Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Pište jako lidi!

Pište jako lidi!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 23.3.2010 19:46:38
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak dámy a pánové, neudržel jsem se:

Sice máte v podpisech třeba Einsteinovy citáty, ale píšete čím dál víc jako prasata. To je takovej problém si to po sobě před odesláním příspěvku zkontrolovat a zamyslet se třeba nad shodou přísudku s podmětem? Uvědomte si, že lidi to po vás musí i číst.

Neustále si to tu pletete s chatem. Funguje tu třeba pošta, takže když už nutně musíte přitakat, že se 'při konci světa v roce 2012 vožerete jako dobitci', nebo opáčit 'jasný kámo', nemusí o tom vědět ostatní.

Proto těch pár vašich slov s dvaceti smajlama, třiceti hrubkama a čtyřiceti překlepama (tzn většinu příspěvků poslední dobou) odteď bez milosti mažu, nejen v této sekci.

Váš oblíbený fašistický moderátor.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 23.3.2010 19:50:15
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naprosto to podporuji, už se mi z místních "prasat" dělá šoufl nějakou dobu. Dotyčné uživatele už jen ignoruji a jejich příspěvky nečtu. Je to jejich vizitka, jak se prezentují. Smutné je, že to nejsou výjimky, ale takových uživatelů jsou tu hromady.
Naposledy upravil Daedalus.cz dne 24.3.2010 21:39:28, celkově upraveno 2

Příspěvek 23.3.2010 20:30:25
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Musím říct, že to je asi tou současnou generací. Problémy s češtinou registruji hlavně u nich. Přiznám se, že já taky nejsem rozený češtinář a občas udělám nějakou chybu, ale chyby v i/y, jsou poslední dobou úděsné
Obrázek

Příspěvek 24.3.2010 00:05:55
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Navíc už i FF nabízí možnost oprav pravopisu, jakou má třeba Opera ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 24.3.2010 00:31:59
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V situaci, kdy se drtivá většina české internetové populace už neobtěžuje používat diakritiku, to zrovna výhra není...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 24.3.2010 01:10:21
Pechy082 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To tu ale moc příspěvků nezbyde. Teď si vážně nejsem jistý, jestli je správně nezbyde nebo nezbude. A taky mi vždy dělali problém čárky, takže za jejich absenci popřípadě nadbytek se omlouvám.

Příspěvek 24.3.2010 01:23:58
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zdá se, že nejen čárky ti dělají problém... Důvod, proč je to tak tragické vidím hlavně v tom, že lidi nečtou. Z knížek se dá pravopis z velké části okoukat. Pak taková chyba prostě člověka praští do očí. Když něco píšu, už nepřemýšlím, jestli je dané slovo mezi vyjmenovanými nebo jakého je rodu.. prostě to samo vyplyne. Není to nic složitého.

Příspěvek 24.3.2010 02:00:26
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jasný kámo!
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 24.3.2010 08:28:41
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lidi souhlasim s váma a radši si po sobě budu příspěvky 2x přečítat než je odešlu.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 24.3.2010 11:42:01
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
stalker píše:
Zdá se, že nejen čárky ti dělají problém... Důvod, proč je to tak tragické vidím hlavně v tom, že lidi nečtou. Z knížek se dá pravopis z velké části okoukat. Pak taková chyba prostě člověka praští do očí. Když něco píšu, už nepřemýšlím, jestli je dané slovo mezi vyjmenovanými nebo jakého je rodu.. prostě to samo vyplyne. Není to nic složitého.

Poznám 2 ľudí čo prečítali snáď 5x toľko kníh ako ja a aj tak im pravopis robí značné problémy, takže samotné čítanie kníh ešte nezaručí ovládanie pravopisu.

Příspěvek 24.3.2010 12:16:08
bigal Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Geser:Čeština je poměrně složitý jazyk.Mnozí z nás běžně děláme chyby.A co třeba spisovná čeština? Kde je ona hranice ? Co určuje co je přiměřená čeština a co ne? Jsi moderátor,máš jisté možnosti ovlivňovat toto fórum a jsem tomu rád že jsi tak učinil.Má otázka ale zní.Kontroloval jsi ty sám svůj příspěvek? Tím míním spisovnost tvého příspěvku! Obávám se že nikoli ,neboť i ty v něm máš chyby. Je to jenom úhel pohledu.Většina příspěvků je od mladých lidí.Oni takto mezi sebou hovoří.A často zapomínají jak správná čeština zní.To ale nemění nic na tom že kultura jazyka na fórech (tím myslím fora všeobecně) je otřesná. Proto ti touto cestou děkuji za tvůj vztyčený prst.Je třeba si uvědomit ,nejen že věty zní hrozně ale může to doslova čitatele urážet. Je pravděpodobné že i já mám ve svém textu chyby,nikdo není dokonalý.Důležité je, nepřipustit extrémy které toto fórum kazí .

Příspěvek 24.3.2010 13:02:29
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
jasný kámo!

Nějak sem čekal, že se toho chytíš... Každopádně pozor.

Bigal: Já psal něco o spisovnosti?
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 24.3.2010 13:53:01
Pechy082 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Knih už jsem přečetl hodně a čtu stále, takže v tom to nebude. Třeba u nás se hojně používá místo není slovo nejni. Není to správně, ale nikomu to nevadí protože tak prostě mluvíme. Ovšem je fakt, že občas si u některých příspěvků musím domýšlet co je v nich vlastně napsáno. Text příspěvku si vždy kontroluji, ale tím odstraním jen ty nejhrubší do očí bijící chyby. Občas se mi dokonce stane, že přehlídnu i chybějící písmeno. Můj mozek si ho prostě při čtení automaticky doplní a já si toho ani nevšimnu. Co je shoda přísudku s podmětem jsem už dávno zapomenul.

Příspěvek 24.3.2010 17:11:26
NoMouse Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 191
Bydliště: V jedné předaleké galaxii....
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naprosto souhlasím, lidi píšou čím dál hůř (a netýká se to jen tohoto fóra). Hrubky typu y/i na mě přímo vyskakují z obrazovky. Chápu když někde uteče písmenko, to se pak dá snadno přehlédnout, mozek si jej doplní. (Mimedchoom tkay nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě, jen pnvrí a psoelndí pímesno msuí být na srpváénm mstíě.)
Nejde taky jen o pravopis, ale i o formu. Někteří třeba nejsou stavu pochopit, že za čárkou a tečkou se píše mezera - pokud vůbec čárky a tečky píšou. To je pak v kombinaci s malými písmeny na začátku vět totálně nečitelné. Někde jsem tu narazil na povídku napsanou tímto stylem, členění do odstavců dotyčnému taky nic neříkalo. Kdo má tohle proboha číst? Taky mi leze na nervy, kolik lidí nepoužívá diakritiku (toleruji pouze ty, kdo píšou z ciziny, mobilu nebo se vyskytnou jiné technické problémy).
:study: S tím čtením, myslím si, že to opravdu pomáhá, já jsem dřív četl hodně, teď už si nějak nenacházím čas.
Good night, Destiny!

Příspěvek 24.3.2010 17:32:20
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja pisem po Slovensky preto sa to moze nekomu zdat ze pisem nezmysli. Ale ak sa na tomto fore vyzaduje pisat po Cesky tak zacnem. Staci iba povedat.
Obrázek

Příspěvek 24.3.2010 17:57:02
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Samozřejmě že ne, stačí když budeš psát bez chyb klidně Slovensky, to přeci nikomu nevadí.

Příspěvek 24.3.2010 18:04:50
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že ti nikdo nebude nutit češtinu. A proč taky, když snad každý Čech slovenštině rozumí, ale v tom mají Slováci tak trochu výhodu, protože Češi většinou neznají spisovnou slovenštinu. :D No, ale je pravda, že úroveň češtiny na fórech je hrozná a taky je pravda, že čtení pomáhá, ale jak u koho samozřejmě. U někoho víc, u někoho míň.
Např. Vždycky při diktátech nám učitelka říká, že si máme všechno odůvodnit, ale já si to třeba často odůvodňovat vůbec nemusím, protože už to mám zapsáno v hlavě.
PS. Omlouvám se za psaní čárek v souvětích, ale to jsme v češtině ještě moc nebrali. :sorry:
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 24.3.2010 18:35:11
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hluboce se ti omlouvám přesvětlý, ale s psaním mám už od doby, co to umím problémy. Doteď občas napíšu špatně písmeno nebo I/Y. Opravdu to nedělám schválně a nedaří se mi to úplně eliminovat ani když po sobě všechno dvakrát přečtu. Kdybych nečetl knihy jako utržený ze řetězu, tak to vypadá o dost hůř.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 24.3.2010 19:11:12
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Qui-Gon píše:
A proč taky, když snad každý Čech slovenštině rozumí...

No tak tomu nevěř... naše degenerované mladé generace mají se slovenštinou dost velký problémy.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 24.3.2010 19:16:26
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dakujem za pochopenie. :ok:
Obrázek

Příspěvek 24.3.2010 19:23:58
Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tillion: Jo to je taky pravda, pamatuju si jak jsme jednou jeli za rodinou na slovensko a šli jsme se se sestřenicí projít a najednou na nás někdo slovensky, jestli nevíme kolik je hodin. A sestřenice na to-(chvíli jen tak zírala)
a potom: My neumíme po slovensky. :D Jsem se řehtala ještě hodinu potom, co se to stalo. :D :D :D
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Příspěvek 24.3.2010 19:46:24
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Akoze, Coze, ze fuha, ze Eaa
Tak to uz hej.
Obrázek

Příspěvek 24.3.2010 19:49:44
alfel Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1026
Bydliště: Atlantis/Atlantida
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tillion píše:
Qui-Gon píše:
A proč taky, když snad každý Čech slovenštině rozumí...

No tak tomu nevěř... naše degenerované mladé generace mají se slovenštinou dost velký problémy.

Jen tak pro informaci kolik cca let je pro tebe "mladá generace" ??
Slunce hřeje, vítr duje, tráva na březích se zelená. Zde se žádný býk neukryje.
Oma Desala
Lanteané FOREVER
Battlefield3
Lidé žijí v trápení jen proto ,aby doufali že se stane zázrak.
by alfel

Příspěvek 24.3.2010 19:50:04
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda píše:
V situaci, kdy se drtivá většina české internetové populace už neobtěžuje používat diakritiku, to zrovna výhra není...

Nevim jek v jinejch prohlížečích, ale ve Firefoxu se s tim automatická kontrola pravopisu snadno vyrovná. ;-)

A jsem taky pro to, aby násilím prosazovala i pravidla typografie, nebo aby se přinejmenšim lidi už konečně naučili dělat za tečkou a čárkou mezeru.
Obrázek

Příspěvek 24.3.2010 19:51:54
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ralen: možná zvyklost z SMS, tam se mezery a diakritika moc nepoužívá...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Technologie

cron