Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Pohon raketoplanu na Destiny

Pohon raketoplanu na Destiny

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.8.2012 10:56:54
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nechcem riešiť pohon Destiny, to je znama vec...

čo ma však zaujíma, je pohon raketoplánov, ktoré Destiny má. Sú tam hlavné motory na spôsob rakiet (celkom by ma zaujímalo kde majú palivové nádrže na tom raketopláne), sú tam manévrovacie trysky, tiež na spôsob rakiet.

Keď to tak však sledujem, tak si ale sakra musím uvedomiť, že podobné jemné pristátie na povrchu planéty, aké nam v SGU predvádzali, nie je s raketovými motormi jednoducho možné. Čo myslíte? :roll:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wizard did it.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když máš na Destiny a v raketoplánu umělou gravitaci, tak si jen těsně vedle od antigravitačních motorů pro VTOL přistání na planetě. :!: :wink:
A jelikož byly raketoplány zamýšleny pro průzkum, dá se očekávat spotřeba :wink:
Leteckej petrolej jen tak na druhý straně vesmíru nenajdeš a tak se dá očekávat, že raketoplány lítaj na to samý co Destiny :arrow: ''solární energii'' :arrow: zkrátka koronární plazmu přeměněnou kolektory na Destiny v čistou energii uskladněnou v kondenzátorech na palubě a pak skrz ukotvení dobíjenou do raketoplánu :!: :wink:
Skrátka a dobře :arrow: Destiny a její raketoplán/y lítaj na baterky :!: :wink: :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Keby lietali na baterky, tak som potom zvedavy ako vysvetlis tie raketove motory a trysky. Lebo z energie v kondenzatoroch plamen nevyrobis ani keby si chcel. Na to potrebujes palivo alebo nieco hmotne.
Som celkom ochotny priklonit sa k tomu ze to lieta na koronalny plyn alebo nieco podobne ale kde maju sakra tie nadrze?
a na antigrav potrebujes aj nieco o co sa mozes opriet. Hmotu ktora ma gravitaciu. Ked si v priestore bez gravitacie, tak ti je antigrav na nic...
pristatie na planete s antigravom beriem ale take spomalenie vo vesmire nie...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to máš těžce zmatené informace. Stav bez gravitace neexistuje. Kdekoliv ve vesmíru na tebe pořád působí gravitační pole. Na naší oběžné dráze je pořád 0,4- 0,8G. Vysvětlit, proč poletují v iluzi 0G je teď zbytečné odbočení. To zaprvé :) a zadruhé, antigravitační vlny předpokládají existenci gravitonu, poslední nosné částice kvantové fyziky, která nebyla dokázána pokusy. Pokud existuje graviton, existuje jeho protiklad. Můžeš být kdekoliv v universu a antigravitační pohon bude fungovat jednoduše tím, že vysíla antigravitony a ty se "opírají" o gravitony.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aiwendill:
Jak psal St0rm, "stav bez gravitace" je velmi vzácný (Langrangeovy body, kde se navzájem "ruší" gravitace dvou různých hmotných těles, tak možná), ale i v místech, kde je "beztíže", bývá většinou i mikrogravitace - ať působící ze Slunce, nebo z nějákéhojiného okolního tělesa.

Vzhledem k tomu, že Kino, které používali i na kontroly trupu zvenčí, má zjevně nějákou formu "antigravitačního motoru", je celkem jednoznačné, že raketoplány něco podobného (alespoň pro VTOL přistání a vzlet) mají také. A nebo je to alespoň důkaz, že antici "antigravitaci" znali už v době, kdy vypouštěli Destiny i s jejími raketoplány. Ve vesmíru není důvod očekávat, že veškeré manévry předváděné raketoplánem nejsou výsledkem práce pomocných "raketových" motorů, které z nějákého důvodu nevidíme (třeba že jsou "na druhé straně" trupu raketoplánu, nebo tak něco.

No a pokud by byl fakt, že i ve vesmíru létají "bez raketových motorů" (což si myslím že spíš není), pak by se to dalo vysvětlit přesně tak, jak psal St0rm - tj "antigravitony" se opírají o gravitony v prostoru. Vždyť celé hvězdné soustavy mají vlastní gravitační pole (jinak by planety NEOBÍHALY kolem slunce) a celé galaxie mají také své gravitační pole, jinak by soustavy "neobíhaly" kolem středu galaxií (ale "rozprskly" se na všechny strany).

Jinak co se využití "baterek", týká, spíš, než tak jak si to představuješ (něco, co skladuje energii ve formě elektřiny ala kondenzátor), bych u raketoplánů čekal spíš něco, jako "obloukový reaktor", co využívá plasmu získanou prostřednictvím Destiny ze sluncí, může jí to používat jako reakční hmotu (v optimálním případě i jako "munici" pro energetické kanóny raketoplánu) a zároveň tím dokáže dodávat elektrickou energii ostatním vnitřním systémům.

Chápu, že lidem chybí nějáký "stolek", nebo "krabice" s podivně tvarovaným světýlkem v prostřed raketoplánu, který by byl vydáván za "zdroj energie", ale pokud by šlo o obloukový reaktor, klidně by mohl fungovat tak, že by "oblouk" procházel vnitřkem pláště trupu, okolo prostoru pro pasažéry. V podstatě vertikálně postavený (jeden nebo více, "za sebou" poskládaných) "prstenců" procházejících prostorem mezi vnějším trupovým pancířem a obložením vnitřního prostoru pro pasažéry. A nespornou výhodou technologie "obloukového reaktoru", by byl fakt, že v kombinaci s technologií antigravitace a výroby štítů odolných proti sluneční plasmě, by se v podstatě neopotřebovával a mohl by být (narozdíl od našich pokusů okolo tokamaku) poměrně "útlý". Navíc by těch "prstenců" mohlo být víc za sebou, nebo by dokonce mohly být spojené a fungovat zároveň jako "generátory", i jako palivové zásobníky na tu plasmu pro pohon, případně i pro děla. Pak by stačilo jenom skrze křídla provést tuto plasmu hlavním a řídícímů motorům (a kanónům). Jediné, co by pak ještě chybělo by bylo vysvětlení, proč/jak systém trysek dokáže plasmu využívat TAK moc ekonomicky, že jim palivo vydrží i na mnohahodinové lety uvnitř soustav.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Technologie

cron