Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Kosmická loď realizovatelná do 100let

Kosmická loď realizovatelná do 100let

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Zdar, tohle sem zrovna nepatří, ale když už se tu věnujete vesmírným lodím.
Jsem fanda Halo. Přemýšlel jsem o možných protiopatřeních jaké by mohli nasadit lodě UNSC. Protože lodě smečky měli výhody ve všem, mnohem vyspělejší zbraně, motory vesmírného proudu měly mnohem výkonnější než lidé. A hlavně štíty kdežto UNSC mělo lodě jen s pancířem z Titania-A. A to jim moc ochrany proti plazmovým zbraním nedáva. Protože plazmové střely se sestřelit asi nedají a navádění nemaj, tak mně napadlo jestli by se plazma nedala ( nedá ) odklonit pomocí magnetických polí. Je to možný?
Naposledy upravil coldvel dne 29.10.2016 19:57:23, celkově upraveno 1
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Určitě dá, plazma je nabitá, takže ji magnetický pole bude ovlivňovat. Ostatně díky tomu jsou polární záře na pólu - sluneční vítr/erupce (=plazma), když doputují k Zemi jsou vedený podle siločar zemskýho magnetickýho pole právě k pólům.
Obrázek

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Měla by dát. Otázka je, jak velká musí být síla magnetismu (a zdroj energie pro jeho vytvoření) k tomu, aby odklonil plasmu a zda to neublíží posádce, nebo vybavení lodě. Na druhou stranu, plasma není čistá energie (jde o skupenství prvků)je to plynné skupenství prvku. V podstatě jako oblak páry. Teoreticky by tedy mohlo pomoci použít střely Archer (s nukleárními hlavicemi) tak, aby vybuchly těsně před samotným výbojem a tím ho "rozfoukly". Vždycky jsem se divil, proč se nezkusí bránit před plasmou Covenantu takto.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron