Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Nejsilnější loď Sci-fi

Nejsilnější loď Sci-fi

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 09.3.2013 00:14:03
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď sem si vzpoměl na jeden díl voyegeru kdy se Voyager spojil s borgy a tam borgové ukazovali zbraň která zníčí 5 světelných let takže borgská kryche by mohla bejt silnější než hvězda smrti zvášť když víme co borgové dělaj.Asi by obětovali malou loď a zjistili jak nejlíp nastavit štíty krychle aby odolali.

Příspěvek 09.3.2013 17:19:33
Cornell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Andromeda Ascendant
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
deadalos píše:
Teď sem si vzpoměl na jeden díl voyegeru kdy se Voyager spojil s borgy a tam borgové ukazovali zbraň která zníčí 5 světelných let takže borgská kryche by mohla bejt silnější než hvězda smrti zvášť když víme co borgové dělaj.Asi by obětovali malou loď a zjistili jak nejlíp nastavit štíty krychle aby odolali.


Myslíš díl Scorpion ?

Příspěvek 09.3.2013 17:50:58
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já vážně nevim co to bylo za díl vim že tam na borgy zaůtočila rasa s organickými loděmi a oni nevěděli jak se bránit a Janeweyová ano tak uzavřeli spojenectví

Příspěvek 10.3.2013 18:44:10
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslim, ze byla rec o castici omega, ktera ale ten prostror v okoli neznici, jenom v nem znemozni warp.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 10.3.2013 23:09:16
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Né to byl zase jinej díl, borgové neměli stabilní částici omega teda měli jen na jednu sekundu ale tamto bylo nějaké torpédo co zní 5 světlných let a to kdyby vyslali na hvězdu smrti no předtsav si ten výbuch co by byl v místě výbuchu,to by nevydržela fakt ani hvězda smrti

Příspěvek 11.3.2013 12:28:40
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1) Kdyby to vystrelili po hvezde "v primem dohledu", sejmulo by to i je. Cela Slunecni soustava ma jen svetelne hodiny az dny v prumeru.

2) Hvezda smeri ma vlastni nadsvetelne motory, takze by mohla "uhnout" o vic nez 5Ly.

3) divim se, ze je mi ta zbran neznama. Jaky dil, nebo alespon serie?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 11.3.2013 18:49:54
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já vážně nvm sorry ale řekl bych že byl ten scorrpion a známě borgy oni by si vlastní loď zníčili sklidem oni o nic nemaj starosti a smrti nebo zníčení lodí jsou jim lhostejné

Příspěvek 12.3.2013 08:35:57
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vzhledem k tomu, že jediný způsob, jak borgové získávají nové technologie a jak získávají většinu "nových vojáků" je asimilace. Zničenou planetu (nebo soustavu plnou lidí, lodí a výzkumnejch projektů) už neasimiluješ, ať se snažíš, jak chceš. Právě kvůli jejich pohledu na věc se jim neoplatí ztratit loď a ještě desítky miliard potenciálních nových vojáků (tj obyvatelstvo cíle).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 12.3.2013 16:56:10
Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dragon píše:
Kolonie z BSG?

Jinak ještě přidat třeba Farscape, Andromedu, ... popřípadě i seriály, kde byli vojenské/válečné lodě alespoň okrajově (Firefly) nebo zařadit i jiné filmy než jen Hvězdné války, jako třeba Hvězdná pěchota, popřípadě i z knih ;) a poté to co tu je, ještě rozšířit...

Ale tak či tak, toto srovnávání nemá cenu, už jen z důvodů že například BSG nemá štíty... Hvězdná brána má až alarmující výkyvy síly zbraní, štítů a dalších systémů a podobně..

deadalos:
Kroť svoje výrazivo!



Tak z Andomedy to zcela jistě bude Andromeda Stoupající :yahoo: a nebo ty divné lodě,jak na ně pořád útočily a nešly ničím trefit (pokud si dobře pamatuju,tam měly účinné maskování a v případě ohrožení se teleportovaly).
Ale zcela nejvíc to určitě bude magogská Světoloď :bounce:
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Příspěvek 12.3.2013 20:20:46
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No jo ale kdyby vděli hvězdu smrti borgové hned by vyrazili a napadli jí všim co by bylo možné a eště jedna rasa ze ST mohla zníčit planetu.Ta proti které bojovala Enterprise NX-01

Příspěvek 14.3.2013 12:58:57
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Xindove. Ale da se i odhadovat, ze plany na tu zbran dostali od "strazcu" - tj stavitelu kouli. A je otazka, jestli skutecne planetu znici, nebo jenom zneobyvatelni a vyhladi. Pracovat jsme ji nikdy nevideli. To "zneobyvatelneni" by zvladla i enterprise fazerama a torpedama.

Borgove by po ni sli jako husa po flusu a pokud by je neodrazili sithove, nejspis by vyhrali. To ale nebylo tematem otazky - jde o nejlepsi lod. Kdyby si to rozdala jedina borgska krychle a hvezda smrti, nejspis by ani nestihli dorict, ze odpor je marnej, nez by je odstrelili.

:D Taky myslim, ze strany Andromedy Magogska svetolod rulez... :D
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 14.3.2013 18:05:47
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mam na to jeden názor toto téma je nekonečné váme že kvězda smrti patří k nejsilnějším,borgské lodi,tamti z andromedy a nakonec windská zbraň a řekl bych že dál už se prostě nedostanem.

Příspěvek 16.3.2013 15:25:16
Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
deadalos píše:
Mam na to jeden názor toto téma je nekonečné váme že kvězda smrti patří k nejsilnějším,borgské lodi,tamti z andromedy a nakonec windská zbraň a řekl bych že dál už se prostě nedostanem.


Windská? Nemyslíš spíš Xindská?
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Příspěvek 16.3.2013 16:24:39
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:D Asi ano. :D

Edit: V tom případě tlačítko "upravit"...
Naposledy upravil Ultramarinus dne 17.3.2013 08:58:05, celkově upraveno 1
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 17.3.2013 01:35:07
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jžš jeden překlep :)

Příspěvek 17.3.2013 13:14:59
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pár moderátorskejch: Stop gaychat, a deadalos se naučí psát. Číst to po něm je bída a utrpení...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 17.3.2013 18:16:02
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Se Shaylou to zas tak "gay" nebude Gesere.

Ale jo, mile slovo poslednim alespon trochu aktivnim v tomto topicu a celem SG foru vseobecne a fakticke uzavreni topicu o nejsilnejsi sci-fi lodi z duvodu diskuze o sile sci-fi lodi... Asi bychom poznali, kdyby se za tebe nekdo jiny pokusil neopravnene vydavat s ukradenou identitou, protoze tvuj styl je neopakovatelnej.

Kazdopadne na zadost administratora/moderatora prestavam resit pomer sil Hvezdy smrti versus startrek.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 18.3.2013 01:22:44
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fajn, tak se do gaychatu přidáme projednou také, protože Ultramarinus jako vždy má problém s chápáním psaného slova...
(znova moderátorská, a teď už ofiko barvičkou) Uvědomte si, že tady to není chat. Kouknu sem po nějaký době a vidim poslední posty o tom, že někdo zaměnil jedno písmenko a už tu všichni musej spěchat s vysvětlováním a vůbec jak prázdný tlachání na nějaký ICQ multikonverzaci nebo co. Gaychat je internetovej termín znamenající právě tohle. Tak neuč fotra dělat děti a poukazovat, že nesedí pohlaví nebo co...

Moderátor má moderovat. Moderátor nemá mile žádat Ultramarina, zda by se uráčil následovat moderátorových pokynů. Fňuká nad tím, že se tak neděje, a ještě si dupne proto nožičkou, že teda tady už psát nebude. Protože on je ten morální pan v právu nebo co. Chování dvanáctiletýho děcka, co je poprvý na diskuzáku...

Takže Ultramarinus to kvůli absenci vlídnýho slova pro jeho osobu (který po dlouholetých podobných zkušenostech ode mě nedostane) pochopil jako přímej zákaz řešit sílu sci-fi lodí a žádost přestat řešit poměr sil Hvězdy smrti versus startrek. Bylo to schované v nabádání o omezení gaychatu nebo v poukázání na deadalovy časté absence interpunkce?

Ten zbytek obydlenýho vesmíru s internetovým připojením, co to pochopil jinak, jen pokračujte v diskuzi vesele dál. Geser


Podle mě je nejsilnější seriálová loď torpédoborec Omega ze světa Babylonu 5. Protože jako jeden z mála tak nějak dodržuje zákony fyziky, takže má možnosti, jaké by kilometrové opancéřované monstrum možná i skutečně mělo. A ne jako paprskové oštítované cosi, co je omezeno představivostí televizních scénáristů, a dostřel to má jak dnešní tanky....
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 18.3.2013 18:05:27
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď je to sdělení rozhodně méně nejasné. Mimochodem termín "gaychat" v "internetovém" významu jsem ještě neslyšel, proto jsem ho řešil jako by to mělo znamenat "pokec mezi gayi".
A protože většina o pět let starších chlapů které poznáš na ulici (stejně jako já) bere narážky na jejich orientaci poměrně osobně, naznačil jsem, že bys mohl vstoupit do diskuze mileji. Teď ale vidím, že to bylo myšlené jinak.

Nechtěl sem si dupat že budu uraženě mlčet, ale opravdu jsem to chápal jako POKYN, že mám mlčet.

Lidské lodě z B5 co stojej na fyzice - taky je mám rád, ačkoliv se mohou tvářit míň jako bombastickoplanetyničící přibližovadla. Z jim podobných mi asi nejvíc sedne Stileto ze hry Nexus: The Jupiter incident. Není sice nejsilnější, ale jako u jedné z mála věřím, že ji bude za století nebo dvě možné vyrobit:
Obrázek
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... iletto.jpg
Ta rozšířená střední sekce se otáčí podél osy letu a vytváří simulovanou mikrogravitaci, jako u "omegy" (nebo jak se ten tip loďě jmenoval).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 30.10.2013 12:09:34
pepajiras Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dost jste odskočili od původního tématu

jestli se do toho mužu plíst tak nejlepší loďě sci-fi jsou (nebereme li výhodu časových loďi) asi tyto :
Relativity ze ST a Atlantis + 3 ZPM a plný sklady dronů z Hvězdný brány

Relativity protože má časový štíty (Je chráněna před změnami v časové linii díky temporálnímu štítování.)
chronitonová torpéda v její výzbroji dokážou projít štíty díky fázovému posunu.

Atlantida protože Štity napajený 3 ZPM vydrží hodně , Drony - dokázali zničit anubisovu flotilu a určitě by dost pomohli při válce s oriema (orájema).

kdybych si měl z tehlech lodí vybrat tak asi hybrid obou :oops:

Příspěvek 23.4.2014 19:47:03
Skot Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 237
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak se můžete hádat, která loď je nejsilnější. Když ve sci-fy se často vyskytují zbraně, které zničí cokoliv na jednu ránu.
Owensův Zákon:
Jste-li dobří, hodí vám na krk veškerou práci. Jste-li opradu dobří, dokážete se jí zbavit.

Butnerův zákon:
Kdo se směje naposled, má dlouhé vedení.

Příspěvek 14.5.2014 21:49:15
Teku Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pro fanoušky StarTreku můžu doporučit StarTrek Online, kde zjistíte která loď je nejsilnější... :D Dále něco k TARDIS někdo to tu psal, všichni víme kdo zničil všechny tardisy až na 1 :D

Příspěvek 24.4.2016 23:01:37
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Ó tady mi to zavání neznalostí Kvantové fyziky, základních 5. dimenzí a obou relativit. Hoši, hoši kam jsme to dopracovali na tomto fóru... To jsem zbyl jediný (a ty Aiwe), kdo má alespoň částečný přehled napříč fyzikou? Neboť se mi zdá, že už i zde řešíme nerealistické "mišmaš" fyzikální "slátaniny".

Pominu-li fakt, že cestovat do minulosti je nemožné. ( Samozřejmě lze pomocí soustavy laserů a několika dalších věcí, vytvořit neustále se do budoucnosti zvětšující časovou smyčku a libovolně po ní cestovat, Ale o tom se tu teď šířit nebudu.) Sakra lidí říká vám něco pojem 5. Dimenze a paralelní reality? Kauzalita událostí, obě relativity?

Nebo pokud vezmu v úvahu alternativní teorii, která vylučuje alternativní reality.

Tak říká vám něco předurčenost času? Že čas nelze měnit? Pokud je někdo mrtví, tak ho nezachráníte cestováním do minulosti, protože vy už předem víte, že se vám ho nepodaří zachránit. Protože je stále mrtví. A tudíž pokud by jste ho zachránili, tak nebude mrtví a vy nebudete cestovat do minulosti... Paradox.

Tudíž jedinou možností jsou Alternativní reality. Ale seriáli i, filmy, knížky, povídky a hlavně lidi si z tohoto vybírají jen co chtějí.

A už mně to vážně irituje!


Forlinafalcus out
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 25.4.2016 00:15:24
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady se řeší sci-fi lodě a hodně sci-fi lodí holt cestovat časem umí, například Tardis, či USS Wells ze startreku, nebo Jumper co umí cestovat časem.
Jinak Paradoxy jsou fajn :D
A ano alternativní reality jsou nakonec jediná možnost no.

Příspěvek 26.4.2016 16:06:51
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
PhD Forlin:

reaguješ na několik let staré příspěvky, takže ti asi nikdo již neodpoví.. nicméně nevím na co tu narážíš (ohledně fyziky).. tohle téma je nejsilnější SCI-FI loď, takže fyzikální zákony jdou do patřičných míst.. sice se najde dost seriálů, co fyziku věrně následují (v rámci svých možností), ale je víc seriálů kde je fyzika jen prázdný pojem...



btw: píšu seriál, ale myslím tím seriály, filmy, knihy, povídky, ...


nehledě na to že co se cestování časem týče, tak existují jen teorie, tedy nevíme zda je to nemožné, jen tomu věříme, nevíme jestli by se stalo tohle nebo tohle, ale myslíme si to. A neměnný čas, je jinak řečeno osud... ale vše je jen teorie... kvantová teorie, teorie strun, teorie tohodle teorie tamtoho.. všude figuruje slovo teorie. Navíc jak jsem předesílal, zde se porovnávají lodě a podmínky v jakých byli stvořeny... i když přiznávám četl jsem zpětně jen pár příspěvků a to na co reaguješ konkrétně ty jsem nenašel a nevidím ani smysl abych to hledal.. pokud mě tedy nepřesvědčíš o opaku ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Technologie