Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Anubisová mateřská lod s Oky nebo Oris ship

Anubisová mateřská lod s Oky nebo Oris ship

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
co by zvítězilo bitvě

Anubisová mateřská lod s Oky
40
43%
Ori ship
54
57%
 
Celkem hlasů : 94

Příspěvek 13.7.2008 11:44:30
Smith Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Ida
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě by vyhrála Anubisova loď, ale jen pokud by to bylo proti 1 Ori ship a ještě by musel využít momentu překvapení a vypálit první. Anubis vytvořil svoji technologii podle antických znalostí a Ori zase podle svých, takže by proti sobě stály antické a Ori zbraně...
Ale když vezmu v úvahu fakta ze seriálu, tak:
- Anubis v posledním díle 6. řady zničil jedním zásahem Hatak, navíc do jeho štítů pálilo několik Hataků, takže o síle štítů nelze pochybovat
- Ori také dokázali zničit Hatak jedním výstřelem, když do nich napálil Hatak v plné rychlostí, štít to v místě nárazu vydržel

Takže obě lodě jsou velmi vyrovnané co se týče zbraní a štítů, ale Ori ship ovládá převor zato druhou loď sám Anubis, který je napůl povznesený, což mu dává větší výhody.

Příspěvek 13.7.2008 11:54:27
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na druhou stranu ale anubis z antické technologie vychází, nicméně ji úplně nevyužil. Jeho loď má silnější štít, zbraně, atd, ale pořád mi to připadá jen jako vylepšené goauldské zbraně, vyjma té superzbraně se kterou odstřelil abydos a hataky. Ori oproti tomu používají čistě antické (orijské) technologie, které jsou podle mého vyspělejší a silněší než má anubis. A zatím jsme, pokud se nepletu neviděli nic co by dokázalo položit orijský štít, krom asgardských paprsků...
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 18.7.2008 22:37:38
Metronx Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mikey píše:
Na druhou stranu ale anubis z antické technologie vychází, nicméně ji úplně nevyužil. Jeho loď má silnější štít, zbraně, atd, ale pořád mi to připadá jen jako vylepšené goauldské zbraně, vyjma té superzbraně se kterou odstřelil abydos a hataky. Ori oproti tomu používají čistě antické (orijské) technologie, které jsou podle mého vyspělejší a silněší než má anubis. A zatím jsme, pokud se nepletu neviděli nic co by dokázalo položit orijský štít, krom asgardských paprsků...
drony ze zakladny na Tauri z alternativniho vesmiru ,teda myslim ze sem to v nakym dile bylo , mozna kecam

Příspěvek 18.7.2008 23:15:39
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
drony urcite je to tam spomenute ze sa ubranili jednej ori ship

Příspěvek 20.7.2008 19:02:21
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pravda, měl jsem se vyjádřit přesněji, něco mimo technologii asgardů a antiků :oops:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 21.7.2008 01:11:44
Hawkeye.94 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 44
Bydliště: Praha 4
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no, muj nazor je takovej: ori paprsek musi jit pres stity, zatimco anubisova zbran pokud se nepletu stity uplne ignorovala, takze by to asi anubis dal (pokud ori stity nejsou na nejakym jinym principu, jako ze by ten paprsek zachytily). a vzhledem k tomu ze 1 rameno = 1 hatak, tak si myslim ze 2-3 ramena by stacily

Příspěvek 27.7.2008 13:12:31
reno Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Anubis by vyhral uz jen proto ze je hezci :D
What? Are you Asgard?
No. I just have grey shirt.

Příspěvek 30.7.2008 00:48:00
Da.ve Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
netusim kdo by vyhral ale myslim si ze Ori, nejsem v tom takovy znalec :D mohl by mi nekdo poslat SZ na link kdy Anubis "znicil" tu planeta a bojovali tauri proti ori? mimo tema no ale diky

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
deleted
Naposledy upravil Ivory dne 31.12.2009 11:58:21, celkově upraveno 1
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, dle jednoduché logiky, že sundala jedním zásahem Hatak bych řekl, že by jeden energetickej výboj z oka mohl mít minimálně stejnou sílu jako Orijskej laser... :)
2Da.ve: Je to poslední díl šesté řady - tedy 6x22 :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Lidi promiňte že zasahuji do diskuze, zvlášť když neodpovím na hlavní otázku, ale Anubis svojí zbraní NIKDY nezničil, tedy aspoň ne přímo planetu VŽDY trefil či mířil na hvězdnou bránu a tím ZNIČIL planetu. takže výbuch BRÁNY ZNIČIL PLANETU. bylo to několikrát řečeno v samotným seriálu, ale minimálně jednou...
k OKU se vyjadřovat nebudu, protože to podle mě nemá smysl(moc jsme se o něm nedozvěděli), ale mám zato (ruku do ohně bych ale nestrčil) že to nebyl energetický zdroj protože když ho naše F-302 atakovala, tak mířila na chladící systém a navíc Anubis si to oko vzal k sobě a nikam ho nezapojoval, ale jak říkám ruku do ohně bych za to nedal.
a co se síly zbraně týče, tak pokud vím množství energie má vliv na sílu, ale aby energie z ok (která byla jistě menší než ZPM, ale opět hádám) měla takový význam že by vyřadila Ori si nemyslím, (1vs1) i když přiznávám že by Ori měli co dělat.
Jinak k ostatním bodům se vyjadřovat nebudu a to i z důvodu že jsem to tu celé nečetl (ano přiznávám se), takže pokud to tu již někdo zmínil či vyvrátil, tak se omlouvám
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No mám dojem, že samotné oko sloužilo spíše jako ovládací krystal, byl zapojen a zbraň mohla fungovat, samotné energetické zařízení to asi nebylo...
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mohla to byt varianta zpm ale onopotom mi nedava zmysel preco museli byt vsetky :?:

*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono to je s nejvyšší pravděpodobností prostě jako u klíčů od auta - bez nich taky auto nenastartujete, i když máte plnou nádrž a nabitou baterku... :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

bananman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 193
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ori mali lepší štíty a ich "hlavné delo" (lebo mali ako ste si mohli vsimnút aj dalsie) prestrelilo aj ashgardské štíty kt. mal prométeus alebo tá ruská 304ka
takže jednoznačne Ori ship
Online stargate hra:
Kliknite sem a zaregistrujte sa

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Janci001 píše:
mohla to byt varianta zpm ale onopotom mi nedava zmysel preco museli byt vsetky :?:

Asi je potřeba určitá mninimální energie pro provoz tý zbraně. :wink:
Obrázek

bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nové hlasování !!!! FANKLUB vs HISTORIE kdo by zvítězil ? !
+ jak vás pořád můžou napadat takovýhle kombinace versus témat :D
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Amon-Re Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 29
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nu dle mého by vyhrál Anubis.

1. ty oka jsou jedinou zbraní, která není na stejném principu jako ostatní energetické zbraně a nejsou ani podobné antickejm zbraním
2. při boji bylo vidět jak anubisova zbraň prošla štíty hataků bez problémů, na to ori ship měla sekundu dvě před štítem než ho prorazila
3. štíty bych řekl, že jsou stejné - bo jsou oba na antickém základu

takže anubis is king

Narutho88 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 188
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
vyhrali by Ori, ved anubisovu lod znicilo cca 10 hatakov ked mala stity na 30%, na ori ships isli 2 BC-304. asgardska lod, cca 20 hatakov.
anubisove stity by strelu od ori ship zastavili iba ak by vsetka energia isla do stitov, ved aj promethea s asgarskymi stitmy znicil primitivny ori satelit, goauldske stity su slabsie.

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ale Anubis je vylepšil znalostmi z archivu Antiků. :D
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Narutho88 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 188
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ori tie znalosti pouzili pri stavbe, antikovia a ori maju cca rovnake znalosti, ale anubis mal mensie nez anticke (nepoznal drony, ZPM, kreslo, anticki paprsok zo satelitu, brany vedel len nicit - nie stavat...) a zakomponoval ich do goauldskeho dizajnu.

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To ze ty vecicky nemel neznamena, ze o nich nevedel. Treba goauldskou tech nemohl tak moc upravit.
Scenaristi nechteli, aby byli jeho lode neznicitelne. A ty anticky vecicky vymysleli az po tom co mel svoji lodicku a vylepseny Ha'taky. :D
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třeba mu antikové nenechaly tolik vědomostí.
Krom toho on mohl brány zníčit jen pomocí přístroje který nalezl.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ori ship by vyhrála.

Anubis směl využívat jenom ty "povznesené" znalosti a technologie, ke kterým by se dostal i sám "na vlastní pěst" tak říkajíc.
Ori využívali plnou sílu "povznesených" znalostí a technologií, protože oni na rozdíl od antiků neuznávali toto omezení.

Druhý důvod proč si to myslím už tu padl. Při dostatečném množství hataků by Anubise ustříleli, kdežto Orie, které napadla kombinovaná bitevní síla dvou galaxií a tří rozdílných technologií, ani neškrábli.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron