Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie 9. symbol

9. symbol

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 02.4.2007 15:05:08
Camel Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 383
Bydliště: Pilsen
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě je to právě jen ze symetrického hlediska,bylo by to hnusný :-D podle mě je to zase nedomyšlená a designéři jí udělal takovou,aby prostě jen dobře vypadala...
Obrázek
I'm never same like others!

Příspěvek 03.4.2007 20:21:52
2718 Airman
Airman

Příspěvky: 17
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky myslím, že se bude používat v rámci cestování mezi jednotlivými paralerními vesmíry. Dozvíme se ve Stargate Universe... Nechtěl by se někdo vsadit? :D

Příspěvek 10.7.2007 21:18:57
Sarevok Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
co treba dalsi fun moznosti? :)

9ty symbol funguje podobne jako pretizeni brany, cervi dira preskoci na jinou SG na blizky planete - umozni cestovani z jiny planety na jinou planetu a brana, pres kterou se zadavalo vicemene nic nedela :lol: neumim si predstavit vyuziti :P

spusti protokol, pri kterym otevre diru, ale v opacnym smeru, tzn nase brana by byla cilova a ze zadavany by se k nam chodilo - resilo by treba problemy typu "rozbity DHD" nebo "ukradenej control crystal" a podobne :))

vyjede aktualni nabidka McDonalds i s jejich ruznejma slevama jako treba na ISIC kartu, popripade lusteninove menu pro snadnejsi povznaseni (doslovny preklad spis nadnaseni :D )

Příspěvek 02.8.2007 14:53:09
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tady vetsina lidi rika ze pro cestovani do jeste vzdalenejsich galaxyi ale co kdyz slouzi k cestovani po vice branach na jedne planete treba si muzete vybrat jsetli vas to hodi na SGC nebo na antarktidu :D
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 04.8.2007 12:42:59
Etin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Bydliště: Orion
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sarevok píše:
co treba dalsi fun moznosti? :)

spusti protokol, pri kterym otevre diru, ale v opacnym smeru, tzn nase brana by byla cilova a ze zadavany by se k nam chodilo - resilo by treba problemy typu "rozbity DHD" nebo "ukradenej control crystal" a podobne :))

vyjede aktualni nabidka McDonalds i s jejich ruznejma slevama jako treba na ISIC kartu, popripade lusteninove menu pro snadnejsi povznaseni (doslovny preklad spis nadnaseni :D )


Teda, tvůj první příspěvek do fora a hned to stojí za to :D ten nápad se zpětným vytáčením je brilantní :!: :!: :!:
Až do úplného zblbnutí... ;)

Příspěvek 07.8.2007 09:54:18
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jak uz tu padlo na cestovani v case ten devaty chevron slouzit nemuze ale co kdyz jo ano je my jasne ze casu a alternativnich dimenzi je nekonecno ale tak me napadlo co kdyz slouzi k ovladani nejakeho ´´EXTERNIHO´´zarizeni napr. kvantove zrcadlo je vec pekne naprd treba kdyz poterbujete prepravit jumper,jumper je uzasne lod ale skuste se jumprem dotknout toho zrcadla aniz by ste ho rozflakali tak se to virezi jednoduse vesmete nejake kabely(nebo co pouzivaj antici) 2 ZPM kvantove zrcdlo vsechno to smotate dohromady zadate adresu nejake brany 9 chevronem vitocite kvantove zrcatko a TADAAAAA! prenese vas na branu kterou ste si vybrali ale v jine dimenzi kterou si nastavite na zrcadle
Naposledy upravil lihkan dne 07.8.2007 19:06:20, celkově upraveno 1
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 07.8.2007 12:13:59
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
na 100%(kdybi Writeři chtěli 9.symbol použit) tak by určitě sloužil k cestování časem i když v díle 1x15 Before i sleep vypadali jako že se jim cestování časem moc nelíbí takže to padá podle mě to určuje dimenzi

šest symbolů určuje místo sedmý symbol je výchozí bod osmý určuje vzdálenost a devátý vesmír(dimenzi)

Podle mě je to logický vysvětlení. Nečetl jsem všechny příspěvky předemnou takže jestli to tu bylo tak sorry

Příspěvek 07.8.2007 15:24:20
Xardy Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co ked je to "nulty" symbol? Mozno je potrebne ho zadat ako prvy a nie ako posledny... (ale na to by uz asi prisli skor...)

Mohol fungovat ako anticky autorizacny kod. Zada sa ako prvy a antici na druhej strane brany vedia, ze prichadzaju spojenci...
Naposledy upravil Xardy dne 07.8.2007 15:27:39, celkově upraveno 1

Příspěvek 07.8.2007 15:27:17
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
2martin cz

Air Force píše:
No za použití všech 9-ti zámků, by se dalo vytočit 101 559 956 668 416 adres - pokud bude poslední výchozí, zbejvá "jen" 2 821 109 907 456 kombinací. To je sice hodně, ale jak paralelních dimenzí /realit, tak časovejch okamžiků je nekonečno, takže tim podle mě tyhle teorie padaj.
takze to cestovani casem ani dimenzemi asi nebude ono :dontknow: leda jak sem rikal s tim kvantovim zrcadlem v minulem prispevku
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 07.8.2007 15:40:03
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jn zajmavá teorie jako že 9 symbol je usb port? :-D nebo ten 9 symbol řeší problémy z tématu Pitná voda třeba je to zachod.. nebo pípa :-D :offtopic:

Příspěvek 07.8.2007 19:21:09
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no ten devaty asi to ´´USB´´ nebude ten chevron je uplne stejny jako ostatni brana je ma jinde vis v SGC je to dobre videt jak tam maj branu napichlou (jenom stojan to urcite neni protoze bez DHD se nani tema svima supercompama na zadavani napichnout tan devaty chevron by spis mela byt klavesnice zapojistam nejake zarizeni a devitimistnou adresou ho aktivujes viz priklad s kvantovim zrcadlem
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 11.8.2007 11:11:11
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Já se přikláním k té variantě do ještě vzdálenějších galaxií. :D
Taky myslím že se jeho účel brzo dozvíme :wink:
Naposledy upravil Dragon dne 21.8.2007 17:44:35, celkově upraveno 1
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 11.8.2007 12:22:00
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
na cestovani do ještě vzdálenějších galaxií sloužit nebude.. protože vzdálenost určuje 8. symbol ale je jedno jak je galaxie daleko. 9. symbol je tam jen aby brána byla osově souměrná. Ale jak známe writery tak až se jim to bude hodit tak to může bejt cokoliv třeba kávovar. Nebo mě ještě napadlo že když zadáte 9. symbol tak vás to hodí na nějakou Antickou základnu.

Příspěvek 11.8.2007 12:25:23
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Kvůli symetrii tam taky nebude protože i 8 symbolů jde rozdělit symetricky.
Jak tu už někdo někde psal. Ale co my víme.
:dontknow:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 13.8.2007 17:33:50
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lihkan píše:
2martin cz

Air Force píše:
No za použití všech 9-ti zámků, by se dalo vytočit 101 559 956 668 416 adres - pokud bude poslední výchozí, zbejvá "jen" 2 821 109 907 456 kombinací. To je sice hodně, ale jak paralelních dimenzí /realit, tak časovejch okamžiků je nekonečno, takže tim podle mě tyhle teorie padaj.
takze to cestovani casem ani dimenzemi asi nebude ono :dontknow: leda jak sem rikal s tim kvantovim zrcadlem v minulem prispevku


2lihkan: Cartherová v díle 4x19 řikala že je pouze 10 dimenzí v jednom časo prostoru takže je to podle mě víc než dost.. Nevim jestli sem ji dobře pochopil.. nejsme odborník na Astrofyzyku ale řikala to tam dkyžtak mě opravte.

Příspěvek 13.8.2007 18:05:47
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi by stálo za to říct, že dimenze=rozměr, předpokládam že těma deseti byli myšlený ty, co co začínaj šířka, výška, hloubka ...
Dimenzí míněnejch jako alternativní realita by teoreticky mělo bejt nekonečně - aby to pokrylo všechny rozhodnutí, co může každej obyvatel, každý z těch realit udělat. No ne že bych tomu moc věřil, ale to už je jiná...
Obrázek

Příspěvek 16.8.2007 08:54:28
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Martincz píše:
lihkan píše:
2martin cz

Air Force píše:
No za použití všech 9-ti zámků, by se dalo vytočit 101 559 956 668 416 adres - pokud bude poslední výchozí, zbejvá "jen" 2 821 109 907 456 kombinací. To je sice hodně, ale jak paralelních dimenzí /realit, tak časovejch okamžiků je nekonečno, takže tim podle mě tyhle teorie padaj.
takze to cestovani casem ani dimenzemi asi nebude ono :dontknow: leda jak sem rikal s tim kvantovim zrcadlem v minulem prispevku


2lihkan: Cartherová v díle 4x19 řikala že je pouze 10 dimenzí v jednom časo prostoru takže je to podle mě víc než dost.. Nevim jestli sem ji dobře pochopil.. nejsme odborník na Astrofyzyku ale řikala to tam dkyžtak mě opravte.


no v tom dile myslim ze vim ktery myslis to bylo jak se dostala do nasi dimenenze no tak tam pokud vim nic takoveho nerikaly a navic jestli je jich jenom deset symbolu je 38 plus 1 to je zase zbytecne viz toto
http://www.sg1.cz/epizody/s3/306.htm


tady se vam chtel ukazat svoji za par minut sfouknutou kolaz na tema jak sem vam zde predkladal teorii s kvantovim zrcadlem a 2 ZPM
http://spoluzaci.im.cz/classroom/8365/105018365.jpg?A51x64f5fc7d


a tady je jeste umisteni tech portu
http://spoluzaci.im.cz/classroom/2121/104802121.jpg?A51x7d5c9ae7
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 16.8.2007 15:50:22
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dej ty obrazky pls někam jinam ty odkazy mi nefungujou. A ten díl neni on podívej se na tenhle..

http://www.sg1.cz/epizody/s4/419.htm

Příspěvek 17.8.2007 08:41:43
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to je divne me zase nefungujou obrazky :(
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 18.8.2007 12:16:40
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě je devátý symbol, k cestování časem nebo mezi různými paraelnímy realitami, jak už někdo řekl a možnost že se s ním dostanete do galaxie, která je dál než s osmým je asi blbost, protože podle mě na to do daleké galaxie stačí jen více energie a osmý symbol, devátý bude na něco jiného. :)

Příspěvek 18.8.2007 12:50:38
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no ať je na cokoliv tak brzo se to dovíme protože už prozradily že se bude používat v Stargate:Universe(3. seriál) a řekli že se nebude odehrávat před ani po téhle době takže cestování časem to nebude. Jelikož filmy už jsou asi natočeny takže už maj čas psát pilota k SG:Universe, třeba se začátkem příštího roku uvidíme.

Příspěvek 10.9.2007 04:56:12
Kasom Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 38
Bydliště: Kénig :-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
logicky by me pripadal jiny vesmir, ale jak znam styl serialu, podle me to bude jina dimenze, nebo realita. jestli paralelni nebo cizi to netusim.Cestovani casem zavrhuju,protoze antikove to povazovali za nebezpecne a byli proti tomu,dost nato aby tuhle funkci itegrovali do bran.Navic v jednom dile prece Cartrova pouzila branu na pricestovani z paralelni reality,takze by to mohlo byt ktomu.Nebo jineho galaktickeho clasteru- 8-voli galaxii vramci clasteru,9 pak adresuje cluster.Ale nechame se prekvapit. Kazdopadne bych navrhl hlasovaci anketu,at se pobavime. A scenaristi nas prekvapi necim ce bysme necekali :-)

Příspěvek 18.9.2007 21:55:04
ducharismo Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
co takhle cesta k pokladnici vedeni antikz kterou napr. pridali ti antikove kteri se povynaseli jako posledni a tam se doyvime ye antici sou peknz hajzlici nebo neco podobnzho - tajemstvi zivota nebo k cemu sakra sou ty tri musle :))

Příspěvek 20.9.2007 19:25:32
swat Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Pegasus: Atlantica: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen tak pro ujasnění: 8. symbol neznamená přímo jiné galaxie, zavede vás pouze do jiného systému bran, tj. ze systému Mléčné dráhy do systému Pegasus...

Podle mě bude 9. symbol do jiného vesmíru... Jenže z fyzikálního hlediska je to nemožné, aby se vytvořila červí díra mezi dvěma vesmíry... (ani nevíme jestli nějaký "další" vesmír je ;-) )

Příspěvek 20.9.2007 19:44:06
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě to možné je. Pokud můžeš manipulovat s jedním vesmírem, tak ho namanipuluješ tak, aby se srazil s druhým, do kterého chceš cestovat. V místě kde se protnou, projdeš.
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron