Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Pište jako lidi!

Pište jako lidi!

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 06.9.2010 21:16:38
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ad 2. Pravopis a "psaní jako člověk" se učí na základní škole, a ačkoli se od doby co jsem základku vylez osnovy trochu změnili, pochybuju, že vyjmenovaná slova nahradila kvantová fyzika :rflmao:
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 07.9.2010 11:51:23
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rubydup:
1) Skutečně jsou na výši? Pak by mě zajímalo, proč do Silicon Valley lanaří americké společnosti české vysokoškoláky, když jsou tedy tak šíleně daleko, že jsou nasi absolventi proti nim zaostalí.

Jediné v čem jsou před námi, je technologie stealth ukořistěná za 2. sv. války nacistům, dále pokročilá kybernetika díky tomu, že příslibem obrovských finančních prostředků, nalákali nejchytřejší lidi světa, aby pro ně pracovali... v podstatě nic není původně americké, tedy ve smyslu, že by američan udělal nějaký objev, nezávisle na lidech jiných národností.

Jediné co je skutečně originálním výmyslem američanů, jsou soudní spory jednoho tupce, co se opařil čerstvě uvařenou kávou a společnosti co mu ji prodala, které pak rozhodují stejní idioti, jako je ten, který se opařil... stejný systém soudnictví má i Velká Británie, tam ale podobné soudní spory neprobíhají... čím to asi bude?

2) Ano, probírali, filozofie neudělala žádný pokrok za poslední roky, vše co se učí, jsou názory filozofů z období starověkého Řecka a Říma a počátků křesťanství.
Genetiku máš na mysli na jaké úrovni, pouze obrázky kraviček, jak je budeš křížit a co ti vznikne, nebo na úrovni jednotlivých vazeb?
Kvantová fyzika, to nějak souvisí s Planckovou konstantou, ne? (to už si tak dobře nepomatuju, 6 let, je 6 let)
Chemie mě bavila pokud šlo o anorganiku, organika mě nikdy moc nebrala... to rozkreslování a předvídání, kam se přikloní elektronová vazba, bylo otravné...

Přes to, jsem byl schopen naučit se k tomu i pravidla českého pravopisu... navíc, jak napsal Quíňa, pochybuji, že tohle momentálně cpou to hlaviček žáčků na ZŠ, natolik se osnovy nezměnily, spíš je teď tendence zavádět cizí jazyky do stále nižších ročníků, než tam zavádět přírodní vědy.

Osobně ale pokládám zavádění cizího jazyka do nižších ročníků za hrubou chybu, nejprve si totiž musí žák pořádně osvojit mateřský jazyk, až pak může přikročit k jazyku cizímu, jinak v tom bude mít guláš a ani jedno se nenaučí pořádně.

3) Pokrok ano, ale ne pokrok za každou cenu a automaticky tvrdit, že ti před námi se mýlili a vymýšlet zcela nové koncepce... může to totiž mít nedozírné následky.

Momentálně se zavádí státní maturity, aby se údajně dodala prestiž středoškolskému vzdělání (tedy jde o jeden z důvodů, těch důvodů je pochopitelně mnohem víc), ale jdou na to úplně blbě.

Pokud si projdete zákony, zjistíte, že u mnohých funkcí ve státní správě se vyžaduje VŠ vzdělání, obchodní společnosti se pak snaží mít stejně vzdělaného člověka, aby byl schopen jednat s úředníkem a vyjednat co chtějí (při odlišném vzdělání, úředník jedná s jejich člověkem jako s póvlem, a ten ničeho nedosáhne)... všechno souvisí se vším, proto dneska potřebujete VŠ vzdělání pomalu i na práci uklízečky.

Momentální vnímání vzdělání je asi takovéto:
1) ZŠ - to udělá každý, nemá nejmenší hodnotu, může maximálně kopat kanály
2) Vyučen - hlupák co bez vedení jiného nic nedokáže, v podstatě téměř nesvéprávná osoba
3) Maturita - běžné vzdělání, může dělat samostatně práci, je schopen myslet
4) Bc. - Nástavba k maturitě, v podstatě nemá moc velkou váhu, nedostudovaný vysokoškolák
5) Ing./Mgr. - vysokoškolák, vedoucí zaměstnanec, nebudeme ho odírat a dáme mu i nějaké benefity, může dělat téměř co chce

- často jednám s úředníky a tohle vyplynulo z hovoru s jednou úřednicí na ministerstvu, nejde o žádný výmysl

To už jsem ale hodně odbočil od tématu... :offtopic:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 07.9.2010 14:05:25
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tak.
Tvůj popis Američanů se podobá Goauldům. :rflmao: Ale souhlasím.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 07.9.2010 14:12:37
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Goauldi kradli technologie, američani kupujou know-how. Neshledávám na tom nic špatnýho - prostě co se jim hodí, to využijou a člověk, kterej doopravdy vymyslel to něco, co se jim hodí nepřijde zkrátka - když už tady je ten pohled na tituly, tak znám člověka, co má jeden z těch vyšších a pracuje na Akademii věd ČR za minimální mzdu, jezdí ale do USA, kde platí za odborníka a šušníky si vozí odtamtud.

Btw když to tak pozoruju, zřejmě taky nebudu moc dobrej češtinář - moje schopnost dodržovat správnej slovosled ve větách jak od mistra Yody jest :lol:
Obrázek

Příspěvek 07.9.2010 15:45:41
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
He, tak já sice češtinu se všemi jejími pravidly nezvládám, příliš dobře, ale tohle je už moc

1) USA, Kanada a snad i UK má úplně jinej systém školství! A tak to prostě je, jinak řečeno St0rm mám pravdu (k nám na školu přišel jistý student (cigán) z Kanady, kterému chyběl jen jeden rok k ukončení maturity(k dosažení té úrovně)... skončil s individuální plánem na základce!)

2) ano za nás bylo vše těší (tím nemyslím konkrétně mě, ale starší generace) věř nebo ne, ale jde znát každej rok, a liší se i jednotlivé školy (i ZŠ), nehledě na to že se mění vyjmenovaná slova skoro obrok, tak vše zůstává stejný. A i u těch vyjmenovaných slov jsou jen nepatrné změny, vesměs jen přidávání.
Pokud myslíš že je toho "teď" víc k učení, tak máš možná pravdu, ale vy to nepoznáte... minimálně na základkách se učivo ubírá, protože dnešní děti to nezvládají...

3) ano vše jde od desíti k pěti, pravopis ostatních, úroveň vzdělání, ...
ano každý má vlastní názor, ale když vidím: "AchOj JaK se MaS ja sE mam dobRe" či podobně, tak mi je na zvracení.

diakritika... he diakritika je kouzelná věc, kterou nám zavedl Hus, pokud se nemýlím (nabodnutíčko dlouhé a krátké) Ano nahradilo to spřežky a jiný "blbosti" ale buď tomu rád, nehledě na to že čeština je nádherný jazyk pln podobných slov, které od sebe odděluje právě diakritika, popřípadě Y/I

Jenda.SG-1:

Momentální vnímání vzdělání je asi takovéto:
...

je to smutné, ale bohužel to tak je, já sám mám výučák a pochybuji že bych někde sehnal práci, jinak než založením vlastní živnosti a to i přes obor ve kterém jsem vyučen... a maturita, kterou snad udělám mi moc možností nepřidá...

Státní maturity... jsou to asi dvě hodiny co jsem na ně naposled nadával, ale jsou potřeba, to ano. Maturita se poslední dobou dávala pomalu každému a ztratila svojí "váhu". Ale mohli by to dělat trochu inteligentně, ne dát na 14.10. generálku s tím že výsledky generálky budou AŽ PO zápisu k maturitě na ostro..., nehledě nato že generálka není zaměřena pro studenty, vesměs se ani ty výsledky nemáme dovědět (ministerstvo, či ta instituce co připravuje ty maturity to nepovažuje za důležité). A jako navíc jsou zavedeny pět minut po dvanácté (z pohledu člověka co letos maturuje)...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.9.2010 16:00:14
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No nevím, Ruby. Vy jste se na základce učili kvantovou fyziku? Co jste tak důležitého brali z genetiky, co nevěděla už generace před námi? Neexistuje nic, co by tě mohlo omezit v gramatice! To jsou akorát výmysly líných dislektiků, kteří se odmítají učit, protože by to jejich hlavička nepobrala! (nemyslím dislektiky obecně, ale pouze ty líné "rádoby" ;-) )

Příspěvek 07.9.2010 16:08:27
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a když vezmu v potaz, že dneska stačí dát psychologovi (nebo kdo to posuzuje) šek s určitou sumou a pak vám klidně podepíše cokoliv
Obrázek

Příspěvek 07.9.2010 16:09:03
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Budem asi dosť off-topic, ale o čom je tá štátna maturita, o ktorej tu viacerí rozprávate?

Příspěvek 07.9.2010 16:13:11
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 07.9.2010 16:35:12
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Len som to prebehol a myslím, že sa u vás ide zavádzať taký model maturity ako máme my. V tom prípade by som sa toho fakt nebál.

Příspěvek 07.9.2010 16:41:49
arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenda.SG-1 píše:
Momentální vnímání vzdělání je asi takovéto:


bohužel...pravda. Ale občas vídám vyučené lidi, jak šéfují těm s maturitou, takže rozdělovat lidi podle dosaženého stupně studia není zrovna nejmoudřejší. Sám jsem původně chtěl skončit s výučním listem a založit si něco vlastního. Teď jsem na vysoké škole a i přes můj problém s gramatikou budu mít s trochu štěstí červený diplom. A to už je něco!!

Dave!: U mě to posuzoval psycholog. Jenomže, tady se musí rozlišovat mezi tím, jestli to tomu člověku za to stojí. Vždyť si vezmi, že já s tím mám jenom problémy a myslím, že ostatní je budou mít taky. Nehledě na to, že si to o tobě pak každý zjistí a budeš mít set-sakra potíže najít nějakou dobrou práci.


Ale například z toho co napsal Drak se my taky udělalo špatně. Takže si myslím, že by se mělo rozlišovat mezi úplnou nepřečtitelnou prasárnou a mezi někým, komu dělá problém pár I/Y....
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

Příspěvek 07.9.2010 17:10:31
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K tomu, jak se dnes bere škola bych taky rád něco přidal.

Letos jsem od prvního září nastoupil na jakousi nástavbu (místo nástavby je to vlastně tak, že jsem nastoupil do 3. ročníku maturitních). No osobně jsem se nestačil divit. Jedna třetina původní třídy propadla, další dělala reparát a ta poslední skupina prolezla dost těsně.
Fakt nevim osobně jsem z toho dost znechucenej, čekal jsem normální třídu a ono ne, krom toho že na tu školu nehorázně serou, dělají ještě pěknej bordel při hodinách :evil: . A to už je i na mě moc (normálně jsem flegmatik).
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 07.9.2010 17:27:54
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
DAVE! nedával bych jim žádné úlevy. Papír, nepapír. Zase tak blbý být nemůžou, aby se za devět let nenaučili, že ve slově být se píše Y. I když znám takový případ, který vám klidně napíše "pjekně", ale to už je případ vyloženého exota, který na učení, s prominutím, s*re.

EDIT: i když já sám mám co říkat. V prváku jsem prošel jen s odřenýma ušima z technických předmětů kvůli vlastní lenosti. Prakticky jsem se neučil, i když jsem ten typ, kterému stačí si látku jednou dvakrát přečíst.

Příspěvek 07.9.2010 17:42:29
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
co se těch "papírů na hlavu" týče, tak z vlastní zkušenosti potvrzuji psychologa... na ZŠ jsem měl i upravené učení, ale na další školu jsem si je už nedával z mnoha důvodů....

Vanguard:
papír nepapír, jako ono se to řekne, ale....
úlevy bych jim určitě dal, ale jen odsud posud, se mnou se taky na zš nikdo nesral... několik let mi jen o pár vět zkracovali diktáty, jen v posledních dvou letech jsem měl jednou týdne místo dějepisu náhradní hodinu češtiny a diktáty byli opět jen zkrácený...
navíc jsem (ačkoliv na to nemám aktuální papír) dyslektik, dysgrafik a trpím s poruchou soustředění... a měl jsem průměr ze zš 1,8 takže to omezení fakt není (jediný úlevy co jsem měl jsem vypsal)

add edit:
já trpím na češtinu, a na data, či jiné čísla (paměť) ale co se jiných týče, tak mi ve většině stačí to co si vezmu z hodiny...(tedy to byl učňák na maturitu se budu muset připravit)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.9.2010 18:03:57
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
CZ- To co popisuješ JE normální třída :D Ještě pokud máte zavedený bodový systém a ne %, tak se tomu vůbec nedivím. Klasický přístup, měl jsem ho taky... :D
EDIT:
Vanguard: Když jsou "postižení" dyslexií, tak se to prostě nenaučí :) Pletou si pravidla, písmenka... To se můžeš snažit sebevíc a prostě se to nenaučíš. (O tom kolik z nich tím doopravdy trpí bych raději nepolemizoval)
Dragon: Státní maturita zkoušce na váze nepřidá, ale spíše ubere. Je to neuvěřitelná trapárna, dělali jsme je ve škole a odpovědi na otázky zná prvák. Nevím jestli stále platí lehká/těžká verze matury dle výběru, ale vím, že z lehké projde druhák (zkoušeno) a z těžké měla naše češtinářka (učí třicet let) 41% správně...

Příspěvek 07.9.2010 18:17:23
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm: když se podíváš na takového Dragona, tak mi neříkej, že se to nenaučí. ;-)

Příspěvek 07.9.2010 18:25:43
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No zrovna Dragon se v tomhle fest topí... Neříkám, že otočí každé i/y ale na povídkách před korekcí to je poznat...

Příspěvek 07.9.2010 18:31:32
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
arian: Mám stejný názor na lidi, co hodnotí podle titulů (asi nemusím říkat, že když začala madame náš rozhovor tímto směrem, měl jsem sto chutí proskočit sluchátkem a jednu jí vrazit).

Jinak dobře jsi udělal, že jsi nešel do praxe s výučním listem, asi to dneska vidíš sám... minimum pro nějakou živnost na úrovni, je maturita, pro člověka s výučním listem je takové oprávnění zcela nedostupné, ačkoli neexistuje jediný logický důvod, proč by tu činnost nemohl vykonávat.

Dragon: "Papír na hlavu" zní strašně. Toto slovní spojení se užívá pro odlišné dokumenty a nemyslím si, že na ty bys měl sebemenší nárok.

Myslím, že tohle všechno mají na svědomí především jedinci, kteří touto poruchou vůbec netrpí a pouze všude tvrdí, že jí trpí. Je to jen výmluva, aby mohli na pravopis kašlat. Když se do tebe totiž někdo opře, že píšeš tak, či onak, stačí mu jen říct něco podobného a on toho nechá... takové "hezké" zaklínadlo... způsobují tak ale jen to, že veřejnost pak na lidi trpící dys- poruchami, nahlíží jako na flákače...

Povídky nečtu, takže nemůžu soudit, ale pokud bych měl hodnotit jen tento příspěvek, tak pokud bys mi nenapsal, že těmito poruchami trpíš, ani bych to nepoznal, je tedy vidět, že když se chce, všechno jde. Musí se ale v první řadě chtít.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 07.9.2010 18:43:14
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Ono řekněme že já ty pravidla znám, alespoň většinu. Jde o to že to nevidím, a když se zastavím nad každým í-čkem, tak to stejně nepomůže, jelikož pravidlo třeba znám, ale už to neumím, třeba použít, nebo to použiji jinak/špatně... pak mi šíleně moc pomohli povídky, je to divný, ale tím jak jsem psal a ještě píšu si procvičuji tu češtinu, jak po slohové stránce, tak i po stránce pravopisné, sice jak napsal St0rm, tak v tom šíleně plavu a to si každý díl, než mu ho pošlu, několikrát po sobě čtu.
+ opravy ve Wordu a v Mozille, což ovšem bere hlavně překlepy...

Jenda.SG-1:
"papíry na hlavu" jsem použil jelikož mě v tu chvíli nenapadlo jiné hromadné označení (proto i ty uvozovky ;))
Jinak máš pravdu, základ je chtít, jak člověk nemá snahu, tak je to na ***

maturity:
Tak lehká, těžká ano, ale myslím že je to už třetí verze... jinak sám češtinář nám říká: "Buďte rádi za státní maturity." Ostatní už mají ovšem jiný postoj...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.9.2010 18:47:24
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenda: V Dragonových povídkách tady na fóru to není poznat, už jsou po mojí korekci. já mluvil o těch které teprve opravuju. Snažil jsem se v těch jeho chybách najít vzorec, třeba, že po určitých kombinacích písmenek píše špatné i/y, ale nic jsem nenašel, jednou to je tak, podruhé tak, takže se odvažuju tvrdit, že D. patří mezi ty, kteří dys- opravdu mají :)

Příspěvek 11.9.2010 21:22:09
vg38 Airman
Airman

Příspěvky: 59
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm píše:
CZ- To co popisuješ JE normální třída :D


Není.

Dragon: Státní maturita zkoušce na váze nepřidá, ale spíše ubere. Je to neuvěřitelná trapárna, dělali jsme je ve škole a odpovědi na otázky zná prvák. Nevím jestli stále platí lehká/těžká verze matury dle výběru, ale vím, že z lehké projde druhák (zkoušeno) a z těžké měla naše češtinářka (učí třicet let) 41% správně...


41%? Co to bylo za učitelku, dyť já jsem měl 60 bodů ze 100.
Teda je pravda, že to bylo jen z toho testu, ale aj tak...
A státní maturita zas taková trapárna není. Je jedno kdo zná správné odpovědi, ale aspoň tím, jak se všichni bojí, to donutí lidi se na to naučit. A jak je to teda s tím projítím? Prvák zná odpovědi, ale neprojde? Trochu ti to nesedí. :wink: :D
Cítíte se negativně? Zbavte se elektronu!
Přijde Schrödingerova kočka do baru... a nepřijde.

Příspěvek 05.12.2010 01:36:05
hemmond Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky se přidám svojí trochou.

Podle mého názoru se ty papíry na hlavu (dyslexie, dysgrafie a podobné dys-cosi) celkem přeceňují a lidi je mají jen jako výmluvu pro lenost. Navíc... Před nějakou dobou, v dobách kdy ICQ byla horká novinka a Facebook neexistoval, tak se převáděli jinak. Ale teď se prostě můžou na Facebooku spojit a vytahovat se kdo udělá víc chyb. Tam se zvýrazní a udělají si vizitku "jsme drsnej, cool a nejlepší" a pak když přijdou někam jinam, tak si myslí, že tam těmi hrubkami taktéž získají respekt (proto říkám otevřeně, že jsme proti facebooku. Kdo sdílí můj názor, prosím, pošlete mi SZ. A kdo se chcete hádat, tak taky).

Sám dělám admina jedné menší prohlížečové on-line hry a to co někteří uživatelé píší na fórum mi rve oči. (A většinou, u těch kteří píší otřesně stačí zkontrolovat IP a mám odhalené další multi.) A ano, zapíší se do paměti všech ostatních. to že se zapíší záporně je věc druhá. Jaké je pak neštěstí, když kvůli nim odchází i dobří hráči. Sám nepíšu asi také nijak extra perfektně, ale snažím se (a i po odeslání si to jednou přečtu. Tlačítko upravit je vhodné používat). Osobně mám hranici. Na 1 větu maximální průměr 4 chyb...

Co se diakritiky týče, sám se někdy přistihnu, jak již píšu bez ní, protože některé programy a systémy nejsou schopné skousnout diakritiku a nedá se s tím pak pracovat. Wypatlátorem opovrhuji, lidí, kteří jej používají lituji. Bohužel, nároky klesají. Já to nezažil, ale ti kdo zažili ještě fyzické tresty je sice tehdy neměli rádi, ale měli motivaci něco dělat. Ale teď jsou děti rozmazlení... A to není dobře... Chtělo by to něco s tím udělat... Základku děcka protrpí (a zdemolují, protože ví, že jim za to nic nehrozí), pak jdou na učňák a poté se nemůžeme divit, že to dopadá takto.

Jestli jste to dočetli až sem, tak jste dobří. Snažil jsem se to členit a zesrozumitelnit, tak snad se mi to jakž takž povedlo. :)

P.S: Smajlíky jsou na emoční dokreslení textu. Ne naopak.
Kuk zde.
Zelenka: Ježiši kdo to zase vymyslel, že budeme točit pod vodou...
Sheppard: I think my czech skill is getting better, because I know what you mean.

Příspěvek 26.2.2011 14:46:48
Tommaso Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hemmond píše:
........ (proto říkám otevřeně, že jsme proti facebooku. Kdo sdílí můj názor, prosím, pošlete mi SZ. A kdo se chcete hádat, tak taky)...



a proč proti FB?? když by nebyl fb, tak by byla jiná sociální sít, OMJ, fakt nechápu tyhle omezený názory, není to až tak o FB, je to hlavně o lidech, lidi utváří FB, oni tam dávají co chtějí, oni píšou, co chtějí a jak chtějí, ne fb, je to hlavně jejich chyba a chyba společnosti :smile: :lol:
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 09.3.2011 13:37:54
hemmond Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
FB jako systém je děravý. A snaží se z naivních uživatelů vyždímati co nejvíce informací a co nejvíce peněz... Jen se podívej na systém kreditů a funkce, které na něj přidávají... toto není jen sociální síť. Tohle je možná budoucí synonymum k internetu.

Necituj post nad sebou. G
Kuk zde.
Zelenka: Ježiši kdo to zase vymyslel, že budeme točit pod vodou...
Sheppard: I think my czech skill is getting better, because I know what you mean.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie