Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie [challenge] Společnost po technologické singularitě

[challenge] Společnost po technologické singularitě

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavý, je nějaká naděje na lepší zprávy? Totiž afaik limit soudobejch kompů se začíná docela blížit. Přitom (jestli jsem to správně pochopil) pro řešení "hard" problémů, když už se nepodaří omezit počet nutnejch kroků, mělo by pomoct mít komp, kterej je prosviští pěkně rychle i když jich bude hodně...
Obrázek

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak jsem to pochopil, tak problémy který jsou tam popisovaný jako hard by počítač nevyřešil ani kdyby se mohly transistory dál zmenšovat. Existují určitý kličky okolo, jako jsou např. různý heuristický algoritmy - ty ti sice nedaj přesnou odpověď na řešený problém, ale jsou schopný výsledek odhadnout tak, že pro řadu aplikací je pak dostatečně přesný.
Pro to, o čem se tu bavíme to ale zásadní problém neni. Úlohy, který řeší mozek jsou řešitelný (jinak by je nevyřešil) a tudíž musí existovat způsob jak je může řešit i počítač. A růst výkonu počítačů taky neni u konce, dnes se zvyšuje hlavně přidávánim počtu jader, ale třeba taky změny v architektuře můžou počítači usnadnit řešení řady problémů.
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ještě než zítra (dneska) zareaguju svou dojmologií, jen chci postovat, že this just came in - one step closer a building a simulated brain.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Technologie

cron