Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Výběr správné sci-fi or fantasy knihy

Výběr správné sci-fi or fantasy knihy

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj vám všem, :write:
tak jsem po delší době zpět. Nějakou dobu jsem si tu četl vaše diskuze a tak mám na vás tedy prosbu.
Ve škole se často nudím (nejsem asi jediný, že? :)) a tak jsem se vás chtěl zeptat, zda byste mi nemohli doporučit nějakou zajímavou a poutavou Sci-Fi nebo Fantasy knihu, která se bude číst dobře mému vkusu:
- Mám rád knihy, které se velmi zabývají tématikou kolonizace, objevování nových světů, ap.
- Dále mě táhnou knihy stylu Hvězdná Brána, ale chtěl bych zkusit i něco nového, jedinečného.

Pokud byste mohli něco doporučit, myslím si, že to jako téma "doporučení" bude přímo ideální. Díky moc :bye:
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sci-fi? Určitě něco ze série Honorverse od Davida Webera, nejlépe začít prvním dílem, samozřejmě. Takže Stanice Bazilišek. Normálně k sehnání není, ale na Daemon.cz jí možná ještě mají. Pokud tě ale zajímá military SF, ale zase tě moc nebaví složité taktizování a technologie, zkus Hvězdnou pěchotu. Krásná a poutavá knížka.

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hodně mě bavila tetralogie Vesmírná Odysea od Clarka, potom sérii Nadace od Asimova doporučuji, tu jsem teď začal číst a je to super.

Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak si čtu základní děj...možná se vrhnu na tu Nadaci...ale nejdřív musím dočíst od Kyborga jeho knížku Záhadná Poselství Hvězd. Kupovat ty knížky určitě nebudu, když si chci přečíst knížku, půjčím si ji v knihovně a za víkend je přečtená :)
Taky jsem si říkal, že zkusím ještě předtím tu tetralogii Vesmírná Odysea, protože jsem viděl první(podle mě však také velmi "nudný") a také druhý, ten lepší, podle mě, film. Takže bych docela rád věděl, kdo byli ti mimozemšťané a jak se daří naší nejbližší hvězdě :bravo:
Tak uvidíme...pokud někoho ještě něco napadne, sem s tím... :bye:
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud chceš i něco krátšího, tak sbírka povídek Já, robot od Asimova je taky super. Ale pozor, s filmem to nemá vůbec nic společného.

A k té Odysee, kniha je mnohem lepší. :)

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já si s tojím za Hvězdnou pěchotou. :-) Takové uklidňující čtení, žádné technobláboly, prostě jenom příběh jednoho průměrněho mladíka, který se jednoho dne rozhodne nastoupit k hvězdnému námořnictvu.

Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A jelikož Stanice Bazilišek ze světa Honorverse už tu doporučená je, tak já bych přihodil první knihu ze série Empire of Man od Davida Webera a Johna Ringa - a to Pochod Vnitrozemím. Je to úžasná série :twisted:
Obrázek

Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych ti zase doporučila Dunu od Franka Herberta. Kromě sci-fi, tam můžeš najít trochu filozofie, náboženských otázek, pletich, intrik a bojů. Duna má ještě šest pokračování, které napsal sám Herbert. Po jeho smrti se toho chopil jeho syn, ale už to není ono, osobně jsem od něj četla jen dvě knížky z prostředí Duny.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud to má být čtení pod lavicí, doporučuju něco oddechového a lehčího jako Kulhánkův Noční klub nebo Kopřivův Asfalt obě tři knihy mají taky pěkné obálky, kdyby náhodou profesor buzíroval že nedáváš pozor a určitě jsou vhodné pro přenos. A nebo něco ze série Warhammer.

Clark, Asimov a Herbert patří ke klasice, která se dle mého nedá číst ve škole, na zástavce, ve vlaku, ani v e-formě; na to si prostě musíte sednout do pohodlného křesla a na pár hodin opustit okolní svět, jinak si to moc neužijete a možná, jako v mém případě, už ani nedočtete :oops:
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Malignus Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já osobně můžu doporučit knihy Frederika Pohla:

Obchodníci s Vesmírem
Obchodníci s Venuší
Cesta na Gateway
Gateway (vyšlo též jako Brána)
Za modrým horizontem událostí
Setkání s Heechee
Anály Heechee

Případně ještě Setkání s Rámou. A určitě si přečti "knihu všech knich" Stopařova průvodce po galaxii a Restaurant na konci vesmíru! To tě naučí nosit s sebou ručník! :twisted:

Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Spousta bezva tipů na sci-fi, ale kdyby mělo jít o fantasy, tak bych se zeptal na základní otázku. Četl si Pána Prstenů? Jestli ne, tak není lepší volby. :)

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud Pána Prstenů tak určitě v pořadí jak byly napsány. Tudíž Hobit, trilogie Pán Prstenů a na závěr Silmarillion. Byla doba kdy tyhle knížky byly v nekonečném koloběhu. Strčil sem do knihovny jednu a hned byla na řadě další, pěkně pořád dokola. Filmy byly sice vynikající, ale tomuhle se rovnat nemůžou :)

Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, já jsem Hobita čet až po PP a zážitek si myslím nijak neutrpěl :) Samozřejmě je blbost číst trilogii jinak než popořadě, ale na tom, jestli si ty další přečteš před nebo po imho tolik nesejde...

A Silmarion jsem ani nedočet... *zabte mě* :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
*TASÍM NŮŽ* :D Silmarillion není pro každého no... ale stojí za to :) dokreslí už tak neuvěřitelně detailní svět. Je to jako číst bibli Středozemě v kostce :)

Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
doufám, že nějak nenarušuju topic, ale ...
nevíte někdo jak se jmenuje série od A.C.Clarka, kterou "vykrádá" SGU?
Někde to tu už bylo, ale bohužel si nepamatuju kde, třeba to z vás někomu připomene
Rád bych si to přečetl a zjistil co je na tom pravdy :)
Díky za případný tip
We'll never be done.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslíš sérii o Rámovi: Setkání s Rámou, Návrat Rámy atd.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky moc, to je ono. :)


Zahrada Rámova:
Hlavní hrdinka Nicole des Jardinsová tak formou deníku popisuje jednotlivé významnější dny na jejich třináctileté cestě vesmírem ze Sluneční soustavy do neznáma.
We'll never be done.

Malignus Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pomeranc píše:
Spousta bezva tipů na sci-fi, ale kdyby mělo jít o fantasy, tak bych se zeptal na základní otázku. Četl si Pána Prstenů? Jestli ne, tak není lepší volby. :)


Pána Prstenů jsem četl. A to v púořadí Hobit, Pán prstenů, Silmarillion. Silmarillion jsem dočetl vícekrát než Hobita a Pána prstenů dohromady. Dechberoucí, úžasná tragika... 8)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Od Kulhánka - Vládci strachu. :) :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Literatura