Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Kniha srdce :-)

Kniha srdce :-)

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 06.4.2009 15:05:28
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
www.knihasrdce.cz


Z televize dobře známá anketa o nejoblíbenější knihu v České republice. Rozhodnul jsem se, že budu hlasovat a jsem zvědav, která kniha vyhraje. Hlasujte taky a zkuste protlačit a zveřejnit tu vaší "nej"...


Osobně jsem hlasoval pro Ivanhoea od sira W. Scotta. Tu knížku miluji, je tam akce, trochu nenaplněné lásky (pro mě opravdu důležité :D ) a především se to celé odehrává v jedné z nejhezčích dob (aspoń pro mě). Tuhle knížku jsem četl asi pětkrát a teď ji nechávám uzrát na další přečtení :)

Příspěvek 06.4.2009 16:15:07
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já osobně za sebe jsem hlasoval pro Sophiinu volbu od Williama Styrona - podle mě naprosto geniální román, ale musím uznat, že to na jednu stranu bylo těžké rozhodnutí, vybrat jen jednu knihu, protože v mém hledáčku top knih je jich mnohem víc....
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 06.4.2009 16:17:04
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dark Angel píše:
těžké rozhodnutí, vybrat jen jednu knihu

Sofia to mala ťažšie ;)

Příspěvek 06.4.2009 16:26:43
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to nepochybně :-) na jejím místě bych nechtěl být ani vteřinu. Navíc musela těch kritických rozhodnutí udělat víc ....
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 06.4.2009 18:32:52
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem tam vyplnila Hrabě Monte Cristo :) Byl to můj "první velký klasický román", když mi bylo asi 12 nebo 13. Četla jsem to skoro měsíc, ale ne tím, že by mě to nebavilo, ale proto, že je to tak dlouhé a obsáhlé, a přesto napínavé.
Je to i skvělý příběh s nejednoznačnou hlavní postavou. Takové já ráda. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 06.4.2009 19:17:32
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak u mě to vyhrál Obraz Doriana Graye od Wilda. Prostě dokonalá četba, která mě chytla víc, než cokoli jiného. Jo, ještě jsem váhala, jestli třeba nezvolit Cantervillské strašidlo od stejného autora, ale nakonec jsem zvolila tak, jak jsem zvolila.

Příspěvek 06.4.2009 19:38:25
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dal jsem Artemise Fowla - moje nejoblíbenější knižní serie :D
Obrázek

Příspěvek 06.4.2009 20:36:05
jarod Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: SVK
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ja som dal J.R.R. Tolkien - Silmarillion
a na sestriné meno aj S.V. Lukjanenko - Poslední hlídka --- škoda, že nebolo možné dať celú sériu hliadok :cry:
Ale vedel by som si predstaviť aj celú kopu ďalších kníh...

Příspěvek 06.4.2009 22:24:13
Werostir Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja sem hlasoval pro Dunu od franka herberta . Podle mě nejleší scifi kniha všech dob. ostatně Franka Herberta považuji za nejlepšího "sci-fistu" co tu kdy byl.. tímto mu vzdávám hold.. škoda že nestihl napsat Dunu 7 , měj se tam nahoře dobře franku :)
Tak... ja ho zabiju, to je magor.. naprostej Idiot..
- Zelenka

Obrázek

Příspěvek 07.4.2009 08:41:05
SkullTAP Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 358
Bydliště: Earth
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem měl taky hned jasno 1984 od George Orwella - má nejoblíbenější kniha, jedna z těch co jsem si přál aby nikdy neskončila
Obrázek

Příspěvek 18.4.2009 17:06:40
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja dal Noční hlídku
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Literatura