Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Jaderná vs studená fůze

Jaderná vs studená fůze

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 22.7.2013 22:05:54
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co myslíte že by byl výkonější zvlášť třeba na lodi řekněme třída Daedalos co myslíte že by bylo pro tuto loď lepší ?No ten reaktor na studenou fůzi v díle 4×02 – Druhá strana ta studená fůze vipadala velmi výkoná ale taky ten reaktor byl velký a to by pro loď třídy Daedalos nebylo nejlepší.Ale pak je tu otázka jak velký by byl ten reaktor termojaderné fůze.

Příspěvek 25.7.2013 09:24:56
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Studená fúze (i ta sci-fi verze) není výkonnější než klasická. Jasně, nemusí spotřebovávat tolik vyrobené energie k zahřívání reakční komory, ale kvůli nízké teplotě je i nízký výdej energie.
Leda by se štěpením vytvářel přímo elektrický proud (což si nedokážu vyloženě představit. regulérní reaktor vyrobí teplo, zahřeje vodu a elektřina je vyrýběna parními turbínami).

Příspěvek 11.8.2013 19:57:26
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasím, myslím, že naqadahový reaktor v krabici od bot (o naqadriovém, nebo o ZPM nemluvě) bude (V SG) zhruba stejně výkonný či lepší, než ten gigareaktor z "the other side".
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 10.7.2015 21:01:09
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dal bych tam parní stroj. :)
(můj příspěvek zde, po několika letech 8) )
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 28.7.2015 07:49:53
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Navic "fuze" je vzdycky jaderna - fuze je spojovani jader atomu (vic a lip viz wiki). "Studena" fuze nema odlisny energeticky "potencial" - tj da se z ni vyzdimat stejne mnozstvi energie, ale ma odlisnou energetickou "efektivitu" - neni u ni potreba cast energie pouzivat na pre(de)hrati "paliva".
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Technologie

cron