Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Stavba Atlantis

Stavba Atlantis

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 24.8.2011 18:48:42
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím,

Narazil jsem jedno dilema ;-)

Pokud víme, tak Antikové nevlastnili transportní zařízení jako Asgardi a otázka zní, jak tedy postavili Atlantis. Věže jsou extrémně vysoké a při stavbě Antiků nebylo tolik, aby pracovali jako dělníci na lešení ;-) Nikde jsme nanarazili na žádná auta nebo jeřáby. Jedinou možností by byli automatizované stavební sondy nebo teoreticky použití nanitů.

Jaký na to máte názor? ;-)

Příspěvek 24.8.2011 19:01:33
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
měli masivní biče a spousty otroků
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 24.8.2011 19:05:14
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vtipné, ale nemyslím si, že to bude ono ;-)

Ale to je zbytečný OT. Omlouvám se :oops:

Necituj příspěvek přímo nad sebou

Příspěvek 25.8.2011 00:00:34
Spinel Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 110
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naniti to být nemohli protože ty vynalezli až ve válce s wraity. Napadaj mě dvě možnosti jak mohli něco takovýho postavit.
1)Merlin měl takový zařízení který mohl použít ke stavbě svojí zbraně. To zařízení by mohli použít ve vesmíru ke stavbě různých částí města, ty potom složit a pak přistát na planetě.

2)Nebo ke stavbě použít nějakou těžkou techniku.

Příspěvek 25.8.2011 08:30:03
Jerry93 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud vím, tak nikdo neřekl, že neměli nanotechnologii už dávno před tím. Měli ji i Goa'uldi, kteří byli proti nim celkem zaostalí.

Příspěvek 25.8.2011 08:53:40
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
já bych řekl, že Antikové nebyli žádný béčka a kromě nějakejch stavebních sond, mohli mít třeba i nějaký dělníky :), to že jsou vypělí ještě neznamená, že nemohli používat ruční práce :) (jak známo práce šlechtí)

Příspěvek 25.8.2011 08:56:17
Ronnie124 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Za Hvězdárnou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych to viděl na hodně zvětšenou verzi té mašinky jak sní Merlin/Daniel stavěl zbraň proti povzneseným. Když se nad tím zamyslíte tak se to nejjednoduší a řekl bych i nejrychlejší řešení. S energií problém nebyl, uměli si přece vyrábět ZPM. Teoreticky celé město mohl postavit jediný antik :D, ale spíš těch zařízení měli nekolik desítek nebo možná i stovek. Nebo i víc,čím víc tím rychle by měly Altantidu hotovou. A navíc pokud by to stavěly takhle tak by rovnou mohly vyrábět vnitřní vybavení (nábytek, jumpery,drony,...).
Warning: My post´s can kill you!

Příspěvek 25.8.2011 09:07:26
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
souhlasím s Ronniem, že to byla podobná věc, jakou Daniel použil na stavbu toho stroje proti povzneseným, akorát jich na tu stavbu bylo více.
Obrázek

Příspěvek 25.8.2011 13:28:57
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já bych to vyděl na automatizované sondy, nebo už i ty nanity.
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 25.8.2011 13:32:48
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych to viděl na hodně zvětšenou verzi té mašinky jak sní Merlin/Daniel stavěl zbraň proti povzneseným.

Fajn... a jak postavili tu větší mašinu? Ještě větší mašinou?

Stavět baráky celého města pomocí nanitů nebo star trekovského replikátoru je jako sekat trávu na Letné nůžkama na nehty. Zbytečně/neúnosně velký detailismus pro něco, na co stačí primitivní technologie typu chlápek/robot s pěti nástroji. Pokud by vzácnými ZPM nebo kýbli nanitů plýtvali na stavění zdí, tak už asi tuším, proč jako že prohráli tu válku s Wraithama...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 28.8.2011 17:22:58
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tipuju, že to postavili buď přímo na Zemi (jenom asi jinde než na Antarktidě), a nebo postavili nějáké "moduly" ve vesmíru a ty potom seskládali dohromady.

K něčemu takovému by jim klidně stačila i obdoba těch "opravných" robotů z Destiny (jen větších a uzpůsobených k plnění úkolů vznikajících při kompletní stavbě). "Zhmotnňovač" nebo něco podobného mohli použít na nejdůležitější součásti konstrukce - třeba počítačové jádro, nebo něco takového. Zbytek by skutečně bylo zbytečné pilovat na přesnost atomu, jak psal Ray ...
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 28.8.2011 18:10:57
taurian13 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1. Atlantis nepostavili na Zemi, prišli s ňou keď utekali pred Orii z domovskej Galaxie (SG: Archa pravdy)
2. Keďže (ako som už vyššie povedal) nevieme presné miesto jej postavenia = v kľude ju mohli postaviť žeriavmi, atď.
3. Môj názor na túto vec je ale taký, že mali robotické sondy, ktorým jednoducho prikázali zobrať materiál z bodu A a postaviť ho presne podľa plánu na bod B
4. Mám ešte jednu teóriu ale tá je dosť nereálna - Antikovia mali nanity už pred tím ako prileteli do Mliečnej Dráhy (to by znamenalo, že v Pegase ich nevyvinuli ale upgradovali + pridali im UI) a Atlantis postavili tak, že im dali príkaz napr.: vytvoriť vežu, nanity ju vytvorili (z vlastných tiel) a potom im dali príkaz deaktivácie ale stále mali spojené väzby = veža sa nerozpadla (ale na to by McKay určite prišiel :D )

Příspěvek 28.8.2011 19:07:12
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1:
TOHLE NENÍ ATLANTIS, ať už mhouřím oči jak chci. Má to nějáké koule a naopak žádné věže, navíc v porovnání s velikostí té středověké vesnice pod tím to mnohakilometrové velikosti Atlantis ani v nejmenším nedosahuje:
Obrázek
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb2 ... nship3.jpg

Navíc Atlantis "létá" jedině pod štítem. V té době už štít nejspíš znali (má ho Destiny a štít je potřeba k FTL letu). Klidně srovnej s obrázky Atlantis z boku:
Obrázek
http://images.wikia.com/stargate/images ... -storm.jpg

A při startu ze Země:
Obrázek
http://images.wikia.com/stargate/images ... sEarth.jpg


To už mi ta první loď přijde podobnější obřímu hataku při startu, než té Altantisce, proto myslím, že od Oriů neutekli v Atlantis, ale něčem, co jí technicky předcházelo a Atlantis samotnou postavili až v Mléčné dráze poté, co jejich řady zdecimoval mor.

V době odeslání Destiny měli už "údržbářské roboty":
Obrázek
http://images.wikia.com/stargate/images/3/3f/Robot.jpg

Prostě je mohli nechat chvíli makat někde, kde měli dost zdrojů a časem jim tu Atlantisku postavili... Vyrábět tak obří strukturu nanobotama je trochu zbytečně složité, ačkoliv u nich je výhoda v sebereplikaci. Na druhou stranu kdyby to fungovalo takhle, dobře a rychle, proč by si Antici nenechali na palubě pár tun nanorobotů na opravy "menších škod" - ustřelená věž, atd?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 11.9.2011 14:49:39
věžík Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Opillasa = Praha 3 žižkov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si mylsim to samí co Daedalos a Ray. :) Prostě postavily těžkou technikou rám pak vnitřek pak to obalily a začaly stavět patro po patru. :) Když to bylo nastěhovaly věci, postavily a nainstalovaly bránu, přilít s jumperama a vzhůru hlubokou do vesmíru. :)
Moje povídka:Star Gate Idea
Obrázek Obrázek Osud se změnit nedá pouze život

Příspěvek 11.9.2011 16:06:10
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Uvědomte si, že disponujou technologií schopnou porušovat snadno a rychle fyzikální zákony (manipulace gravitace, hmotnosti, setrvačnosti etc.).
I zaostalí Tok'Raové disponovali technologií pro růst krystalů, která měnila hmotu na hmotu jinou s jinym tvarem a vlastnostma.
O jejich strojírenství nemůže bejt moc velká řeč, nedivil bych se, kdyby samotnou stavbu i většinu návrhu Atlantis obstaralo automatický zařízení menší, než krabička od sirek.

Ostatně už jen životnost a odolnost použitejch materiálů naznačuje, že neni možný něco takovýho vyrobit standardě tj. obráběnim, litim etc.
Obrázek

Příspěvek 11.9.2011 17:09:27
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky mám podezření, že Atlantiska může bejt "z jednoho kusu" materiálu... Nezdá se mi, že bych na ní viděl nějáké sváry, nebo nýty, ačkoliv mohou mít nějákou "molekulární svářečku".

"Životnost" (jak metuzalém) si vysvěluju nějákejma superslitinama, ze kterých to je udělané...? Prostě několikatisíckrát odolnější "korozi" než nerez a stejně tak odolná vnějším vlivům (například je divné, že se na štítě a částech města co přečuhovaly, neusadily pod vodou korály).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 11.9.2011 19:36:37
Rigel Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 235
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě Atlantis postavili nanoboty (nikoliv Nanity, to byli zbraně, naprogramované k ničení) - takové, které by měli za úkol stavět. Jak tu někdo psal, že by to bylo jako stříhání Letné nůžkama na nehty - ovšem oni nemuseli mít hrstku nanobotů - mohli jich mít klidně miliardy miliard... Navíc, možná si vzpomenete, jak v díle The Return, část 2, kdy operační vyhodili do vzduchu - a to že to byla velká exploze:
Obrázek
pak Rodney říkal, že to opraví do pár hodin... Takže i kdyby to trvalo rok, myslim, že dostatečný počet nanobotů by to mohl zvládnout postavit... Navíc jak říkal Ultramarinus, nejsou tam žádné sváry, naprosto žádná nedokonalost... To by žádný člověk nedokázal. A jak tu byl návrh o merlinově přístroji na tvorbu zbraně - myslim, že to staví všechno od základu - tedy od atomů a molekul,... - představte si, jak jenom samotnou centrální věž takhle stavíte - myslim, že antiků nemohlo být více než 1000000, a ikdyby na tom makam každý antik, trvalo by to hoodně dlouho...
Nic není pravda, vše je dovoleno.

Příspěvek 11.9.2011 20:04:15
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Rigel píše:
myslim, že antiků nemohlo být více než 1000000, a ikdyby na tom makam každý antik, trvalo by to hoodně dlouho...


:D i kdyby to stavěli naší primitivní technologií, tak by měli během týdne dostavěno (nadsázka) si představ že by na tu stavbu naběhlo milión ukrajinců a dalších :D

jinak s nanoboty (mimochodem nanit a nanobot je jedno a to samé, liší se jen v názvu - a nebo jsem blbej) nesouhlasím, nesedí to do časové osy... daný díl si nepamatuji, ale mohl tím myslet že to za pár hodin opraví právě replici (nevím díl si opravdu nepamatuji slovo od slova)... dle mě nato šli podobně jako Asgardi na města a lodě... tedy naprogramovat robota a zajistit mu přísun materiálu
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 11.9.2011 21:26:08
Rigel Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 235
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nojo, ale ukrajinští dělníci dostanou cihlu, a plácají je na sebe jednu za druhou - oni by musel opravdu od atomů začít... navíc, atlantis je jako manhattan, to by ukrainci nedělali jen tak - ale podle mě atlantidu opravovali nanoboti, pže si představte, jak nějakej replikátor bere štětec a barvu, a jde malovat, druhej zas bere koště a jde zametat...navíc přeci jenom - nanoboti by se mohli klonovat navzájem, kdyby jich bylo tolik, že by dokázali vytvořit ze svých "kovových těl" nějakou hroudu o velikosti paneláku, myslim, že by dokázali postavit celou atlantidu do pár dnů naprosto napohodu...
Nic není pravda, vše je dovoleno.

Příspěvek 12.9.2011 05:28:36
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nanit a nanorobot je naprosto to samé (alespoň v SG). Když replikátorské nanity naprogramuješ jinak, mohou fungovat taky jen jako "výrobní stroje" a v základu je to jedno a to samé - malé strojky co se dokáží zkopírovat a dokáží manipulovat s atomy (nebo trochu většími stavebníi prvky) tak, aby z nich něco nově sestavily.

Pokud použít nanostroje k výrobě Atlantisky, tak jenom na "supertechnické" části - není důvod atom po atomu vyrábět kovovej panel, ale třeba počítače, senzory, vedení energie, generátory štítů a podobné "aktivní" prvky by se už možná tímhle způsobem vyplatily.

V díle Return to tak rychle opravili právě replíci a to proto, že k opravě použili svoji vlastní loď ve které přiletěli (+ ještě měli navíc k dispozici 3 ZPMka). Navíc ačkoliv ten výbuch na obrázku vypadá drsně, je dost možné že jenom vysklil okna a dveře, a rozhodil pár stěn, ale brána, rozhraní počítače a nosné prvky samotné místnosti zůstaly nepoškozené (protože například nespadl vrchní hangár jumperů).

Absence svárů jde (jak jsem psal) dosáhnout mnoha jinými způsoby než jen komplet výrobou všeho - od "lepšího" svařování, po "růst stěn z jednoho kusu kovu", až po použití nanorobotů na "dočištění" svarů a lepší spoje.

Mám podezření, že 1 000 000 antiků by mělo krapet větší výkonnost, než 1 000 000 ukrajinců. Ne proto že bych chtěl urážet ukrajince, ale proto, že antici jsou v oblasti "ručních nástrojů" poněkud vyspělejší a tím pádem jeden antik odvede víc práce než jeden ukrajinec, stejně jako jeden dnešní ukrajinec odvede s jeřábem a svářečkou víc práce, než středověkej Čech, nebo třetihorní Číňan.

V tom díle, kde se skrz mezigalaktický "bránový" most vrátil tým z Atlantis do města bránou a kde antici z Trii byli mrtví s tím, že Woolsey a O´Neill chvíli utíkali a pak byli zajati, replíci na opravu v řádu hodin použili materiál z vlastní hyperprostorové lodě. Vzhledem k fyzické síle každého z nich si prostě mohli tu loď jenom rozřezat na "panely" a ty pak přenést a navařit na díry. Vnitřek stačilo začistit a bylo to zas jak nové.

"výroba a opravy" nanoroboty nemusí fungovat jenom tak, že daný výrobek vytvoří "z vlastních těl" a pak "ztvrdnou". Mohou ho vytvořit i z jiných materiálů, jako miliardy opravdu malinkých ukrajinců s opravdu malýma cihličkama.

Filmečky, kde (v Aj) vykládají a ukazují o čem tu mluvím
assemblery (skládače), nástroj výroby a tvorby:
http://www.youtube.com/watch?v=Ck-_QNscMFw

disassemblery (rozkládače), smrtící zbraň účinná proti čemukoliv:
http://www.youtube.com/watch?v=eXP2VbhNhyg

Intro ke hře "Hostile waters", ve které se stáváš kapitánem "Adaptivního bitevního křižníku" - plavidla na kterém můžeš nanotechnologií vyrábět (nejen) bojová vozidla a následně je buď přímo (z první osoby), nebo nepřímo (ala RT Strategie) ovládat a bojovat s nimi proti nepřátelským základnám. Před dlooouhou dobou to byla špičková hra, teď je zajímavá spíš tou nanotechnologií. Například "výroba" ostrovů prostřednictvím nanorobotů je docela zajímavá (ačkoliv jde o stejnou situaci jako je to sekání letné Hooodně malýma nůžtičkama na nehty).
http://www.youtube.com/watch?v=yUOBXdLfu0g

Také myšlenka "Soulcatcheru" je značně zajímavá - zařízení které má každý voják jednotky v hlavě a když umře, je jeho "mysl" zkopírována do stroje a je možné jí pak následně použít jako "řídící zařízení" pro tank, vrtulník, stíhačku, dělo, nebo cokoliv co vyrobíš a použiješ. http://www.youtube.com/watch?v=6qe77Y2gP00
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 23.12.2011 17:29:36
1011 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Anebo je možný, že používali vce druhů.. :).. Že by naprogramovali nanity, šli na pláž za týen by se vrátili do města - mno nezdá se mi. Že by komplet město stavěli pomocí toho přístroje, jak stavěl Merlin - no nevim. Že by komplet město postavili roboti - mno víc pravděpodobný, ale opět nevim nevím.. :)

Já bych zkusil třeba všechny. Normální zdi atd. ti roboti, nějaké rozvody, elektrotechnik apod. pomocí té blbůstky z dílu s Merlinem mno a nanity málo přístupná místa. Prostě kombinovat, co se na co hodí víc. :)

Jo a že antikové neměli transportér jako asgardi - my jsme ho jen neviděli. Nikde nebylo ukázáno, že ho nemají. :)
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.


99% lidí si po po přečtení nezadá odkaz
natypolis.myminicity.com

Příspěvek 23.12.2011 20:22:31
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vlastně ani ne - jeho absence na Atlantis a Aurorách je dostatečný důkaz. Sice se dokázali teleportovat mezi platformami (ze zasáhnuté lodě na Atlantis, jak se posádce zjevovali "duchové" antiků a pak zjisitili že to dělají ty ryby), ale NIKDY se neteleportovali na Deadala, nebo na pevninu - vždycky k tomu použili jumper.

Kombinování výhod jednotlivých stavebních nástrojů promaximalizaci jejich výhod během stavby Atlantis na Zemi, je dost pravděpodobné.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 23.12.2011 21:52:55
1011 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno asi máš pravdu.. :).. Ale připadá mi takový divný - vynalezli kruhy, "výtah", transport na dlouhé vzdálenosti (jako třeba u toho Merlina a u Sodanů), ale že je nenapadlo normální transport.. :D.. Když to napadlo i ostatní, méně rozvinuté rasy (teď nevím díl, ale jak nějaká rasa vymřela a tak poslala tu loď, aby znova vytvořila jejich společnost na jiné planetě).. :)
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.


99% lidí si po po přečtení nezadá odkaz
natypolis.myminicity.com

Příspěvek 23.12.2011 23:07:38
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
On je anticky beam na Atlantisce, u Merlina a u Sodanu tak podobnej wraithskymu, ze bych se ani moc nedivil, kdyby byl ukradenej v boji od nich a pak jeste krapet vylepsenej antikama. Vim co myslis (gadmeery) a prikladu je vic. Treba lid Martina Lloyda.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 24.12.2011 13:52:17
1011 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jj.. :)... mno třeba je to jen nenapadlo.. Egypťany tuším že taky nenapadl jeřáb a to postavili pyramidy.. :D
Mno nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale spíš podle mě to spíš wraithové šlohli antikům.. :D
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.


99% lidí si po po přečtení nezadá odkaz
natypolis.myminicity.com

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Technologie

cron