Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Prolet orijskými štíty!!!!

Prolet orijskými štíty!!!!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 27.6.2008 18:07:22
Merlin Miridyn Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 175
Bydliště: Kousek od Opavy
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sice s Oriji jsme to skončili už dávno, ale teď mě docvakla úplně skvělá věc!!! Pamatujete na díl, myslím, že se jmenoval Fallen, kde Sam s Jackem vlétli do hyperprostoru a proletěli tak přes štíty Anubisovy lodě! Myslíte, že by bylo možné to provést i přes Orijské štíty????
G.Hank Landry:Vy znáte toho muže???
Vala Mal Doran:Ano, je to můj otec!!!

Příspěvek 27.6.2008 18:18:57
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Určitě šlo.Proto že Orijsky štiy určitě nezasahuji do hyperprostoru, když je loď v normálním prostoru, takže by průlet neměl být problém. Ale asi by se moc opakovali kdyby to dělali znova.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 27.6.2008 18:21:50
Merlin Miridyn Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 175
Bydliště: Kousek od Opavy
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ale nebylo by to marny!!!! pak by stacilo odpalit jednu raketu primo do kruhoveho reaktoru a lod by byla out!!!!!
G.Hank Landry:Vy znáte toho muže???
Vala Mal Doran:Ano, je to můj otec!!!

Příspěvek 27.6.2008 18:21:52
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Čím více vykřičníků, tím více Adidas?

Ano, logika říká, že by to šlo. Určitě by se taky dal vymyslet technoblábol, díky kterému by to nešlo = zeptej se scénáristů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 27.6.2008 19:12:40
Huckllebery Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jmenem: zmenseni vzdalenosti stitu od lodi....
precejen mel anubis ten stit vuci lodi dost daleko aby si se tam vlezl
Radsi desetkrat spadnu nez abych jednou nevstal

Příspěvek 27.6.2008 19:17:16
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Ale když vystoupíš z HP nad lodí a poletíš po její délce, tak místa máš dost :)

btw: mám pocit že se to tu už někde nadhodilo, ale nic se nevyřešilo, takže jak píše Raaynor, zeptat se scénáristů
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 27.6.2008 19:49:19
Merlin Miridyn Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 175
Bydliště: Kousek od Opavy
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ano po délce určitě. Ale nejlepší by bylo, kdyby skončil pod štítem někde na přídi a až pak by vypálil nějakou raketu do reaktoru a okamžitě odtamtud vypadnout!!! Ještě mě napadla taková dobrá věc, kdyby během bitvy, když vyletí orijské stíhačky ven z hangáru, tak by skočili s F-302 dovnitř a kdyby jej měli stíhačky pronásledovat tak by musela orijská loď shodit štíty aby tam ty orijské stíhačky mohli vletět, no a pak už stačí pár hataků. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
G.Hank Landry:Vy znáte toho muže???
Vala Mal Doran:Ano, je to můj otec!!!

Příspěvek 27.6.2008 20:28:38
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo oni budou volat stihacky zpet kvuli 1 :!: F-302 :lol: .Vzdyt tam maj urcite nejaky mensi obrany zbrane, proti stihackam. :wink:

Jo a Hataky by orijskou lod jen tak nerozstrilery.Vem si jak sou ty jejich streli vuci ty lodi miniaturni :) . To by tam tech Hataku muselo bejt nejmin 30 na jednu lod. :lol:
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 27.6.2008 20:32:01
Huckllebery Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hosi,ja myslel to zmensit na 30 cm od lodi,aby fungoval ucel
co si o mne myslite? :D
Radsi desetkrat spadnu nez abych jednou nevstal

Příspěvek 27.6.2008 20:32:27
Pavlas Airman
Airman

Příspěvky: 28
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ja byt Převor na lodi tak na F-302 z vysoka kašlu a nic proti nim neposílám protože mě prostě a jasně neohrožují....a btw proč tady přemýšlíte nad létáním do štítu když pokud vím moderní F-302 nemají hyperpohon to měl myslím jen ten prototip a Oriskou loď rozsdekáme několika střelami z Asgardskych zbrani

Příspěvek 27.6.2008 21:15:49
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protože adrenalinové létání pod štíty je více cool, než s prstem v nose mačkat čudlík...

OT - existuje nějaký překlad Hive ship, který by nezněl divně? Úlová loď?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 27.6.2008 21:25:22
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
přesně ať žije adrenalin :D

OT:
hnízdící, mateřská, úlová. žádnej jinej překlad jsem neslyšel, ani nečetl
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 27.6.2008 22:06:25
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Čím více vykřičníků, tím více Adidas?

Ano, logika říká, že by to šlo. Určitě by se taky dal vymyslet technoblábol, díky kterému by to nešlo = zeptej se scénáristů.


Ani by to nemusel být technoblábol. Stačilo by: It is a will of the Ori!
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 28.6.2008 19:03:43
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:D :D :D
Urcite by jima proletět šlo a ani by si nemusel létat stíhačkou. Sačilo by vymyslet hyperprostorový brzdy (něco co by zkrátilo drzdnou dráu při vystupování z HP a mohl bys tam, nalítnout i s BC-304
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 28.6.2008 20:09:36
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak když už deme až sem. tak nejlepší by byla přímo projektilová střela na tomto principu. která by nesla nějakou solidní bombu. Asgardský počítače by, řekněme, měly být schopný udělat program, který by ty skoky spočítal a máme střelu one shot one kill :D
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 28.6.2008 20:15:43
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
...Takže by to konečně začali používat třeba i oni (Jaffové, Ori) proti nám a ve finále by proběhl závod o to, kdo vynalezne efektivnější rušičku hyperprostoru a efektivnější hyperpohon odolný rušičce.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 28.6.2008 20:34:03
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Záleželoby na tom, jak složitý je tohle naprogramovat pro univerzální situace ve funkční model. Jaffové nejsou moc technici :wink: Řešení by mohly být nějaký štíty fungující paralelně v normálním prostoru i hyperprostoru, jestli to de... což se mi moc nezdá. Rušička, nevím, jak bys jí zatavil objekt letící v Hp.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.6.2008 02:24:18
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak nemusíš nutně mít stíhačku vystupující z HP nad palubou nepřátelské lodi, jde to udělat i jako střela, která prostě vystoupí uvnitř té lodi, nebo klidně těsně nad ní...

Jinak, nemůžu mluvit za SG, ale v SGO je to tak, že pokud něco vletí do rušeného prostoru, tak prostě vypadne neplánovaně z hyperprostoru, přičemž podsvětelným se z rušené oblasti jen tak brzy nedostane, a pokud by šlo o stíhačky, tak by poloměr rušičky byl větší než poloměr štítů = narazily by do štítů. Přičemž se senzory není problém najít flotilu letící v HP a postavit se jí do cesty. Ideální pro přepady, ale je to dvousečné, že ano. A především to není canon :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 13:16:38
RadekSGA Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 10
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
vypocitaji to blbe a doleti na druhou stranu a narazi do stitu zevnitr

Příspěvek 29.6.2008 13:34:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je dementní argumentace. No ano, nebo ho sestřelí při letu na skokové souřadnice, nebo při běžném útoku - ono už jaksi během boje je riziko, že bude nějak zničen :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 15:00:52
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Myslim, že je to ještě o fous dementnější ... to je jako argumentovat proti automatickýmu přistání dopravního letadla na Ruzyni, že stačí udělat chybu ve výpočtu a letadlo se rozmázne o sousední horu ...
Pochybuju, že by skok jedný letící a manévrující lodi pod štít druhý letící a manévrující lodi mohl počítat člověk a program, kterej by to měl na starosti by pochopitelně bylo před nasazenim v boji potřeba odladit. Jak by jednou přišli jak na to, už by nehorozila možnost chybnýho výpočtu.

Jinak rušičky HP rozhodě nejsou hloupej nápad. Něco takovýho už jsem kdysi zahlídnul v Homeworldu (i když tam bylo HP pojatý poněkud jinak, než v SG).

Btw 2 Raynor: Co přesně znamená "není to canon"?
Obrázek

Příspěvek 29.6.2008 15:52:44
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Canon jako kanonizován, čili co platí oficiálně. Například ty rušičky v SG prostě nejsou, je to moje pravidlo pro SGO. Nebo lépe - i věci v SG komiksech či knížkách nejsou canon = nemůžeš se na ně odvolávat třeba při diskuzi, že SG je taková či maková.

Či ještě lépe. Balial tu kdysi házel link na SG encyklopedii, kde je popsáno, že Ra hostiteloval v Asgardovi, ale to nepsali jen v nějaké knížce = nebylo to v seriálu = není to canon = mohlo to klidně být jinak.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 16:19:24
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Yup, i když to bylo vysvětleno dost dobře :wink: Já si hlavně neumím představit, jak by ta rušička mohla fungovat. Krom toho bysme se museli nějak shodnout na tom, jak popsat hyperprostor v SG (mě se nejvíc líbí Asimovova verze z Nadace) a potom jak donutit nějaký objekt ho opustit.
Spíš by ty střely byly těžko použitelný proti rychlýlmu cílu (Představte si jak s tím budete střílet na loď co se řítí rychle jako Whitestar z B5)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.6.2008 17:00:15
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě je celkem jedno, jak se vysvětlí, ale z logiky věci prostě rušičky jsou nutný, jinak nějaké hranice ztrácejí význam - cizí flotilu nemáš jak zastavit, může si lítat v hyperprostoru do aleluja (a mimochodem by Asgardi díky tomu mohli porazit kohokoliv s pomalým HP během pár dnů beze ztrát).

Rychlost je relativní, horší by bylo, kdyby velká loď byla nějak moc obratná. Ale to u ní nehrozí.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2008 17:36:30
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Opět tě odkážu na B5 a lodě Stínů :D Já tu logiku existence rušiček moc nevidím, no nevadí :D ten příklad mi asi nedošel.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Technologie