Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Co se vám líbí na auroře

Co se vám líbí na auroře

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Líbí se vám Aurora?

Ano, je skvělá!
106
72%
50:50
28
19%
Je to děs!!!
13
9%
 
Celkem hlasů : 147

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Škoda že tu chybu udělali i asgardi a částečně kvůli tomu vymřeli jinak by mě zajímalo jakou měli wr taktiku na aurory přeci jen nová aurora vydrží dost tak to jí museli nějak zabránit v úniku by mě zajímalo jak zamezili aby neskočily do HP a to že jim ho pokaždý vyřadili je blbost určitě by utekli než by ztratili štíty úplně.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team


Příspěvky: 10
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
I v seriálu říkali, že Antikové posílali svoje loďe hluboko do Wraithi ovládaného území a taková Aurora možná se ZPM proti 5 hive a tisícema šipek se chvíli udrží, ale dlouho ne a byla jen otázka času kdy Auroře selže štít a Wraithi ji zničí.Vždyť Wraithi vyhráli válku kvůli většímu počtu a vyspělá technologie Antikům už nepomohla.
Zelenka se Sheppardem v Jumperu

ZELENKA:
"Do prdele, to je na hovno tohle to. Kdo to vymyslel, že budeme pod vodou tentokrát?"

SHEPPARD:Myslím, že se moje čeština se zlepšuje,protože vím co tím myslel.

opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten první obrázek od SETHman na předchozí straně mi připomína plavajcí Godzilu :D :D :D

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rayi ty jsi to zabil :D :D
opiti: Jo, fakt že jo :D

SETHman Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Má mateřská loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
opiti píše:
Ten první obrázek od SETHman na předchozí straně mi připomína plavajcí Godzilu :D :D :D


Chudák Aurora, jen kdyby tě slyšela, ta by ti dala. (Dronem do prdele) :D :smile:
2012- tik ťak, hodiny tikají.

Obrázek
UZNÁVÁM:
|SG-1||SGA||SGU||SGO||SGCA|
SG: Explorers má povídka
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=8547&p=303309#p303309

Příspěvek 15.11.2010 20:36:55
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
na Auroře se mi líbí futuristický, ale ne přepříliš složitý vzhled
a asi má i jiné zbraně, podle mě takový ty modrý, railgunům podobný, jako maj jejich (antický) křižníky, jinak by došly drony a byli by v prd**y
Naposledy upravil Ronaldus7 dne 18.11.2010 18:17:31, celkově upraveno 1
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 16.11.2010 21:57:18
kubah Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Benešov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aurora se mi líbí celá...
Nejhezčí loď v SG :)

Firefanatic Airman
Airman

Příspěvky: 18
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Celá mise u replikátorské planety by byla naprosto nesmyslná, pokud by replikátorské aurory byly plně bojeschopné, faktem je, že 4:1 by aurory Wraity naprosto rozstříleli.

Takže se můžeme buď smířit s tím, že je to celé v seriálu špatně, nebo hledat vysvětlení...

A to bych viděl ve zjevně organickém základu dronů. Vzhledem k tomu, že jinak organickou technologii antikové nepoužívali, patrně to byla zbraň vyvinutá přímo pro boj s Wraity. Možná později, než replikátoři, takže teorie je taková, že Asuranské aurory měly kritický nedostatek dronů.

Další věcí je, že když jsme viděli sílu štítů na Orinonu... sice je měli hodně slabé, ale i tak padaly moc rychle, takže podle mě Aurory prostě potřebují ZPM, a těch sice replikátoři pár měli, ale pro všechny lodě určitě ne.

Jiné vysvětlení nevidím...

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jo :) jmenuje se to Joseph Mallozi.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

pavelk Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mě se na auroře nejvíce líbí ten předek, nemá ho jako ostatní, má ho takovej mohutnej a ne do špičky jako všichni ostatní.

a je zvláštní že replikátoři měli spoustu ZPM ve městě tak je mohli víc použít do auror a nebo je vyrobit. určitě museli vědět jak, jsou to replikátoři...

micke Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 163
Bydliště: SGC, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aurora je hezká lod, ale o tom že má spousty zbraní pochybuji. Kromě pozemských neměli vesmírné lodě moc velký výber zbraní. Většinou měli třeba 1 nebo 2.
Zničte nepřátele a staňte se nejmocnějším goauldem v galaxii. Hrajte http://www.goauld.game.cz/

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Firefanatic píše:
Celá mise u replikátorské planety by byla naprosto nesmyslná, pokud by replikátorské aurory byly plně bojeschopné, faktem je, že 4:1 by aurory ...........


A kde padnul ten fakt, že aurory sou tak silný?? já sem nikde neviděl auroru, která by rozstřílela 4 hive, a pokud to někdo řikal v seriálu, tak to bude taky domměnka, a co se týká Asuraný, řek bych, že byli trošku v početní nevíhodě, typoval bych, že měli tak 7 Auror.
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pusť si ten díl prosím znovu, původně jich bylo 35. Sedm jich zničili a tak jich zůstalo 28. Jinak viděli jsme sílu aurory v 3x01, kdy Orionu stačilo vyslat dávku dronů a wraithská Hive se rozpadla. A to nemluvím o palbě z povrchu (než by tam FRAN nakráčela, tak by už dávno vyslali z povrchu takovou dávku), že by to oproti tomu co poslali na anubise bylo nic
Obrázek

Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
svatá pravda, Sheppardovi stačilo na vřazení Hive z boje jen pár dobře mířených dronů a FLOTILA AUROR...., tak ta by MĚLA stačit na celou armádu Wraithů a asi i lidí
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zas musíte ale vzít v potaz, že zpotřeba energie, kterou potřebují drony je velká, a asi nemůžou z ničeho nic vypálit všechny drony, třeba pak tim oslaběj štíty na tolik, že se daj lehce prostřelit, navíc si nepamatuju, že by nějaká aurora byla napájená s ZPM, a ZPM se asi taky nedá vyrábět jako plastová reklamní propiska s logem škodovky, to bych pak dal do aurory 10 ZPM, na atlantidu 100, do jumperu pro jistotu takujedno, a pak by používalijumpery jako drony, a prolítávali by s nima hive:D, tak jednoduchý to asi nebylo, navíc antici jich meli v pegasu asi jen 5 ne? 3 na atlantisu, z toho 2 vybitý, pak jedno v tý zemy v kobce, a ještě jedno někde, ale ty astatní sou vlastně asi v MW ,no, takže měli 4, a asurani měli mnohem větší město a měli jich ve městě celkem dost, takže bych typoval, že na lodích taky žádný neměli...
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
neříkal náhodou Niam, že ani on sám nezná přesný počet, ale je jich více než sami potřebují? A ohledně spotřeby dronů. O'neill se skorovybitým ZPM (odhaduje podle velikosti pole na Teonásu) vyslal obrovskou dávku dronů do vesmíru a fungovali evidentně pořád. Prostě je to nedomyšlenost scénáristů, stejně jako wormhole drive, který jak jsem četl od Mallozziho byl původně plánován pro film.
Obrázek

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
než sami potřebujou, ale to nebyli ve válce, a hlavně já taky neznám přesnej počet klíčů od novýho bytu, a to jich nemám víc jak 6:D... To se shodne asi každý, že tam spousta věcí není domyšlena, ale při tak rozsáhly, seriálu se neni čemu divit...
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

Firefanatic Airman
Airman

Příspěvky: 18
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Firstik: 4 aurory na 1 hiveship, ne obráceně.

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co?? na co to je reakce? :D

Necituj příspěvek přímo nad sebou
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
firstik píše:
já sem nikde neviděl auroru, která by rozstřílela 4 hive, a pokud to někdo řikal v seriálu, tak to bude taky domměnka

Predpokladám, že na toto.

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha:D, no já taky, ne, jen sem to tady někde četl :P
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

amun Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle me je ta bitva u Asura celá divná jak tam říkaji že zníčí HP tak mě napdá otázka jak? jak znici HP kdyz maji stit.
Taky tu nekdo pise proc nestrlilely z mesta odpoved protoze tam prenesli replikatorku a ona je vcucla do sebe.
Pridal bych foto s tim co je podle me zbran ale nwm jak :cry: .

PS:lode tridy aurory jsou nejhezci v celem serialu :ok: :yes:

samo1995 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sa tu hádate či mali aurory ZPM. Jasne že mali. Spomeňte si na časť keď išli zničiť to wraithské zariadenie na kopírovanie wraithov. Tam Tod hovoril že na to potrebovali 3 ZPM aby to mohli napájať a keď sa ho Sheppard pítal že odkiaľ ich mali tak mu Tod odpovedal že zajali 3 Antické lode taže asi tak.

Mne sa Aurory páčia, sú to najsilnejšie lode a v battli 1 vs 1 by ju porazila snáď len atlantída. (Nepočítam mimozemšťanov s SGU čo postavili tú planétu).
Štíty sú megasilné lebo na Orione boli len na 20% ale v pohode držali a buchol len preto že nemali energiu na výstrel. Zbrane sú tiež brutálne a čo sa týka HP tak ten bol podľa mňa tieš dosť dobrý.

A tá bitka pri repli planéte, prekvapili ich. Utiekli možno za 2 min. a z povrchu podpora nebola preto, lebo tam už nikto nebol. Všetkých stiahla Fran (friendly reply-android :D :D :D ). Podľa mňa jediná nedomyslená vec bola tá že ako sakra mohla Weirová s jej kamarátmi prežiť ten výbuch a prečo to neprežila aj iná repli loď.

K tomu že replikátori stavali šunty no comment.
Jaffský vtip
Hadí, Horův a Sethův strážce se sejdou na neutrální planetě. Chvilka napětí. Hadímu strážci žhnou oči, Horovu strážci se leskne zobák. A Sethovu teče z nosu.
[b]

Rigel Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 235
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aurora se mi ohromně líbí, jak tajuplností (vždy se objevila jen na skok, nikde se o ní nemluvilo v detailech) tak i vzhledem (nevím proč, ale je prostě úžasná :D) V souboji 1 vs 1 by vyhrála 100%, vždyť právě o ní říkali, že antikové byli tak překvapení z její převahy nad wraithy, že jí posílali dále a dále do wr. území... - vždyť si vzpomeňte na Orion, to byl hodně velký vrak a přesto v boji 2 vs 1 dokázal jednu sejmout a druhou by dal taky v pohodě, kdyby se neporouchal zbraňový systém... Někdo jí tu porovnával s Orijskými loděmi - Oriům stavěli lodě nějací středověcí chlapíci, ne oni sami... Podle toho myslim měli být vlastnosti této lodi razantně sníženy... Dále mysleli si o všech, že to jsou zaostalí prevíti, pochybuji tedy, že jejich štít byl o výkonu štítu Aurory. Aurora ho totiž měla vyvinutý za války, při vymýšlení nepodceňovali wraithy. Dále myslim, že bitva nad Asurou byla naprostá stupidita - prostě nejde, aby vyhráli nad 30+ aurorami s 15? loděma - a viděli jste to, jak moc opětovali Asurané palbu? sem tam nějaký dron, sem tam zas nějaký jiný výstřel - ale byli snad vidět ty krásné, velké roje dronů, jako když Orion sřílel na tu hivku? ne - buď měli Asurani zrovna nějakej zádrhel v AI, nebo měli Aurory z číny... Dále Aurora má ZPM na 100%, nemluvili totiž nikde o alternativním zdroji energie pro Atlantis (nepočítám Arcturus) - a jak Rodney říkal v díle "The Tower" - Pokud že jsou schopni vypálit drony, znamená to, že tam mají někde funkční ZPM...
Dále bych chtěl říct ještě něco k jejím verzím - někdo tu psal, že má pokaždé můstky jinde - ano, Aurora má více modelů, a neliší se pouze vnitřní organizovaností, ale i rozměry - když si dáte na stargate.wikia.com vyhledat Auroru, zjistíte, že má naprosto rozdílné rozměry oproti Orionu kupříkladu...
Nic není pravda, vše je dovoleno.

Al´kesh Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aurora se mi líbí proto, že ji v seriálu nezmiňují tolik jako například Daedalus. :wink: teda samosřejmě kromě úžasné technologie a vzhledu :smile:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie