Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Hvězdná brána : Prozrazená tajemství

Hvězdná brána : Prozrazená tajemství

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jak chcete aby se program Stargate dostal na veřejnost.

Invaze na Zemi.
34
41%
Únik informací.
19
23%
Jiný způsob prozrazení.
29
35%
 
Celkem hlasů : 82

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak nevim jak vy lidičky, ale já si pořád říkám, kdy se asi na veřejnost provalí program Stargate, a jak by to asy vypadalo. V různých povídkách na internetu je to prozrazeno po invazi na Zemi. Stejně tak tomu bylo přibližně v Continuum, ale o Stagate nepadlo ani slovo, jen o mimozemšťanech (kdo by si asi nevšimnul bombardování z vesmíru :D ).

Tak sem taky někdo napište, jak si myslíte že se program Stargate provalí. :D

Příspěvek 09.8.2008 10:43:56
dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nijak, je to jen seriál a tak neni co provalit :)

Příspěvek 09.8.2008 10:49:36
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Měl jsem na mysli prozrazení veřejnosti v seriálu. :D :D
Už se k tomu několikrát schylovalo. :D :D
Naposledy upravil sgcatlantis dne 09.8.2008 19:26:55, celkově upraveno 1

Příspěvek 09.8.2008 10:52:31
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě by to měli zveřejnit už. V Sga je to trochu problém, proto že se na Zemi většinou neodehrává, ale vemte si, jakej je důvod to tajit? Goauldi, Replikátoři i Ori, všechny ohrožení Země v MW jsou pryč, máme zbraň Antiků, technologii o tisíce let vyspělejší než terou požívá většina planety a jedinej nepřítel se kterým aktivně bojujeme je v Pegasu 3,5 milionu l.y. od Země a ještě nemá pohon, aby se k nám dostal.
Podle mě důvody pro utajování už nejsou. Měli by to zveřejnit, pohnulo by se to někam dál.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 09.8.2008 19:28:33
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tim naprosto souhlasim a diim se že to nenapadne i scénáristy a nenapíšou o tom film.

Příspěvek 09.8.2008 20:18:56
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak prevezmi iniciativu a napis Mallozimu!

Příspěvek 09.8.2008 20:25:46
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten byl slabší, gravidusi...

EDIT: Aha, já si říkal... Tak propříště použít tag </irony>!

Balial: Já myslím, že ony jsou oficiálně scénáristické důvody pro neodtajnění to, že součástí ducha Stargate prý je, že je uvěřitelné, že by někde skutečně brána mohla být. Což IMO lol. Možná kdyby to produkoval J.J. Abrams, dalo by se tom příjemně věřit o něco déle, než v SG-1, ale fakt se mi to zdá od doby Promethea už extrémně přehnané.
Naposledy upravil Raynor dne 09.8.2008 23:22:50, celkově upraveno 1
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 09.8.2008 23:11:56
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Joseph - hodny strýc, který svým fanouškům plní jedno přání za druhym...ale bylo to míněno ironicky...

Příspěvek 10.8.2008 11:22:36
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo tak s tim odtajněnim částečně souhlasim ale stejně se někdo pokuste napsat něco jak by se to mělo prozradit (třeba ve formě povídky) :D

Příspěvek 10.8.2008 13:41:48
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Viz. pilot toho v mém podpisu :-)

Ale kdyby jsi to nechtěl číst, tak ježiš, je přece aspoň půltucet možností, jak to udělat zajímavě a natočitelně. Od invaze ala Lost City, kdy to celé praskne takříkajíc ve velkém a pak by se to muselo ve storyarcu řešit, jak to populace vezme, přes třeba únikn způsob té episody s panem Sheffieldem z The Nanny, kdy to prostě unikne na veřejnost i s důkazy, až po nátlak zbylých států IOA, že to publikují samy, protože by jim to řekněme vyneslo více technologií z Stargate... Možností je hromada, na tom se myslím shodneme všichni.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.8.2008 15:15:45
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
I přes to, bylo by zajímavé kdyby sem někdo třeba napsal nějakou povídku nebo něco. Už jsem něco podobného četl ve Stargate Odyssey. Prostě skusit jak by se to mělo udělat v seriálu.

Příspěvek 10.8.2008 18:23:02
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jako v seriálu, to můžeš říct cokoliv, ne? Kdyby to třeba bylo v invazi, tak by to šlo nějak minimalisticky natočit celé v SGC, kam by chodily zprávy a president by se nějak rozhodoval jenom podle zpráv, do toho několik sekund CGI, ono nakonec tohle už v SG-1 parkrát bylo.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.8.2008 19:59:56
sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak vidim tak pořád jeden a ten samej názor ale myslim že někteří jiní mají své specifické názory a o ty mi tady taky de :!: :D

Příspěvek 10.8.2008 20:36:41
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jezis, pokud opravdu toužíš po něčím názoru, tak třeba přiletí Aštar Šeran a odkryje tajemství brány všem vegetariánům..

viz:
http://www.vesmirni-lide.cz/default_c.htm


Nevím co bys ještě ráčil..?! Těch způsobů jak to natočit je přeci hodně ale pořád by se to točilo kolem invaze, prozrazení x špionáž, IOA to pustí dobrovolně..

Příspěvek 13.8.2008 13:46:51
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebo řeknu Apophisovy ať jede do Iraku vybít terroristy. :)

Američani by jeli v pohodě domů, a Jaffové by tam drtily jednoho terraka za druhým.

Stou svojí technologií proti nim by měli jaffové měli šanci, a místo Usama Bynladina by vládl no kdo ? no přece APOPHIS ! :cheers: :cheers:
Obrázek

Příspěvek 13.8.2008 14:14:06
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já si vzpomínám, že v původních spoilerech k Lost city opravdu brána měla být zveřejněna. Bylo tam něco že Anubis zaútočí na zemi se svou flotilou a novou gigantickou mateřskou lodí, a již to není možné utajit před veřejností.

Asi to změnili potom co se dozvěděli že můžou seriál táhnout dál. Atlantida totiž původně opravdu měla být pod ledem v Antarktidě. No škoda. Možná by to vyšlo líp, bylo by to super zakončení.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 13.8.2008 16:48:39
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pro Sokara: Tak ten "vtip" o Iráku je podle mě docela dost out ... (i jako ironie) V reálu ti totiž volně po ulici neběhaj chlapící v turbanech, na zádech nemaj namalovaný terče a nad hlavou jim nebliká velký nápis "I'm big bad Terrorist" jako někde v Call of Duty. Ona definice teroristy není zase až tak jasná, jak si každej představuje. Vzhledem k současný situaci kdy skoro každý týden při sebevražedným útoku zemře několik desítek civilistů, mi to přijde i krajně nechutný ... :roll:

Co se týče prozrazení, tak souhlasím s Raynorem v tom, že kolikrát už je to docela přehnané. V devátý řadě nám Prometheus jen tak transportuje celou budovu do vesmíru a nikdo si ničeho "nevšimne" a všichni spokojeně uvěří krycí verzi s výbuchem plynu. Když si vezmu kolik záběrů bylo třeba z 9/11, tak je prakticky nemožný aby to například někdo nenatočil (třeba náhodou) atd. To, že se nám nad Antarktidou přehnala celá nepřátelská flotila taky beru samozřejmě jako roj asteroidů nebo výbuch meteorologickýho balónu :lol: ...

To, že na Zem chodí "emzáci" na návštěvu pomalu tak často jako do supermarketu aneb svobodní Jaffové se nám tu jen tak prolétají v Al-Keshích, Ba'al se rozhodne, že začne podnikat, a jiné "srandy" už ani nepočítám.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Revan: Ono by to šlo ospravedlnit v ději tím, že IOA a NID mají tak obrovskou moc, že to dovedou utajit - ale pak by se muselo hrát na to, že podobná míra moci a schopnosti něco (cokoliv) utajit je už totožná s paranoidním policejním státem a že tedy v něm (v SG) žijeme a ani o tom nevíme a není to moc cool a není to svoboda atd.; zvláště když máme i zbraně, se kterými můžeme dobýt galaxie.
Podobný věci jsou IMO zajimavý a zrovna dneska i dost aktuální.

Samozřejmě, to by byl trochu jiný seriál, než současné SG. :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já si vždycky představoval konec celé stargate na Oneillově pohřbu, Jackson a Carterová potřesou rukou prezidentovi USA a ten uskuteční proslov o tom, že NASA zachytila útržek podivného signálu, a že nikdo neví jestli to bylo vysílání ze Země, náhodný šum nebo mimozemská civilizace. Průzkum by trval dalších 5 nebo více let, kdy by se objevovaly informace a populace se smiřovala až by byl navázán rádiový kontakt a inscenováno přistání (tehdy ještě) Asgardů.
"We come in peace (shot to kill :evil: )"

o bráně by se nikdo nedozvěděl a Prometheus by byl odhalen po dalším roce-dvou "spoluprace s mimozemšťany"

bohužel víme, že takhle to nikdy neskončí :(
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O´neillův pohřeb? Proč proboha?
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi proto, že by umřel...?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.11.2008 20:46:27
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Revan: Ono by to šlo ospravedlnit v ději tím, že IOA a NID mají tak obrovskou moc, že to dovedou utajit - ale pak by se muselo hrát na to, že podobná míra moci a schopnosti něco (cokoliv) utajit je už totožná s paranoidním policejním státem a že tedy v něm (v SG) žijeme a ani o tom nevíme


Nakonec vyjde najevo, že mocné NID a IOA jsou jen pokorní poskoci všemocných Iluminátů, a po porážce všech velkých hrozeb na Zemi zavládne Nový světový řád... :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Obecné