Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Prolet orijskými štíty!!!!

Prolet orijskými štíty!!!!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 30.6.2008 16:08:45
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
...a ty si ignoroval tu věc s námořnictvem a nereaguješ na spousty věcí, co napíšu jenom na ty, co ti zrovna vyhovujou aby ti to víc sedlo, takže nevím proč bych měl reagovat na každou tvoji analogii...ty si vymyslíš námořnictvo, já ti na to zareaguju, ty místo reakce vymyslíš fotbalovou a pak mi vyčítáš, že na ni nezareaguju :D fakt dobrý no.

Ok, ve Star wars to tedy evidentně existuje, neměl sem pravdu.

Btw, co ty považuješ za chyby seriálu nepovažuju já. Často to u tebe je tím, že neznáš dobře děj Sg nebo nechápeš souvislosti, proto že tak rád prohlašuješ jaké jsou tam chyby a polovina tvých přízpěvků je čistá propaganda pro SGO. Viz útok na Dakaru jaffu, takys nevěděl jak to tam bylo řečeno a ihneds to považoval za chbu tvůrců, což nebyla pravda a to není jediná věc.

Víš co, ok, dělej si to jak chceš a věř si čemu chceš, mě je to fuk a mám lepší věci na práci :) Tebe ještě nikdy nikdo o ničem nepřesvědčil, takže se o to ani nebudu snažit.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 16:38:48
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli mluvíš o věci s námořnictvem před dvěma příspěvky, tak ta je ve skutečnosti úplně stejná, jako co jsem psal stránku dozadu, jak by to vypadalo bez rušiček - a že ani tak to v SG ale nevypadá. Jestli moje příspěvky nečteš, měll jsi to říct dřív. Mohl jsem na lodní analogii zareagovat, ale proč psát stejnou věc podruhý? Reaguju na to, na co je relevantní reagovat, se zbytkem buď souhlasím, nebo to souvisí s reakcí, ale to jsem na SGAP už psal taky mockrát.

Kdybych propagoval SGO, poznal by jsi to. Z nějakého důvodu je ti ale divné, že pravidla logicky používaný tam, protože si myslíme, že jsou lepší, obhajuju i tady. Jaký překvapení - nejsem schizofrenik, abych měl jeden názor při psaní SGO a jiný při psaní tady.

Útok na Dakaru požád považuju za nejednoznačný, ale je dost dobře možný, že si nepamatuju naprosto vše z 280 episod jednoho televizního seriálu, na druhou stranu aspoň si nemyslím, že válečná linie vypadá jako milion chlapů pochodujících v rojnici. Nemám patent na rozum, jen jsem nečetl něco, co by mě přesvědčilo, že ho máš ty.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 16:56:09
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
torchu OT ale je SGO i natocena ? nebo sou to jenom texty ? BSG me vubec nebavilo ale tipy serialu filmu jako SG mam rad ... aspon bych mel dalsi serial na sledovani

Příspěvek 30.6.2008 17:08:30
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To sem rád, že se aspoň na tom, že nemáš patent na rozum shodneme :D

Je škoda, že nedokážeš ani zauvažovat nad jinou alternativou než tou, kterou ty považuješ za správnou.

Pokud užívaž slova frontová linie, pak ano, jedná se o víceméně zákopy, opevnění,a jednotky zaplňující prostor, která se táhne napříč nějakým uzemím.

http://en.wikipedia.org/wiki/Front_line


Si to ty, kdo tady asi neví, co je frontová linie. Pokud to myslíš jinak, tak to radši vysvětli a rozhodně tomu neříkej fronta, jinak si lidi začnou myslet, že asi neznáš základní vojenské termíny.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 17:23:17
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nad alternativou bez rušiček jsem napsal, že by to šlo, napsal jsem jak by to šlo a ultimátně jsem napsal, že to tak, jak by to šlo, v SG není. Na tom si trvám.

Ano, a na tomtéž linku se dozvíme, že frontline v moderním konfliktu už neexistuje, resp. je nahrazena mnou popisovanou širší oblastí hlídek a za "linií" rozložených mechanizovaných jednotek. Ale budiš, chybná terminologie, moje chyba, taky jsem výraz frontová zaměnil v posledním příspěvku za válečná, čteme příspěvky? Především proto, že během diskuze jsem měl na mysli prostě tu čáru na mapě přes celou Evropu, ne přímo oblast soubojů, což ano, v době zákopové války bylo totéž. Nic to nemění na tom, že v moderní válce (měl jsem zmínit, že nemám na mysli tu sto let starou?) prostě na dlouhých hranicích dvou rozlehlých soupeřících států není žádná tebou vypočítávaná rojnice. Kdyby Kalifornice válčila s Mexikem, souboje by se soustředily do pár zón, ale průzkumem by se vědělo, kde mimo souboje je ještě bezpečné jít a kde už ne = na mapě by byla čára. ;)

Anyway, docela by mě zajímal názor třetí strany. Mirry nebo AirForce.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 17:30:39
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neexistuje, nebo jen zřídka díky mobilitě jednotek. Ale ty si ten termín užil několikrát a pokud si to v posledním přízpěvku zaměnil, a následně se mi vysmíváž za představu, že linii tvoří "že válečná linie vypadá jako milion chlapů pochodujících v rojnici" (Což je mimochodem správná představa) Tak se nediv, že takhle reaguji.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.6.2008 17:37:32
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to pletichařské slovíčkačení, ale možná to má co dělat s tím, že výraz 'frontová linie' jsi poprvé použil ty a já pouze jednou v citaci. Alespoň podle Ctrl+F. Jinak jsem mluvil pouze o linii/hranici, kterou jsem krátce na to popsal stejně, jako WIKI popisuje FLOT+FEBA.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.6.2008 20:08:26
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ja prevazne souhlasim s raynorem ze je nemozne soucasne branit vsechny sve planety a jeste mit s cim utocit na nepritele, dale s tim ze ty rusicky by davaly smysl( priklad :

a) dil SGA 3x20 kdy apollo zautocilo na asurus a uteklo driv nez mohlo byt sestreleno

b) si predstav situaci ze mas opevnenou planetu satelitami, minami, lodemi, stihackami, stanicemi ... a nepritel se vynori na kraji soustavy nabere maximalni rychlost a vypusti prachobycejny mnohatunovy rakety ( rekneme 500 t, klidne i mnohem vic) a skoci pryc zatimco ty rakety pokracuji v ceste k planete a dale zrychluji, jsem zvedavy jak by jsi je zastavoval pred dopadem na planetu, kdyz naberou rychlost 0,9c a poleti jiz ciste balisticky vzaveru cesty, nezapomen ze je musis zastavit vsechny jinak muzes odepsat planetu
)

dale taky vychazim s HH kde meli svoje strategicke planety branene jak stacionarni obranou( pevnosti, miny) tak jednotkami namornictva a obe strany bojovaly s tim co jim zbylo po opevneni, mohlo se to obejit tim ze vytvorili ve vhodne soustave (uzlu) vetsi svaz sil ktery mel chranit nekolik hvezdnych systemu v okoli(pripadne je rychle dobyt zpet po utoku nepritele) a v onech systemech mit jenom par lehkych jednotek pro privolani pomoci a hlidani nepritele nez ony posili z uzlu prileti

Příspěvek 30.6.2008 21:09:00
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
do sG nemuzes tahat rozum ... jinak by to bylo o nicem ... to je to samy jako rict ... no serou me tydle tady maj domovskou planetu tak jim tam hodim treba 100 atomovek .. nudim se ... takhle to v SG neni =) vsechno je tam X(neznama) dokonce i sila lodi se meni =) jde o ten pribeh ne o pravidlech atd ... jde o tu zabavu ne o to jak byste to resili vy ... mozna lip mozna ne ... ale kdyby to melo svoje pravidla ... tak by tam nemohli dat ty vyspelejsi techy do rukou lidi ptze by to hned skoncilo
vemte si .. lidi maji techy asgardu a antiku ... kdyby to bylo podle neciho rozumu ... tak z tedlech 2 databazi si sezenu uplne vsechno co potrebuju abych si udelal : Doky na lode ,zbrane,energii,pocitace supervykonny,armadu Klonu, haldu bomb,v neposledni fazy neco jako zarizeni na dakare, a z toho by plynulo ... vsude atlantis (ptze by byli zdroje a klony by to postavili) riznutej s asgardskejma techama .. nekonecno energii , na planety by se hazeli jenom hlavice s hyperpohonem .. v nutnosti pesiho utoku by se poslaly klony ... lodi by bylo hodne ... v nejhorsim by se poslali na posilu atlantisy,zadnou lod by diky dilatacnimu poli neslo znicit ... ptze by sis v lodi vyrobil pres asgardsky jadro soucastku co potrebujes vsechno by si zpravil a pokazdy by ti z dilatacniho pole vylitla nova lod .. a neslo by to znicit,a bylo by to o nicem ptze by nas nikdo nemohl porazit ...

Příspěvek 30.6.2008 22:00:16
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Ralen: řeč byla o Asgardech, čili i o Replikátorech, protože mluvím i o rychlostech HP a o tom, že ve vaší bezrušičkové idei by prostě byli nezničitelní.

Ne, já reagoval na to že goauldi maj v galaxii svý teritoria, čili ani o Azgardech řeč nebyla. Goaldi bojovali především mezi sebou a to mělo tudíž největší vliv na jejich uspořádání.
Co se zvědů týče, například zamaskovaných lodí, na které se můžeš v klidu transportovat kruhy (Beachhead), tak o jejich efektivitě lze mít svoje pochybnosti...

Tak třeba Tokrové dokázali zjistit polohu téměř jakýkoliv goauldský lodi v galaxii.

Příspěvek 30.6.2008 22:24:34
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Ralen: Ovšem žádný Goauldi by neexistovali, pokud by Asgardi přitáhli klidně jen s pár loděma, který by se mohli svobodně pohybovat po galaxii.

2Metronx: Ovšem pokud do věcí nechceš zapojovat rozum, asi bude vhodný koukat se na Rychlou Rotu a Kačeří příběhy.

2Edicius: To by nejdřív v SG museli přestat používat "rockets" a začít používat "missiles". Dokud budou používat klasický raketový motory, tak nehrozí, že by řízená střela uletěla víc, než pár set kilometrů.

Ale hlavně, pokud by objekty cestující hyperprostorem byli nezastavitelný, naprosto by taková věc k vyhlazení nebyla potřeba. Stačilo by postavit střelu, která je sama o sobě schopná FTL letu, která by vyskočila v atmosféře cílový planety a vybavit ji, ehm, třeba 500MT hlavicí, nebo nějakou biologickou srágorou.
A nemusíš jen vyhlazovat, v SG máme subprostorový vysílače, díky kterejm může komunikovat kdokoliv s kymkoliv nezávisle na poloze, nebo na tom, jestli je v HP, nebo našem prostoru a taky sensory, který realtime scanujou celou hvězdnou soustavu na přítomnost jednotlivejch lidí (!). Potom pošleš napřed pack hypermotor+sensory+subprostorovej vysílač, kterej se vynoří někde v soustavě, během několika sekund ji proskenuje a odešle polohy obranejch systémů HP střelám/ bombardérům (Al-Kesh, nebo 304) v HP a ty se buď (v případě, že se jedná o střely) vynořej v bezprostřední blízkosti cíle, nebo přímo uvnitř v něm a explodujou/ zničej cíl kinetickou energií. Nebo (v případě, že se jedná o bombardéry) se vynořej pěkně mezi cílema a zkosej je ať už KEW zbraněma (EM kanony (coilguny railguny)) z bezprostřední blízkosti, nebo mezi ně vysypou pár nuků, skočej zpátky do HP a potom nuky (pár desítek až stovek MT) pěkně pročistěj prostor.

Další věc, která hovoří pro výskyt HP rušiček i přímo v SG (konkrétně v SGA) je fakt, že Wraithové zajali (nebo zničili? no na tom až tak nesejde) Antickou loď vybavenou ZPM, protože "se vydávala příliš hluboko do našeho území". Pokud by neexistovali rušičky HP, pochopitelně by antická loď v okamžik, kdy uvidí, že stojí proti síle, se kterou si nemůže poradit, okamžitě skočila do HP a pelášila domů. Jediná možnost, jak ji mohli slizáci zničit je, že ji zabránili použít hypermotor. No a jelikož hypermotor je chráněnej uvnitř trupu lodi, kterej je chráněnej štítem, kterej byl napájenej ZPM, tak je krajně nepravděpodobný, že by ho slizáci zničili dřív, než by loď stihla utéct. Jedinou další možnost spatřuju právě v rušičce HP.

Ad použití rušiček HP ve vesmírnym boji, doporučuju (už jsem ho tu zmiňoval) Homeworld 2 (vesmírná strategie). Jejich význam nelze popřít.

2Balial: Ad tvůj příklad z loděma. Pokud by nešlo napadnout loď, dokud je na otevřenym moři, ale až když dorazí k pobřeží, stala by se z ni (stejně jako z Raynorova nesestřelitelnýho letadla, vlastně je to prakticky totéž, ) ultimátní zbraň, před kterou prostě pobřeží ochránit nelze. Jestli něco takovýho někdy vznikne, tipuju, že se pobřeží USA pěkně vylidní, protože pak bude potřeba likvidovat až střely z lodí/ ponorek od pálený nad pobřežim a přilehlym okolí. Pokud by ani střelu nešlo za letu zastavit ... viz co jsem psal o HP střelách. Neexistuje obrana.
Proto je třeba cizí flotilu zastavit co nejdál od vlastního území, proto vznikaj letadlový lodě s letadly AWAC, satility vybavený radarem a sítě, jako bejval SOSUS, aby takovou flotilu včas našli a dálkový bombardéry (třeba v Rusku je jejich prakticky výhradním uživatelem námořnictvo), torpédoborce a křižníky (a samozřejmě opět letadlový lodě, tentokráte vybavený útočnejma letadlama s protilodní a protiponorkovou výzbrojí) aby takový flotily zastavily.


2Raynor: No teda páni. Nečekal jsem, že se někdo bude zajímat o můj názor ... no tak tady ho máš :)
Obrázek

Příspěvek 30.6.2008 23:11:54
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Poosmý jinak raději připomínám, že si nemyslím, že v SG jsou, ale že by tam měly být, aby jeho současná podoba dávala trochu smysl...

Tak třeba Tokrové dokázali zjistit polohu téměř jakýkoliv goauldský lodi v galaxii.

No a že jim to bylo hrozně platný, zvláště se mi líbí, jak to využili v ... moment, oni to vlastně nikdy nevyužili, tedy kromě přímého přenosu masakru v Reckoning, kde to bylo popsáno jako poslední top secret výstřelek. ;) A kde jim to vlastně taky bylo k ničemu.

AirForce: No a zvláště je třeba držet cizí flotilu od vlastního území v době, kdy existují atomovky nebo jiné ekvivalenty. K čemu to je, když máš u planety supersilnou flotilu, když útočící lodě zahájí na planetu palbu třeba takovými strangelety :lol: Jak víme, přehradit palbu prostě nikdy nejde na sto procent, ne v reálu a už vůbec ne v současném SG. Prostě podle mě celá ta idea soubojů u planet prostě mimojiné hrozně riskantní.

Jinak ty Aurory mohli obsadit třeba i skokem pod štíty, žejo - čímž se dostávám obloukem zpátky k původnímu tématu tématu .
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.7.2008 10:26:02
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlavně že de dopředu zijstit, kde se protivník z Hp vynoří, pokud ho předem vidíš (New order part 1)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 01.7.2008 10:33:07
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Což je zase IMO blbost. HP není brána, můžeš ho sám vypnout kdykoliv chceš. Pokud Asgardi nějakým technoblábolem neměli Replikátory napíchnuté, mohli akorát vědět, že se blíží.

Stejně je blbost, když v BSG skázou velkýma loděma zuřivě doprostřed flotily. (jen připomínám, co je zhruba stejný nesmysl)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.7.2008 10:41:32
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vidiš, tak si to přiznejme: Oba vybíráme to co se nám zdá reálnější a co nám příde blbost vyřazujem a podle toho formujem teorie války, tak že se nikdy nedohodneme.
Podívej, já znávám že rušička, co by zabránila lodi vstoupit do hp je možný, to je ok. Ale prostě mi příjde hloupost tu loď z hp vytáhnout, jak chceš přinutit loď která každou sekundu mění pozice na velký vzdálenosti a vlastně není ani v našem prostoru ale v úplně jiným, přinutit zařízením z našeho prostoru aby Hp opustila? U warpu by mi to možný připadalo, ale u Hp ne.A neříkej, že to odbudeš technoblábolem, většina scifi se zakládá aspoň na teoriích.
Jenom vysvětluju proč mi to připadá divný.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 01.7.2008 11:20:48
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
2Metronx: Ovšem pokud do věcí nechceš zapojovat rozum, asi bude vhodný koukat se na Rychlou Rotu a Kačeří příběhy.


ale ja sem ti napsal duvod proc do toho nemuzes zapojovat rozum .. napisu ti ho znova .. kdyby se do toho zapojoval rozum tak by bud nemohli dat lidem zadny poradny techy ... ani HP a nebo by museli vzdycky udelat o kapku lepsiho soupere ... coz by me zajimalo jak kdyz mame anticky a asgardsky techy .... i kdyz .. ono by to slo .. ale bylo by to o nicem,skoncilo by to u zbrane ktera znici galaxii

Příspěvek 01.7.2008 11:40:37
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Metronx: Tak s tím hrubě nesouhlasím, prostě by se jen psal příběh jinak.

Balial: A co je ještě nového? Jistě, že jen teoretujeme (je to slovo?) podle svých názorů, nic jinýho neříkám... Vyhození je tedy například ve Star Wars - prostě se ti destabilizuje nějaký buffer/krystaly na hyperpohonu a vypadneš instantně z něho, vyskočíš ven. Že jde o jiný prostor nemžeš říct, když hyperpohon je technoblábol; evidentně v něm může existovat naše hmota. Kdybych technoblábolil, napíšu postulát o tom, že rušící zařízení hyperpohonu emituje a vysílá/přenáší z našeho prostoru do hyperprostoru skrze jádro našeho lodního hyperpohonu unikátní nezjistitelné pole na bázi EM a Černěnkovi radiace, velké od světelné hodiny po světelný půlrok, čímž destabilizuje buffery nepřátelského hyperpohonu, které do tohoto pole vletí, čímž dojde k okamžitému zkratu nepřátelského pohonu a instantnímu vypadnutí do normálního prostoru. Ale IMO je podobný technoblábol na nic.

Co ty chceš mít s "víme kde jsi vyskočil z hyperpohonu minulé léto" je jako předem vědět, kde na atom přesně zastaví na parkovišti auto - což prostě nevíš, pokud nevidíš do hlavy řidiči. Jsme ve vesmíru, víš, že loď míří k planetě, ale pokud není hyperpohon složený z jumppoints, odkud a do kterých se skáče, tak prostě nemůžěš vědět, kde přesně nepřátel vyskočí, to je prostě na něm.

Popřípadě, pokud chceš více, než jen můj dojem, je blbost, aby přilétávající nepřítel, který v hyperpohonu může změnit kurz a může zastavit, kdy chce, vyskočil na souřadnicích, které lze dlouho předem určit a nepřítel se u nich může připravit, a zvláště pokud ví, že nebude mít hned po výskoku štíty. To je sebevražda ať se na to díváš jakkoliv a každý kapitán s IQ větším, než počet jeho očí, by předem zjistitelný cíl změnil. Pokud ty ne, opět říkám, že bych si s tebou rád zahrál podle těhle pravidel nějakou hru :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.7.2008 11:59:45
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fajn, překruť si ty nedostatky sg jak chceš, aby ti to vyhovovalo :wink: Mě už toto nebaví.
Když existuje tuny scifi, ve kterých se dá válčit bez rušiček a nikdo nikdy s tím problém nemá, ani na Gw tech sekce, kde se rozebírej kdejaký hovadiny, se toto nikdy nevyskytlo, ale Raynor příjde s geniálním vysvětlením pro jakýsi podivný nedostatek sg, který svět vidí poprvé a odhalil ho samozřejmě Raynor, který jediný ví jak psát realistický válečný scifi (Btw i v tom SW to nepoužívali, během Clone wars a válčit se taky dalo, jak to když to podle tebe nejde takhle...) takže říkám, napiš si to v tom svým veledíle jak chceš když ti to připadá dobrý.

EDIT: to Air force:ve většině scifi a i v sg se považuje hp okno v atmosféře za dost nebezpečnou věc a normálně se to nepraktikuje, takže bych v tom až takový nebzpečí neviděl.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 01.7.2008 12:09:47
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, tvářit se uraženě a maskovat to smajlem, to obvykle v diskuzích pomáhá.

Televizní space opery nejsou zaměřený primárně na technologie a válčení, jsou zaměřený na postavy cool efekt. Někdo citoval, že v HH rušičky (nebo alespoň schopnost rušit FTL a skákat jen někam) je, což, světě div se, možná bude tím, že je naopak zaměřená primárně na taktiku. V takovém Treku zase nebyly rušičky třeba, když můžeš normálně bojovat ve warpu nebo zastavit nepřítele fyzicky. Ke Clone Wars, kde jeden Jedi sám komik(s)ově zničil celou obří loď plnou dronů, asi jen tolik, že podle SW encyklopedie se to používalo normálně tisíce let, ale když si o tom nic nepřečteš, za to ti já nemůžu.
http://starwars.wikia.com/wiki/Gravity_well_projector


ve většině scifi a i v sg se považuje hp okno v atmosféře za dost nebezpečnou věc a normálně se to nepraktikuje, takže bych v tom až takový nebzpečí neviděl.

Ano, ona by ta nepilotovaná sebevražedná střela mohla být skokem do atmosféry zničena, co?
Normálně se to nepraktikuje, prostě protože seriály nejsou o nepilotovaných sebevražedných střelách ale posádkách lodí, nebo prostože televize nemají zrovna rády temné seriály o genocidě a jaderných válkých, či protože rozpočty nejsou nafukovací.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.7.2008 12:27:05
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Balial: Ano, určitě tě bude hrozně mrzet, když vytvořenim HP okna v atmosféře rozmlátíš planetu, kterou se pokoušíš vyhladit.
Jinak skokem mezi obranu jsem myslel skok mezi orbitální obranu a její likvidaci. A prachvůbec ti nepomůže, když budeš vědět, kde útočník z HP vyskločí (tady bych trošku nesouhlasil s Raynorem, sice nemůžu přesně předpovědět bod, kde vyskočí, ale pokud znám polohu a kurs objektu v HP, můžeš určit řekněme úsečku, na který někde vyskočí).

2Metronx: Na druhou stranu Goauldi by si mohli pořídit alespoň zaměřovače na svoje zbraně, na stihačky si daát nějaký použitelný zbraně, začít stavět řízený střely poháněný stejnym techem jako Glidery, začít využívat toho, že mají inerciální tlumiče a že má Glider možnost měnit kurs libovolnym směrem, nezávisle na jeho orientaci, Wraith Cruiser, kterej je v jednom díle schopnej zasáhnout 3m bránu z orbity by třeba mohl bejt schopnej trefit i skutečnej cíl, lodě by třeba v bitvách mohli začít manévrovat a přestat by na sebe střílet ze vzdálenosti 100m.
Už x krát jsme měli silnějšího soupeře (replikátory, antický replikátory, slizáky, který vykosily i samotný Antiky, polopovznesenýho Anubida s nevídanejma techama a dokonce taky celý společenství povznesenejch bytostí - říkali si Ori tuším ;) Dokonce i Goauldi byli v počátcích seriálu nekonečně silnější, než Tau'ri (upřímě řečeno z celýho SG-1 mě nejvíc bavily tyhle začátky, kdy jsme chodili pěšky a nepřítele likvidovali jinak, než zmáčknutím kouzelného tlačítka)), ale většinou to nevedlo k nasazení mozku do bitvy ...
Obrázek

Příspěvek 01.7.2008 13:13:45
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobře, ale podle mě se na to nedíváš z druhé strany. Kdyby , řekněme Antikové takovou technologií disponovali, tak mohli určitě se svými schopnostmi zarušičkovat okolí Lantey na bůh ví kolik světelných let-hivky Wraithů by vypadly z hp světelné roky od nejbližší sluneční soustavy a bez možnosti skočit do hp a všichni by pomřeli hlady, nebo by je Antici zničili. Jak potom to tedy zapadá, jak tedy mohli Antiky porazit, pokud je existence takové techniky logická? Nikdy by se k protivníkovy nedostali, proto že by neměli šanci ani se dostat k těm rušičkovým základnám jen podsvětelným pohonem.
Proto říkám rušička=blbost.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 01.7.2008 13:33:25
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Baliale, jak dlouho jsi se učil abecedu?
Poosmý jinak raději připomínám, že si nemyslím, že v SG jsou, ale že by tam měly být, aby jeho současná podoba dávala trochu smysl...

Podevátý.
Nemůžu dost dobře vysvětlit, proč to Antikové nepoužili, když se to v seriálu doopravdy neobjevilo (a ano, vím, že se to tam neobjevilo). Tobě evidentně nejde o posouzení, jestli je ta technologie pravděpodobná a jak by bylo bez ní problematické (a odlišné od prezentované SG podoby) vést války, ty prostě po mě chceš citaci, ve které episodě SG se objevila, což jaksi jsem devětkrát napsal, že ti nedodám ani kdybych se rozkrájel.

Kdyby vojenskou historii SG sestavila skupina historiků z Princetonu a Harvardu, spolu s předsedou vědecké akademie Smithonianu, a to celé podpořené třemi bývalými Joint Chiefs, pravděpodobně bych s jistotou mohl říct, že tam rušičky nejsou. Jenže...

Taktika masivního rušení je zajimavá, ale není ani zdaleka tak ultimátní jako tvoje "rušičky jsou blbost a basta". Zdroj rušičky můžeš zničit zdálky, můžeš ho dohnat flotilou, stíhačekama nebo maskovanáma loděma, sakra, i pokud máš planetu pod rušením, pořád máš funkční bránu. Naproti tomu tvůj nezastavitelný hyperpohon je, jakoby jsi na bráně nemohl mít iris/štít.
Tvůj příklad z imaginární historie má navíc tu jednu vadu, že ze stoleté války Antiků s Wraithy víme velký kulový prd. Opravdu se mi nechce vypisovat moji verzi konfliktu, ale argumentovat, že rušičky jsou ultimátní a proto by je Antikové použili hned (ti samí Antikové, co se nechali překvapit Asurany?) je jako s jistotou tvrdit, že kdyby v nějaké zemi vládl tyran, zbrojil by a choval by se agresivně, státy by ho preventivně sundaly - což, jak víme třeba z let 1936 až 39, není pravda.

AirForce: Jenže IMO není hyperohon je přímka a i kdyby byl, tak ti nepomůže (bez rušičky), že víš, kudy poletí, protože nevíš, kde přesně vystoupí. Zvláště ve vesmíru a s dostřely v SG (i kdyby šlo o stovky kiláků) může prostě vystoupit na milionu míst, kde je v suchu dokud nezapne štíty. Rozumný velitel by neskákal přímo pod nos nepřítelské flotile (i kdyby ji nemohl z HP detekovat, asi by tušil, že bude na orbitě planety).
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 01.7.2008 16:13:52
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V tom případě asi seš to ty, kdo neče moje přízpěvky. Já říkám, ať si to uděláš jak chceš a abysis myslel co chceš, ale dodávám ti, proč si myslím, že to je i tak hloupost (Příklad z antiky-jak chceš vyřídit zdroj rušení, když je na planetě vzdálenej světelnej rok a ty se k ní hp nemůžeš dostat)

Jsetli ti nedošlo, že reaguju na samotnou myšlenku a ne na to, že si myslíš, že to tam je (toho sme se pustili po tompříkladu s Dakarou, tehdy sem si myslel že myslíš, že to tam tak funguje) tak seš to ty, kdo by měl asi navštívit lékaři, a neztrácet tu čas hraním role, já sem ten chytrej a vysvětluju to tomu osmiletýmu volovy co to není schopen pochopit. Očividně si, o čem se tu diskutuje, nepochopil ty. Opakuji, já sem i proti té myšlence, že by to tam mělo být., z výše zmíněných důvodů.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 01.7.2008 16:26:26
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To Balial and Raynor:

Nechcete si to vy dva vyrikat na samostatnym topicu? :evil: Tenhle totiz neni o rusickach HP, ale o prolítávání skrz stity Ori mothership!!!!!Tou vasi debatou o nicem ste zabrali nejmin pulku topicu!!! Jestli chcete, tak pro vas nakej samostatnej topic zalozim :lol: :wink:

EDIT: Už sem ho pro vás založil :) :wink:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=190988#190988
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 01.7.2008 16:58:09
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, a proto sem dáváš příklad z historie války Antiků s Wraity, že? Pokud by jsi skutečně měl zájem na nějaké 'taktické simulaci' systému s rušičkami, z vrchu hlavy mě napadá mě několik příkladů, jak tvoji situaci vyřešit a jak by k ní muselo dojít, ale k tomu by se například musely ustanovit nějaké definitivní čísla - já třeba ani ve svém technoblábolu světelný rok nenapsal, načež ty napíšeš ve svém příkladu 'světelný rok'... Takhle se to řešit nedá. Z tří let adminování na SGWG mám zkušenost, že každý podobných technoblábol jde nějak logicky obejít (a každé obejití jde dále nějak obejít) a řešení jsem psal jsem i v této diskuzi, řešení se píše to i na tom linku na SW, který jsi evidentně stále nečetl atd.

Raději by jsi se měl uklidnit, jsou teplé dny a já nehodlám číst, že jsem někomu přivodil kolaps. Evidentně se ti už pletou písmenka. Až se naučíš číst odkazy, které sem pastupu, nedržet se dogmat a přestaněš mě peskovat za to, že používám termíny, které jsem nepoužil, rád to s tebou dořeším.

EDIT: Dobře, nedá mi to :-) a protože evidentně neumíš kliknout na několikrát zmiňovatný odkaz, pomůžu ti. Několik citací ze SW, kde, jak jsem už jednou psal, ale tobě musím evidentně vícekrát, to funguje trochu jinak, ale nic to by nešlo oblábolit.

An interdiction field was an artificial gravity well that disabled hyperspace capability in most starships. They were used to prevent ships from entering hyperspace as well as draw ships out of hyperspace and into realspace.


Throughout galactic history, there was a technological race between faster hyperdrives and more powerful gravity well pro
jectors.

As of 27 BBY, the technology of the Leviathan hadn't been used by the Galactic Republic for centuries (possibly because of reasons regarding impracticality or lack of resources), but was reapplied by Republic scientists during the Clone Wars.
Ano, předchílí jsi psal, že v Clone Wars to přece nebylo...


The hyperwave inertial momentum sustainer (HIMS) was a system designed to effectively counteract an interdiction field. A gravitic anomaly sensor in the system provided a ship's hyperdrive the ability to quickly shut off, preventing damage from sudden realspace reversion upon encountering a gravity well. At the same time, the HIMS could produce a static hyperspace "bubble", sustaining the ship's presence in hyperspace while accumulated forward momentum propelled the vehicle along.


Hromada technoblábolů, které ve finále říkají, že rušičku jde vyrušit, obejít, doletět a zničit atd. Samozřejmě, pokud někdo hodí na planetu rušení ze světelného roku a ty to rušení nejsi schopni zničit bránou ani upravit nad něho svoje motory, jsi v prdeli - ale asi to bude i tím, že nepřítel má evidentně mnohem větší průmyslovou a vědeckou základnu. Křováci by taky neporazili ve vzdušném souboji US Army, ale to neznamená, že letadla neexistují.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie