Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Pohon a palivo lodí z SG

Pohon a palivo lodí z SG

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 06.7.2010 12:40:47
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono záleží na povrchu kam střela dopadne pokud je měkej tak pohltí většinu energie a zaryje se,ale pokud je tvrdej jako třeba beton tak to asi udělá díru já myslím že se třením o atmosféru tak rožhaví že se buď rozprskne protože ztratí tvrdost a nebo se doslova protaví a zbyde jen díra což je asi nejpravděpodobnější jinak ten projektil má rychlost 5967 km/h což je dost na to aby se perfektně zahřál.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 06.7.2010 12:52:22
Inpernak Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 292
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jsem měl za to že railguny jsou docela obyčejné kulomety ? :D
Obrázek

Příspěvek 06.7.2010 17:49:22
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ty by těžko mohli střílet ve vakuu :hmmm: .

Příspěvek 07.7.2010 00:29:29
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Prečo nie? (Netvrdím vyslovene, že sa to dá, len chcem vysvetlenie, prečo nie :) )

Příspěvek 07.7.2010 02:00:04
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Railguny nejsou obyčejné kulomety, nýbrž neobyčejné kulomety.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 07.7.2010 07:47:05
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo někde 5000 nábojů za minutu, a takže by měly sílu asi jako kdybyste stříleli po zemi s 88mm německých kanonem co?
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 07.7.2010 09:03:20
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kulomet nemůže střílet ve vakuu protože tam není kyslík a tak nemůže střelný prach explodovat a tak to nevystřelí to by musely řešit nějakým štítem ale ten by vadil projektilu protože by musel být jednostranej a tak by do něj projektil narážel a navíc má náboj z kulometu směšnou nárazovou rychlost o kterou hlavně jde kdežto railgun urychluje projektil pomocí 2 vodičů který jsou pod proudem (nevím jak to přesně maká ale je to na wikipedii) a ten náboj je cca 3x rychlejší a díky tomu že jde pouze o projektil bez nábojnice tak se jich vejde do zásobníku mnoho v the saige part říkali 10 000 a navíc se od splodin nezanáší hlaveň ,ale zase se díky velké rychlosti projektilu značně opotřebovává což vyřešilo trinium a jeho slitiny.jinak o tu sílu zas nejde ten náboj je průraznej spíš bych řekl že by proletěl klidně tankem jak nic a ještě by se zaryl do země jinak kadenci railgunu neznám.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 07.7.2010 09:31:37
tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale jinak to v SG worldu není moc silná zbraň...škoda že jsme tam snad nikdy neviděli coilguny ....sice je to OT ale neměl jsi teďka narozeniny ? jestli jo tak cg :bye:
Obrázek

Příspěvek 07.7.2010 12:52:58
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
david.p41: OK, díky, to som si aj myslel.

Příspěvek 07.7.2010 21:10:26
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
david.p41: pleteš se, k zažehnutí střelnýho prachu kyslík nepotřebuješ, je už totiž jeho součástí (v podobě ledku). Vždyť přeci nábojnice je uzavřená, tam se ti vzduch nedostane ani když střílíš v atmosféře. ;-)
Obrázek

Příspěvek 08.7.2010 02:00:21
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak kua šlo by to, alebo nie? :D

Příspěvek 08.7.2010 07:07:45
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:D :D tak to opravdu nevim, no co myslíte vymyslej někdy lidi v SGU nějakou zbraň třeba na Daidalos, která bude střílet třeba jako ty asgardské zbraně? (ne beamy).
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 08.7.2010 09:01:06
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na wikipedii píšou že se střelný prach nepoužívá ve střelných a hlavně rychlopalných zbraních takže je to jedno tam se používá něco jiného kvůli tomu že při spalování střelného prachu vzniká SO2 který způsobuje rychlou korozi.Jinak k čemu by vymýšlely jinou zbraň když už mají beamy možná vymyslí nějakou modifikaci pro zbraně na destiny aby zvýšili palebnou sílu.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 08.7.2010 09:45:16
tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
možná proto aby měli zase s čím machrovat na ostatní :D
Obrázek

Příspěvek 08.7.2010 10:44:41
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono neoficiálně Rusové už ve vesmíru střílet zkoušeli. Testovali prý na jednom ze Saljutů letecký kanón, uspěšně. Hlavné problém byl spíše aby zpětný ráz nevychýlil stanici než že by poztřebovali vzduch. Samozřejmě ta informace není oficálně potvrzená, ale co je ze sovětského vesmírního programu...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.7.2010 12:12:41
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo na to jsem nepomyslel ve vesmíru není tření takže i sebemenší pošťouchnutí dokáže divy tak mě napadlo má railgun zpětný ráz?
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 08.7.2010 12:38:14
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinak k čemu by vymýšlely jinou zbraň když už mají beamy možná vymyslí nějakou modifikaci pro zbraně na destiny aby zvýšili palebnou sílu.

Při správném použití je coilgun nesnesitelně silnější než nějaké modré světýlka. Uvědom si, co se stane, pokud urychlíš k rychlosti blízké c nějaký hmotný objekt. Stačilo by střílet cihly a Mark9 se může jít zahrabat.

Pokud jsem to správně počítal, což nezaručuju, protože s matikou jsem se rozvedl v osmé třídě, pak podle Ek=1/2m*v2 (na druhou) a podle toho, že 1 tuna TNT má 4,186 gigajoulů, mi vyšlo, že 100 kg objekt urychlený na c by při dopadu vygeneroval sílu 53776,3 megatun (nicméně to nevypaří hvězdy; je to zhruba pětkrát více, než byla síla tsunami zemětřesení na vánoce 2004). Tzar měl 50 megatun. Samozřejmě, c letět nelze, urychlit to samozřejmě taky stojí hrozně moc (viz. CERN), ale pro ilustraci potenciálu asi stačí.
Zhruba 50 megatun je síla 50kg projektilu urychleného na 1/3c, což je snad už v možnostech Země v SG (zvláště pokud lodě údajně mohou podsvětelným pohonem dosáhnout asi 130 000 km/s). Pokud nejsilnější goa'uldské zbraně mají sílu 200 megatun (viz. díl s alternativní realitou), pak 4 pitomé coilguny jsou stejně silné. Nemluvě o tom, že většina zbraní (včetně děla Ori toalet) mají při střelbě na planetu sílu někde mezi petardou a větší leteckou pumou, takže kdo ví. Samozřejmě, mluvit takhle o SG, kde se síly zbraní střídají díl od dílu, je jako dohadovat se o Kritice soudnosti s předškolákem, jenom říkám, že i staré dobré pozemské zbraně by měly umět řádně zatopit.
Naposledy upravil Ray dne 08.7.2010 14:49:58, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.7.2010 14:09:06
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
dohadovat se o Kritice soudnosti s předškolákem

Tak, keby si mu vysvetlil o čo ide, tak by to šlo, myslím, že to nie je nejak náročné na pochopenie :)

Příspěvek 08.7.2010 17:41:50
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Náš pravdu tohle není můj obor,ale v coilgunu takové velikosti aby se vešel na Promethea a dal se natáčet projektil asi neurychlíš ani na 1/2 c vždyť si vem velikost LHC a třeba Daedala nevím jestli bys to tam narval a možná troch ty modrý světýlka podceňuješ jasně nemají při dopadu takovou sílu ale díky teplotě se prožerou skrz a ten tvůj coilgun co střílí projektily rychlostí světla by se ani nedal použít v atmosféře a pochybuju že by nějaký projektil vydržel myslím že by ho tak prudké zrychlení zdeformovalo a cílem by nejsíš je proletěl a moc škody neudělal.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 08.7.2010 18:04:36
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Deadalus je fiktivní technologie; když mají FTL, štíty a jiné serepetičky, můžou mít i efektivnější urychlovače. Samozřejmě, je náročnější něco takového vyprojektovat, v porovnání s magickými modrými lasery darovanými magickými šedými mimozemšťany, ale na druhou stranu to má o něco pevnější základy.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.7.2010 20:05:12
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mě napadlo, jak je možné že railguny na 304kách nebo na 303ce mají žlutou barvu, ale ty railguny v Siege měli modrou barvu. Napadá mě jediné vysvětlení, které je trochu divné. Jak víme, tu žlutou barvu vydává každá 5. kulka (u railgunu to bude asi 100. kulka), aby střelec věděl kam střílí. U Siege to dělalo modrou barvu a to docela silně. Ve vesmíru to dělá taky modrou barvu plus tu žlutou. Tady, ale není ta modrá vidět. Fakt blbý vysvětlení, já vím, ale jiné mě nenapadá). Neukamenujte mě pokud je to blbost. Dneska mě to už nějak nemyslí :heat:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 09.7.2010 07:53:15
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Noooo, :D ale je možné že v Siege to byl jiný typ. A nebo že na planetě dke je atmosféra se to chová jinde než ve vakuu.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 09.7.2010 10:09:33
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No modrá barva značí teplotu 280-290°C tak září možná díky tření o atmosféru protože se zahřívají což ve vesmíru není možný aby se o něco zahřáli a railguny na daedalovi řídí počítač a ten nepotřebuje vidět kam střílí (stejně se nikdy pořádně netrefí).
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 09.7.2010 10:35:02
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale docela jo :D :D
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 09.7.2010 10:39:14
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Modrá jak u čeho. Třeba u hvězd se modrá = 50000 C na povrchu. Samozřejmě mam na mysli plazma.

A určitě to byl jiný typ railgunu než je na lodích. Tahle varianta je jedno hlavňová, ale na 304kách jsou rotační verze asi tak šesti hlavňové minimálně. A ráži by taky mohly mít větší. Nevěřim tomu, že to co měli např. na Atlantis a Icaru je určený na ničení těžce pancířovaných a štítovaných lodí.

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie

cron