Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Prolet orijskými štíty!!!!

Prolet orijskými štíty!!!!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 29.6.2008 19:17:01
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No mohli by lítat z místa na místo a masakrovat a nikdo by je nemohl zastavit, když by nebylo jak.

V HH to bylo udělaný tak, že v silnym gravitačnim poli, takže hlavně okolo hvězd do určitý vzdálenosti (dost na pokrytí celý soustavy) nešlo lítat HP. Lodě museli vyskočit za hranicí soustavy a dál se plazit sublightem.
Ve světě SG opravdu hranice nemají moc význam, taky mi přijde, že se "říše" vždycky skládá spíš z jednotlivejch planet, než z celýho kusu vesmíru (i když to odporuje "dějepisu z Pegasu").
Obrázek

Příspěvek 29.6.2008 19:50:45
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial: Bez rušiček by například šlo dobýt jakoukoliv planetu soustředěným útokem; jak v Reckoning Jaffové říkají, že Dakaru nemohli dříve dobýt, protože je uprostřed území Vládců soustavy, tak bez rušiček je to blbost - z logiky by klidně mohli dojetět tam a zase zpátkky, kdyby je nešlo zastavit. V klasické SG se v HP nebojuje (i to zničení troskami je pochybné), takže by se dvě silné flotily stejně rychlé mohly nahánět do aleluja a mezitím beztrestně zničit jakoukoliv planetz. Scénáristi se nad tím asi nezamýšleli, ale naši scénáristi ano ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 20:03:24
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady někdo opět nedává patřičně pozor při sledování :wink: Jistěže k Dakaře mohli doletět i tehdy, jenže normálně ji hlídaly desítky lodí, který by Jaffové nikdy neměli šanci překonat. Ale proto, že Baal poslel všechno co měl na Replikátory aby zdržel jejich postup, odvolal ty lodě z Dakary takže tam nechal jen jedinou a ten útok byl proveditelný.
Takže nejdřív trochu se nad tím zamýšlet a ne hned odsuzovat writery. V Sg to funguje tak, že se dá lítat neomezeně a záleží na obraně planety a síle útoku. Pokud vím, v hlubokém vesmíru se prakticky v Sg neválčí.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.6.2008 20:30:51
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale tam se explicitně mluví o teritoriu, deep inside System Lords territory, lodě zní už podružně. Kromě toho jsi poněkud nepochopil, že to je jen příklad, platí to pro jakoukoliv planetu. Představ si, že můžeš napadnout silnou námořní flotilou jakékoliv US město od Washingtonu po Phoenix, to je prostě zcela nový druh válečnictví a pokud jen jednou za celé SG mluvili o územích, bez rušičky by se prostě neobešli. Museli by jinak mít mohutnou obranu u jakékoliv byť sebevíc zbytečné planety.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 21:01:11
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moc to upravuješ dle svých představ :) Nikdy nebylo řečeno, že by hyperpohon měl nějaké omezení rušičkami, i když ti to připadá logický (mě ne)

Proboha jistě že je to novej styl válečnictví, vžádným případě to nemůžeš přirovnávat k bojům na planetách :Dvždyť se jedná o války v kosmickém prosotu, to je jako srovnávat středověký bitvy s leteckými souboji. Platí jiná pravidla.

Btw, Baal přece chránil před replikátory každou planetu, což Jacob označil za chybnou strategii jak zbytečně přichází o lodě. Takže ano, funguje to tak.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.6.2008 21:53:44
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor: nj jenže Hataky jsou jako šneci, takže i bez existence rušiček nevidím problém proč by se u goauldů nemohla existovat území v takovém slova smyslu jak popisuješ ty. Protože jakmile by se Baal dozvěděl že někdo na něj letí, tak měl by dost času na to Dakaru opevnit.

A kdyby někdo vynalezl rušičky, tak by se určitě objevil hned někdo kdo by vynalezl hyperpohon odolný proti rušičkám.

Příspěvek 29.6.2008 22:34:01
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moc to upravuješ dle svých představ Smile Nikdy nebylo řečeno, že by hyperpohon měl nějaké omezení rušičkami, i když ti to připadá logický (mě ne)

Jistě, že to nebylo řečeno; vždyť jsem výše jasně asi třikrát napsal, že to je SGO výmysl.

Proboha jistě že je to novej styl válečnictví, vžádným případě to nemůžeš přirovnávat k bojům na planetách Very Happyvždyť se jedná o války v kosmickém prosotu, to je jako srovnávat středověký bitvy s leteckými souboji. Platí jiná pravidla.

Ehm, i ve vesmíru jaksi platí logika. Nejde tu o žádné letecké souboje, ty prostě asi nechápeš, co by znamenala možnost projít si skrze hranice bez možnosti zastavení.

Btw, Baal přece chránil před replikátory každou planetu, což Jacob označil za chybnou strategii jak zbytečně přichází o lodě. Takže ano, funguje to tak.

Což lze právě vyložit, že bránil pomyslnou linii/hranici. Jinak by ho Replikátoři prostě mohli se svými nadupanými motory obejít k jiné planetě (pokud Baal neměl nekonečno lodí k obraně každé díry) a k žádné skutečné bitvě by nedošlo.

nj jenže Hataky jsou jako šneci, takže i bez existence rušiček nevidím problém proč by se u goauldů nemohla existovat území v takovém slova smyslu jak popisuješ ty. Protože jakmile by se Baal dozvěděl že někdo na něj letí, tak měl by dost času na to Dakaru opevnit.

1. Replikátoři měli nesrovnatelně rychlejší lodě. Kdyby je bez rušiček Goa nezastavili, nestlihli by se prostě s těmi pomalými Ha´taky vrátit k Dakaře.
2. Dakara byl příklad. I kdyby Goa´uldi měli stejně pomalé lodě, stejně je prostě v obrovském vesmíru (podle vás bez hranic) jednoduchý propašovat flotilu k nějaké planetě bez zjištění. Pokud měli stovky planet a jen desítky (jednotlivé frakce) lodí, tak to prostě nedává smysl. Museli by bránit každou jednotlivou planetu celou flotilou, nebo bránit jen pár a riskovat, že příjdou o všechny. A i kdyby to zjistily, stačilo by jednou uhnout se svýma loděma špatně a nepřítel by tě předběhl.

A kdyby někdo vynalezl rušičky, tak by se určitě objevil hned někdo kdo by vynalezl hyperpohon odolný proti rušičkám.

A zase lepší rušičky atd. Minimálně by to byl nějaký zajimavý děj.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 22:52:30
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podívej, diskutuješ tak, aby se ti to hodilo do SGO :) Jak už sem řekl nesouhlasím s tvým názorem a svůj sem řekl, tj že se bojuje o každou planetu zvlášť , podle těch Jacobových nákresů to tak bylo, že probíhalo paralelně 20 bitev na 20 různých planetách. Btw, frotovou linii ve vesmíru podobnou té jako z 1. nebo 2 světové války si neumím představit, víš jak je vesmír rozlehlý? Tisíce lodí by na něco takovýho bylo málo.
Proto je ta verze, jak sem ti řekl, imo logičtější.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.6.2008 22:54:34
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1. nebyla řeč o replikátorech ale o goauldech
2. Pokud vim tak senzory dokázaly zachytit loď přilétající v HP a pak tu jsou samozřejmě zvědi, takže nevidim problém v tom, že by nebylo možné flotilu v určitém omezeném prostoru přesouvat a tím ochránit všechny državy.

Příspěvek 30.6.2008 00:27:49
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
že se bojuje o každou planetu zvlášť

Jenže to je právě blbost, nemůžou mít stejně lodí, jako mají planet, nebo dokonce více (asi by s jednou lodí u planety nezastavili ofenzivu).
Koukám, že musím ještě detailněji. Představ si, že máš 50 planet a 20 lodí. A útočí na tebe jiných 20 lodí. Evidentně musíš buď obětovat 49 planet, nebo si tipnout kam poletí (protože nemáš tak rychlé motory, aby jsi ho dohnal až jakmile ho detekuješ, že někam letí (Project Pegasus)) a potkat ho tam. A pak si představ, že na tebe útočí 20 rychlejších lodí, to pak nemáš vlastně šanci střetnout se jinde, než na poslední planetě (pokud chtějí, obejdou tvoji obranu a zničí nechráněnou planetu). Tak je to v bezrušičkovém světě a proto je to podivné.
Samozřejmě, pokud Goa měli tisíce a tisíce lodí ke svým tisícům planet, tak je to ok.

podle těch Jacobových nákresů to tak bylo, že probíhalo paralelně 20 bitev na 20 různých planetách

Kdo by to byl řekl, že se během galaktické invaze bojuje na více místech najednou. To se nijak nevylučuje s mám nápadem.

Btw, frotovou linii ve vesmíru podobnou té jako z 1. nebo 2 světové války si neumím představit, víš jak je vesmír rozlehlý? Tisíce lodí by na něco takovýho bylo málo.

Raději se nedívej na Deep Space Nine, mohlo by tě šokovat, že přesně takovou linii a počty tam mají...

Ralen: řeč byla o Asgardech, čili i o Replikátorech, protože mluvím i o rychlostech HP a o tom, že ve vaší bezrušičkové idei by prostě byli nezničitelní.

Senzory ji dokáží evidentně zachytit až příliš blízko planetě, půl hodiny (Pegasus Project) je prostě na přelet flotily k jiné planetě (vy přece nemáte planety uvnitř nějakého ohraničeného clusteru) málo.

Co se zvědů týče, například zamaskovaných lodí, na které se můžeš v klidu transportovat kruhy (Beachhead), tak o jejich efektivitě lze mít svoje pochybnosti...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 09:37:03
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čekal sem že zmíníš DS9 :) mno ano, ale a) tam se bojovalo na nesrovnatlně menším prostoru, jen několik světelných let(i to je hafo, představ si kolik lodí bys potřeboval na pokrytí jenom světelného roku v přímce, neuvažuju ani prostor, tak to máš 9,4 na 12 km, lodí velkých kilometr s rozestupy 1000km bys potřeboval 9460800000 :D ano, reálný způsob války. A připomínám, to je jenom přímka.
b)i tak tu frontu šlo poměrně snadno porušit, sice po tobě šly hnedka hlídky ale šlo to.
c) 3800 lodí by zničilo federaci. A mám navíc dojem, že se jednalo spíš o linie vesmírných stanic s ochranou,a ne lodí.
Pokud bys to chtěl převést na celou galaxii tak to prostě nejde.
d) je nestrategický bránit nějakej vesmírnej prostor, do kterýho ti nic není jako bránit a útočit na planetární soustavy, kde sou továrny, lidi atd. Dobýt kus prázdnoty je ti k ničemu. I Asimov nebo Hebert válčí podobným způsobem, jak sem ti navrhl já, takaže to není jenom další výstřelek hloupejch scénáristů SG :wink: Hlavně Předehry k Duně nebo Nadace, pokud si chceš počíst :)

IMO ten Jacobův obrázek vylučuje tvoji verzi, žádná linie tam není ale jednotlivý body kde se bojuje. Samozřejmě v takovým konfliktu nemáš míň lodí než planet, takže pokryješ všechno, a jak bylo řečeno, dálkový senzory umí odhalit lodě dopředu, takže lze dělat protiopatření atd, takže rychlost Hp je sice velkou výhodou, ale nezaručí ti to samotný vítězství.( Myslím že už sme se shodli na tom, že počty lodí v Sg sou nereálný)

Frontová linie ve vesmíru na velký plochy je naprostej nesmysl.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 10:57:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tam se bojovalo na nesrovnatlně menším prostoru, jen několik světelných let

No... ano, a co je tohle za argument? Vždyt právě na těch několika světelných letech vedla ta linie. Jinak Federace a spol. jsou přece poněku vědčí.

bla bla čísla lodí v prostoru

Je to seriál. Nesnažíme se tady vymýšlet reálný způsob kosmických soubojů, jen ten, který podle tebe nebo mě nejlépe zapadne do známýho SG univerza. To bych taky mohl napsat, že cestovat FTL je přece blbost atd.
Mimoto, v rušičkové idei jsou hranice prostě pomyslný hlídaný maximálně družicí varování - jakmile hranici něco překročí, obranná flotila nebo klidně hlídka prostě nepřítele někde po cestě k planetě vyhodí z HP a napadne ho, popřípadě si na něho počká u planety (pokud je planet méně). Není nutný mít tisíce lodí v nějaké formaci...

i tak tu frontu šlo poměrně snadno porušit, sice po tobě šly hnedka hlídky ale šlo to.

Jistě, že to šlo. Jde to i na Zemi, proplížit se s malou sílou skrze linie.
3800 lodí by zničilo federaci. A mám navíc dojem, že se jednalo spíš o linie vesmírných stanic s ochranou,a ne lodí.

Wiki spekulovala/počítala, že flotila Federace na konci seriálu byla celkově kolem 10 000. Oni ty čísla poněkud porušovali, Best of the Both World měla Starfleet zase jen 40 lodí, žejo.
A opět, nechápu, proč do toho cpeš namísto stanic lodě. Aha, linie z pozemních bitev. No ano, ale linie není vždy zákop jako z WW1...

je nestrategický bránit nějakej vesmírnej prostor, do kterýho ti nic není jako bránit a útočit na planetární soustavy, kde sou továrny, lidi atd. Dobýt kus prázdnoty je ti k ničemu.

Ježišmarjá, co to meleš? Už jsi někdy slyšel o námořní bitvě uprostřed vody, tj. ničeho? O co v historii bojovali uprostřed moří, o ryby? Nejde o to dobýt vodu, ale zničiš síly nepřítele, získat prostor, iniciativu. Bránit planetu až u ní může být dost riskantní, zvláště v době, kdy stačí parkrát na planetu vystřelit, něco střel vždy projde a zdevastuješ jí.

Nerušičkové boje

Ano, ony by jistě šly o ony, vždy se najde nová taktika, problém je, že by to v SG muselo zase vypadat úplně jinak, než jak je to v SG prezentovaný. Ha'taky by musely být rychlejší, aby včas dorazili do neliniové bitvy, každá planeta by musela mít mohutnou pevnou obranu (jako stanici a tak) aby vydržela slabý útok/zadržela silnější atd. V SG většinou planetu hlídá dvacet Jaffů a to je celý. Ha'taky jsou pomalý, senzory varují půl hodiny předem (často ani to ne). Vést válku mezi dvěma malými říšemi rozprostřenými po celé galaxii by bylo neskutečně neefektivní a peklo, ve finále by si rozumný mozek prostě udělal (dobyl, vybudoval) ohraničené území, prostě protože se brání s pomalými Ha'taky lépe - nebo by udělal rychlejší lodě a mohutnou obranu co planeta. Ale nemohlo by to prostě vypadat tak, jak to vypadá.
Souboje a FTL doprava v Duně skutečně nevypadaly jako v SG.
Nejvíce tvůj nápad připomíná válku ve Vietnamu.

Samozřejmě v takovým konfliktu nemáš míň lodí než planet, takže pokryješ všechno, a jak bylo řečeno, dálkový senzory umí odhalit lodě dopředu, takže lze dělat protiopatření atd

Aha, tak to se pak nemá smysl bavit, pokud mi chceš tvrdit, že Goa měli mnohonásobně větší počet lodí, než kolik měli planet - ani US nemají větší počet námořních lodí, než kolik mají měst. V seriálu byla flotila 30 lodí terno, dvě lodě položily Apophise, celá flotila u Dakary jich mohla mít několik set, ale to byla taky kompletní všech, ne obrana jednoho Goa.
Jak už bylo řečeno Razerem, ha'taky jsou pomalý, což jak jsem napsal výše, vylučuje účinost senzorů při včasným varování před útokem. A na rozvědku zcela spoléhat nemůžeš.

A po čtvrtý, Baliale, já netvrdím, že to tak v SG je, můžu něco z SG vyložit po svým, ale neřekl jsem, že ty rušičky někdy scénáristy napadly. Já tvrdím, že je mnohem reálnější/přehlednější rozložit si hlavní říše do clusterů a dát jim rušičky, takže se může bojovat kde tu, nepřítel ti neuletí, a můžeš v ději dělat leccos známý z námořních soubojů, protože najednou můžeš flotilu přepadnout i na "širé vodě" atd.
Na druhou stranu si ani nemyslím, že tebou obhahovaný bojování v SG by mohlo vypadat tak, jak v SG vypadalo, viz. výše. Čili ano, považuju to za další nedodělek, ne za cool inovaci.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 13:11:18
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mohli bychom pokračovat asi donekonečna, zase bych ti na tohle všchno moh odpovídat ale nikam to nevede.
Ty si ve své představě, že všechno co je z tvojí hlavy je logičtější a reálnější a vypešuje údajný chyby a nedostatky sg zdůvodníš cokoli a neustoupíš z ničeho, tak myslím že bude lepší tuhle diskuzi ukončit stejně se dostáváme OT.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 13:27:07
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moc rád bych si s tebou někdy zahrál nějakou strategii, ty roztroušený všude po galaxii s pomalýma loděma, já totéž s planetama v clusteru, klidně bez rušičky; kdo z nás by asi byl schopný soustředit síly lépe?
Jinak ano, když člověk něco vymyslí, tak to pak jaksi obhajuje...

Zvláštní, kam se topic přesunul od průletu štíty!!!!!!! :)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 13:31:15
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chtěl bych vidět, jak bys třeba v Hegemonii nebo teda St Armada dělal linie z lodí, takhle bys těžko cokoliv vyhrál, všude de o soustředovaný útoky na nějaký body, pozice. Vesmír je něco jinýho než Planeta.

Sry, já vím, ty seš tady ten nejchytřejší, už sem zticha :)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 13:35:42
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ehm, Baliale, buď mě nečteš, nebo nechápeš. O žádné "linii z lodí" jsem nic nepsal a tři příspěvky výše ti to několikrát připomínám. Když furt trváš na něčem, co jsem vůbec nenapsal, tak to je pak argumentace skutečně obtížná.
Naposledy upravil Raynor dne 30.6.2008 13:51:22, celkově upraveno 1
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 13:48:51
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor ma pravdu, asi v tom chvili lita, tak se s nim prosimvas nehadejte ma pravdu ... udelejte simulator a dejte nejakou virtualni bitvu .. uvidite ze vas proste roseka .. s tema 20 planetama a 50 lodema je to pravda az na ten konec =) nestretnou se u posledni planety ale u 2 = ) ptze tech 50 lodi rozdelis na 25 a 25 a tech 20 lodi nebude mit kam = )

Příspěvek 30.6.2008 13:51:20
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Což lze právě vyložit, že bránil pomyslnou linii/hranici.

No... ano, a co je tohle za argument? Vždyt právě na těch několika světelných letech vedla ta linie

Raději se nedívej na Deep Space Nine, mohlo by tě šokovat, že přesně takovou linii a počty tam mají...


A tys asi nepochopil, že já žádný rušičky neberu v potaz proto že je to podle mě blbost vyhodit loď z hyperprostoru, zrovna tu měl Harry pěknou práci na téma co je hyperprostor a prostě nevěřím, že něco takovýho co popisuješ de. Jo, satelity co by byly po vesmíru rozházený a co by varovaly před útokem je něco jinýho.

Btw asis nečetl Asimova, kde je Hp asi tak nejreálnější a shoduje se taky poměrně dnešníma představama, co já teda vím.

Ještě jinak, viděls to jak se válšilo v SW v Clone wars? To je podle mě jak by to mělo vypadat. Když Separatisti použili tajnou cestu na Corusant, dostali se sice do jádra nepřítele ale za chvíly byli obklíčení, proto že se na ně sesypaly posily z blízkých světů. Je to ještě komplikovanější, ale tenhle koncept mi připadá nejlepší.Nemůžeš prostě přiletět do jádra protivníka s celou flotilou, a) tě uvidí předem b) tě převálcuje posilama z okolí
Takže musíš jít klasicky dobývat jedno postavení za druhým.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 14:01:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ježišmarja, Baliale, ale linie ve válce není zákop - 5 metrů - zákop nepřítele, není to ani rojnice na hraniční čáře postupující proti jiné rojnici. Je to série hlídek, dalších hlídek, koncentrovaného vojska někde za linií schopného vyjít do útoku, obrany nebo k ústupu a nakonec jsou tu i zálohy někde vzadu. A propo

A opět, nechápu, proč do toho cpeš namísto stanic lodě. Aha, linie z pozemních bitev. No ano, ale linie není vždy zákop jako z WW1...


I kdyby jsi na rušičky nepřistoupil, což je těžké, když já je tu obhajuju a ty si stojíš na svém dogma, ale budiš, pošestý píšu, že to je můj výmysl, tak by jsi to mohl konečně pochopit, tak je prostě lepší mít ohraničené impéria v clusteru a ne rozházený všude možně po galaxii, což v SG není.

Ve Star Wars, kde jsem mimochodem viděl taky kavalerii (mám brát v potaz i kavalerii??) se ale létá FTL rychleji, než v SG, kromě toho Coruscant je jaksi právě těžce bráněná planeta, ne jako v SG, kde 90% držav obývá pár vesanů.

Mimochodem ve těch Star Wars jsou rušičky taky.

Metronx: to je právě o tom, jak ty lodě která strana rozdělí a kam pošle, do útoku nebo do obrany. Je to oříšek už když bráníš malý prostor (bez rušičky) s pomalýma loděma, a je to nepřekonatelný problém, pokud bráníš planety rozházený bez ladu a skladu po celý galaxii. To je jako hrát fotbal na Strahově s 11 hráčema na obou stranách, více míčema a navíc 30 brankama pro každýho.
Naposledy upravil Raynor dne 30.6.2008 14:05:26, celkově upraveno 1
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 14:03:45
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Což lze právě vyložit, že bránil pomyslnou linii/hranici.

No... ano, a co je tohle za argument? Vždyt právě na těch několika světelných letech vedla ta linie

Raději se nedívej na Deep Space Nine, mohlo by tě šokovat, že přesně takovou linii a počty tam mají...


A tys asi nepochopil, že já žádný rušičky neberu v potaz proto že je to podle mě blbost vyhodit loď z hyperprostoru, zrovna tu měl Harry pěknou práci na téma co je hyperprostor a prostě nevěřím, že něco takovýho co popisuješ de. Jo, satelity co by byly po vesmíru rozházený a co by varovaly před útokem je něco jinýho.

Btw asis nečetl Asimova, kde je Hp asi tak nejreálnější a shoduje se taky poměrně dnešníma představama, co já teda vím.

Ještě jinak, viděls to jak se válšilo v SW v Clone wars? To je podle mě jak by to mělo vypadat. Když Separatisti použili tajnou cestu na Corusant, dostali se sice do jádra nepřítele ale za chvíly byli obklíčení, proto že se na ně sesypaly posily z blízkých světů. Je to ještě komplikovanější, ale tenhle koncept mi připadá nejlepší.Nemůžeš prostě přiletět do jádra protivníka s celou flotilou, a) tě uvidí předem b) tě převálcuje posilama z okolí
Takže musíš jít klasicky dobývat jedno postavení za druhým.
ve star wars maj tu republiku (imperium) tez ohranicene

Příspěvek 30.6.2008 14:07:52
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mimochodem ve těch Star Wars jsou rušičky taky.


O tom slyším poprvé, Zdroj?

Ten Corusant měl být příklad, co se stane když uděláš to, cos považoval za nesmyl a to, že můžeš útočit kamkolim

Hele, vůbec to, to je jako nadávat, že je nesmysl aby někdo mohl mít letadla který dokáží letět mimo dostřel protiletecké obrany a protivníkovy letadla sou moc pomalý aby je dohonily, takže takhle by mohly bombardovat cokoliv a hned by prohráli. Proto je logické, že budou na zemi nějaké rušičky, co jím zničí motory a donutí je spadnout....
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 14:21:27
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O tom slyším poprvé, Zdroj?

George Lucas. Nějaký imperiální lodní třída umí rušit odlet, momentálně se mi to nechce hledat, protože musím vymýšlet ještě primitivnější analogii, ale jistě si posloužíš na WIKI sám, popřípadě počkáš ;)

Ten Corusant měl být příklad, co se stane když uděláš to, cos považoval za nesmyl a to, že můžeš útočit kamkolim

Jenže právě že Coruscant je problém, protože
A) nějak nebylo vysvětleno jak se k němu dostali (prostě letěli cestou, která nebyla hlídaná, wow!)
B) byla u něho soustředěna mohutná obrana už předtím
C) ve SW se lítá rychleji, navíc je Coruscant uprostřed území Republiky, takže je jasné, že posily tam budou coby dup.
V SG naopak vidlácká planeta A může být vzdálená od B, C nebo D mnohem více (když jsou podle vás roztahaný planety jednotlivých říší po celý galaxii a ne uvnitř hranic) a Ha'taky taky neumí přeletět galaxii za pár hodin.

Hele, vůbec to, to je jako nadávat, že je nesmysl aby někdo mohl mít letadla který dokáží letět mimo dostřel protiletecké obrany a protivníkovy letadla sou moc pomalý aby je dohonily, takže takhle by mohly bombardovat cokoliv a hned by prohráli. Proto je logické, že budou na zemi nějaké rušičky, co jím zničí motory a donutí je spadnout....
Ale ony jsou takové rušičky - protivzdušná obrana. Letadla nejsou dobrou analogií ze čtyř důvodů:
1) rychlost, bombardér přeletí přes území mnohem rychleji, než jak rychle přeletí mateřská loď galaxii.
1b) nevím o letadle, které nejde zastavit, vždycky je prostě PVO nebo stihací obrana. Samozřejmě, máme pár příkladů z historie, kdy bombardéry a spyplanes uměly letět nad PVO, ale to je jaksi spravené - a ano, už v té historii se zoufale přemýšlelo, jak ty letadla zastavit a vyvinout lepší střely země-vzduch a výkonější stíhače. Vědělo se totiž, že nezastavitelné letadlo je neporazitelná zbraň, stejně jako by byly nezastavitelné flotily.
2) lze je zastavit ve vzduchu a ne až u cíle (bez rušiček v SG flotilu mimo cíl prostě nezastavíš), lze ho sestřelit
3) principem mých rušiček není přinutit "letadla" spadnout na zem bez boje, ale přinutit je k boji. Lodě vypadlé z HP se nerozbijou o hlínu (i když...).

Lepší analogií je právě ten upgradovaný fotbalový mač s více brankama na Strahově. Pokud máš málo hráčů, prostě nepřeběhneš celý stadión k obraně jedné prázdné brány - a nemůžeš soupeřovy útočníky "bez rušičky" ani napadnout po cestě k té bráně, prostě by proběhli skrze tebe. Ano, pokud máš více hráčů, než máš bran, tak je to ok, jenže pokud je v SG většina planet obýváná pár vesanama, tak nějak pochybuju, že mají Goa na obranu každé z nich hromadu lodí (navíc to odporuje počtům ze seriálu, kdy 30 bylo...).
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 14:30:13
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Spíše si k té fotbalové analogii doplňme, s čím souhlasíš a s čím ne.

1 - mateřské lodě jsou pomalé, cesta skrze galaxii by trvala řekněme minimálně týden, spíše déle. ANO/NE/ANO, ALE JE TO BLBOST
2 - teritoria Goa (mají jich více, jednotlivé frakce) neexistují, jenom různé planety různě po galaxii mají různou příslušnost, tj. Goa1 má jednu planetu u jádra galaxie, jinou planetu v Orionově pásu, další na okraji galaxie atd. ANO/NE/ANO, ALE JE TO BLBOST
3 - drtivá většina těchno planet jsou zaostalé lidské světy, buď zásobárna lidských zdrojů, nebo surovin, nebo potravin (dohromady ale ve velkém), jedna planeta je tedy relativně bezvýznamná ANO/NE/ANO, ALE JE TO BLBOST
4 - jinými slovy, je mnohem více planet, než kolik je lodí - což odpovídá seriálovému "30 lodí je badass flotila" ANO/NE/ANO, ALE JE TO BLBOST
5 - nic víc mě nanapadá, což je divný.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 14:35:47
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nějaký imperiální lodní třída umí rušit odlet


Ehm ale to není totéž, co chceš ty a to přinutit loď vypadnout z Hp. Btw už to, že nic takovýho nikde není podle mě o něčem svědčí.

Podívej Sg je blbej příklad v tom, že je to seriál, a k tomu ještě s nejasnými pravidly. Já myslím, že tvůj problém je, že to všechno moc analoguješ na naši malou zemičku (A to sám tvrdíš, že se to snažíš přiblížit realitě)
Víš, řekně me že do vesmíru budeme lítat tak za 500 let, a bože, jak bude válečnictví vypadat na takové úrovní?
Víš vůbec, jak se změnila válka jenom na suši za posledních 500 let? Je to něco úplně jinýho. A jestli chceš uvažovat nad vesmírem, tak to je něco dokonale jinýho. Už proto snažit se to přirovnávat a aplikovat podmínky, jaké známe my je holý nesmyls
To máš to samý, cos říkal s těma loděma, že válčí o území na vodě. Jistě-ale dělali by to kdyby mohli vyskočit z našeho prostoru do subprostoru, přemístit se k nepřátelské pevnině, kde jsou cíle, který i tehdy především chtěli zasáhnout? No určitě ne. Ta válka by vypadala úplně ale úplně jinak. Opevnovala by se pobřeží a vymýšlely radary, který by lodě mohly odhalit dřív.
A není pravda ani v Sg, že když se lodě někoam dostanou rychlej a mají početní převahu, že musí vyhrát. Iontové kanony? Antické střely? Orijské satelity? Antické satelity? Obrané platfory(Doranda) co sřílí do vesmíru?

U Sg je to blbý, už sme to přece řešili. Jednou Bratac říká, že Anubis připravuje plnou sílu své armády a je to cca 40 lodí, o díl později Oshu říká, že to byla malá část flotily proto že většinu své ohromné armády musel Anubis soustředit aby držel System lords v šachu(žeby bránil své planety, což je logické, že anoé, než že by odletě s celou flotiliu a uzemí nehal napospas útoku. Mimochodem tohle dokonale sedí do mého scénáře o obraně všech planet zároveňˇa posilování bojiště odjinud v případě útoků)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 15:03:01
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ehm ale to není totéž, co chceš ty a to přinutit loď vypadnout z Hp. Btw už to, že nic takovýho nikde není podle mě o něčem svědčí.

Už jen fakt, že neexistuje ani hyperpohon spíše říká, že vaříš z vody. Je úplně fuk, jak to vysvětlím, je to prostě technoblábol. Co na tom, jestli ve SW jde vyhodit někoho z HP nebo ne? Tvrdit, že si neumíš představit, jak někomu ruším motory neexistujícího fyzikálně nerealného systému není moc košér.

Mimochodem jsi zcela ignoroval otázky fotbalové analogie.

Říkáš sám to, co jsme napsal výše, že ať už by to bylo po mém nebo po tvém, vypadalo by to v SG prostě jinak. Jde jen o to, na kterou stranu se přikloníš, kterou z těch chyb považuješ za větší. Mě sedne více přehlednější boj o hranice, "ponorkové přepady", něco dobře známé. Tobě idea, že ve skutečnosti mají více lodí, lépe opevněné planety atd. než jsme viděli. Podle mě by spíše než opevnit si každý přístav lidi přemýšleli, jak zasáhnout nepřítele po cestě k přístavu, například protože je to bezpečnější a nepřítel ti planetu nezničí nějakou prskavou, nepředletí tě, neobejde tě, ale fajn.

EDIT: Až na to, že to vysvětlují (jako AirForce) gravitací, fungují rušičky ve SW stejně. They were used to prevent ships from entering hyperspace as well as draw ships out of hyperspace and into realspace.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron