Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie 9. symbol

9. symbol

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 20.9.2007 20:28:23
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Řekl bych že nejpravděpodobnější se současnými znalostmi jsou vzálené uskupení galaxíí ve vesmíru. Pokud vím, Daniel se několikrát zmínil že Antikové "postavili lodě které přeletěly vesmír" a i když je to podle mě hodně nadsazené, tak mohli za miliony let své existence rozmístit brány po obrovské spoustě galaxií. Vzhledem k tomu že některé systémy bran v oněch galaxiích mohou být tak vzdálené že by ani z výchozí galaxie( z které budeme fiktivně cestovat) vidět, tak pro ně nebude existovat souhvězdí takže osm symbolů by tu už nepomohla a byl by tu potřebný devátý, který by určil další směr.
Myslím že cestování časem můžeme vyloučit, Cartrova se několikrát zminíla že k tomuhle brána určena nebyla, i když je to za určitých podmínek schopna.
Cestování do jiných vesmírů...Antikové pokročili dalece ve všech odvětvích vědy, ale neviděli sme nic co by dokazovalo že by dokázali cestovat do jiných vesmírů, za překpokladu tedy že teorie Multiverza je správná.
Cestování do jiných dimenzí... tak to těžko říct, mohlo by být ale v tomhle odvětví co víme Antici moc neexperimentovali, je možné že to byli oni kdo postavil to Kvantové zrcadlo proto že fungovalo na podobném principu jako prána a bylo vytořeno taktéž z naquadahu, i když to nemuseli být oni proto že ten ovladač jim architektonicky neodpovídá, to spíš už těm Furlingům :D
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 21.9.2007 13:34:29
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jaky je rozdil mezi jinymi dimenzemi a jinymi vesmiri?
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 21.9.2007 14:51:59
swat Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Pegasus: Atlantica: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dimenze = rozměr (výšká, šířka, hloubka a čas).
Vesmír- v něm se ty dimenze vyskytují. Podle strunové teorie existuji dimenze, které jsou zakřiveny samy do sebe (velkým třeskem). Z toho můžeme usoudit, že v "jiném" vesmíru dimeneze jako je výška a šířka nemusí exitovat..(příliš mnoho zakřivené samy do sebe...)
Naposledy upravil swat dne 22.9.2007 18:45:24, celkově upraveno 1

Příspěvek 21.9.2007 19:31:50
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych řekl, že ten 9. symbol je náhradní. Kdyby se třeba jeden z těch 8 nějak zničil. Všechny přízpěvky jsem tu nečetl. Pokud to sem už někdo psal tak se omlouvám.

Příspěvek 03.10.2007 20:48:06
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
kdyz uz tu probirame fyziku, spis bych rek, ze Teorie superstrun ohledne Devateho symbolu nebude ono...

Krome Einsteinovy teorie relativity, vznikla jeste jedna teorie, Tachyonova.

Podle ni jsou castice co plynou obracene - z budoucnosti do minulosti, a tim se da cestovat casem, pokud bys dokazal premenit jakoukoli hmotu na tachyony.

Devaty symbol tak muze byt mezni bod v systemu bran, ve kterem plyne cas obracene, takze ho devet symbolu posle smerem ale dozadu (neco na zpusob fazoveho posunu) a cokoli se tak muze dostat jako tachyony do minulosti.

Ale Antikove se toho nikdy neodvazili, protoze je nemoznost navratu, a naruseni casoprostoru, takze tu moznost zavrhli.

Druha min slozita moznost je tam, ze devet symbolu by bud pretizilo celou sit bran, nebo by pres vytoceni Deviti symbolu dal zjistit uplny a celkovy pocet bran na ni napojenych. :cry: :lol:

Příspěvek 03.10.2007 21:19:05
Tulda Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no jak již každej ví 8. symbol je zapotřebí k otevření červí díry do jiné galaxie a podle mě bude devátý symbol asi neco víc. ti co tvrdí že je to do vzdálenější galaxie možná mají pravdu. No dávalo by to smysl protože antici tesne po rozdělení s ori (ohledne názoru o povznesení) k nim bránou nemohli a proto vytvořili všem známé komunikační zařízení, ovšem ori se bránu k nám otevřít povedlo takže možná zapomoci 9.symbolu.
ovšem logické stupnování: 7.symbol = soustava, 8.symbol = galaxie, 9.symbol = možná vesmír??????? stojí to k uvaze

Příspěvek 04.10.2007 16:58:52
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
stejne je to usb :D
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 07.10.2007 00:04:25
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hej a co tohle - devet symbolu zpusobi, ze to vytoci branu, uplne nejvzdalenejsi ve vesmiru, v nejvzdalenejsim systemu bran!

Tohle by melo celkem logiku! :shock: :roll:

Příspěvek 07.10.2007 17:38:59
Fanuš Airman
Airman

Příspěvky: 10
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Projelzat všechny stránky se mi nechce, taže mne omluvte, pokud to sem někdo již napsal. Dle mě 9 symbol by mohl sloužit jako určení brány, pokud je jich poblíž víc. A nebo by to mohl být takovej zámek, kdyby byl 9 chevron aktivovanej nějak zvenčí, tak by se dotyčná brána nedala aktivovat... Pěkná blbost, co? :lol:
A nebo by mohl sloužit jako spojka mezi různými systémy bran... Ale to asi ne když se do Atlantis dostali přes 8. symbol

Příspěvek 12.10.2007 21:01:24
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Heh...a taky by vytocili Devaty symbol, brana by buchla, a vsichni jsme cumeli jak vyorane mysi :lol: :lol:

Příspěvek 12.10.2007 21:37:02
spider74656 Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mne by devátý chevron mohl znamenat jiný vesmír (existuje teorie že existuje více vesmírů). asi pekna blbost, co? :D

Příspěvek 13.10.2007 12:42:08
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdo vi. Scenaristi si muzou vycucat z malicku cokoliv :wink:

Příspěvek 13.10.2007 19:28:13
lord diablo Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Bydliště: Nox , Mimbar
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Priklanam sa k nazoru ze ten 9 symbol treba ked sa cestuje strasne daleko do strasne vzdialenej galaxie :idea: :idea:
Peace is beautiful and nox forever



Obrázek

Příspěvek 13.10.2007 22:20:54
Malinape Airman
Airman

Příspěvky: 53
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1)
Třeba je potřeba na vytočení záznamníku, že by si třeba vyzvedli vščechny ty jaffy co k nim hodili :lol:

2)
Nebo je to nějaký super zámek, stáčí ,,vytočit,, výchozí bod a otevře se brána někam na nějakou antickou záchranku

3)
Možná je tam taky kvůli tomu, že kdyby šlo do brány moc energie, tak by se rozsvítil a tím by nějakou tu energii sežral

4)
Asi nejspíš tam bude proto, aby se měli fanoušci čemu divit

Příspěvek 14.10.2007 00:05:14
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že je tam omylem. Kolikrát už se mi stalo, že jsem chtěl rozdělit kruh na X částí a hle, koukám a mám jich X+1. :lol:

Příspěvek 14.10.2007 11:18:22
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Urcite to bude proto, aby fandove resili nekonecne debaty :lol: :lol:

Příspěvek 17.11.2007 21:44:59
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
podle mě je tam pro to aby se mohlo cestovat do ještě vzdálenějších galaxií
Protože galaxií je hafo mrtě moc a adres není nekonečně mnoho. Nebo je tam třeba na nějakou spešl adresu na nějakou sntickou superzákladnu. :D

Příspěvek 17.11.2007 23:25:56
Morthedras Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
devátý symbol je ošklivý ftípek antiků...ten dokáže otevřít červí díru mimo jinou hvězdnou bránu a vyplivnout tě do prázdna...aby ti co po tom pátrají pochopili, že jejich technologie jsou nebezpečné:-D

Příspěvek 18.11.2007 00:55:20
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mozna je to cesta do jine superhvezdokupy :oops: :wink:

Pro neastrofyziky - planety u hvezd, hvezdy u galaxie, galaxie u hvezdokupy, hvezdokupy u superhvezdokupy (hvezdokupa ma 50 galaxii treba, superhvezdokupa 20 hvezdokup)

Na takovej vejlet bude potreba trosku vic energie mam takovy dojem :lol:

Příspěvek 18.11.2007 01:19:44
krupka Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vlad Dracul píše:
Na takovej vejlet bude potreba trosku vic energie mam takovy dojem :lol:
Myslíš víc než 3 ZPM ktery se vlezou do Atlantis? :twisted:

Příspěvek 18.11.2007 01:39:52
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno


Příspěvek 30.11.2007 13:01:19
no.7 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 261
Bydliště: Brno :-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
uz to tady teda bylo,ale osobne si myslim ze 9 symbol slouzi k cestovani do vzdalenych galaxii. Vzdalenych - tim myslim hodne vzdalenych :D

Příspěvek 30.11.2007 15:28:52
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
podle me tam je bud jako pojistka k pretizeni nebo jako unlock toho stitu na branach v antickejch zakladnach takovy GDO

Příspěvek 30.11.2007 16:07:37
no.7 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 261
Bydliště: Brno :-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to cvigy: taky kvalitni nazor, ale to se asi nikdy nedozvime...leda ze bychom zavolali scenaristum :D
Obrázek
*Co myslis ze se stane po smrti?
*Bude ze me duch, dojdu k mrtvole a ozivim se
*Zajimave, z jake viry to pochazi?
*World of Warcraft

Příspěvek 30.11.2007 17:03:09
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no ta teorie ze te to hodi do prazdna my nepripada tak legracni :o nahodou co kdyz otevre nejakej druhej okruh diky nemu si brana bude schopna nasat vice energie aniz by se pretizila a az nasaje GIGA mnozstvi energie tak na zadanych souradnicih vitvori cervi diru bez brany me to nepripada jako spatna teorie ale museli by mit nejake zarizeni jak to znova vyvolat jinak by to byla jednosmerka :shock: no asi to neni tak prvdepodobna teorie kdyz to tak ctu :oops: takze stejne zustanu stat bud za usb nebo vice bran na jedne planete ale za zminku ta teorie podle mne stoji azpon za promysleni :?
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron