Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Stargate Postavy Je Mitchell lepší, než O'Neill?

Je Mitchell lepší, než O'Neill?

Charakteristiky všech hlavních i vedlejších postav

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 02.12.2006 18:25:25
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže eště jednou pro ty pomalejší: Tady se hodnotí Mitchel s O'Neillem a NIKDO z žádnýho jinýho seriálu.

A teď k věci: O'Neilla nemůže nikdo nahradit, byl totiž nepřekonatelnej (což opět prokázal v SGA), ale to rozhodně neomlouvá tu dmnci jménem Mitchel. Ani bych ho nepotřeboval vidět jako svačinu alienů, stačilo by mi ho prostě nevidět.

2Chaotic: Ne - nemá to nic společnýho jak ho tam zařadili. Se mi to docela líbilo. Ale prostě nestojí za nic. Btw zařadit Valu do SG-1 byla ta nejhorší věc co kdy kdo mohl vymyslet!
Obrázek

Příspěvek 02.12.2006 18:29:58
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Té svačině se říká satisfakce za to, že jsem ho viděla ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 02.12.2006 18:40:35
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ehm...pardon, ale co je to za blbost? Hodnotí se tu snad MITCHELL, nikolivě JINÁ POSTAVA!

akže eště jednou pro ty pomalejší: Tady se hodnotí Mitchel s O'Neillem a NIKDO z žádnýho jinýho seriálu.

To je přesně to o čem mluvím! Ne, Mitchell a Crichton jsou si pozoruhodně podobní a ono to asi ani jinak nejde. Browder sice zvládá uhrát kde koho, ale ztěží by SG writeři do velení SG-1 dali uťáplého paranoika. Pročež i když vím o čem mluvíš, tak si trvám na tom, že pro zkousnutí/zalíbení se v Mitchellovi je nutné vidět Farscape.
V SGčku většinou nepřebírají postavy (aneb Picardo nehraje na Atlantis doktora apod.) ale v případě Mitchella jde o obšlehnutého a lehce upejpajícího se Crichtona. Problém je, že Crichton má více škál co hrát a svého frajírka si budue 1. řadu zatímco v SGčku už se v Avalonu objeví superMitchell a to působí hůře, než když Crichtona v FS ze začátku každej zkopal a on si musel svoje shipmates získat činy ;-)
Co mi ale nejvíce vadí, že tady třeba Tar-ara bude mít zřejmě k Farscape a vynikajícímu Browderovi averzi dávno před tím, než by se na to třeba podívala. Je to jako kdyby jste zjistili, že Petr Novotný před 5 lety brilantně uhrál kapitána nějaké námořní lodi, taky by vám kvalita jeho Novot zpětně stoupla.

neuniklo ti že bez Wraitha a Glassnera by nebyla žádná SG (seriál)

Ano, ale taky by měli naslouchat kritice. Nicméně nesouhlasím až tak s Chaoticem, protože IMO za nekvalitu současné SG můžou spíše manageři. '200' ukázala, že si spousty chyb vědomí jsou a pokud nejsou writeři masochisti, tak je snad schválně nedělají.

2Chaotic: Ne - nemá to nic společnýho jak ho tam zařadili. Se mi to docela líbilo. Ale prostě nestojí za nic. Btw zařadit Valu do SG-1 byla ta nejhorší věc co kdy kdo mohl vymyslet!

Hrubě nesouhlasím ani s jedním ;-) Bez Valy by u mě nebyl důvod se dívat na polovinu episod 10. řady, u takového Morphea by bez její scénky člověk usnul.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 02.12.2006 18:50:30
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pro všechny bohy...přestaňte s tim opěvováním Farscape...běžte si do topicu o tom...založte si topic Farscape s Benem!!!

Raynor píše:
...
Co mi ale nejvíce vadí, že tady třeba Tar-ara bude mít zřejmě k Farscape a vynikajícímu Browderovi averzi dávno před tím, než by se na to třeba podívala. ...

Ano, to je pravda, a přesně díky jedincům jako ty se moje averze zvětšuje.... třeba zrovna tímto příspěvkem...happy?! Možná to zní divně, ale to já nechci...!!!
Ale víte co...bavte se k tématu - Mitchell / O'Neill...dnes mě to tu přivádí do varu (celé fórum), asi začnu mazat... :evil:
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 02.12.2006 18:50:51
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to Air Force:
Spíš bych řekl že zařazením Valy se seriál posunul ke krapet méně katastrofálním zítřkům díky oné trhlé postavě. Dost se mi v 8mé sérce v díle Prometheus líbila spolu s Danym, takové nezvyklé oživení jinak stereotypního seriálu kde jediný humor představoval O'Neill popřípadě O'Neill ústy Jacksona.
Jako narozdíl od postavy nepoužitelného Mitchela mi v té agónii (řady 9,10) nevadí a docela tam její postavu mezi obvykle nepříliš zábavým Teal'cem, sem tam zábavým Jacksonem a totálně nudnou Carterovou vítám :)

(I když Teal'c je svým způsobem taky jednou z nejvtipnějších postav :) )
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 02.12.2006 19:08:47
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, to je pravda, a přesně díky jedincům jako ty se moje averze zvětšuje.... třeba zrovna tímto příspěvkem...happy?! Možná to zní divně, ale to já nechci...!!!

Proboha, uklidni se. Fajn, už jdu, můžete si tady dále plivat špínu, což je stejně hlavní smysl tohodle topicu pokud tu nejde o argumenty. A ty jsou, že s postavou Mitchella nerozlučitelně souvísí jeho herec.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 02.12.2006 19:17:17
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Není..klidně si ho opěvuj....ale Mitchella!!!!! To klidně můžeš... Zatim je tu prostě víc lidí, co ho nemaj rádi.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 02.12.2006 19:27:11
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jo, taky se vyjádřím, protože to tu očividně zase vře a u toho nemůžu chybět :lol:

2Air Force : Já osobně si myslím, že Vala bylo to nejlepší, co mohlo tenhle rok SG1 potkat. U většiny epizod SG1 usínám a ona tomu dává šmrnc. Dávala tomu šmrnc i v deváté sérii, ale když ji pak dost nešetrně vykopli a dali zpátky Carterovou, bylo to jako studená sprcha.

K tomu Mitchellovi, Raynore, víme všichni, že Ben Browder je ve Farscape dobrý, ale pochop, že tohle je o Mitchellovi, ne BB. A ano, spíš to tu někdo založil jen proto, aby mohl oplakat Jacka a na Mitchella naházet špínu.
V deváté sérii měl zajímavý potenicál a zajímavou chemii, aspoň občas, s Valou nebo Danielem. Letos je tam ale postav moc, Carterová je nudnější než obvykle, Teal´C už neřekne ani půl věty a prostě už to není ono. Ale rozhodně to není vinou Mitchella, nebo spíš nejen jeho vinou. Prostě už to není ono, hlavně letos. Je to hlavně vina autorů, kteří už to scénaristicky nezvládají. Jinak mi Mitchell nevadí. A argumentovat s tím, že "Jack měl pěkné hlášky". No tak lidi, hlášky přece ještě nedělají postavu.

A pro méně chápavé, RDA odešel sám, nikdo ho nevykopl. Ani by ho vykopnout nemohli, když je jedním ze spoluproducentů. Chtěl se jen věnovat své malé dceři, kterou má v péči a na kterou je sám.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 02.12.2006 19:40:03
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
Raynor: Není..klidně si ho opěvuj....ale Mitchella!!!!! To klidně můžeš... Zatim je tu prostě víc lidí, co ho nemaj rádi.

Naposledy.
Nicméně každý, kdo viděl FS nejen že mu nevadí, ale má ho rád. Neřekl jsem, že Mitchell sám o sobě je skvělý, jen říkám, že aby jste ho snášeli, je potřeba ho vidět v FS. To je tak celé, co tu pořád říkám, spíše rada než nějaký hyperobhajoba "cool hláškaře Mitchella". Pokud se na to díváte trochu komplexněji, tak přece musíte uznat, že postava Mitchell je spojený s hercem, který ho hraje.
Ale nebudu rozdmýchávat další flame, souhlasím s minulým příspěvkem Klenotky.

*Tar-ara se raději nevyjadřuje a jde si sehnat něco na uklidnění.*
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 02.12.2006 20:23:45
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je mi líto Raynore, ale FS jsem viděl, ale vůbec se mi nelíbí, sice "Mitchell" tam nebyl ta nejhorší postava, ale rozhodně k němu nemám vetší sympatie, i když jsem ho viděl ve FS...
A v SG-1 mi vyloženě nevadí, ale asi jako každej bych bral radši Jacka z již milionkrát zmíněných důvodů... :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 02.12.2006 20:39:02
McBeck.C Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak na tohle se už nemůžu dívat, aniž bych se nepřidala. Áááno, Jack je úžasný naprosto dokonalý hláškař a Cam je absolutní nudné hovado.
Zbláznili jste se nebo co??
Srovnávat Jacka s Camem je jako srovnávat (abych se držela tématu) Sam s Valou. Je to naprosto jiný charakter. Něco absolutně nesrovnatelného.
A aby bylo jasno, SG1 neupadla kvůli jeho hláškám nebo nehláškám. Podle mého SG1 neupadla vůbec, jedná se teď o něco trochu jiného. Stejný základ = Brána, ale úplně jiné okolnosti = noví nepřátelé.
Jackův charakter jste mohli poznávat postupně během prvních čtyř pěti řad. Cam do toho spadnul rovnýma nohama a hned v prvním svém díle se měl ukázat jako jakási "náhrada" za Jacka (jenže ne toho Jacka v první řadě, ale návaznost na Jacka v 8. řadě, čili už to velké Superhero). Tím, že Camovu minulost shrnuli do těch několika minut, když vzpomíná na bitvu v Antarktidě, mu ubrali notnou část jeho charakteru. Nepropracovali ho do detailu, neudělali mu minulost a v tom je jeho chyba. (teda ne jeho, ale scénáristů)
Já mám Cam radši než Jacka (je na co koukat). Tak a teď si mě třeba ukamenujte.
Nestydím se za svůj názor.
Veliká věc na zemi a ve věčnosti je MUŽ, ale každá částečka velikosti muže pochází od ŽENY.

"Ty vole, ty vůbec neumíš ženské kroky!"

Příspěvek 02.12.2006 21:14:02
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
McBeck.C píše:
...Cam do toho spadnul rovnýma nohama... Nepropracovali ho do detailu, neudělali mu minulost a v tom je jeho chyba. (teda ne jeho, ale scénáristů)...

A o to tady právě jde, asi každý ví, že je to úplně jiný charakter, ale tato "chyba" byla asi rozhodující pro budoucí pohled na věc...
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 02.12.2006 23:31:03
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
McBeck.C píše:
Já mám Cam radši než Jacka (je na co koukat). Tak a teď si mě třeba ukamenujte.
Nestydím se za svůj názor.


Ale měla bys - za todle lidi nesnáším - je to magor ale je hezkej :roll: z toho vždy dokážu šílet - a to nemyslím jen když se jedná o Mitchella - no nic do tohoto vlákna už nepolezu
Obrázek

Příspěvek 03.12.2006 09:12:38
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Trošku to přeháníš, koukni se třeba do sekce: "Fotky našich krásných holek", tam to taky není úplně objektivní :D . Nebudu se zde nikoho zastávat, ale svůj názor může mít kdokoli a myslím, že to nebyl jeden z nejhorších názorů, je jí prostě sympatický... :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 03.12.2006 12:13:21
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nechci tě Blackthundere vyvádět z tvého omylu nějak násilně....ale vy to děláte pořád. Hlavně když je to pěkná blondýna, ale nemá osobnost...aspoň tak mi to vyznívá.
A McBeck se prostě Mitchell líbí víc, no a co?
Já jsem měla ráda Jacka (nemluvě o krásných očích a úsměvu :D ), ale Mitchell je hlavně špatně napsaný, ale to neznamená, že ho úplně zavrhnu, je to sympaťák, ať se to někomu líbí nebo ne.
Lidi ho obecně nemají rádi hlavně proto, že přišel po Jackovi, kterého nevykopli-RDA odešel sám. Cokoliv, co teď může udělat, třeba se stavět na uši, budou lidi považovat za imitaci. Takže tohle "nesnáším Mitchella, miluju Jacka", není u nikoho objektivní.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 03.12.2006 12:23:12
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hele Klenotko nespojuj mě s ostatníma kteří když vidí nějakou blondýnku tak slintaj. Co se mě týče tak mě záleží na postavách. A z SG není moc holek který by se mě zamlouvali. Snad jedině Vala. A pak ještě Janet byla dobrá. Jinak to je slabý kafe. A já prostě nesnáším když někdo soudí podle vzhledu - s tím prostě nic neudělám už takovej sem.
Obrázek

Příspěvek 03.12.2006 13:09:00
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ty to neděláš :wink: Ale spousta jiných ano a je to škoda.
Jen si myslím, že ses do McBeck zbytečně zhurta pustil, že se jí líbí Mitchell....mně se taky líbí a nemusí to nutně souviset se vzhledem :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 03.12.2006 13:36:12
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
...A já prostě nesnáším když někdo soudí podle vzhledu...

Srandisto :lol:
To že si myslíš, že to neděláš, neznamená že to podvědomě neděláš. To bys pak nebyl člověk, kdyby sis neškatulkoval lidi podle vzhledu do "společenských tříd" a nepřisuzoval si k nim simpatie či antipatie jen dle jejich vzezření. :wink:
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 03.12.2006 13:50:29
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
každému se líbí něco jinýho panebože....Vždyť tohle se nedá vůbec objektivně hodnotit - každej dá ze svého pohledu toho lepšího a basta.....takováhle témata jsou tu jen pro zlost :evil: :roll:
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 03.12.2006 15:57:24
McBeck.C Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
A já prostě nesnáším když někdo soudí podle vzhledu - s tím prostě nic neudělám už takovej sem.


Já Camerona nesoudím podle vzhledu. Podle vzhledu já nesoudím nikoho. Z toho jsem od páté třídy už vyrostla. Ben je pěkný chlap, to je fakt. Cameronovi chybí jeho minulost a to mu ubírá na charakteru. Ale je to sympatický chlápek. Líbí se mi jeho styl chování. A to, že se po každém jeho druhém slově, neválím po zemi smíchy, mu mé sympatie neubírá. Umí mou pozornost přitáhnout i něčím jiným než jen rádoby vtipnými poznámkami. No a to, že je jeho představitel šikovný, mu vůbec ale vůbec neškodí. :D

Jo a ještě btw. Cameron není magor.
Veliká věc na zemi a ve věčnosti je MUŽ, ale každá částečka velikosti muže pochází od ŽENY.

"Ty vole, ty vůbec neumíš ženské kroky!"

Příspěvek 03.12.2006 20:57:06
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Naprosto souhlásím se Sopdet .Každýmu se líbí někdo jiný a soudí uplně jinak.Ještě se tu pohádáte lidi. :lol:
Obrázek

Příspěvek 04.12.2006 10:13:33
Jonas Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 726
Bydliště: planéta Langara
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nechápem čo je toto za tému, ako môže niekto porovnávať Jacka s Mitchellom, veď Jack tam bol 8 rokov lidi. :D :shock:
Obrázek

Příspěvek 04.12.2006 11:26:28
Vejce Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 32
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ja si taky myslim ze Mitchela a Jacka nejde srovnat, sou to prece uplne jiny postavy, Jacky byl tvrdak a byl vtipnej, mitchel je jenom ten tvrdak a od humoru je tam Vala, ale i tak si myslim ze serial utrpel hlavne odchodem O'Neila, ale co se da delat takovej je zivot.....
I'll be back

Příspěvek 04.12.2006 12:08:39
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Před Farscapem bych napsala že lepší je RDA bez diskusí, ale už jsem jiná - viděla jsem totiž Farscape ( a stále ještě se na něj dívám - jsem teprve na konci 2. serie). Tak podle mě je Ben Browder super vynikající herec a je minimálně Jackovým rovnocennýcm nástupcem. Jacka mám taky moc ráda, ale srdce jsem ztratila ve Farscapu - takž teď Ben (Mitchell) prostě vede! :oops:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 04.12.2006 12:30:39
John Skylark Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: Moya, somewhere in Uncharted territories
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já to zkusím rozškatulkovat asi takhle:
Je Crichton lepší než Mitchell? - ROZHODNĚ
Je Crichton lepší než O'Neill? - Podle mě tak nastejno, každý má něco.
Je Mitchell lepší než O'Neill? - Řekl bych, že ne, přesto Mitchella nezatracuju ale respektuju.
Je Ben Browder lepší než RDA? - Nevím, ani jednoho neznám osobně :)
Je Ben Browder lepší HEREC než RDA? - Řekl bych, že ano.
Je Farscape lepší než SG? - Řekl bych, že ROZHODNĚ.
- Freeze! You're under arrest. You have the right to the remains of a silent attorney! If you cannot afford one, tough noogies! You can make one phone call! I recommend Tracy: 976-555-LOVE.
Do you understand these rights as I have explained them to you? Well do you, punk?
- No.
- Then I can't arrest you!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Postavy

cron