Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Projekt Arcturus

Projekt Arcturus

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 18.10.2009 13:06:39
BC304-Helion Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 17
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
redred: jojo 11 dimenzí podle M-Teorie. 10 prostorových a 1 časová.

Možná, že dalšímy rozměry je gravitace, magnetismus atd...

Tyhle otázky nám odpoví LHC ve švýcarsku..

Příspěvek 18.10.2009 13:50:22
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jo,ale možná tak za pár desetiletí. :( :cry:

redred píše:
Mimochodem ohledně nadsvětelnýho pohonu už existuje teorie, jak tý rychlosti dosáhnout. Realita, jak ji vnímáme my, má čtyři rozměry (délka, výška, šířka, čas), jenže vědci tvrdí, že je jich celkem jedenáct. Těch zbylej sedm je sice na mikroskopický úrovni a jsou zacyklený, jenže právě díky nim by mělo jít vytvořit kolem vesmírný lodě jakousi bublinu, která má umožnit lodi pohybovat se rychleji než světlo. Bohužel zůstává jeneom u teorie, protože zkusit ji v praxi by vyžadovalo spálit Jupiter (je totiž z vodíku - převážně).


Nejsem znalec ST,ale neumí náhodou tohle warp :D

Příspěvek 18.10.2009 15:15:02
redred Airman
Airman

Příspěvky: 23
Bydliště: Asi ano...
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, přirovnávali to k warpu.

Příspěvek 18.10.2009 22:48:21
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
BC304-Helion píše:
redred: jojo 11 dimenzí podle M-Teorie. 10 prostorových a 1 časová.

Možná, že dalšímy rozměry je gravitace, magnetismus atd...

Já myslel, že to právě souvisí s těma jedenácti.
Obrázek

Příspěvek 18.10.2009 23:48:24
Hairy Ass Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Bydliště: záchod na Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
možná to je kravina, ale já to pochopil tak, že se ty "superstruny" ohýbaj v těch 11 dimenzích a tím právě ovlivňujou jestli bodou např. gravitony, elektrony, protony a já nevím co ještě...na viasat exploreru o tom byl pěknej dokument.

Příspěvek 19.10.2009 20:07:00
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tu struny by měli být jednosměrný a svým vybrovánim(Jako struny na kytaře vidávají různé tony) by měli určovat charakter částic(Spin,elekt. náboj.....)Podle tý teorie nejsou prý stavebnim kamenem vesmíru bodové částice s nulovými rozměry,nýbrž tyhle jednosměrné struny.Takhle to píšou na wiki. :)

Příspěvek 19.10.2009 20:16:42
Hairy Ass Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Bydliště: záchod na Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, přesně!!! Takhle jsem to myslel, akorát jsem to nedokázal tak smysluplně napsat. :oops:

Příspěvek 24.10.2009 15:23:22
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teorie 11ti dimenzionálního prostoru už byla zavržena.Dnes se pracuje s 27, tj. 4 prostorové, 1 časová, a zbytek strunové.Vychází to prakticky jen z matematiky, kde se pokoušíme sjednotit interakce (nejprve se povedla eml a slabá tj. -> elektroslabá, poté elektroslabá se silnou, teď se k tomu pokoušíme dostat gravitační).Ty rozměr vypadly čistě z té matematiky, myslím že to bylo v řadě 5,10,11,26,27,510,511...

Příspěvek 24.10.2009 17:05:34
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naopak, dneska nejaktuálnější je zřejmě M-teorie, která počítá s 11 dimenzemi a starší verze (s 26 a nebo 10) byly zavrženy (no, asi ne uplně...?)
Obrázek

Příspěvek 25.10.2009 17:06:52
Slehovr Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 147
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
spalit jupiter?????????????????????????? k nicemu .
ve slunci dochaz k reakci ktera vyrabi nadbytecne mnostvi energie=>¨nahromadit energii=>urcit souradnice- otevrit cervi diru=> ses na miste
__________________________________________________________________
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 14.5.2014 21:30:06
Teku Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Technicky za to pokud by se někomu podařilo nahromadit čistou energii a pak ji narvat do jednoho bodu na zemi.....určitě by to udělalo červí díru (nebo černou :rflmao: ). Jenže co je čistá energie.....chtělo by to tabulku jak jsou energie zavislé na sobě.... (např: Elektrická energie je zavislá na kinetickéatd...)
Podle mě plasma je taková čistá energie.... jenže vyrobit dostatek plazmatu a ve vysoké teplotě s vysokou rychlostí ho narvat do nějakého bodu na zemi..... to chce odvahu. Dneska jsou technologie na vysoké úrovni....nanoboti dokážou se replikovat a dokonce měnit atomarní struktury.... atd.
Když už otevřít okno někam tak už do jiného vesmíru, paralerního a nějakého s magii.... proč? Magie vám otevře okno kamkoliv protože podle teorie paralerních vesmírů můžou být jiné fyzikalní zákony v jiném paralerním vesmíru..... A taky jiné atomy atd. Takže pro fanoušky anime.... ano, pokud je teorie pravdivá, jak vypadá anime tak vypadá nějaký vesmír :D Já moc na anime nejsem ale i tak bych se rád koukal do pár vesmíru (TARDIS stačí :P). Takže páni a dámy fyzikové.... co začít přemýšlet jak otevřít okno do jiného vesmíru? Poslechnu si nápady a pak napíšu svůj.

Díky za přečtení.

a je mi 15 :P

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron