Když to tak pročítám, tak přidám svůj názor na věc.
Důvod, proč asteroid nevyužili je prostý a nám všem známý ... scénáristé po onom díle už nějaký asteroid poletující někde v meziplanetárním prostoru neřešili (podobně jako v SGA nikoho nenapadlo dotáhnout opuštěnou Triu na atlantidu a pak ji opravit).
Co se týče situace, kdy asteroid pozře hvězda, tak tím, že ho jen "zblajzne" bych si nebyl úplně jistý. Pro účely následujícího odstavce pomíjím skutečnost, že naquadah je vymyšlený prvek a není známo, jak by reagoval na takové extrémní podmínky (jak tu někteří zmiňovali výbuch vlivem vysoké teploty apod).
Hvězdy fungují jako obří továrna na prvky. Začne to vodíkem, při určité hustotě hmoty vznikne teplota dostačující k zapálení fúzního procesu. Hvězda začne slučovat jádra vodíku a vytváří helium, to pak zase slučuje na lithium atd. Tento proces pokračuje do doby, než začne vytvářet těžší prvky jako je železo. Atomům těchto prvků už nedokáže dodat dostatek energie k jejich sloučení a nakonec spálí moc paliva, naruší se rovnováha mezi fúzí a gravitací a hvězda končí. V případě větších hvězd by tento konec znamenal supernovu či hypernovu, kdy se během exploze pak tvoří těžší a vzácnější prvky. Do detailů bych se raději nepokoušel zacházet, lépe by to vysvětlil nějaký astrofyzik. Každopádně, sečteno a podtrženo, to, že to asteroid napálí do hvězdy, neznamená, že hvězda jádro z naqadahu (který asi bude patřit mezi ty těžší prvky) jen tak roztaví a zlikviduje, spíš bych tipoval opak. Jádro se možná roztaví, ale hvězda (a už vůbec ne ten náš vesmírný "špunt" s názvem Slunce) ho nejspíš nebude schopna zpracovat.