Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie SG v Reálu

SG v Reálu

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Byli by jste rádi kdyby SG opravdu existovala

Ano
180
91%
Ne
18
9%
 
Celkem hlasů : 198

Příspěvek 29.10.2008 23:49:32
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to jistě, ale třeba za takovejch třicet čtyřicet let...
Obrázek

Příspěvek 29.10.2010 00:23:40
sticka Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak, zase oživuji dlouho mrtvou debatu, ale o existenci HB jsem přesvědčen, dělejte si ze mě blázny, že jsem magor do SG, mě je to jedno... Prostě červí díra byla spatřena nad bermudským trojúhelníkem, kde se objevili části nějaké silnice z kamenů, a tam prý dříve(tak před 10k let) byl Atlantida, město předků. A proč hned u toho vyrostla tajná vojenská základna? jsou tam jaderné ponorky atd. Dnes, dokonce před 3-mi hodinami jsem viděl dokument, kde jeden pilot (zřejmě) proletěl červí dírou... kde? V bermudském trojúhelníku. Uletěl 160 km za tři minuty(v takovim malim letadýlku(prostě v nějakym srá*i) videl sem ho, a to nemohl zvládnout za ten čas. A proč nikdo nechce říci co na té základně dělají? A proč se tam objevují červý díry? Může to být také ... jak se tomu nadává, prostě že to dělá také něco jiného, než chceme, ale dělá to i to, co chceme... třeba vytvoří ČD(červí díru) a omylem se udělá i nad tou základnou... ale ne jinam... jen o pár kilometrů dál... Proč v BT(bermudským trojúhelníku) jsou vidět světla různých barev? třeba že by tam bylo zapomenuté ZPM? nebo 2? jako záloha kdyby je Atlantida potřebovala? Nikdo neví.
Nováček z paralelního vesmíru, kde byl veřejně představen projekt Star Gate.

Příspěvek 29.10.2010 09:12:43
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za blázna tě nemám, ale pochybuji že tam budou zrovna ZPM protože ZPM je pouze výmysl producentů, ale může jít třeba o jiný zdroj energie nebo o něco jiného. Hodně krát jsem již četl o výskytech červích a černých děr, a vzhledem k tomu že hvězdná brána umí vytvořit "stabilní" červí díru s jinou branou tak je to relativně vzato stejný princip jako by jste se spojily s jiným počítačem pomocí internetu. Takže vyrobit dvě takové brány aby tvořili červí díry by byla jen otázka času. A Vypadá to jako by jsme byly mi antikové v době před postavením destiny...
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Příspěvek 29.10.2010 11:16:39
sticka Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no... máš pravdu, ZPMka tam být nemůžou... protože(myslím že tu někde již bylo napsáno) by k nám přiváděli množství el. energ, která sem nepatří. Mohlo by to tento vesmír zahubit... a pokud Antikové byli, tak by se opravu nesnažili zničit tento vesmír... a možná máš pravdu, mohli by jsme být Antikové... ale... to by jsme byli několit set tisíc let před wraity, a replikatorky... :D
Nováček z paralelního vesmíru, kde byl veřejně představen projekt Star Gate.

Příspěvek 29.10.2010 11:43:54
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ehm, co jsou to prosím "výskyty černých i červích děr"?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 29.10.2010 11:49:05
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K anketě: Záleží na tom jak se na to dívat. Pokud se tím myslí technologický pokrok, tak bych určitě dal ano, ale jak to tak známe, určitě by to vyvolalo nějaké konflikty a možná i 3. světovou. V tomhle ohledu bych dal ne. Nicméně jako člověk zajímající se o vědu dávám ano.
Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, jsem v 8 třídě, takže to ještě moc nechápu. :cry:
Ray: Myslím že tím myslí ty směšné konspirační teorie jako že nad bermudským trojuhelníkem se každou chvíli objeví nějaká černá či červí díra.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 29.10.2010 11:57:59
sticka Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nad BT nemůžou být černé díry, vysáli by naši´planetu do sebe... A červí díry tam byli prokázány že se tam opravdu objevují...
Nováček z paralelního vesmíru, kde byl veřejně představen projekt Star Gate.

Příspěvek 29.10.2010 12:20:16
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, však proto jsou směšné!
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 29.10.2010 12:55:52
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby nad Bermudamy byly prokázány červí díry, asi by o tom teoretická i aplikovaný fyzika něco věděly.

Námořnictvo má na Bahamách testovací základnu AUTEC prostě protože někde ji mít musí, "Bermudský trojúhelník" není zrovna malé území, aby přítomnost vojenského komplexu musela být něčím šokujícím. Stejně tak ani počet zmizelých letadel a plavidel není v čemkoliv vyšší, než je průměr pro podobná frekventovaná území.

Černé díry by klidně nad Zemí být mohly, pokud by se řadily do kategorie mikro černých děr, které se podle současné teorie okamžitě vypařují. To jen pro pořádek, když mi konspirační teoretikové moc neodpověděli.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 29.10.2010 13:16:18
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neptejte se, kolik letadel a lodí se tam ztratilo, ale kolik ne. :roll:

Příspěvek 29.10.2010 13:43:58
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no, asi tak. Kolik letadel se ztratilo v Amazonských pralesích? Číslo podle mě není o moc menší než v BT. Navíc jak už Ray zmínil BT je velkej jako Kolubmie (25. největší stát světa) , čili nic malýho.
Rozloha BT - 1 134 105,5 km čtverečných
Rozloha Kolumbie 1 138 910 km čtver.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 29.10.2010 14:12:17
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Může mi někdo vysvětlit, k čemu by nám byla červí díra (i pokud by šla vytvořit, jako že je to teorie), když nemáme štíty, jenž by vesmírnou loď (nebo letadlo) ochránily před rozmáčknutím. V červí díře by panovaly podmínky jako v černé díře, jen má dva konce, neb něco jí musí držet otevřenou a červí díra není hvězdná brána. Jestli bych já něčemu věřil, tak tomu, že lidstvo bude mít dříve něco jako warp (FTL, komprese prostoročasu) než wormdrive (spojování bodů).
:D

Příspěvek 29.10.2010 14:46:59
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ten warp, HP nebo cokoliv takového je daleko "snadnější" na výrobu i na potřebnou energii než červí díra jinak v jednom díle seriálu vražedná čísla se zmínili o projektu hvězdná brána že by náhoda jinak bych byl rád kdyby něco takového bylo.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 29.10.2010 14:53:14
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takový projekt skutečně existuje, jen se zabývá něčím úplně jiným (neptej se mě čím).

Příspěvek 29.10.2010 15:36:08
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dolph1888 píše:
Může mi někdo vysvětlit, k čemu by nám byla červí díra (i pokud by šla vytvořit, jako že je to teorie), když nemáme štíty, jenž by vesmírnou loď (nebo letadlo) ochránily před rozmáčknutím. V červí díře by panovaly podmínky jako v černé díře, jen má dva konce, neb něco jí musí držet otevřenou a červí díra není hvězdná brána. Jestli bych já něčemu věřil, tak tomu, že lidstvo bude mít dříve něco jako warp (FTL, komprese prostoročasu) než wormdrive (spojování bodů).
:D


To by právě mělo jít stabilizovat pomocí negativní hmoty, která se chová odpudivě vůči gravitaci. Respektivě by se měla vyvážit gravitace pomocí antigravitace. Někde jsem o tom čet, ale problém je v tom kde vzít tu negativní hmotu. Možná to bude mít něco společného se skrytou energií, která se chová stejně. A i kdyby existovala je potřeba hodně enegie na výrobu a to je zatím hodně vysoko nad naše možnosti.

Příspěvek 29.10.2010 17:47:40
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinými slovy, pokud jsou mraky nad Bermudami z exotické hmoty nabité třeba mastodontně silnými bouřkami a stabilizují tak ústí červí díry (které se podle fyziky možná objevovaly na počátku vesmíru, nikoliv v dnešní době), pak má letadlo možná šanci proletět skrze - ale naneštěstí jsou ty červí díry nad Bermudami tak hloupé, že ho přenesou jenom o něco dopředu nebo dozadu, ačkoliv by ho mohly vyprcnout kdekoliv ve vesmíru...

To už mi fakt příjde uvěřitelnější i leckterá zápletka South Parku.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 29.10.2010 19:20:15
vg38 Airman
Airman

Příspěvky: 59
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Šak v té hoře (nevím jak se to píše), kde je to podle seriálu umístěné, jsou ve skutečnosti dveře, kde je napsané "Stargate Command". Škoda že je to jen vtip zaměstatnanců a ve skutečnosti jsou tam uložené košťata a podobné věci. :lol:


EDIT:
Jakýsi japonec sestavil teorii a matematicky mu to vychází, že jsou vždycky ve vesmíru 2 částice vzájemně spojené a když se změní "vlastnosti" jedné, tak to má vliv i na druhou.

EDIT2: Jeho jméno je Masahiro Hotta, kdyby to někoho zajímalo.
Naposledy upravil vg38 dne 29.10.2010 19:27:05, celkově upraveno 2
Cítíte se negativně? Zbavte se elektronu!
Přijde Schrödingerova kočka do baru... a nepřijde.

Příspěvek 29.10.2010 19:23:14
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Jinými slovy, pokud jsou mraky nad Bermudami z exotické hmoty nabité třeba mastodontně silnými bouřkami a stabilizují tak ústí červí díry (které se podle fyziky možná objevovaly na počátku vesmíru, nikoliv v dnešní době), pak má letadlo možná šanci proletět skrze - ale naneštěstí jsou ty červí díry nad Bermudami tak hloupé, že ho přenesou jenom o něco dopředu nebo dozadu, ačkoliv by ho mohly vyprcnout kdekoliv ve vesmíru...

To už mi fakt příjde uvěřitelnější i leckterá zápletka South Parku.


A v tom je ten problém. Kde by se tam vzala ta exotická hmota? :D Je to blbost. Nevěřím, že tam jsou nějaké červí díry. Nevěřím radši v nic a nechám to jen a jen na vás co tam je :idea: .

Příspěvek 29.10.2010 20:57:05
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co tady se člověk nedočte... Dnešek byl takový nemastný, neslaný, ale tahle diskuze (zvláště příspěvky od sticka) mě opravdu fest polámaly :rflmao:
No, abych nebyl off-topic, tak by to nemuselo být nejhorší ( z technického hlediska), ale z jakéhokoliv jiného pr*ser jak vrata.

Příspěvek 16.11.2010 21:43:22
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
někde jsem četl, že že červí díra je "normální" přírodní jev, je ale nestabilní a vzniká náhodně a víme toho o ní ještě méně než o černé díře (takže skoro nic)
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 16.11.2010 21:53:53
kubah Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Benešov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SG v realu?

Mohli bychom posílat odpad na jiné planety :D
By asi koukali :smile:

Příspěvek 16.11.2010 22:47:13
sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron