Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie je brana cela z naquadahu?

je brana cela z naquadahu?

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 19.7.2007 12:29:06
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja nevim ale ja vzdy videl naquadah jako stribrny kov svitici cast chevronu na naquadah moc nevipada navic branu nebylo nikdy videt ze vnitr a tezce pochybuju ze neco tak sloziteho muze byt jen z jedne latky jen si vemte s kolika takovich latek je auto-coz je podle mne duvod proc goauldi brany neumi stavet protoze umi spracovat pouze naqadah

zajimalo by me co si o tom myslite :?:
Naposledy upravil lihkan dne 20.7.2007 12:50:40, celkově upraveno 1
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 19.7.2007 12:36:50
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
podle mě je konstrukce brány z naq. ale jsou tam použity ještě krystaly jak ovládací tak ty na chevronech.. Takže podle mě je brána z větší části naqu. Goauldi ji neumej postavit protoze nejsou schopni vytvořit stabilní červí díru, prostě nevědi kam patří jakje krystal. I když Baal byl odborník na brány tak třeba o jejich stavbě něco ví. A nebo mě napadla ještě jedna možnost Goauldi stavět brány nepotřebují v MD je brána na věčině planet.

Příspěvek 19.7.2007 13:05:52
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo plne souhlasim s temi krystaly a tak ja vim ze v MD sou temer vsude ale to jestli je umi postavit vyslo uplne z jine diskuze ja osobne si myslim ze z naquadahu bude jen obal a vnitrni otocny kruh(u bran v pegasu bude vnitrni kruh z naq. jen castecne protoze tam symboly sviti a sou nejspis taky vyrezane s krystalu)
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 19.7.2007 13:18:38
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Uměj zpracovávat i jiný materiály než naquadah (nebo je snad čelní sklo na nákladní lodi z kovu ? ), ale naquadah bude dominantní materiál, něco jako u nás ocel.
Brána zaručeně nemůže bejt celá ze stejnýho materiálu, aby vodiče fungovali jak maj, musej bejt od sebe vzájemě izolovaný, což vyžaduje, aby byli minimálně ze dvou rozdílnejch materiálů. Kondíky, paměti, čipy i ty jejich "krystaly" ... to bude vyžadovat poměrně velkou škálu materiálů (vemte si z čeho všeho skládal Orlin bránu u Carterový ve sklepě).

Spíš mi přijde dost úchylný mít reaktor ze stejnýho materiálu, jako se v něm šěpí. Představte si, že by v Temelíně byli reaktory z uranu :lol:
Obrázek

Příspěvek 19.7.2007 13:41:04
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ano goauldsky teltak ma celni sklo ze skla ale duvod proc neumi goauldi vyrobit branu je nejspis ten ze nemaj dost vyspelou krystalovou technologii nevim kdo to sice psal ale tu teorii o tom ze goauldi umi stavet brany sme myslim vyvratily 8)
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 19.7.2007 14:14:26
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no já nvm proč by goauldi neměli umět brány podle mě Anubis by to vědet mohl.. Byl to přeci na půl Antik měl jejich štíty, tak nvm proč by neměl postavit i bránu. Určitě tam musí bejt víc materialu ale brána jako taková je z naqu a krystalů podle mě se krystaly používaj i jako vodiče ale tim si nejsem jistej..

teďka trochu OFF TOPIC: Jen sem se chtěl zeptat co je s Anubisem. Oma řekla že ho může jen spomalit a né zastavit.. Takže by mě zajmalo jestli ho teda nějak dostala nebo můžeme čekat návrat ztraceného syna..

Příspěvek 19.7.2007 14:24:02
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak už tu bylo řečeno neuměj vytvořit stabilní červi díru a neuměj toho víc nevědi ani z čeho pořádně je.Neuměj programovat polohu planet neuměj nic.
Jak říkali že se brána ugrajduje jednou za čas kvůli polohám atd.....
Oma s nim furt bojuje to bude asi na věčnost.
Obrázek

Příspěvek 19.7.2007 14:31:08
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Martincz píše:
no já nvm proč by goauldi neměli umět brány podle mě Anubis by to vědet mohl.. Byl to přeci na půl Antik měl jejich štíty, tak nvm proč by neměl postavit i bránu.


goualdi neumi stavet brany anubis to mozna umel ale s ostatnimy goauldyzrovna kamos nebil goualdi to neumely a s anubisem sla dopekel jedina moznost ze by to kdy umeli
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 19.7.2007 21:54:11
dessolator Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Spíš mi přijde dost úchylný mít reaktor ze stejnýho materiálu, jako se v něm šěpí. Představte si, že by v Temelíně byli reaktory z uranu :lol:




mno rekl bych ze to by moc dlouho nevydrzely :D


jinak k tem branam v MD jsou brany tvoreny hlavne NAQem kvuli tomu ze to byla nejcastejsi surovina v MD a proto treba na Atlantis teda aspon podle mne je brana uplne z jineho materialu a jak nam dokazal Orlin brana nevyzaduje aby byla postavena z NAQu
tod muj skromny nazor :)

Příspěvek 20.7.2007 06:48:12
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo to zni rozumne jenze naquadah v branah je extreme odolny (brana vydrzi i dopad asteroidu) tak by me zajimalo z ceho sou brany v pegasu :?:
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Technologie