Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Literatura Názor na knihy

Názor na knihy

četli jste nějakou zajímavou knihu a chtěli by jste ji doporučit ostatním - můžete zde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaké knihy jste četli?

J. K. Rowlingová. : Harry Potter 1-7
19
24%
C. S. Lewis : Letopisy Narnie 1-7
11
14%
J. R. R. Tolkien : Pán prstenů
11
14%
J. R. R. Tolkien : Hobit
10
13%
Stephenie Meyerová : Sága Stmívání
2
3%
Christopher Paolini : Odkaz Dračích jezdců
11
14%
Terry Pratchett : Zeměplocha
4
5%
Douglas Adams : Stopařův průvodce Galaxií
10
13%
 
Celkem hlasů : 78

Příspěvek 21.6.2010 15:31:08
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jaký máte názor na tyto knihy:

  1. J. K. Rowlingová : Harry Potter 1-7
  2. C. S. Lewis : Letopisy Narnie 1-7
  3. J. R. R. Tolkien : Pán prstenů (v anglickém originále The Lord of the Rings, často zkracováno na LOTR) + Hobit
  4. Stephenie Meyerová : Sága Stmívání(anglicky The Twilight Saga)
  5. Christopher Paolini : Odkaz Dračích jezdců(původní název Inheritance Cycle)
  6. Terry Pratchett : Zeměplocha
    (v anglickém originále Discworld)
  7. Douglas Adams : Stopařův průvodce Galaxií
    (v anglickém originále The Hitchhiker's Guide to Galaxy)

Napiště vždy číslo a pak reakci či rovnou celý název.
EDIT: Byl jsem upozorněň, že jsem zapomněl ještě na jednu pěknou sérii.
Naposledy upravil jakop dne 21.6.2010 21:49:48, celkově upraveno 2
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 21.6.2010 15:44:18
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. Dobré, ale sestupná tendence. HP je dobrý, líbil se mi, některé knihy jsem četla i dvakrát.
2. Přečten pouze první díl, další nemůžu posoudit a filmy nikdy nejsou tak dobré jako knihy
4. Červená knihovna pro dospívající dívky.
6. Jedna z nejgeniálnějších tvoreb. Skvělý humor myslím, že se předpokládá určitá gramotnost a znalost v některých oborech.

Příspěvek 21.6.2010 15:55:31
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. Musím nesouhlasit s Moony. Kvalita knížek naopak stoupala :) možná je to tím, že mě přesně trefily generačně a rostly přesně s mým vkusem.
2. Narnie jsem četl kousek, ale příjde mi to jako pohádkovější verze Pána prstenů.
3. Pán Prstenů byl, je a bude můj nejoblíbenější fantasy svět. Knížky to krásně popsaly a film tomu dal život.
4. Z mého pohledu fail knížky a ještě větší fail filmy. Četl jsem jenom první knížku a to jenom část, ale film je jedna EMO scéna za druhou...
5. Četl jsem první dvě knížky a do třetí mě bohužel nic nenutí. Moc v tom vidím star wars a ostatní ságy.
6. Nečetl jsem... :)
Naposledy upravil St0rm dne 26.6.2010 16:12:57, celkově upraveno 1

Příspěvek 21.6.2010 16:00:44
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1- vykrádačka jedné knižní série ze sedmdesátých let (zdravíme i seriál The worst Witch). Naprosto nefungující svět, čaroděj údajně ohrožující celý svět se upíná na hrad ve skotských mokřadech. A řeči o tom, jak kniha roste s divákem spíš přisuzuju komercializaci. Každopádně jsem na tom vyrostl, a dost mě to bavilo.
2- Nečetl jsem všechny, ale vadí mi tamní náboženský podtext.
3- myslím synonymum fantasy. Doteď si rád čtu o Středozemi. Sice si Tolkien často protiřečí, ale v té kvantitě se to imho ztratí.
4- přečten mám první díl, dál nemám sílu. Hanil bych to tu dost dlouho.
5- po Eragonovi opět nemám sílu číst dál. Dá se to kompostovat skoro tak dobře jako Stmívání.
6- ze světa Zeměplochy mám přečteno asi osm knih, ale dost se mi to líbí. Hlavně vysmívání klišé.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 21.6.2010 16:01:44
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1. první dva díly jsou spíš taková pohádka pro děti, třetí byl mou první přečtenou knihou a tak proti němu nemám žádné výhrady; čtvrtý a pátý ušly, ale díky délce byly spíš nudné; šestý byl výborný a sedmý na něj jen navázal, avšak s hrozným koncem... ideální čtení pro žáky základních škol.
2. četl jsem tuším první čtyři díly, strávil jsem u toho příjemných pár večerů, kdy jsem každý díl četl sotva pár hodin. Přecijen je to ale moc pohádkové a Aslan je příliš "ježíšovský", což Lewisovi vyčítal i jeho přítel Tolkien.
3. výborná a legendární sága, které bych snad vytknul jen trošku nudnost prvního dílu. S druhým už se to ale rozjíždí a to opravdu parádně (navíc geniálně zpracovaná Středozemě tomu dodává tu správnou atmosféru). Hobita jsem četl pouze začátek, jako čtení pro děti je to myslím parádní, ale pro dospělejší čtenáře asi není.
4. knihu jsem nečetl, ale první film se mi docela líbil (na rozdíl od druhého), takže nehodnotím.
6. krásná parodie na fantasy a současný svět, Zeměplocha je pestrá a živoucí, postavy jsou skvěle napsané a každý si v knihách pana Pratchetta najde to svoje. :-)

Příspěvek 21.6.2010 16:11:09
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
1. Já jsem to přečetl min. 2x. Je tu fajn, že u toho člověk nemusí přemýšlet, takže ideální na odreagování se.
2. Tuhle série jsem přečetl velmi rychle, bylo to skoro každý druhý den jedna knižka osobně se mi to líbí.
3. Bohužel jsem nečet a viděl jsem jen filmy.
4. Přečetl jsem to. Nudil jsem se a četl jsem to podobně jako HP. Jsou to knihy, které když chytnou, tak je člověk přečte hned.
5. Četl jsem to 2x a už se moc těším na poslední díl, který to uzavře. Je to taková vyvážená směs všeho možného.
6. Bohužel jsem nečet.
7. Bohužel jsem nečet.¨

Celkově se názory na knížky liší od čtenáře ke čtenáři, protože každý má rád něco jiného a má rád jiný styl a aby mohl být člověk opravdu objektivní, tak by si to musel přečíst sám a pak teprve to chválit či kritizovat.
Naposledy upravil jakop dne 21.6.2010 21:52:24, celkově upraveno 1
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 21.6.2010 21:50:50
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Můžete prosím hlasovat znova v anketě. Dragon mě upozornil na Stopařova průvodce a mě se přidáním smazala anketa :(
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 21.6.2010 22:01:35
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
7. Jediný, co jsem z toho všeho četl. Výborná série, originální nápady a kvalitní britskej humor. Film mě hodně zklamal.
Obrázek

Příspěvek 21.6.2010 22:28:41
Werostir Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1. tož filmy sem viděl zatim všechny, ale ke knihám se stále nemužu dostat, né že bych doopravdy nemohl ale nějak mě popravdě nechytly
2. přečetl jsem, pohádka, nejsem vyloženě proti
3. pro mě VRCHOL vseho fanstasy, geniální příběh, pěkně napsáno, filmy se taky celkem povedly...
4. přečetl jsem asi 10 stránej první knihy a viděl 2 filmy..... TOTÁLNÍ BRAK !!!! je to fakt pro maly holčičky
5. přečetl jsem, celkem dobré
6. + 7. nečetl jsem, nemohu posoudit
Tak... ja ho zabiju, to je magor.. naprostej Idiot..
- Zelenka

Obrázek

Příspěvek 21.6.2010 23:53:10
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
1. četla jsem všechny a ne jenom jednou (1 a 2 asi nejméně krát, ale za to to byly nejlepší filmy :) )...nejvíc se mi líbila asi 3, 4 se mi zalíbila až po druhé, v 5 byl Harry rozmazlený egoistický puberťák, 6 celkem dobré a 7...mno nebyla nejhorší :)
2. Letopisy jsem četla myslím tři, ale už nevím které a je to dost dávno, ale myslím, že to nebylo špatné :)
3. když se mi ta knížka dostala do ruky, tak jsem měla o pár let míň a po asi deseti stranách jsem to zaklapla s tím, že to je nějaké moc komplikované :D a do dneška jsem se k tomu nedostala :D ...ale filmy super (pokud se vynechá část 1 a v dalších dílech scény s Frodem a spol. :D )
4. nečetla jsem, ale viděla jsem oba dosavadní díly a trailer na třetí :D ...první díl se dal, nebylo to špatné :) ...druhý mno :oops: :D ... permanentně sjetá Bella, upír v depresi a schizofrenní vlkodlak...co dodat? :D ...a ten trailer vypadal asi tak, že měl 1:33 a já už po 20 vteřinách přestala vnímat, co se tam děje :D (nedělo se nic :D )
5. Eragon byl hodně dobrý, Eldest nebyl špatný a Brisinger - tam mi Eragon začal připomínat maličko HP v pátém dílu :D ...jinak ale Safira je dokonalá :) a film byl na nic
6. slyšela jsem, nečetla
7. taky jsem o tom slyšela, ale taky nečetla :)

BTW: omlouvám se za smajly, ale jaksi to už je degenerace z icq :oops:

Příspěvek 22.6.2010 13:00:14
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kde si Tolkien protiřečí? Jinak jsem četl všechno, kromě Stmívání a Narnie. Podle mě to jsou tak známé klasiky, že nemá moc cenu se o nich bavit…
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 26.6.2010 12:36:14
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1. Viděl jsem filmy, ale knihy sem nečetl. Ani mě to nějak nevadí. Není to špatný ani dobrý. Je to tak napůl
2.Četl jsem 1. díl. Pohádka pro malý děti. Moc mě to nebavilo. Film taky nic moc.
3.Mám doma 1. a 3. díl, ale nějak sem se k nim nedostal. Nicméně filmy jsou úžasný. Vrchol kinematografie. Hobita sem nečetl
4. Nesnáším to slovo. U nás o tom neustále mluví holky, jak je to úžasný. Já jsem si na to vypěstoval jistou alergii.
5. Nečetl
6. No čekal jsem od toho víc. Četl jsem dvě knihy.
7. Nečetl, ale viděl film. Docela sranda.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 26.6.2010 13:55:06
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nezlob se že to řeknu takhle, ale Pratchetta ve svém věku těžko pochopíš.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 26.6.2010 14:20:13
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já sem to pochopil. Jenom všichni říkali že je to hrozně srandovní a tam byl jeden vtip za 10 stran. Pratcheta mám rád. Nomové byli geniální. Jen mě to nesedlo.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 26.6.2010 14:32:27
impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebudu se dohadovat… zkus si to přečíst znovu za 10 let.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Příspěvek 26.6.2010 16:12:39
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A když už jsme u toho věku... Jak můžeš ve třinácti letech napsat:
2.Četl jsem 1. díl. Pohádka pro malý děti. Moc mě to nebavilo. Film taky nic moc.
to jde mimo mě :D
A jinak, pokud nevnímáš děj jako takový, ale hlubší myšlenku knihy, myslím že by jsi byl překvapen :P

Příspěvek 29.6.2010 13:06:35
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
St0rm: Musím souhlasit.

Když se nad tím zamyslíš, tak tam najdeš mnoho skrytých věcí.

Pokud se ti nechce přemýšlet, tak Spoler:
Toto je spoiler!!!:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Letopisy_Narnie#Kritika_Letopis.C5.AF_Narnie
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 01.7.2010 19:10:30
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děj byl dobrej i nápad, ale představa toho fantasy světa mě připadala jak z nějaký pohádky o čertech. Výraz pohádka pro malý děti jsem trochu přehnal.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 31.8.2010 21:59:32
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. Kdysi jsem HP měla ráda opravdu hodně, časem jsem ale nějak ztratila zájem. Netroufnu si říct, jestli to bylo sestupnou tendencí co se kvality týče, nebo jsem z toho prostě a jednoduše vyrostla :)

2. Ach, ta nostalgie. Letopisy Narnie jsou jedny z prvních knížek, co jsem přečetla (tedy, první z knížek co mají víc textu než obrázků) a mám je ráda dodnes. K tomu náboženskému podtextu - on tam sice opravdu je, ale není nějak násilný a dětského čtenáře neodrazuje. Rozhodně to není žádná náboženská agitka :wink:

3. Tolkien patří už par let mezi moje nejoblíbenější spisovatele a v tomhle ohledu nečekám do budoucna nějakou změnu :)

4. Odloženo po padesáti stránkách. Krvácení z očí se naštěstí nekonalo, ale je to skutečně dost slabé.

5. Dneska už bych něco podobného asi nečetla, nezanechalo to ve mě nějaký hlubší dojem.

6. + 7. O obou sériích se dá napsat prakticky to samé - skvělý humor, který bohužel s přibývajícími knihami poněkud ubývá.
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 01.9.2010 12:56:30
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lirael: Já ti nevím, s tou agitkou. Dětem to opravdu nepřijde (Narnie byla první fantasy, kterou jsem kdy četla, asi v 10 letech), ale když jsem to četla nedávno znovu, tak třeba zrovna v poslední knize to vyloženě bije do očí.
Toto je spoiler!!!:
Narnie je tam na konci v podstatě nebe, kam se po nehodě vlaku (náhodou všechny postavy z předchozích dílů), dostanou, a ta scéna, kdy se v bitvě nepřátelský voják v "turbanu a se zahnutou šavlí" vzdává, odhazuje svoje věci a padá před Aslanem na kolena, to už mi přišlo opravdu hodně.
Docela mi to celou sérii zkazilo. Hlavně proto, že třeba zrovna právě vznikající Plavba Jitřního poutníka, Stříbrná židle nebo Kůň a jeho chlapec jsou výborné (a dají se v podstatě číst samostatně).
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 02.9.2010 09:35:21
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka: Souhlasím s tebou, co se poslední knížky týče. Praštilo mě to do očí už když jsem to četla poprvé (někdy na prvním stupni ZŠ). Jen mi prostě ke zbytku série příjde kritika v tomhle směru trošku přehnaná.
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Literatura

cron