Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Co se vám líbí na auroře

Co se vám líbí na auroře

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Líbí se vám Aurora?

Ano, je skvělá!
106
72%
50:50
28
19%
Je to děs!!!
13
9%
 
Celkem hlasů : 147

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JuRas píše:
Ani nevíme, jestli má Aurora nějaký hangáry :lol: .

Ale jumper má ty drony nad motorama, co se vysunují... to bylo pokaždý stejný

Má puddle jumpry,takže asi i nějaký hangár

A co je jako tohle?
http://www.gateworld.net/gallery/albums/atl_season1/102-RisingPart2/screencaps/normal_atl_102_2340.JPG
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No dobře, tak vedle motorů, ale prostě vždy bývaj tam a nikde jinde, jak tu někdo psal, že se to přemisťuje :lol:

Mno to dělá Auroru ještě silnější, když "veze" X Jumperů... dyť ty samotný zamaskovaný Jumpery by 304 prošpikovali... na to 302 nemaj... sorry :lol:
Obrázek

arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to myslíš asi můj příspěvek a já říkám ale že se přemísťujou motory na auroře!!!
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mikiquicna píše:
u těhlech odbrázků nikdy nevíš...u jumpru mají že motor je vystřelovač dronů


Toto jsem myslel :wink:
Obrázek

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Promiňte ale mě poprví jak sem uvidl oriona v seriálu napadlo že vypadá jako parní lokomotiva bez komínu(ten předek) Jinak je skvělá a myslím že je i dost silná.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hodně velkej :offtopic:
všechny aurory co jsme viděli jsou vraky. jak ty co jsme našli tak i ty asuranský a nechápu proč by asurani dělali slabší auroru když vlastně kopčili antiky? proč teda někdo pořád tvrdí, že jí nakopčili špatně? protože mají příliš rádi antiky :palka:
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za to ty chčiješ pořád proti větru, naprosto je nesnášíš (i když nvm proč) tak cokoliv co oni udělali je špatně atd. ale ty jsi Bůh, že :wink:

Nikde nebylo řečeno, že Asurani jsou Antikové akorát prostě replici... byli replici, kteří se snažili NAPODOBYT Antiky, aby se tak povznesli... a podle toho, jak stříleli jsou naprosto vymaštění :lol:
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
myslím, že já už chčiju proti tornádu :D
jo přiznávám, že jsem asi zaujatej, ale když se mi něco prostě celkově nelíbí tak za to nemůžu.
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To jo, ale ten způsob jakým to dáváš najevo

zas**** Auroru


Tak se nevyjadřuješ o něčem, co se ti nezdá... tak se vyjadřuješ možná o mařce, která ti zahla :lol:
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
klídek, řeknu to nezaujatě(snad) : Podle designu se mi zdá aurora taková děsně těžkopádná, navíc jsme viděli že má jen drony(někde jsem četl, že jim má 4500) a možná nějaký ty energetický zbraně(4x11). navíc mi přijde že antici plýtvali surovinama - na co tak velkou loď? i na 304ku bych namontoval křeslo! vlastně 304ka je co se týče technologií na pallubě mnohem lepší než aurora a to i přes to, že je malá
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To jo, ale oni ty lodě z té poslední planety posílali i pryč, takže to sloužilo i k transportu... s naší malou lodičkou bys naši civilizaci přemysťoval aspoň 100 let... a proč stavět dvě lodě (válečnou a transportní), když můžeš mít oboje dohromady... když tam říkali, že jsou ty transporty zničeny myslím, že to byli Aurory, protože poslat jen nějakou transportní loď mezi W by byla sebevražda...

Jediný, co má 304 o hodně hodně lepší než Aurory je transp. zařízení... ale to by šlo na Auroru přidělat taky :lol:

Jako vy tu furt na ni nadávte, ale všimli jste si v 4x11, že si Shepp v té Auroře od cestovatelů těch Auror Asuranů dal několik a uplně v pohodě :wink:
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tam bylo vidět jen jak dal 1 - těma dronama
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Iridon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 47
Bydliště: Far far away...
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Měl bych takovou myšlenku o lodích třídy Aurora.

Nuže všechny lodě této třídy, které jsem v seriálu viděl, byly masivně poškozené. Jediná vyjímka byly lodě replikátorů, které byly v plné síle s posádkou, která se snažila napodobovat vyspělou, ale arogantní a taktiky neschopnou rasu (nic ve zlém, Antiky mám celkem rád :) ) Tahle kombinace je poněkud nešťastná. Ani neandrtálec by s letadlem nevzlétnul. Ale o co mi jde. Proč tedy byly lodě replikátorů v díle 4x11 rozkrájeny na kusy? Mno, vezmu to od začátku.

Na počátku nebylo nic. Pak někdo řekl budiž světlo, ale zapomněl puštěný plyn. Tak vznikl velký třesk, potom... ... ... ...no a pak přišli Ori a bitva v díle 9x20. Lidé neměli proti WC lodím žádné zbraně. No a protože Ori byli stejnou hrozbou pro Asgardy, stejně jako pro lidi a v díle 9x20 s Asg. na vlastní kůži vyzkoušeli, že jejich zbraně jsou proti WC lodím neúčinné, tak začali pracovat na nové zbrani. Jenže z jedné bitvy těžko poznátě jak fungují protivníkovy technologie. A hle! Osvítil je Thor svatý (lidé jim to pravděpodobně řekli) Ori jsou odnoží Antiků, jejich technologický základ je stejný. No a Asgardi zkoumali antickou databázi několik set let (možná více) a jejich technologie je částečně založena na Antické, tedy spíše vylepšena. Mohli by tedy něco použít. Takže šup do archívů. Nakonec sestrojili ty jejich paprskomety, které byly pravděpodobně vyvinuty proti antické a tím pádem i orijské technologii.

A v tom bych viděl jádro zakopaného pudla. Jestli že dokázali asgardské paprskomety (dále jen paprskomety) rozpárat po několika výstřelech Ori WC loď, díky tomu, že byly vytvořeny právě na jejich technologii (štíty), tak evidentně totéž udělají s lodí antickou. Mmj nevím, na jakém principu paprskomety fungují, ale jednoho dne by se jim teoreticky také mohlo stát, že narazí na technologii, proti které budou ty prskavky neúčinné.

Ad "debilita" replikátorů: Těch třicet repli lodí, nebo kolik jich bylo, nepřiletělo na Asuras na barbecue, ale asi z důvodu vymyšlení nějaké strategie. Což by se jim stejně asi nikdy nepovedlo, když jejich idol postrádal totéž.

Z dílů SG-1 jsem pochopil, že jsou lidští replikátoři poněkud zaneprázdněni, když si vyměňují svoje nápady (čti komunikují po kolektivní síti). Replici SG-1 a SGA jsou až podezřele stejní. A když zrovna rozjímáte nad úspěchem, jak jste napopali zadky Wraithům a vyhladili několik planet a vlastně všem jste to nandali a tu otravnou Atlantis už brzy také zničíte, neočekáváte, že vám do dveří vlítne mnohonárodnostní mašinérie ozrojená devítkama a fazerama schopných rozkrájet vaše naleštěné vesmírné plechovky.

Replikátoři neměli (nebo neměly? Nejsou tak úplně živý, ale...) jediný důvod očekávat nějakou invazní flotilů schopnou je poškodit. V prvních sekundách boje v 4x11 očividně neměli nahozené štíty, což je pochopitelné. V dalších záběrech už měli některé lodě štíty nahozené. Jenže spousta lodí byla poškozena ještě před jejich nahozením. A těm, které to stihly a dostaly se k nim naše 304-řky, to stejně nepomohlo, protože asg. prskavky byly určeny na krájení antických/ori štítů. Štíty určitě vydržely několik zásahů a kdyby byli osádky lodí co k čemu, dávno by naše prskavky dronama zlikvidovali a zbytek by dorazili energo zbraněma.

Nehci obhajovat chování repliků, protože to asi ani nejde. Replici byli sice vyspělí, ale všeobecně naprosto blbý, stejně jako jejich "rodiče", po kterých se opičili. Snažím se jen objasnit záhadu naporcovaných a následně dozlatova upečených asuranských auror.

Je to jen moje úvaha založená na faktech ze seriálu. Tak co vy na to? :smile:

A abych nebyl úplně mimo téma, na Auroře se mi líbil hlavně design (a panoramatický můstek :D ) . Právě její hranatost jsem si velmi oblíbil, stejně jako u asgardského Beliskneru (nebo Biliskneru? Na sgwiki je obojí :scratchanym:) Také mě stále fascinuje ta neobjevenost a mystičnost původních antických auror. Naopak například asg. loď třídy O´neill se mi nikdy moc nelíbila. Tvarem takové ulízané kladívko v metalíze. A já sterilní plechovky nerad 8)

A co se týče můstku a motorů auror, tak si nevzpomínám na žádný díl, kde by byl můstek jinde, než uprostřed horní části lodi a motory v horizontální lajně na konci toho podivného obráceného "Té" křídla :)

Safra, to je sloh... a těch hodin... :sorry:

A teď směle do mě...tedy asi až ráno :lol:

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, ono je ráno aj teraz, aj v dobe keď si písal svoj príspevok, takže snáď môžem aj teraz povedať, že pod toto by som sa kľudne podpísal. Myslím, že nemám výhrady voči ničomu čo si v tom "slohu" :D napísal.

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jirka16 píše:
všechny aurory co jsme viděli jsou vraky.


ano,všechny aurory,který jsme viděli,nebyli plně funkční a protože si neviděl jejich plnej potenciál ,nemáš je rád

protože kdyby se nám povedlo s plně funkčí aurorou zničit 3 Hive najednou beze ztrát,hned by se ti začala líbit
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
v tom máš částečně pravdu, ale kdyby jsi drony a ZPM namontoval na 304ku taky by se ti začala líbit. v designu se mi prostě aurora nelíbí
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jenže mě se 304 už líbí
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
radši bych takovouhle 305ku http://adminori.sweb.cz//index4.htm
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby si namontoval... takový slovíčkaření, který by nikdy nešlo... (pro tvůrce seriálu)

Jedna malá vítka k tomu velkýmu slohu:

Nezapli štíty... není to trochu divný, když na senzorech a to podotýkám, že na planetě měli ne jedno Atlantis, který má senzory přes celou galaxii a neviděli, že přilítaj? I na te naší ubohé 304 jsme viděli přesně kolik Auror tam je a kdy tam dorazíme... to je trochu blbost...

Nechci tady nějak antiky obhajovat, že to byli naprostí všeuměli, ale pochybuju, že by vymysleli tak blbou taktiku... sice byli namyšlení, ale ne tak moc, protože kdyby se TAKHLE bránili proti invazi kolem Atlantis, tak to prohrajou za 2 dny... jak se tam ř íkalo: Antici mohli vyhrát jakoukoliv bitvu, ale neviděli, jak vyhrát válku, protože W pořád přilítali... takže kdyby ty jejich bitvy byly taktikou Asuranů, tak fakt prohrajou za ty 2 dny :lol:

Replici je kopčili, ale byli ještě více namyšlení, protože hold jsou to replici, nám se nemůže nic stát... navíc, kde byla ta podpora stovek dronů z Atlantisů na planetě?
Obrázek

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
po těch dronech z planety jsem taky furt koukal a oni se neobtěžovali vystřelit odtamtud ani jeden
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Jack_Daniels Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 257
Bydliště: Vodňany
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
njn na Sheppyho team proste nikdo nemá:-D

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:offtopic: kdo myslíš že by vyhrál boj 1 vs 1 - aurora nebo hatak

Toto je spoiler!!!:
vyhraje ta loď kterou ovládne O'neill se svým týmem :D
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Jack_Daniels Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 257
Bydliště: Vodňany
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
presne tak

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
o tom si snad nikdo nemůže dovolit ani pochybovat :D
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jelikož je O'Neill ve Washingtonu a Aurory se vyskutují jen v Pegasu, tak bych řekl, že spíš Sheppův tým :lol: :P
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie