeho Tajemství ostrova Ji je taky fajn
- samozřejmě Zelazny (až na Oko kočky se mi všecko líbilo)
- cokoliv od Eddingse vám zaručí skvělou zábavu
- moc se mi líbila Tigana (Guy Gavriel Kay)
- trilogie Modrý Adept, Dvojí nekonečno a Rytířský úsvit (Juxtaposition) a další knihy od Pierse Anthonyho jsou taky skvělé
- S. R. Green - jeho Jestřáb a Rybářka jsou fajn, ale nejlepší je začátek (Východ modrého měsíce) a konec (Za modrým měsícem)
- skvělý je Syndrom malé mořské víly od Jany Rečkové
- Miroslav Žamboch a jeho Na ostří čepelí je super, stejně tak Ostří oceli a Seržant
- Šlechta s jeho Orcigardem se taky dá číst
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Příspěvek 20.7.2006 09:28:37
papanstargate Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 69
Bydliště: Czech Republic
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já četl a také vřele doporučuju:
Všechny hlídky(4, bude 5 ale až v listopadu :roll: )
pak stopařova průvodce
a těd čtu hodně dobrou knihu: spisovatel: Greg Donegan, název:
ATLANTIDA
Bermudský Trojúhelník
tolkien klasika, Terry Pratchetta, Timothy Zahn(Star Wars), no a pak :wink: Ren Dhark a Perry Rhodan(u Rhodana jenom 200 dílů, Dhark všechno co u nás vyšlo)
no a jinak jejich plno dalších.. ale to bych tady byl hodně dlouho. :lol:
a málem bych zapomněl: Jean Piere Garen-a jeho serie Mark Stone (ten si zaslouží celé jméno protže je to u mě nejlepší spisovatel)
Naposledy upravil papanstargate dne 20.7.2006 09:44:43, celkově upraveno 1
Přechodné bydliště:Czech Republic (Ondřejov)
Stálé bydliště: Coruscant-Chrám Jedi
Příležitostné bydliště: Někde v předaleké galaxii-Death Star, Executor

Příspěvek 20.7.2006 09:32:17
Oblaty Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Topolcany - Slovakia - Tau'ri
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mna citat scifi az tak nebavi, ale naposledy som cital I Robot od Isaaca Asimova, a bolo to po anglicky :D

Příspěvek 20.7.2006 09:42:10
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Tak základ je Arthur Charles Clarke (asi nejvíc se mi líbilo jeho jediný ne-sci-fi Sestupová Dráha) - Pak je tu Douglas Adams a jeho průvodce + detektivní kancelář a Soumrak bohů- prostě nádhera. Taky se mi dost líbila knížka Loď, ale nevim kdo jí napsal :(
Zaklínač a fantasy vůbec mě moc neuchvátilo. Ae co třeba takovej LaVay (nebo jak se to píše) ?


LaVey už není moc sc-fi/fantasy ale je to spíš "náboženská" literatura.
Naposledy upravil šAshrak dne 20.7.2006 09:57:19, celkově upraveno 1
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 20.7.2006 09:55:44
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No to je pravda.
Tak mě eště napadnul Den Trifidů.
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 10:17:44
Marty Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
precitaj si Adolf Hitler Mein kampf
to je jedine Sci fi ktore autor dal do skutocnosti
inak e to citanie na zasmiatie
uz menej na zasmiatie je to ze sa tie veci neskor skutocne udiali
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 11:31:12
BART Airman
Airman

Příspěvky: 28
Bydliště: Uherské Hradiště
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevíte někdo jak to vypadá s novým Kulhánkem ?!?

Příspěvek 20.7.2006 11:54:23
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych rozhodně mohla doporučit Tolkiena (Pán prstenů, Hobit, pro hloubavé Silmarillion a Nedokončené příběhy a pro ještě hloubavější se znalostí angličtiny History of Middle Earth).
Pak z fantasy i sci-fi knihy od Margaret Weis a Tracy Hickman - ságu Dragonlance (zvl. Kroniky a Legendy), Deathgate/Brána smrti (7 knih), Hvězdné requiem (od T.H., pouze první díl, ale skvělej...možná trochu nuda na začátku, ale ne pak), atd :).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 12:39:29
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Já bych rozhodně mohla doporučit Tolkiena (Pán prstenů, Hobit, pro hloubavé Silmarillion a Nedokončené příběhy a pro ještě hloubavější se znalostí angličtiny History of Middle Earth).
Pak z fantasy i sci-fi knihy od Margaret Weis a Tracy Hickman - ságu Dragonlance (zvl. Kroniky a Legendy), Deathgate/Brána smrti (7 knih), Hvězdné requiem (od T.H., pouze první díl, ale skvělej...možná trochu nuda na začátku, ale ne pak), atd :).
ty vies citat????
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 12:54:14
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Simpson: Cože? Jestli umim číst? Mno, nic moc, ale už zvládám základní abecedu...co je to za otázku?
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 12:59:31
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Simpson: Cože? Jestli umim číst? Mno, nic moc, ale už zvládám základní abecedu...co je to za otázku?
tomu sa hovori zdvorila otazka :D :D :D :D
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:03:34
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Simpson: Aha...v tom případě doufám, že umíš ty číst také a psát rovněž ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:05:53
Simpson Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 162
Bydliště: Zem
Pohlaví: Neuvedeno

Příspěvek 20.7.2006 13:06:30
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já čet Pána prstenů+ hobita, Silmarilion sem nedočet. Pak sem přečet největší brak co znám (jj, Harry Potter je všudypřítomný; a v aj je mnohem lepší). Já, robot od Asimova a hlavně R. A. Heinlein (skoro všechno- nelíbilo se mi jen "číslo bestie") Den trifidů sem bohužel taky nedočet a teď to nemůžu najít :(
Obrázek

Příspěvek 20.7.2006 13:10:19
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Harry Potter se mi náhodou docela líbil. Jen jsem jedničku, dvojku a trojku četla až poté, co jsem viděla tyto tři filmy (se čtyřkou nevim :?). Jinak teď mám přečteno vše, co vyšlo.
Den trifidů je zajímavej, ale ten konec mi příjde takovej nedodělanej...vlastně tam ani o ty trifidy tak nejde, jako spíš o ty lidi a problém je tam furt. (Jo, vim, že existuje Noc trifidů od jinýho autora)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Literatura

cron