Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Zbraně ve sci-fi filmech

Zbraně ve sci-fi filmech

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 15.3.2007 01:39:07
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
athoscity píše:
Mě se líbila tyčová zbraň z planety Bedrosia (SG-1). Vypadala skoro stejně jako naše elektrická sekačka na trávu. Vážně.

Zajímavý je že ji o něco pozdějc začli používat wraithové :lol:

Jinak co se digitálu týče to snad funguje trochu jinak než klasickej maskáč ne? Já sem teda letadlofil, takže v tom co tahaj pěšáci se až tak nevyznam, ale to co chtěj plácat na vrtulníky (SKYPAT) a letadla (Lightning a Thunder) nemá letadlo "schovat", ale vytvořit iluzi že letí jinym směrem než letí
Skypat:
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 15.3.2007 01:47:14
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
Aegir : Jo tu prvni fotku jsem viděl.Jen jsem to nechtěl uvádět protože to podle mě ještě není ofic..

Air Force : Jak fungovat jinak než klasickej maskáč, ted ti nerozumím..

Příspěvek 15.3.2007 19:16:21
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No kamufláže se dělaj ze dvou různejch důvodů.

1. Zapříčinit aby maskovanej objekt nebyl vidět. To jsou klasický maskáče, maskovací sítě a hejkaly:
http://img185.imageshack.us/img185/8880/hejkalri0.jpg


2. Zmást nepřítele, kterej už cíl našel. Vhodný hlavně na letadla a lodě, který lze snadno najít radarem. Kamufláž má vytvořit pocit že se cíl pohybuje jinak než ve skutečnosti, nebo je jinak daleko, což při dogfightu může bejt rozhodující.
Zebra:
http://img255.imageshack.us/img255/6773/zebragu8.jpg


A přijde mi že "digitál" zapadá spíš do tý druhý kategorie, ale to by zas nebylo moc praktický pro pozemní vojsko :dontknow:
Obrázek

Příspěvek 15.3.2007 21:38:49
cabbe Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 53
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
docela zajímavé :D

Příspěvek 17.3.2007 14:11:05
Aegir Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 961
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jack_xy píše:
Aegir : Jo tu prvni fotku jsem viděl.Jen jsem to nechtěl uvádět protože to podle mě ještě není ofic..

Ta první fotka je fotka uniforem, které nebudou. Nějak se jim tam ta modrá nehodila...
Takže uniformy budou opravdu nakonec vypadat takhle:
Obrázek
(ověřil jsem si to na stránkách USAF)

Když jsme u těch uniforem, tak USAF zkouší i nové "duty blue" uniformy. No, posuďte sami:
Obrázek
- What do you say?
- Exterminate!
Obrázek

Příspěvek 17.3.2007 18:20:49
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to mi docela připomíná ty uniformy co má dycky kavalerie ve vesternech :lol:

Jinak že nezavedli du modrou uniformu se fakt nedivim - spíš nechápu jak někoho moh napadnout modrej maskáč :roll:
Obrázek

Příspěvek 17.3.2007 20:42:42
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě to nevím proč připomíná prvorepublikové hasiče.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 17.3.2007 20:51:06
Aegir Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 961
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Jinak že nezavedli du modrou uniformu se fakt nedivim - spíš nechápu jak někoho moh napadnout modrej maskáč :roll:

Možná letectvo chtělo ušetřit za stroje a chtěli naučit vojáky létat. Díky těm modrým uniformám by pak aspoň trochu splývali s oblohou :lol:
- What do you say?
- Exterminate!
Obrázek

Příspěvek 18.3.2007 21:41:50
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
Air Force :

No tak od začátku.Není až tolik pravda že jsou dva druhy maskování.Teda přesněji řečeno, SKYPAT také funguje na principu maskování ovšem lépe funguje dogfightu(ostrych zmenach pohybu aby rozumneli i ostatni- ne že dogfight byl o ostrem zataceni ale vzhledem k tomu maskovani, snad mi rozumite.)

Konkértně to maskování rozmazává obrys letadla, vytváří onu iluzi, že letí jinam.
Ovšem bráno jako "statické" maskování, to funguje taky.Styl je složen z fraktálů, oblohy, mraků apod.

Jinak co jsem četl, tak když vynechám pozemní tecniku tak ve spojení s letadly se mluví o :
:arrow: UH-60
:arrow: F-16


Jinak ze stranek firmy co se vytvářeníma převáděním vzorů zabývá:
Obrázek
A 10

Obrázek
Ona zmíněná F-16cka

A stránky nejhlavnější společnosti co se tímto zabývá :
http://www.hyperstealth.com/


Tolik pro Air Force o Air Force :)

Ohledně tech uniforem :

Důležité je si uvědomit, že nelze udělat vzor(přesněji řečeno maskáč) který bude krýt na 5m,20m,100m,500,2km.
Pro pěchotu by měl vzor "fungovat" na cca.150m.
Platí tady vlastně jedno pravidlo :
Menší vzor je účinnější na bližší vzdálenosti, větší(větší fleky) na větší vzdálenosti.

K tomu vytváření digitálního vzoru.Téměř vždy se bud
a)vychází z již zavedeného vzoru
b)provádí stejný postup jako při navrhování "norm" vzoru, takže tendle bod je skoro totožnej s bodem a(jenom aby vás to někde nezmátlo, kdyby to bylo napsané samostatně)

Ten vzor se potom rozpixeluje(rozloži prostě na čtverečky-pixely) a určujou se barvy.

(Todle je hodně zkráceno, to že tam vzniká makro/mikro vzor a jiny nazvy jsou uz na delsi povidani)
Zkraceně makrovzor(který je duležitý pro neohniskové vnímání) je onen základní vzor, ale mikrovzor(který je přes něj překryt) , který je zase výborný na ohniskové vnímání.

Tzn:(dam do Quote)
Obecně :
Základní maskáč funguje dobře v neohniskovém vnímání.Naopak digitál zachovává vlastnosti v neohniskovém a pomocí fraktálů rapidně zvyšuje účinnost v ohniskovém vnímání, výsledek v neohniskovém zůstavá stejný.



Dále se tam jedná o to, že se berou určité stupně ohniskového pohledu a "zbytkového"(který je větší) a digitály to vlastně skloubí dohromady.
Digitály navíc velmi dobře fungují ve vzdálenostech menších než je 100m ovšem při naopak většich vzdálenostech se to zase sleje v jednu barvu a je snazší odhalit.(viz poučka, menší fleky horší na dálku)

Už jsem možná nahoře nakousl ty fraktály.Jejich rozmístění/velikost/tvar se počítají složitejma vzorcema a v základu jde o to, že jakkoliv ten fraktál zvětšuji, nebo změnšuji, má stále stejný tvar.

Ty fraktály právě proto, že je z nich (obecně řečeno) "složena příroda".Cituji:"Fraktálové vlastnosti vykazují složitější molkuly, hory, krystaly, pohoří, stuktury listů, květů, cevní systém, sněhové vločky, mraky(viz. SKYPAT)

Proto ty digitální maskáče do přírody tolik zapadají.To že se po výrobě zkouší prvně u bojových útvarů, to snad ani nemusím psát.Na spoustu věcí jsem zapomněl, dopíšu později do novhé příspěvku, snad jsem to trošku osvětlil. :oops:

Příspěvek 23.3.2007 17:20:18
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já bych je všechny navlík do Multicamů, na sebe Armor Chasis od Crye, do pazour SCARy(když holt ještě nemaj pulzní pušky :D ) a bylo by hotovo

Příspěvek 23.3.2007 17:23:32
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ohledně zbraní tak v Charlie Jade má armáda vexcoru něco co by mohlo bejt OCIW

Příspěvek 19.7.2007 23:49:54
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A třeba ve farscape je to mutace Steyru.

Jako je to možná trapas, ale nejoriginálnější zbraně ( žádné kopie současných ) mi připadají ve vetřelcích ( smartguny, pulsní pušky a tak ... ) a v Červeným Trpaslíkovy bazukoidy :lol: :lol: :lol:

Příspěvek 20.7.2007 08:26:54
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bazukojdy jsou zbraně pro drsné chlapy (Listr :D) a ne pro armádu. Z útočné formace by byla zmasakrovaná formace.

Nejlepší sci-fi zbraň je BananaBomb ve Wormsech
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 20.7.2007 13:50:53
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:lol: :lol:

Mě šlo o jejich originalitu ( žádná mutace známé zbraně ), jejich autodestrukční schopnosti jsou jiná věc. :D :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie