Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Technologie Asgardů

Technologie Asgardů

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Je technologie Asgardů lepší, než Antická?

Ano, technologie Asgardů je lepší.
67
69%
Ne, technologie Antiků je horší. ;)
30
31%
 
Celkem hlasů : 97

Příspěvek 30.10.2007 18:09:04
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Polemika jestli je pravdepodobnejsi cestovani Cervi dirou nebo Hyperpohonem, nejak nema cenu, jinak se tu budem hadat nad kopou teorii a vypoctu :lol:

Hyperpohon se muze brat jako mala komprese casoprostoru a Cervi dira by mohl byt jeste vetsi technicky problem :lol: Musel bys nejak dokazat, aby byla uplne stabilni, nenicila nic co do ni vstupuje, at to v poradku vystupuje, protoze vetsina teorii se shoduje v tom, ze porad by mela tendenci se menit v cernou diru.

Příspěvek 30.10.2007 18:55:33
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hyperprohon je stejně nemožnej jediný s čím jde letět rychleji než světlo je červí díra

Z věcí v SG je nemožný skoro všechno, takhle to brát nejde.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.10.2007 19:12:45
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemožných je věcí ze scifi strašně moc, z pohledu dnešní omezené vědy a bohužel většina lidí to vždycky bera jako dogma. Před 500 lety ste vypadali jako blázni když ste tvrdili, že země není placatá, přece všichni by spadli ne kdyby nebyla :roll: před 100 lety tvrdili, že rychlost zvuku nejde překonat, nebo že autem nejde jet rychlej než 50km/h proto že pak vás ten tlak zabije :lol:
no a dneska tvrdí, že nejde překonat rychlost světla, že nejde cestovat něčím jako hyperpohonem... myslím že budeme hodně překvapeni tím co jde, a co nejde
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.10.2007 19:18:23
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Uz si muzem pripadat jako Stephenson pred 180 rokama, kdyz ho predvolali k soudu, jestli by nemeli zakazat vlaky :lol: :lol:

Neco kecal ten pravnik "Co se stane kdyz vlak pojede zavratnou rychlosti 30 km/h( :lol: :lol: :lol: :lol: ), a na koleje se postavi krava? Nebude to osudne?" "Bude" zasumelo "Jiste to bude osudne...ale pro tu kravu." Pak rval ze zvirata se budou plasit, az uvidi do ruda rozpaleny komin. A Stephenson rekl "Muzete mi zarucit ze si zvirata nebudou myslet, ze je natreny nacerveno?"

Fakt vykon, u takoveho LOL soudu by me museli svazat a dat roubik abych se u toho nechlamal :lol: :lol:

Příspěvek 30.10.2007 19:29:15
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial: To je docela omyl, s dnešní vědou teoreticky umíme vysvětlit kde co.

Vlad Dracul: Z dnešního pohledu to jistě směšné je. Z tehdejšího na tom nic špatného nevidím. Dneska se lidi div nepřipásají řetězem i proti stavbě roztodivné budovy, nechci vidět co by se dělo, kdyby přišla revoluce v dopravě srovnatelná s příchodem vlaků.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.10.2007 19:45:55
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No Raynore, to si spíš jenom myslíme, spoustu věcí, jako co je gravitace, magnetická pole, co je tvoří nikdo neví, sou to jenom jakési dohady... klidně se může ukázat, že podstatná část Fyziky je špatně... to co si říkal říkali přesně lidé v roce 1900, mysleli že už většinu věcí znají a že už není moc co objevovat. Vesmíru nerozumíme ani z 1% :wink:
Takže tvrdit že nejde překonat rychlost světla je směšný, už byly pozorovány částice letící rychlej, mám dojem že i některé galaxie se vzdalují vyšší rychlostí než světlo a jakoby mizí s časoprostoru, ale u tohohle nevím moc co je na tom pravdy :wink: takhle by se dalo pokračovat...
Naše vědění je teprve na začátku, a to jak vnímáme svět okolo v tom hraje taky roli, proto že naše vnímání je hodně nedokonalé :wink:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.10.2007 19:50:01
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nějak nechápu smysl diskuze. Já řeknu, že toho hodně nepůjde, ale něco jo, ty řekneš, že se davy vědců vlastně mýlí, a že půjde všechno. A je to vlastně obojí spekulace :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.10.2007 19:57:24
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo přesně tak, já si myslím že za určitých podmínek je možné prakticky cokoli, v tomhle vesmíru :wink:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.10.2007 19:57:54
Camel Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 383
Bydliště: Pilsen
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Vesmíru nerozumíme ani z 1% ...

Když už se o tom tady bavíte, tak tohle nikdy nemůžeš vyslovit (napsat), když tu spekulujete, tak bych u toho vynechal čísla, ty mi přijde totiž vždy trošku mimo, to jen tak OT :D jinak souhlasim s tim rozvíjením technologií, před těma x roky nevěřili že by nikdo vůbec někdy něco takového jako máme dnes postavil, tady jen těžko říci, jestli vůbec exituje nějaká mez, kde prostě ten vývoj už se rapidně pozastaví, až skoro zastaví, ale to už zase spekuluju, ale ono to tady snad ani jinak nejde...
Obrázek
I'm never same like others!

Příspěvek 30.10.2007 20:00:26
kronos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 349
Bydliště: Ostrava, Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Kronos: No proto že 3x01 Orion letěl na to pozici dvou Hive za galaxii pegas, zhruba stejně jako Daidalos, cca 14 hodin. Btw, Daidalos tam byl asi o minutu dřív :D

Orion vyletěl později a nebyl plně funkční, jinak by tam byl mnohem rychleji.

Příspěvek 30.10.2007 20:07:33
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tím moc nesouhlasím, hyperpohon aji štíty podle Mckaye v Allies fungovaly. Nevidím důvod, proč by hypermotory neměly běžet na 100%, a osobně si myslím že jim fungovaly i ty štíty. nemůžete všechno svádět na poškození :D

Camel: to bylo jenom takový řečnický přirovnání :D
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.10.2007 20:42:19
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno, Oriona spravovali ještě po cestě, ale na to, že má mít údajně mnohem horší hyperpohon to s rychlostí nebyl takovej rozdíl, co? Takže možná Orion ani tak špatnej pohon neměl... Aurora byla především na výzvědné misi a tam mezigalaktickej super rychlej pohon nepotřebuješ...oni myslím i říkali, že se jim porouchal...
Obrázek

Příspěvek 30.10.2007 22:45:19
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jur@'s píše:
Jsem říkal, že Asgardský lodě jsou rychlejší, tak co zas kecáš :roll: ?
kecam ze nejsou ale kdyz berete hyperpohon asgardu s jejich zdrojem energie tak berte auroru se zpm coz ej celkem logicky ne ? nebo jako kdyz neco de vyndat tak to vyndame aby byli asgardi lepsi aspon v necem? no jinak asgardi nejsou zadny borci antici vsechno vymejsleli a asgardi to mneli jak s ucebnici (anticka knihovna) a jak se clovek uci rychlejc? s ucebnici nebo sam s tuzkou a papirem?

Příspěvek 30.10.2007 22:49:47
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asgardský zroj energie "=" ZPM, prostě jejich zdroj pohonu... takže tak to srovnávej...
Oni čerpali jen něco z té knihovny (pro zastánce asgardů), myslím, že ne všechno je zkopčený, něco si určo vymysleli samy...ale něco i zkopčili, podle mě ty zbraně z Unending jsou původně antikcýho designu...to by k nim sedělo :P
Obrázek

Příspěvek 30.10.2007 23:02:20
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A co uz rovnou, kdyby byla moznost zkombinovat veskere Anticke a Asgardske vedomosti? (Jadro z Unending a to co si O´Neill 2X nakopiroval do mozku)

Konec proste :lol:

Příspěvek 31.10.2007 07:18:48
-someone- Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 82
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jur@'s píše:
zbraně z Unending jsou původně antikcýho designu...to by k nim sedělo :P


Ne vypadaj čistě asgardsky. Oni v té databázi nehledali žádný techy, maximálně tak něco čím by se mohli zachránit (popis úpravy genů + něco proti replikům), ani jedno z toho se jim nepovedlo nalít. Pochybuju, že by tak vyspělá civilizace jako Asgardi potřebovala něco kopčit, vždyť mají úplně všechno odlišný.

Příspěvek 31.10.2007 11:28:56
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejak jsem si nevsiml, ze by Antikove meli zbrane jako Asgardi :wink: Kdyz energeticke, tak na bazi kratkych vyboju a disrupcnich vln, a kdyz ne to, tak presne navadene zbrane (Drony, Anticky obranny satelit)

Příspěvek 31.10.2007 14:34:33
lord diablo Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Bydliště: Nox , Mimbar
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No porovnavat asgradou a antikou to je ako porovnavat jablka a hrusky kazdy maju + ale aj -

A asgardi kopcili ked tak kedysi davno ked mali antici viac znalosti neskvor sa to stabilizovalo /osobne si myslim ze asgardi odkopcili aspon tu technologiu zpm
Peace is beautiful and nox forever



Obrázek

Příspěvek 31.10.2007 15:27:10
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
kdybych to chtel vysvetlovat laicky tak oni prece jenom "neco" brali z knihovny =) vzorce,zakony, rikam proste knizka o vsem a kdyz nevedeli co dal tak zcali hledat,rekli si hmm tak co treba ? jo jasne novy zbrane tak kde zacit ... uz me neco napadlo ! jasny podivame se do te knihovny a ano tady je vzorec vzdyt to je potom jasny hmm uz to chapu ale nemuselo by bejt spatny to nejak sikovne vylepsit proti stitum ori lodi, a jaky maj ori stity ? ah hm kouknu na str 1115445 jasny takze kdyz to udelam takhle a takhle bude to mit vetsi efekt za predpokladu tedlech a tedlech podminek protoze podle tedlech zakonu to bude fungovat lip nez jednorazovi zbrane.
OK asgardi de se makat tady mate podlklady

Příspěvek 31.10.2007 16:00:34
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky si myslím, že to vyštourali z té knihovny...ten jejich štít nikdy nestudovali...my jsme ohledně toho štítu měli větší znalosti :lol: , protože jsme věděli, že kolísá...ale oni tohle museli někde získat a udělat zbraň, která toho využije atd...

Jo, použili antickou zbran na replikátory...pomocí O'Neilla sestavili tu "ruční" zbran a po výstřelu dokázal přijít (opět to okopčit) jak to střílí a udělal z toho zbran, která vyčistila celou tu jejich planetu (skoro).

Neřekl jsem, že je to vyloženě antická ta zbran z Undending, jen jsem si to myslel, ale antikové na té zbrani maj určo svůj podíl...nějaký ty info o tom museli vzít od nich :P
Obrázek

Příspěvek 31.10.2007 20:32:12
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ctes mi myslenky

Příspěvek 31.10.2007 20:44:38
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Proboha, Alterani obecně byli bezpochyby nejvlivnější a nejmocnější rasa, ale nevymysleli každou věc ve vesmíru :D
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 31.10.2007 20:48:00
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak nejak. Krome Povznesenych zadna rasa nemohla sezrat vsechna moudra ve vesmíru :lol:

Příspěvek 31.10.2007 21:37:52
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Právě, že oni maj vědění celýho vesmíru... :roll: a před povznesením Antiků, Antikové byli hodně blízko tomu celýho vědění vesmíru... Taky víte, jak maj velkou knihovnu...zrodili život, což je asi nejvíc, co můžeš...
Obrázek

Příspěvek 31.10.2007 21:56:08
-someone- Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 82
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Metronx
Jur@'s:
Fakt super teorie, ale má menší vadu na kráse. Spíš bych řek, že potřebuje plastiku. To co tu říkáte je nesmysl za:
1. Kdyby uměli takhle, jak vy říkáte "listovat" v DB Antiků, replici by byli minulostí.
2. Disruptor přece nikdy nebyl považován za asgardskou technologii.
3. Je nesmysl, aby se z Antické DB učili nějaký fyz. zákony - i my jako lidé, jich známe hafo. A co pak Asgardi, přece jen nějakej pátek už tu určitě sou a jejich intelekt výrazně převyšuje ten náš. Neříkám, že tomu tak bylo vždycky, ale už to tak určitě pěknou řádku (statisíců) let trvá.
4. Kdyby v DB Antiků byla zmínka o štítech Ori (kteří je navíc vymysleli/upgradovali až jako povznesení), pochybuju, že by se na ně nepřipravili dřív.
5. Pokud vím, tak senzory na pozemských lodích jsou asgardské,... ale rozhodně ne pozemské.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron