Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Warp/FTL/Hyper

Warp/FTL/Hyper

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 26.2.2008 22:53:24
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě příjde warp jak ho známe ze star treku dost limitovanej. Jo a sice jsem OT, ale zajímal by mě váš názor na tohle.
http://en.wikipedia.org/wiki/MagBeam

Příspěvek 26.2.2008 23:02:30
cecha Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 21
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jakože mě se zdá nejreálnější hyperprostor . Podle mě by bylo jedině těžké se do něj dostat protože podle mě v hyperprostoru nemusíš překročit rychlost světla, to by bylo znatelné jen u pozorovatele. Jenže představte si situaci že někdo odletí dejme tomu 1 světelný rok daleko tam nechá vybuchnou hvězdu podívá se na ohňostroj a poletí z5 kde uvidí ohňostroj po roku zase. To mi přijde jako cestování časem , mno prostě je to divný.
FLT je podle mě blbost protože k zahnutí prostoru je zapotřebí jó hodně hustá hmota a ta loď by ji musela nějakým zpusobem vytvořit tu hmotu dál od lodi aby vytvořila díru do té potom vletět a nějakým způsobem ji pak zase rozložit a díru zacelit no nwm.
mno a Warp bublina kolem lodi :roll: pořád ale platí zákony teorie relativity.
sečteno podtrženo asi se nikdy nedostanem dál jak k nejbližší hvězdě a i tak to bude trvat stovky let :arrow: promiňte jestli tam mám chyby ale nekontroloval jsem to
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 00:10:22
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak vzhledem k tomu, že ve většině sci-fi maj umělou gravitaci, tak můžou prostor zakřivovat poněkud výkonější variantou "generátoru gravitace".

cecha píše:
mno a Warp bublina kolem lodi Rolling Eyes pořád ale platí zákony teorie relativity.

Tak warp silně zakřivuje prostor před lodí (takže zase vyžaduje neexistující generátor gravitace) a co je ještě zajímavější, silně "antizakřivuje" (nevim, jak líp to popsat) prostor za lodí (což vyžaduje pro změnu neexistující generátor antigravitace).
Fyzikálně by takovej pohon fungovat měl, aniž by se vylučoval s TR, ale je založenej na neexistující technologii, což trošku kazí dojem :)

2Lukec: Upgrade iontovýho motoru hmm ? Vypadá to zajímavě - konečně použitelně vyhlížející sublight.
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 00:44:12
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sice nevíme, jak červí díru udělat, ale věřím, že to nějak půjde... Pokud jste viděl ten dokument o SG-1 (o pravdivosti věcí v seriálu bo co), tak tam o tom mluví a říkaj, že ted je to dost realný, ale že to vytvoření by stálo strašně moc energie a že kdyby do toho vlezl člověk, tak ho to roztrhá, protože neví, jak to "stabilizovat" bo co, říkal to tam jakejsi vědec či učitel tady toho oboru :wink:

Když v hyperprostoru vstoupí do nějaké té jiné dimenze či co, tak tu rychlost světla opravdu nepotřebují, ne? Jako, když k nám letěl Apofis, tak letěl 10x rychleji jak světlo a trvalo mu to sem hezky dlouho, takže bych řekl, že v počátku seriálu cestovali prostě jen rychlejc jak světlo, až pak se z toho vyvinulo cosi, že vzdálenost třeba mezi Zemí a Atlantis jde překonat během pár dní (se ZPM) :)

Už jsem se do toho zamotal :lol:
Ten warp si nedokážu vybavit... nebylo to v nějakým seriálu (krom Star Treku, na který jsem se nedíval) ?
A co ten pohon, co byl v Andromedě? :lol: to byl jaký?
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 01:04:07
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud vim, tak warp je jen ten ze Star Treku, nebo ten "skutečnej" (je to čirá teorie, ale aspoň ne ze seriálu :) ).
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 10:21:49
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To toho vím kua :lol:
ST jsem prostě neviděl a ani mi to nechybí, tak to pořád neopakujte... aspon ne vůči mně :P
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 10:51:10
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak v Andromedě je "výřivý proud" v originále "slipstream"..

Btw.. v treku taky používaj v pozdějších fázích "Kvantový slipstream" což je rychlejší brácha warpu :)

Jinak v STčku je na nadsvětelnou technologii lepší pohled, např. v Ent můžeme krásně pozorovat jak se warp hezky vyvíjí..

Příspěvek 27.2.2008 11:12:01
Darth Saros Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K tomu magbeamu - napad je to vtipnej a promakanej...navic ma svoje vyhody. Ma ale taky svoje nevyhody-uz jen ta, ze k destinaci musi doletet sonda, co tam doveze magbeam krochnu pro zpomalovani modulu s posadkou. Rozptyl mozna castecne resi to, ze by urychlovaci paprsek trval jen nekolik hodin(pro cesty v nasi soustave), jenze s tim souvisi mnohem vtipnejsi problem-cim soustredenejsi ten paprsek bude, tim vetsi budou naroky na presnost zamereni na modul(takze tim imho vypadava moznost, ze by ta pocatecni 'kopacka' byla kdekoliv na orbite cehokoliv)-i odchylky jednotek uhlovych vterin jsou bez poradne korekce ve vesmiru fatalni.

Jinak se mi libi, ze se tu zurive diskutuje o budoucich pohonech...a pri hlasce neco jako portovane castice si neuchovaji informaci jsem se hodne dobre zasmal...
Stay firm, die hard!

Příspěvek 27.2.2008 19:41:33
cecha Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 21
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Tak warp silně zakřivuje prostor před lodí

No a jsme zasu u zakřivení časoprostoru což je podle mě dost nepraktické a osobně si neumím představit jak by to fungovalo. Je to jako u toho FTL , prostě by ta loď musela nést sebou normálně hustý materiál a pak ho přeměnit na suprahustý. Když si představíš černou díru , která zakřivuje časoprostor, tak má hmotnost obří hvězdy jen v malém podání a tak je suprahustá. Mno to by loď musela sebou táhnout buď celou hvězdu a nechat ji shroutit to černé díry, nebo vyvinou enormní množství energie což ale podle rovnice E=mc2 by znamenalo táhnout sebou taky hodně hmoty. Tak i tak hraje roli obří množství hmoty. :roll:
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 22:20:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Však jsem psal, že je to čirá teorie, nemusíš na mě hned koulet očima ;)

Ostatně jako zatim každej nadsvětelnej pohon (ne že bych věděl o jinym) a pokud dobře vidim, tak tohle je topic právě o nadsvětelnejch motorech - nemůžeš čekat, že tady najdeš něco praktickýho ;)
Obrázek

Příspěvek 27.2.2008 23:00:30
cecha Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 21
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no to koulení nebylo na tebe ani jsem tak nad tím nepřemýšlel prostě jen nad tou situací koulím očima :wink: no oni ty všechny tři teorie mají stejně základ v zakřivení časoprostoru jen u HP se vytvoří díra do jiné dimenze. Jakože logicky odvozuji to že materiál který zakřivení vytvoří musí být dál od lodi a až tam nabrat vlastnosti pro zakřivení protože si myslím že kdyby byl materiál rovnou na lodi tak si neumím představit co by to udělalo s lodí a vůbec i vletění do díry bybylo dost o hubu :wink:
Obrázek

Příspěvek 28.2.2008 00:05:21
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prý, že vědci ještě nedokáží uvést částice atd. nad rychlost světla... jen těsně pod ni... jestli je to pravda, tak si ještě počkáme než vůbec dosáhnou té rychlosti světla :roll: :lol:
Obrázek

Příspěvek 28.2.2008 10:18:19
PrometheusX Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 218
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tohle bude možná OT, ale jestli je tu nějakej fanda ST(já sem tedy XD),

tak ho možná tedka trochu zklamu, protože je dokázáno, že reakce hmoty s

antihmotou vytvoří pouze prej nějakej druh subatomární energie, která by

neutáhla ani normální žárovku, natož lod ve Warpu :?

Příspěvek 28.2.2008 12:03:46
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hyperpohon podle současné fyziky neexistuje, takže idealistické názory, že to bude on jsou... idealistické. Stejně tak pravděpodobný jako kouzelný hyperpohon je nepravděpodobnostní pohon. Je tohle slovní hříčka? Asi ne.
Naproti tomu warp je prý fyzikálně možný, červí díra ala BSG FTL nebo brána by byla nejreálnější. Samozřejmě to bude ještě nějaký čas trvat, i když teoreticky víme, co je k ní více méně potřeba. Nakonec největším problémem může být zdroj energie, opravdu nebude stačit tří dieselových motorů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 28.2.2008 14:05:34
King Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 73
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Apophis: A single human life is worth so much you would risk a world?
Jack O'Neill: That's right. That's why they call us the good guys.

Příspěvek 28.2.2008 17:22:42
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
červí díra je snad nejméně pravděpodobná věc. k její vytvoření je zapotřebí hmota o hustotě neutronové hvězdy(jen pro představu šálek čaje její hmoty by vážil víc než empire state building) potom by se z ní musely vykvořit 2 kruhy s poloměrem zrhruba stejně velkým jako je poloměr ODZ(oběžné dráhy země okolo slunce) roztočit rchlostí blízkou LS a nabít neuvěřitelně silným EP. a potom by se měla vytvořit WH ale kdo by to zkoušel když se při nejmenší výpočtové chybě mohly vytvořit dvě černé díry.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 28.2.2008 17:32:29
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jo něco podobnýho tu už někdo říkal (jinde) , ale myslím, že to bylo jinak, každopádně tohle není moc reálný :)
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 28.2.2008 17:46:00
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mark Jackob píše:
červí díra je snad nejméně pravděpodobná věc. atd.

Aha, proto budeme říkat, že je realnějši fyzikálně neexistující hyperpohon? WH je z výše jmenovaných něco, na co si vsadím.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 28.2.2008 17:48:42
Pako Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 161
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nejreálnější z pohledu dnešní fyziky je warp

hyperpohon a červí díry jsou jenom teorie

u warpu alespoň existuje potvrzený casimirův efekt
The Ancients and their technology have been reduced to a complete joke in this show, and they were supposed to be the most advanced and powerful race ever, even above the Asgard.

This show is such a mess. We came to Atlantis to find technologies to aid ourselves and to find out more about the ancients. What have we found? Glorified apartments and space guns from SG-1.

Příspěvek 28.2.2008 19:09:16
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Červí díra má taky existovat, ale nejsou technologie (zdroj energie) k jejímu otevření a hlavně k jejímu udržení :wink:
Obrázek

Příspěvek 28.2.2008 19:55:24
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všichni tu zmiňujete zdroj energie ... nároky na vesmírný lítání jsou sice daleko za hranicema produkčních možností Země, ale i tak bych je viděl jako ten nejmenší problém. Nebo snad někdo ví, jak vytvořit červí díru ? Jak se dostat do hyperprostoru ? Jak zakřivit prostor ?
(Disk z neutronový hvězdy točící se rychlostí světla nabitej elektřinou bych řadil do stejný fyzikální disciplíny jako vývoj perpeta mobile z plácačky na mouchy)
Energie můžeš mít kolik chceš, rychlost světla (alespoň v blízký (hmm, 100 let) budoucnosti nepřekročíš).
Obrázek

Příspěvek 28.2.2008 19:57:04
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak až bude zdroj energie, tak už se bude jen řešit, jak to udělat... ted se to neřeší, protože to ani vytvořit nemůžem technicky :lol:
Obrázek

Příspěvek 28.2.2008 20:30:10
Raven Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 59
Bydliště: Opava, Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
PrometheusX píše:
... reakce hmoty s antihmotou vytvoří pouze prej nějakej druh subatomární energie, která by neutáhla ani normální žárovku, natož lod ve Warpu:?

Pokud vím, tak při reakci hmoty s antihmotou dochází k jevu, který se nazývá totální anihilace. Při tomto jevu zanikají obě částice a klidová a kinetická energie těchto částic se přemění na jinou formu energie, která je odnášena tzv. nosiči energie, což jsou jiné částice (fotony ...)(např. při reakci elektronu a pozitronu vznikají 2 fotony záření gama).

Rozhodně bych neřekl, že je tato energie zanedbatelná (neutáhne ani žárovku), aspoň podle toho co nám říkali ve škole, může být tímto způsobem vytvořeno docela velké množství energie. Jediný problém je, že výroba antihmoty je tak energeticky náročná, že se to prozatím nevyplatí.

Opravte mě, jestli jsem se někde seknul.

Zdroj: Wikipedia a materiály k přednáškám fyziky.
Every single Jedi, including your friend Obi-Wan Kenobi, is now an enemy of the republic.

Příspěvek 28.2.2008 21:02:34
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak ja vyrostl na statreku a propocty warpu jsou v celku zajimave a vemte si ze Voyager si dost pomahal at uz jim pomohla Kes a posunula je behem minuty o 5000sv let nebo meli chcili transwarpovou civku borgu a pak nakonci jeste pouzili borskou sit.. a jeste nezapomenmne na Q ktery janewayove dal upravy ktere ji taky zkratili cestu...Ale podle novych moznosti SG bych rekl ze z mlecne drahy do Pegasusu za 3 tydny to uz je neco i kdyz to maji od Asgardu ale warp to dost prevysuje.. takze je hyperdrive muj favorit zatim...

ufff to bylo dlouheee :D :D :D

Příspěvek 28.2.2008 22:07:12
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
AirForce, já se taky nebavím o horizontu sta let. Nemám to ničím podložené, ale IMO se v příštích pár tisíciletích, pokud se nezničíme sami, budeme muset spokojit jen s naší modrou koulí a okolníma studenýma hroudama skály.
Ale ono něco na teoriích popírajících mimozemský život bude, takže kdo ví, jak to dopadne.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron