Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Technologie Neutrino-Ionotví rekotr vs fůzní

Neutrino-Ionotví rekotr vs fůzní

Detailní rozbory nejrůznějších technologií s jakými jsme se kdy setkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No takto si každej hned asi vibere co je lepší jako raktor ale řekněme že by oba byli postaveny z toho nejlepšího ak od asgardů tak i od antiků tam mě jen zajímají o čem si myslíte že by bylo výkonější kdyby asgardi dali hlavy dohromady s antiky a Carterovou tak by mě zajímalo o čem si myslíte že by bylo ve finále silnější.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ti mám místy pocit, že ti z klávesnice uletěl knoflík na tečku a čárku.
Zaprvé, topic by se měl předpokládám jmenovat neutrino-iontovÝ reaktor vs. fÚzní.
Zadruhé:
On si asi každý vybere, co je lepší jako reaktor, ale řekněme, že by oba bylY postaveny z toho nejlepšího Jak od Asgardů tak i od Antiků. V tom případě by mě zajímalo o čem si myslíte, že by bylo výkonnější.

"fůzní"; "kterej" a "vibere" nejsou slova z češtiny, nevím kdes k nim přišel.

A teď konečně k otázce. Fúzní rektor je reálná technologie na které se pracuje, Evropská Unie staví první model v životní velikosti na planetě. Fúze je energeticky přijatelná jen v případě, že využíváme isotopy prvků lehčích než je železo/nikl. Cokoliv těžšího spotřebuje víc energie než vyrobí.
Neutrino-Iontový generátor je na druhou stranu SG technoblábol, kde tvůrci splácli dvě cool znějící slova dohromady. Neutrino je teoretická částice pohybující se rychleji než světlo a nemůže se pohybovat pomaleji. Tak jako cokoliv pomalejšího než světlo potřebuje nekonečné množství energie k urychlení na c, potřebuje neutrino nekonečné množství energie k zabrzdění na c. Ion je všeobecné označení pro atomy, které nemají v rovnováze protony a elektrony (do této kategorie spadají kationty a anionty), to je všechno. Na této bázi funguje autobaterie s napětím při nejlepším 12V. Nic co by dokázalo dodat energii potřebnou k proražení prostoru (Podle současné fyziky ekvivalent exploze hvězdy).

Peace out.

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OK ale jak jsem psal fůzní asgardský a antický tak mi až tolik od reálnou fyziku nejde a sem si vědom co to jsou Ionty a Neutriny. Asgardský Netrino-iontový reaktor prý vytvoří jednu miliardu kilojoulů a jestly by to překonal ten fůzní pak je to jasné. I když jak něco počátat bez reálné fyziky když je to to jediné co známe.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Deadale, velmi lituji, že to píšu takhle otevřeně, ale stačil by úryvek z jediného Tvého příspěvku tady do Fóra na to, abys mohl žalovat základku (a hlavně češtinářku) o odškodné, protože jsi sám o sobě dost vážné obvinění stavu českého školství. Tedy můžu jim křivdit, třeba Tě nenechali už několik let po sobě prolézt první třídu.

To co psal StOrm, je myšleno tak, že jde mezi těmi reaktory o srovnávání jablek a mauretánských kdoulí. Jedno z toho NEEXISTUJE a tím pádem to má takové výkony a vlastnosti, jaké tomu přisoudíš ty, nebo autoři. To druhé existuje a tím pádem to má JENOM takové výkony a vlastnosti, na jaké je to omezené realitou.

Jsi si možná "vědom" co jsou ionty a neutrina, na druhou stranu asi ne příliš, protože by tě jinak ani v nejdivočejších snech nenapadlo použít slovo "neutriny".

Další důvod, proč si myslím, že bys měl žalovat školu (teď zase se zaměřením na líného fyzikáře) je fakt, že nevíš, že Joule je jednotka energie, nikoliv výkonu a že "miliarda kilojoulů" (tj 1 000 000 000 000 joulů, zkráceně terajoule) není zas tak gigantická, jak by sis z počtu nul mohl myslet. K ohřátí 1 Kg vody o 1 stupeň celsia totiž potřebuješ 4187 Joulů. A 3,6 MegaJoulů je ekvivalentní energii, kterou vydá 1 kůň po dobu jedné hodiny práce. Jinými slovy, kdybys nechal jednoho koně bez přestání pracovat po dobu (zhruba) 3.4 roku, vydal by zhruba tolik energie, kolik píší o tom reaktoru. Nebo by ji (zaokrouhleně) 30 000 koní vyrobilo za hodinu.

A nakonec trochu praktičtější bombónek - víš, kolik Joulů získáš, když spálíš tunu ropy? 1 TOE = 41 868 000 KJ Jinými slovy, když spálíš 24 tun ropy, dostaneš stejné množství energie, jaké autoři přilepily jednomu tipu asgardského reaktoru. Mimochodem, je zjevné, že na stejném principu jde vytvořit víc typů reaktorů s různými výkony.


Když řešíš něco okolo fyziky, raději se prvně podívej na příšlušnou stránku wikipedie, ať si o tobě mohou ostatní členové myslet, že víš co říkáš.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Joule

A co se psaní týká, to doporučuji buď výrazně zlepšit (nejlépe GIGANTICKÝM množstvím čtení vážné literatury), nebo praktikovat výhradně v sebeobraně.

Jsi milý kluk a máme podobné zájmy - to je jasné, bohužel si nedovedu pomoci, abych Tě kvůli tvým školním a životním (ne)schopnostem nelitoval.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Draude Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Ultrou. :) .

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo a malý detail já to psal už celkem unavený, jen jsem o tom už nějakou dobu přemýšlel a tak nějak jsem ignoroval češtinu.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm: pleteš si neutrina s tachyony, neutrina jsou prachobyčejný částice, kterejch vznikaj kvanta například právě při fúzních reakcích.

Ultramarinus píše:
Další důvod, proč si myslím, že bys měl žalovat školu (teď zase se zaměřením na líného fyzikáře) je fakt, že nevíš, že Joule je jednotka energie, nikoliv výkonu a že "miliarda kilojoulů" (tj 1 000 000 000 000 joulů, zkráceně terajoule) není zas tak gigantická, jak by sis z počtu nul mohl myslet. K ohřátí 1 Kg vody o 1 stupeň celsia totiž potřebuješ 4187 Joulů. A 3,6 MegaJoulů je ekvivalentní energii, kterou vydá 1 kůň po dobu jedné hodiny práce. Jinými slovy, kdybys nechal jednoho koně bez přestání pracovat po dobu (zhruba) 3.4 roku, vydal by zhruba tolik energie, kolik píší o tom reaktoru. Nebo by ji (zaokrouhleně) 30 000 koní vyrobilo za hodinu.

Seknul ses o řád, těch koňů by mělo být o nulu víc. OK ne že bych tu prolejzal fórum a přepočítával výpočty, jen jsem k tomu chtěl něco připsat a nějak mi to nevyházelo, tak jsem to po tobě přepočítal. Mimochodem podle wiki je 1 hp 746 W, což dělá 2,7 MJ za hodinu.
btw: Pokud by to měl být 1 TJ za vteřinu, pak to neni uplně málo, bylo by to 2000x víc než kolik bude mít ITER (ten by měl mít ve výsledku output teoreticky 500 MW).
Obrázek

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Deadale, jak jsem psal, nechci Tě shazovat, nebo prudit, ale je fakt, že psát česky a ignorovat při tom češtinu je směšné a dost to křiví obrázek, který si z tvého psaní o tobě dělají všichni ostatní lidé. Nemluvě o tom, že pak nikdo nerozumí, co jsi vlastně chtěl říct. Chápu, že gramatiku bereš jenom jako prudu, ale ona tam je i proto, aby se nepletly VÝZNAMY jednotlivých slov a frází, aby se daly od sebe rozpoznat odlišné věty a aby se z textu dala snáz získat myšlenka. Když na gramatiku pisatel dlabe, čte se to dost blbě.

Ralen:
Napoprvé mě taky přišlo, že by to co popisuje storm mohlo být něco jiného, ale na fleku mě to nenapadlo byl jsem líný to kontrolovat.

Může bejt chybka v přepisu, ty koně jsem počítal na kalkulačce, a ... upřímě - spíš z povinnosti, než že by mě to skutečně zajímalo.
Na druhou stranu jsem vycházel z daného převodu (také převzatý z wikipedie, konkrétně z CZ stránky Joule na který jsem posílal odkaz ve svém minulém postu).

1 kWh = 3 600 000 J = 3,6 MJ = 1,343 hph (horse power per hour – koňské síly za hodinu)
(což je mimochodem těch Tvých 2,68 MJ. na JEDEN celý HP)

Takže oprava, bylo by potřeba skoro 400 tisíc koní na hodinu, nebo 42,6 roku nepřetržité práce jednoho jediného koně.

A abychom to přez watty přehodili na něco ještě bližšího než jsou koně, ...
1 000 000 000 000 děleno 2 680 000 (převod na koně) = 3 731 343,3
krát 746 abychom měli watty = 2 783 582 089,5W
Což je zhruba 12% plánovaného výkonu VODNÍ elektrárny Tři soutěsky v Číně. A 15% dnešního skutečného. Nebo zhruba 1.5 krát výkon dnešního Temelína (ve kterém jedou jen dva bloky). Takže o čtvrtinu méně, než plánovaný výkon Temelína, ve kterém měly jet 4 bloky.

Obzvlášť pro mimozemskou mezigalaktickou loď, která je VĚTŚÍ, než ten Temelín je takové srovnání výkonů generátorů celkem ostudné.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ono taky záleží na tom, za jako dobu to ten jeden TJ vytvoří, pokud to nevíme, tak se to těžko srovnává.
Abych diskusi nějak rozsek: myslim si, že fúzní a neutrino-iontový reaktor je jedno a to samý: ionty - částice plazmatu, které složí jako palivo fúzní reakci, neutrina - jeden z produktů fúzní reakce. :D
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Technologie

cron