Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Pište jako lidi!

Pište jako lidi!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 25.3.2010 16:59:26
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já mám problém s ČJ protože máma byla slovenka a po rozdeleni jsme přišli do ČR a trvalo ji to než si zvykla na češtinu takže na me mluvila slovensky. Ve škole do mě rvali Čj a měl jsem z toho guláš a potom ENG a na střední začala FRJ. Někdy se mi stáva že musím něco říct, napsat česky a vím to buď jen v ENG nebo FRJ.
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Příspěvek 25.3.2010 17:23:32
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mlok1911: Není to vůbec tak hrozné jako některé příspěvky od lidí, kteří dyslexii nemají.

Blackburn: Tak to ti vůbec nezávidím. Můj děda je taky ze Slovenska a někdy prostě řekne něco slovensky, ale je to celkem v pohodě.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 25.3.2010 17:42:23
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
sangaj píše:
Otazka zni, muze si toto forum dovolit uprednostnovat kvalitu nad kvantintou? Jen takova otazka z zamysleni.

Samozřejmě, že může a mělo by to tak být. A moc se mi líbí tahle myšlenka
Air Force píše:
Chceš psát jako negramot? Tak ale jinde!

Příspěvek 25.3.2010 18:04:08
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
musím říct, že takovou tu "degeneraci" mladší generace vnímám nějak podobně jako vy...je to čím dál tím horší...vím, že občas mi taky nějaká ta chybka ujede nebo to napíšu úmyslně špatně...ale s tím prostě člověk nic moc nenadělá, pokud opravdu neumí pravopis nebo je línej si to po sobě, aspoň ještě jednou, přečíst...a s těma jazykama sem to ponal u své mladší sestry...sotva přišla do školy už do ní rvali angličtinu a doteď čte česky chvilkama s prominutím jak :jako: prase :jako:...ale třeba se to zlepší je teprv ve 4. třídě... :)

Příspěvek 25.3.2010 21:51:19
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám dojem, že tuhle debatu zavinilo pár jedinců co píší, jak vy tu říkáte "jako prasata" :jako: a zakládají jedno téma za druhým.

Ale zdá se mi, že už se to tu přehání... To je tu chcete učit psát spisovně a bez chyb nebo co??? Nějak to nechápu.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 25.3.2010 22:32:22
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, takováhle témata se snaží naučit lidi psát spisovně, ale moc to nefunguje a potom to končí takhle- :box2: .
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 25.3.2010 22:36:37
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
CZ: Nikdo neříká, že se má psat úplně spisovně a absolutně bez chyb (nebo snad ano?)
Přesně jak říkáš, bylo to tu založeno kvůli těm, co píšou tak, že je utrpení to po nich číst, potom samozřejmě souhlasím s mazáním takovýchto příspěvků, či celých narychlo založených témat.
Good night, Destiny!

Příspěvek 25.3.2010 22:49:03
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No absolutně bez chyb se psát ani nedá, ale co je moc, to je moc. :roll:
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 25.3.2010 22:53:46
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono by někdy stačilo používat věty (začínající velkým písmenem, končící vhodným zneménkem), odstavce, rozumně smajlíků a alespoň zkusit nedělat chibi v každym druhém zlovu. Chybějící háčky a čárky se sice čtou blbě, ale pořád to jde.

Chce to vlastně jen trochu kultury... nemusí to být kultura žádné nadspolečnosti, jen by to nemělo končit v pravěku.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 25.3.2010 23:26:23
maxwell skywalker Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: Kurviná
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tímto plně souhlasím. :yes:

Příspěvek 25.3.2010 23:45:08
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Si nějak moc myslíte, že tihle lidi budou číst právě tyhle témata, ne?
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 26.3.2010 00:27:52
Pechy082 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ti ktěří píší jako dobytek (nemám na mysli sem tam nějakou chybu), se o tohle téma nebudou zajímat. Vždyť už jejich způsob projevu jasně dokazuje, že jim je to jedno.

Příspěvek 26.3.2010 08:13:29
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale budou se zajímat, hned jak jim zmizí polovina příspěvků, přičemž pak se buď napraví, nebo odejdou, ať se ale rozhodnou pro první, nebo druhou možnost, tohle fórum tím jedině získá.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 26.3.2010 08:39:15
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě jde jen o to, aby se tu zbytečně nevířila voda.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 26.3.2010 09:10:35
sangaj Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
lepsi virit nez varit :-) tak a ted nevim jestli jsem to napsal spravne :-D
Rodney:Radši umřu jako hrdina než jako jídlo

Kane: "Do you ever give up?"
Jackson: "Not until I'm dead. And sometimes not even then."
(Kane: "Vzdáte se někdy?"
Jacson: "Ne, dokud jsem naživu. A někdy ani potom ne.")

Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena (klingonská moudrost)

Příspěvek 27.3.2010 23:37:07
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Napsals to správně, jelikož se nejedná o výra, jako o tu sovu. Akorát ta diakritika by se hodila.

Obecně si myslím, že pokud tomu vyloženě nebrání technický problém, tak píšou lidi bez diakritiky akorát z lenosti. Já jsem taky línej, ale s háčkama píšu, páč se to pak líp čte a hlavně nevznikají různá nedorozumění, která mohou být i fatální.

(To se jedna mamčina známá prej strašně dlouho nebavila s jinou, protože jí, když jeli na dovolenou, napsala ta druhá do smsky "Mejte se" a ona se urazila, protože to pochopila, jako aby se umývali. :D A zrovna u smsek to chápu, na mém starém mobilu diakritika ani psát nešla, nehledě na to, že to spotřebovává víc znaků.)
Good night, Destiny!

Příspěvek 27.3.2010 23:41:57
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, 'mejte se' a 'mějte se', to je vskutku fatální omyl.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 28.3.2010 00:05:26
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď nevím, jestlis to myslel ironicky nebo ne, každopádně jsem si ještě vzpomněl na toto, to už je možná fatálnější :wink:
http://www.lamer.cz/quote/43304
Good night, Destiny!

Příspěvek 28.3.2010 00:30:40
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha. No každopádně až chybějící diakritika nebo absentující interpunkce způsobí pád letadla nebo vykolejení vlaku, dejte vědět. Do té doby jsou tyhle nedorozumnění neškodnými přešlapy. Jazyk se vyvíjí a i když principiélně souhlasím s Geserovým úvodním příspěvkem, tak si dovedu představit, že za padesát nebo sto let bude v obecné gramatice v pravidlech méně interpunkce, žádná diakritika a hromada převzatých výrazů z angličtiny.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 28.3.2010 14:00:37
arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, co na to říct...

předem chci upozornit na to, že mám potvrzenou dysgrafii, takže bych byl rád, kdyby jste mě hnedka z kraje neodsoudily.

Mým prvním pocitem bylo zděšení, že už si tady na foru nenapíšu ani čárku.
"Zas tak horký to nebude." Říkám si a čtu dál.

Opravdu mám problémy s gramatikou a nejen. Problémy my dělá dokonce i psaní. Věřte-my, že že je pro mě hodně ostudné, když něco potřebuji napsat a musím rukou. Samozřejmě bych mohl psát tak, aby to bylo čitelné, ale to bych psal déle než kdybych psal tiskace a musíte uznat, že psací písmo je tu proto, aby se psaní urychlilo.

A přesně zde začaly mé problémy s pravopisem. Když máte co dělat, aby jste stihly napsat v diktátě větu, tak nebudete myslet nad něčím, jako jsou I/Y. A pak se z vašeho písma začnou dělat "vlnky", jak já říkám a pak, když si uvědomíte, že je potřeba něco s tím udělat, tak už je pozdě.

Samozřejmě se pokouším úroveň svého psaní zvednout tak, že píšu drtivou většinu textu do počítače, kde se to povětšinou opravuje(nepoužívám sice Operu, ale Chrom to umí taky), ale i tak toho, jak se můžete přesvětšit spousta zůstává.

Takže nakonec. Věřte my, že není nic trapnějšího, než když se takhle ozvete a hned se na vás sesype spousta komentářů, že píšete jak malý děcko, atd.
Hned bych s vámi měnil, protože pokud to dělá problémy vám. Víte alespoň trošku, jaké problémy to musí dělat mě!

děkuji, pokud jste se dostaly až sem a doufám, že tohle hned nebude smazáno.

Arian
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

Příspěvek 28.3.2010 14:20:22
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
arian: Myslím, že je to mířeno na lidi, co píšou daleko hůře. Ono opravdu stačí jen dělat háčky, čárky v souvětí, tečky na konci věty, začínat větu velkým písmenem a po tečkách a čárkách dělat mezery a hned ten text vypadá na pohled úplně jinak. A i/y snad nikdo nemůže plést, to je úplně základní učivo prvního stupně základní školy. Kdo tohle nezvládá, nemá co dělat dál, než v páté třídě a už vůbec by se neměl vyjadřovat na veřejném fóru.

Příspěvek 28.3.2010 14:25:50
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: myslím, že za 50 let čeština vůbec nebude, možná ani tenhle stát :D :D

arian: nic proti tobě, ale ten Chrome musí být opravdu na ho*no... některý chyby, které v tom textu máš by mi Opera rozhodně podtrhla, že jsou špatně ;) (ale tohle ber spíš jako kritiku prohlížeče)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 28.3.2010 14:46:12
arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted: Nevím, Operu nepoužívám, zvykl jsem si na Chrome a zatím nemám v plánu měnit, ale je pravda, že opravování v něm je na nízké úrovni.

Daedalus.cz: Souhlasím že taky mi dělá problém číst takovéto texty. Co se čárek týče, ani si nějako moc nevšímám, když tam chyběj...asi domýšlím :lol: a co se týká I/Y tak znám lidi, kteří mezi tím nevidí rozdíl a přes to jsou na tom dobře co se týká učiva. Myslím, že by se nemělo říkat že by se neměl dostat dál, když je například geniální matematik, nebo fyzik, nebo bůh ví co ještě
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

Příspěvek 28.3.2010 14:56:37
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
arian: Myslím, že je to mířeno na lidi, co píšou daleko hůře. Ono opravdu stačí jen dělat háčky, čárky v souvětí, tečky na konci věty, začínat větu velkým písmenem a po tečkách a čárkách dělat mezery a hned ten text vypadá na pohled úplně jinak. A i/y snad nikdo nemůže plést, to je úplně základní učivo prvního stupně základní školy. Kdo tohle nezvládá, nemá co dělat dál, než v páté třídě a už vůbec by se neměl vyjadřovat na veřejném fóru.


Tak v tom případě patřím na základní školu do pátý třídy. Nedávno jsme totiž ve škole psali na zkoušku maturitní písemku z pravopisu a měl jsem tam 14! chyb z čehož dobrá půlka byli Y/I a zbytek mne a čárky. Přitom jsem s pravopisem neměl od základky nějaký větší problémy.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 28.3.2010 15:05:24
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz: No jo, nejhorší je, že ti, kteří neumí napsat správně ani slovo slyšet nebo vidět (teď nemyslím dyslektiky, u těch to chápu) se za to ani nestydí, někdy se tím dokonce chlubí.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron