Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie 9. symbol

9. symbol

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 10.12.2007 20:12:16
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OMG Vlade sakriš četls něco z toho co tu bylo řečený a coje v tom odkazu :roll: Konec spekulacím, slouží k napojení se na loď Antiků vyslanou aby proskoumala vesmíru

Docela mě zaráží že je ta novinka stará tak měsíc a nikdo si jí nevšim, a jedná se o dost podstatné info.

Překládat se mi to nechce, takže ve zkratce o čem se mluví

Zápletka:
Celý seriál nám ukáže jak a proč vlastně Antikové stavěli sítě hvězdných bran a co s tou kopou sítí chtěli potom dělat. Před miliony let, vyslali do vesmíru loď a proto že věděli že s jejich technikou cestování rychlej než světlo by prozkoumávání větší části vesmíru trvalo miliony roků, tak vyslali tuhle loď aby na navštívených planetách zanechávala hvězdné brány.
Za několik desítek tisíc let nebo i milion poslali druhou loď , která měla jít po stopě té první a aktivně zkoumat světy kde ta první umístila brány. (úplně mi tohle nedává smysl, proč tam umístovat brány, ale přeložený to správně je)

Antikové se chtěli na onu loď vrátit a získat data a začít cestu vesmírem, ale povznesli se dřív než to udělali, takže někdo se tam už nevydal. Takže se střetneme s rasami, které Antikové nikdy nepotkali. K tomu je devátý symbol, umožní dostat se na palubu tohoto plavidla ať je ve vesmíru kdekoliv.

Antikové nebyli jen tvůrci života, ale také průzkumníci. Chtěli potkat bytosti jako jsou oni sami.
Když jdete hlouběji do vesmíru, je to jít něco jako proti proudu času, není to cestování časem, ale jdete v podstatě zpátky v historii vesmíru. (jak jen to říct :D, doufám že chápete)
A to jim předkládá mnoho příběhů, jako třeba sluneční systém kde akákoli energie je v této staré části vesmíru vysoce ceněna. A objeví se tahle, loď , z mladé části vesmíru,plná energie a obyvatelé si budou myslet, že sme bohatí, budou chtít tu loď.

Tým
Pravděpodobně to nebude tým o čtyřech lidech, nechtějí dělat kopii zaběhnuté verze, i velitel by měl být odlišnější.

Nepřítel
Kecaj o tom že nechtějí další Goauldy nebo Wraithy, kteří reprezentují každý svoji galaxii. Zdá se, že nepřátel by také mělo být víc, nic podrobněj tam není.

Dál už je spoustu dlouhejch, ale nezajimavejch producentskejch plků který se mi nechce ani takhle ležérně překládat.Takže tak.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 10.12.2007 21:10:42
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teda Baliale, dneska jsem si náhodou pročetl sekci o technologii (o technologii mě moc nebaví diskutovat :oops: ) a co se nedočtu. :shock: Fakt moc díky za překlad. Opravdu se docela divím, že se o tom ještě nikde pořádně nebaví. No důvod může být ten, že před časem jsem četl novinku, že prý Brad Wright s Cooperem předložili Sci-fi Channelu návrh a jim se některé věci nelíbily a tak jim ho vrátili k přepracování. Takže je možné, že něco z toho, o čem jsi tady psal, se vůbec neuskuteční. Tedy jsem opravdu zvědavý, co na ten návrh řekne Raynor. :) Na první poslech mi to přijde zajímavé, ale ještě pořád mi nedochází, co se vlastně bude dít v seriálu. Že by se nějaká výprava dostala na tu loď, přerušilo se spojení se Zemí a ocitli se v nezmapované části galaxie? To by bylo dost klišé. Fakt nevím. Nezbývá než dodat, že uvidíme. :wink:

Příspěvek 10.12.2007 23:00:22
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo to by mohlo být ono. mě to nějak na GW uniklo a je to nějakou dobu starší, takže taky sem se divil proč o tom nikde nepíšou... takže asi jim to fakt dali na přepracování.

S tou bránou, řekl bych že je to jednosměrný, oni se můžou dostat tam, ale zpátky ne, i když to tam nikde řečeno nebylo. Ale považuju to za hodně zajimavej nápad, célá ta věc s průzkumem galaxií do kterých se už Antikové nestihli podívat jenom připravit půdu pro expedici...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 11.12.2007 01:59:34
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Samozrejme ze mi doslo ze si v te firmicce vymysleli celkem pochopitelne vysvetleni 9. symbolu, ale to neznamena, ze si sami nemuzeme vyfantazirovat sve vlastni teorie, neoficialni :wink: nebo jako kdyz to rekne typek co ma na to "papiry" tak mame my socky drzet huby bo co :)

Příspěvek 22.1.2008 19:10:02
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
No za použití všech 9-ti zámků, by se dalo vytočit 101 559 956 668 416 adres - pokud bude poslední výchozí, zbejvá "jen" 2 821 109 907 456 kombinací. To je sice hodně, ale jak paralelních dimenzí /realit, tak časovejch okamžiků je nekonečno, takže tim podle mě tyhle teorie padaj.


Těch kombinací je o něco méně protože neexistuje adresa kde by byli stejné symboly.

(36*35*34*33*32*31*30*29)=1 220 096 908 800

Příspěvek 23.1.2008 00:55:18

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
v tvým kombinačním čísle máš chybu jelikoš 7. symbol je vychozý tudiš je jen jeden a na osmý muže být použito zase 36 znaků jelikoš se jedná o znak galaxie pak teda kombinace vypadá takhle /1/*35*34*33*32*31*30*(36)= 42 072 307 200

a to je odost míň

(v kulatých zavorkách je 8.symbol na vytačení galaxii)
/v šikmých čarách je 7.symbol vychozý pevně daný pro každou bárnu/

Pokud ovšem na osmý symbol nemuže být použit výchozí symbol (což nevim ) pak by číslo vypadalo /1/*35*34*33*32*31*30*(35)= 40 903 632 000

Příspěvek 23.1.2008 10:03:45
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to zní hodně zajímavě a dobře. Už se těšim. Jinak je zvláštní, že si tohodle nikdo nevšimnul, když to tu leží od půlky prosince. Kvůli tomuhle článku včera na GW pěkně šíleli, nějak se jim dostal ven a pár lidí se tam o tom začlo bavit

Příspěvek 31.1.2008 23:11:45
lord diablo Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Bydliště: Nox , Mimbar
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ak to bude co je v tom preklade pravda bude sranda :D :D
Peace is beautiful and nox forever



Obrázek

Příspěvek 01.2.2008 00:36:46
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi nikoho nepřekvapí, že mi ten návrh na SGU přijde jako megaklišé, ale už jsem to kamsi napsal :)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.2.2008 08:34:01
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
u tebe nas to asi opravdu neprekvapi

Příspěvek 01.2.2008 09:31:34
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pravda... Nicméně u konceptu, který zní nachlup přesně jako koncept Atlantis, to překvapí ještě méně.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.6.2009 14:15:25
Kevlud Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Orilla v galaxii Ida
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Odpověď na Otázku "NA co je devátý symbol" bychom se měli dozvědět v SG:U.
I am Warrior,Kull Warrior !

Obrázek

Příspěvek 24.6.2009 18:33:32
Aelfronear Airman
Airman

Příspěvky: 82
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo psali ze te to hodi na tu destiny :lol: :lol:

Příspěvek 25.6.2009 21:23:11
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
hoši objevujete objevené :)

navíc ještě do nedávna poslední přípěvek byl odeslán
01.2.2008 09:31:34

takže ještě k tomu na rok zapadlý téma... ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.7.2009 19:59:09
micke Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 163
Bydliště: SGC, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nekde jsem četl, že 9 symbolů má jwén jedna adresa a ta vede na Antickou loď která měla v nákladovém prostoru stovky bran a rozvážela je po galaxii, kde je umystovala na jednotlivé planety. To bych teda rád věděl, jak asi ta lod vypadá. :)
Zničte nepřátele a staňte se nejmocnějším goauldem v galaxii. Hrajte http://www.goauld.game.cz/

Příspěvek 07.7.2009 20:16:46
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no to jsi četl špatně, protože devátej symbol tě spojí na domovskou planetu Furlingů
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 07.7.2009 20:17:04
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě je blbost, že by ta loď měla na palubě jen určitý počet bran, antici nemohli vědět, za jak dlouho se na ni vrátí a kolik navštíví planet, tak bych řek, že je tam nějakej druh automatický linky, kterej je vyrábí podle prostředí kde se loď nachází (každá galaxie má svý vlastní konstelace hvězd, podle kterejch se brány říděj) :D

Příspěvek 07.7.2009 20:21:37
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to je samozřejmý
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 07.7.2009 20:48:04
micke Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 163
Bydliště: SGC, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ja taky neřekl že měla přesný počet, klidně jych mohly stovky zbýt. A o tom souhvězdí je blbost, protože brány dávaly v galaxiích postupně, takže do Pegasu vyráběly brány o hodně později než v mléčné dráze.
Zničte nepřátele a staňte se nejmocnějším goauldem v galaxii. Hrajte http://www.goauld.game.cz/

Příspěvek 07.7.2009 21:33:47
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady to zase někdo nepochopil :wink: :
Jestli je tam nějaká automatická linka, nebo co, tak musí ty brány vyrábět pro každou galaxii, i pro každou planetu samostatně. :!:
Každá galaxie má svá vlastní souhvězdí, podle nichž se brána zaměřuje na požadovanou bránu, a každá brána má svůj vlastní výchozí bod :!:
(aspoň by měla mít, i když to v seriálu kvůli rekvizitářůmu často nebylo) :D

Příspěvek 07.7.2009 23:32:41
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
sgcatlantis píše:
Každá galaxie má svá vlastní souhvězdí, (...)

Toto je dosť rozšírený omyl. Nedá sa povedať o galaxii, že by mala súhvezdia, tie má každá planéta vlastné.

Příspěvek 08.7.2009 07:50:02
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, v seriálu je tomu asi jinak,protože až na výchozí symbol jsou všechny brány v symbolech identické.
A navíc, jak si povídal, taktřeba jen jedno souhvězdí, které vidíš ze Země,může v obrácené podobě vidět někdo na planetě, na opačné straně toho souhvězdí než je Země.

Příspěvek 08.7.2009 08:01:49
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
9. symbol je poměná x, která se neustále mění, to záleží na místě na který se chcete dovolat (v tomhle případě loď). Pravda oni se mění všechny kvůli nějakým těm posunům planet, ale to je jen o málo.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 08.7.2009 10:40:01
micke Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 163
Bydliště: SGC, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě tu šlo prostě hlavně o to že 9 symbol vede na antickou lod která rozmistovala brany a je jedno jestli je vyraběli na palube nebo ne.
Zničte nepřátele a staňte se nejmocnějším goauldem v galaxii. Hrajte http://www.goauld.game.cz/

Příspěvek 08.7.2009 10:45:51
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych si o ní něco přečet v tý antický databázi na Atlantidě :D .
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron