Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie ANTIHMOTA

ANTIHMOTA

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.1.2012 23:18:27
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Darvin pracuje geneticky, dlouhodobě. Ne morálně a ne v horizontu desetiletí, až staletí.

Musím upozornit, že za "přírodní" společenství beru například i mongolce, kteří "to" udělali. Pravda, v jejich době zrovna kladné body za mírumilovnost nezískali, ale z nemalé části to byl plánovitý tah, jehož cílem bylo podkopávání nepřátelské morálky bez boje, minimalizace vlastních a v konečném důsledku i protivníkových ztrát.

A TEĎ jsou "pořád" dost přírodním společenstvím...

V "cyklech" jde jenom motivace. Sex, jídlo, zdroje. Ukrást a utéct... což platí i mezi národy - nebo alespoň platilo, až do nefungujícího pokusu o policajtství bez vlastní síly, jménem OSN

Já "západ" nejsem, ačkoliv mě těší, že si to "západ" myslí, když možná bude rozhodovat o tom, jestli "já" umřu a oni budou v bezpečí, nebo vystrčí růžky a možná chytěj kulku vedlě mě.

Pravda, Čína zaútočí prvně na Tchajvan a Mongolsko, ale i tak to bude ZNAČNĚ nepříjemné sahání do vlastního US svědomí, až se bude USA rozhodovat jak (a jestli vůbec) se do toho bude montovat.

Hm, a kdo říká, že to musí být přímo z Iránu? Tyhle mrchy odstartujou z jakýhokoliv rovnýho plácku a převážet jich můžeš v normovaných kontejnerech klíďo desítky... Navíc až by začaly bouchat, nikdo by netušil odkud to přišlo, pokud by se případnej viník nepřihlásil... Skoro stejné jako situace, kdy by někdo vystřelil balistickou salvu z hranice MEZI ruskem a čínou tak, že by nešlo zjistit stranu, která to odpálila. KOHO pak vymažeš z mapy vlastní obrannou salvou?

Když zároveň vyškrtnou pár (desítek) jinejch jednotek, tak už to "oslabení" nemusí znít tak divně.

Raději kopeš studnu v čechách, dokud nechcípneš. S tím, že mizivou část z ceny té studny dostaneš do vlastní kapsy jako odměnu. Velkorisé a skoro stejné. Jistě, skuteční otroci měli život těžší, ale těch taky nebyly miliardy a nepocházeli z "vyspělých" států.

Vzhledem k tomu, jaký náboženský zfanatizovaní kokoti předposlední dobou seděli v křesle bílého domu, mě to "síto" zas tak neuklidňuje. Navíc vysoká hodnost naprosto nechrání před možností zešílení, nebo dokonce záměrného útoku na daného člověka "třetí stranou" s cílem zdiskreditování jeho "šéfa" tím, že jeho jednotky začnou někde sypat dárky na civily. Například takový pilot co letí s ostrou jadernou municí...

Armáda vytvořila "kybernetickou" včelu (v podstatě čip řídící zvíře).
http://www.atmonline.cz/news/2012/leden/270112a.htm
Jak se ubránit před situací, že tvého (prosetého, zkušeného a důvěryhodného) pilota někdo podobně "načipuje" a naprogramuje mu daný "útok"...?

Chápu, že je to plán hodný záporáků z bondovek, ale jsou různé druhy cvoků a někteří z nich mají majetek i moc, se kterou můžou udělat trochu víc...
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 30.1.2012 23:39:15
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Snad není potřeba vysvětlovat, že voják si nemůže jen tak z hecu posypat město z bombardéru, na všechno je potřeba mít hodnost a čim vejš chceš, tím hustší ty síta jsou.
Na pozice, kde se rozhoduje o nasazení planetoníčících mrch se dostane jen tak málo lidí, že jdou vcelku dobře vyselektovat - standardně nebejvá jeden generál na atomovku a standardně nebejvá generál idiot. Nakonec i Chester William Nimitz byl jen redneck z Texasu, co jaktěživ neviděl moře a než dostal moc hladit ostrovy jablek, byla z něj historická osobnost...

Nemužu si pomoct, ale když jsem to čet, měl jsem před očima tohle: http://www.youtube.com/watch?v=rKR32ImW ... re=related :)

Darvin pracuje geneticky, dlouhodobě. Ne morálně a ne v horizontu desetiletí, až staletí.

A co kulturní evoluce?
Obrázek

Příspěvek 30.1.2012 23:52:25
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako od hezkejch obrázků ke kubizmu, jinak divná architektura a tyhle kraviny? Nebo od holywoodu k Bolywoodu?

Poslední kulturní (r)evoluce rychlou jehlou, která měla nějákej vliv na morálku národa byla provedená v číně a ten vliv nebyl zrovna v tom kladnym smyslu.

Můžu být kulturně na výši, společnost ve které jsem může být kulturně na výši a pořád můžu být vražedný maniakální hajzl...

Taky jsem měl na mysli Strangelove(ho).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 31.1.2012 00:05:16
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pleteš si revoluci s evolucí :) Měl jsem tedy především na mysli onu teorii založenou na darwinismu (ostatně mem je dnes hodně populární slovo, čekal bych, že ta teorie bude známější...)

Můžu být kulturně na výši, společnost ve které jsem může být kulturně na výši a pořád můžu být vražedný maniakální hajzl...

To je samozřejmě pravda, nikdo netvrdí, že ta evoluce vyústí v nějakou "ideální společnost". Jen jsem chtěl poukázet, že ta Air Forcova připomínka byla na místě, že je pravděpodobný, že změna podmínek se nějak v lidské kultuře odrazí.
Obrázek

Příspěvek 31.1.2012 00:24:41
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Však jo, místo pečenýho psa, jíme psa vařenýho s kečupem a v rohlíku...
A tam tak ty převratný změny končej...

Co se evoluce/revoluce týká, spíš sem si pohrál se slovy kde se to nabízelo, než že bych si ty pojmy pletl něják zásadně. (navíc já tam to "R" přihodil, aby byl ten rozdíl zjevnej... :D)

Na morálku to ale vliv nemá skoro žádnej (snad až na to, že lidé s morálkou v poslední době rozhodně "neprorazí" - je lepší bejt hajzl s proříznutou hubou a vychcánek, než "slušňák" se zábranami, takže se z ní stala (z evolučního hlediska) subjetivní nevýhoda. Tedy alespoň v naší společnosti.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 31.1.2012 15:07:10
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Evoluce "by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life" (Darwinovská) se zdaleka nevztahuje jen na biologii - i když význam slova Races se bude měnit.

Každá společnost má svůj řád, svoji ideologii, svoji doktrínu (metodiku whatewer) a svoje znalosti.
Díky evoluci v technologii dokážeme překlenout v desetiletích až stoletích to, co by biologii trvalo miliony let nebo vůbec by k tomu nevedla, zrovna tak díky evoluci ve společenskym uspořádání můžeme překlenout za krátko víc, než by příroda zvládla za dlouho.

Třeba v dobách říší oceánů španěláci budovali impérium z kolonií bohatejch na zlato, přišli k rychlejm penězům, ale dlouhodobě to moc potenciál nemělo - byl to špatej přístup a tak jejich vývojová větev zanikla.
Britové na druhou stranu pochopili, co je důležitý, dělali kolonie, který můžou prosperovat a ze kterejch potečou dlouhodobý peníze - byl to obrej přístup - jejich podstata se zachovala a jejich vývojová větev je přerostla. A jede se dál...

Jistě, skuteční otroci měli život těžší, ale těch taky nebyly miliardy a nepocházeli z "vyspělých" států.

Pokud to znamená, že mě nebudou bičovat pokaždý, když upustim kámen, protože budu chcípat hlady, můžu bejt jen vděčnej, že náš stát patří mezi ty "vyspělý", no ne?
Nehledě na to, že nevolníci existovali skoro vždycky a vždycky se měli hůř.
Chápu, že z dnešního pohledu je těžký si dřívější doby představit, ale vždycky bylo jen hůř (v globálu).

Vzhledem k tomu, jaký náboženský zfanatizovaní kokoti předposlední dobou seděli v křesle bílého domu, mě to "síto" zas tak neuklidňuje. Navíc vysoká hodnost naprosto nechrání před možností zešílení, nebo dokonce záměrného útoku na daného člověka "třetí stranou" s cílem zdiskreditování jeho "šéfa" tím, že jeho jednotky začnou někde sypat dárky na civily. Například takový pilot co letí s ostrou jadernou municí...

Ale no tak... Prezident USA je PR manager partičky moci, která zrovna kraluje - v podstatě herec. Bush říkal, co bylo potřeba říkat, stejně jako teď Barák říká, co je potřeba říkat. Kdyby tam byl kdokoliv jinej, musel by říkat totéž.

Bombardování od pilota, co letí s ostrou jadernou municí ... snad přece víš, jak tyhle věci fungujou a že je to hovězina až na půdu. Takovouhle argumentaci bych čekal od jinejch tady na fóru.

Válka je nejvyšší test všeho, co si v sobě daná společnost nese - znalosti z fyziky, chemie, biologie, medicíny, psycho/sociologie, ekonomiky, ale i historie a všech ostatních oborů a hlavně schopnosti, dát to všechno dohromady.
Poslední síto, který určuje, kdo má pravdu (poněvadž dějiny píšou vítězové, takže vítěz má vždycky pravdu).
Naštěstí už to umíme řešit i civilozovaněji, tahanicema skrze soudy, prachy a špionáž ... prostě politickejma šachama, místo těch ozbrojenejch. Další společenská evoluce :-)

Strangelove je samozřejmě poplatnej době - naprosto. Tehdy byl takovejhle model generála potřeba a to síto selektovalo právě takový, teď je doba jiná, podmínky jsou jiný a ozbrojený složky se ji přizpůsobily, teď plněj jiný role, potřebujou jinak profilovaný lidi a to síto selektuje je.
Ono pro účely stabilizace Afghánu (Iráku a podobnejch zemí, co budou brzo na řadě) není zrovna produktivní dávat do vedení lidi, který nedokážou s lokálama jednat rozumně a civilizovaně (Rusové to důkladně otestovali a úspěch z toho nekynul).
Na druhou stranu pro šedesátkovou CW bylo naprosto nezbytný mít generály napérovaný k agresivní akci, pro případ, že by se to začlo srát, protože tehdejší Svaz nebyl nepřítel, kterej by nechával prostor pro váhání.
Obrázek

Příspěvek 31.1.2012 22:50:17
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ok, to zni rozumne.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 05.3.2013 17:01:10
Cornell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Andromeda Ascendant
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím že odpověď je jednoduchá:

1.) Buď nevěděli jak ji použít na výrobu zbraně
2.) Nedívali se na star-trek Enterprise kde se poprvé fotonová torpéda s antihmotovu hlavicí objevila
3.) Nebo prostě neměli stroje na její výrobu

Výroba antihmoty je velmi složitý proces, dá se v malém množství vyrobit např. v Urychlovačích částic. A když už se podaří nějakou tu antihmotu vyrobit, je velmi nebezpečné ji skladovat, běžný způsob skladování v magnetických pastích
Naposledy upravil Cornell dne 08.3.2013 19:21:03, celkově upraveno 1

Příspěvek 05.3.2013 22:25:30
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak proč využít něco takového kdbys obohatil hlavice naqadahem tak máš dost silnou zbraň protože antihmota může bejt nebezpečná jak pro nepřítele tak i pro vlastní loď samořzejmě naqadah taky ale tan mi přijde stabilnější

Příspěvek 06.3.2013 22:10:43
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Se supravodiči a elektromagnety použitými pro railguny by měli docela dost vystaráno ohledně problémů s výrobou, skladováním a distribucí antihmoty.
Naqadah není špatnej, ale zas tak stabilní není, když umocňuje jakýkoliv výbuch v okolí (nejenom atomový, ale i klasický). To může být důvod, proč hataky tak povedeně vybuchují, když vybuchují.

Zásadní rozdíl je v tom, že antihmota je z reality (už jí vyrobili, i když málo a nevydržela). Kdežto naqadah, naqadrie a mnoho dalších technologií energetických systémů v SG je poněkud více fiktivních, nebo založených na fiktivních prvcích (sloučeninách?) jako je naqadah.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 06.3.2013 23:59:45
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale antihmotu měli ve startreku a tvůrci SG chtěli asi něco vlastního né kopírovat ST

Příspěvek 07.3.2013 17:21:16
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Strach z obvinění z kopírování a snaha o vymezení vlastních reálií vesmíru asi bude mít svůj vliv. Přesto, Antihmota by byla o dost energeticky "výnosnější", než třeba přenosné naqadahové motůrky. A u jejího využití pro zbrojní účely jde o slušného "ničitele planet".
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 07.3.2013 17:36:02
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo možná že by anthmotové zbraně a reaktor byli lepší no to na 100% ale i tak kdyby to nebylo použito ve startreku tak by to možná použili ale v každym seriálu de o to vytvořit něco vlastního a problém s neergijí meli protože tam neměli nějakej velkej reaktor jenněco malého

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron