Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Technologie z Destiny i v dalších antických lodích.....

Technologie z Destiny i v dalších antických lodích.....

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Cornell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Andromeda Ascendant
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě udělali ze zbrojního hlediska něco jako všechna námořnictva na zemi, jednoduše přešli z Bitevních lodí(Destiny) na menší ale stejně účinná plavidla( Aurora)

edit: námořnictva
Naposledy upravil Cornell dne 05.3.2013 16:25:59, celkově upraveno 1

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hmm, tak to se jim moc nepovedlo, protoze Destiny ma neco mezi 700 a 1 200 metry velikosti a aurora ma neco mezi 1 600 metry a 3 kilometry. Nemluve o tom, ze z hlediska zasoby energie je Destiny rozhodne "silnejsi" nez Aurora. A to i Aurora se ZPM.

Navic by to naznacovalo pekne slendrianstvi ve vyvoji, protoze mezi veslovací galerou a lodí LCS je u "mokrych" namornictev neco pres 1500 let vyvoje "středověké společnosti", a mezi Destiny a Aurorou je minimalne 30 milionu let a spis padesat milionů let vývoje špičkově technologické společnosti, s tim, ze Destiny v plne sile operovala s mnohem vetsimi energiemi, nez Aurora kdy mela i se ZPM a dost mozna i vetsimi, nez mela plne nabita Atlantis. Opět vycházím z informace, že Destiny + seeder (tj. přibližně dvojnásobek energie dnešní Destiny) dovede otevřít bránu k Zemi, kdežto ZPM, (které je VÝRAZNĚ silnější než "obyčejný" reaktor aurory) na to nestačí.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to sice lehce off,ale všimli jste si,že v SGA 1.série 2./3. (teď nevím,prostě jak potkají Teylu) jak jde Teyla s Sheppardem do těch ruin a ukazuje mu nástěnnou malbu boje s wraithy,tak je tam (taková malinká) nakreslená Destiny? Já si toho sice taky všimla až teď,ale je to fajn :bounce:
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Řekl bych, že je to spíš náčrt šipky (dartu), která má s Destiny skoro shodný
"půdorysný" tvar.
Mimochodem, původní artwork Destiny, z doby několika let po natáčení SGA 01E01, vypadal tak, že bys jí v tom obrázku na zdi rozhodně nepoznala...:
Obrázek
http://img218.imageshack.us/img218/1006/spot1.jpg
Oni scénáristé v té době ještě ani nevěděli, že nějáké SGU s "Destiny" bude, natož aby na ní vkládali nenápadné odkazy do prvního dílu SGA.

Z hlediska SG "dějepisu" probíhal provoz Pegasem takto:
- Destiny sice prolétla Pegasem, ale to bylo před nejméně padesáti miliony let. Lidé jsou jako druh staří méně než deset milionů let.

- Pak tam před Deseti miliony let zbytky antiků utekli v Atlantis před morem
(v té době už věděli o povznesení, tím pádem už v té době pravděpodobně
vzdali původně plánovanou cestu na palubu Destiny).

- Antici na místě pak vyrobili "lidi z Pegasu" (nebo je tam možná přivezli bránou
z mléčné dráhy, čert ví. Já bych ale tipoval spíš to první, protože jsou příliš "hodní", než aby nuceně přestěhovávali).

- Antici pak pro lidi a i pro svoje potřeby vytvořili a umístili systém Pegasských hvězdných bran.

Poslední dva body se staly možná obráceně a prvně zařídíli brány, a potom teprve vytvořili lidi, případně dělali obojí najednou, ale je jisté, že Destiny skrz Pegasus prolétla v době, kdy jí mohli vidět tak možná místní ufonští živočichové z Pegasu (pokud tam nějácí BYLI a antici nemuseli předem osévat životem i Pegasus podobným přístrojem, jako je na Dakaře).

Ale máš super pozorovací talent. Já si toho obrázku všimnul teprve až po znovushlédnutí.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ta původní verze vypadá jako Deep Space Nine :D
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě trochu připomínala frisbee, ale ta základní obvodová "obruč" tam je zřetelná. Vypadá to taky, že dlouhý čumák pro spojování se seedery plánovali velmi dlouho, protože i když u "disku" nebyl, vymysleli pro něj čumák vytahovací... :D

Ale dávalo by to smysl, protože takhle si představovali Seeder (na obrázku už spojený s "normální" trojúhelníkovitou Destiny)
Seder je jen ta přední koulička s bočními motory, žebroví, vrchní páteř a nástavba, na které jsou přdělané. Destiny se do Seederu asi "nasouvala" zezadu:
Obrázek
http://josephmallozzi.files.wordpress.c ... g_1269.jpg
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
škoda že tak Destiny nevypadá :(

Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ta finální se mi teda líbí mnohem víc než tyhle beta verze. 8)
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě na ní poněkud odpuzuje ta "zvednutá sukénka", nebo jak říkat tvaru zakončení jejích "křídel". Taky konstrukčně nesmyslně tenká příď mi přišla divná. V konečném výsledku se mi ale líbí. Ty betaverze... Asi bychom si na ně zvykli, kdybychom neviděli ty aktuální.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron