Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Co se nám líbí a co ne na jednotlivých sci fi seriálech

Co se nám líbí a co ne na jednotlivých sci fi seriálech

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Farscape
+ rasy všech barev a velikostí; napínavý děj; Scorpius; promyšlené a sympatické postavy(snad až na Zhaan, které stále nemohu přijít na chuť); výborní herci; humor("Tady to vypadá jako v Minnesotě! Nebo v Dagobah!" "Dagobah?" "Dagobah, tam žije Yoda... takový malý zelený mužíček, trénuje bojovníky.")
- někdy to vypadá až příliš uměle; už v první sérii se objevují nelogičnosti; slabý rozjezd

Warehouse 13
+ sympatické postavy; vynálezy; humor
- zatím mě nic nenapadá, viděl jsem jenom pilot, na další díl jsem zatím nenašel čas.

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SG & SGA
+ Skvělé lodní souboje, dobře promyšlená provázanost s mytologií, technologie a jejich historie (např. Sarkofág a Antické léčebné zařízení), humor, Teal'c a jeho přístup (:D), efekty, skvěle vymyšlení nepřátelé (a někteří i velmi sexy :-D)
- Nelogičnosti, příliš častý výskyt "náhod", přehnaná heroičnost hlavních postav, nepřátelé jsou sice skvěle vymyšleni, ale jejich tupost se v některých případech blíží k úrovni lišky polární (např. jaffská armáda je ta nejtežší tlupa blbců).

BSG (pouze první dvě série)
+ Postavy, neprznění hlavní myšlenky (útěk před Cylony, by mě až tak nepřesvědčil, kdyby z poza rohu pokaždé vyskočil Cameron Michel v bleděmodrém a začal hláškovat s kadencí jeden vtip za minutu), téměř realistické zpracování zvuků ve vakuu, příběh, pěkné Cylonky.
- Celkově zdlouhavé.

Firefly
+ Humor, postavy, efekty, příběh, akce
- FOX ji zrušil :evil:

T:SCC
+ Cameron, boje (Narozdíl od T3 a T:S vypadají souboje jako mezi stroji a ne jako v Matrixu)(40 Kg slečna se pere s 90 Kg chlapem a občas i vyhraje :-D), specifický (převážně černý) humor, stroje narozdíl od zmíněných filmů reagují jako stroje (nepohazují si s cílem než ho zabijí například).
- Opět zdlouhavost (druhá série se pořádně rozjede až ke konci) později v tom mají kalimatiáš i tvůrci, neuzavřenost příběhu (FOX ho taky zrušil :evil: (kdo se mi diví, že nemám rád FOX?)).
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vzhledem k tomu, že mé poslední hodnocení je 2.5 roku staré, přidám pár seriálů, které jsem za tu dobu poznal:

Futurama
+ Skvělej humor. Sci-fi prostředí umožňuje všemožné zápletky a témata a tedy i úžasné vtipné situace. Bender
- Pfff, nic mě nenapadá...

Heroes
+ Taková ta mystičnost, osudovost a předurčení. Postupné spojovaní osudů hrdinů. Cestování časem. George Takei a jeho poznávací značka :)
- Některé věci šly přes pět oklik než se konečně dobraly cíle/vysvětlení

Battlestar Galactica
+ Zajímavej začátek, neobvyklé podmínky (skoro - vyhlazení lidstva). Ona mystická linka s 13. kmenem. Galactica dobře vypadá. Scéna G padající atmosférou. Scéna "that's the song". Čtvrtá série obecně.
- Druhá a třetí série. Postavy jednají psychoticky a přehnaně až sociopaticky. Hlavní linie se často ztrácí na úkor nezáživných osobních eskapád. Nejhorší výplňové epizdy, co jsem kdy viděl - epizody typu Black Market či Scar s nulovým dějovým napětím a nulovou záživností. Nakonec moc nevysvětlí. Politika, odbory (WTF?) a obecně ty žvásti kolem fóra 12. Jak sakra funguje ten FTL teleport?

Knight Rider 2008
+ Zajímavé pokračovaní. Objevení se Hasselhoffa v pilotu. Mustang-Kitt vypadá dobře. Návrat CARRa
- KITTovi chybí ten druh humoru z klasické série. Epizody jsou mnohdy stereotypní. Hlavní postava je mi nesympatická
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak sem taky napíšu.

[b]SG-1[/b]
+ vtipné hlášky, goa´uldi, zapojení pozemské mytologie, pro mě jeden ze skvělých oddechových seriálů
- nahrazení většiny věcí:
- mytologie z egyptské na artušovskou
- původní filozofie "projdeme bránou, objeví se problém, my ho vyřešíme a jdeme domů" na "Daniel objeví v nějakých starých dokumentech informaci o zbrani, zjistí adresu, Oddysea je tam odveze, Carterová zjistí, jak zbraň funguje, zbraň se použije"
- nepřátelé z promyšlených a dobře vysvětlených goa´uldů na Ori
- logické nesrovnalosti
- postupné oslabování jak síly zbraní tak inteligence nepřátel


SGA
+ vtip, Zelenka, Rodney
- Teyla, Asurané, nevyužití technologií, nevyužitý potenciál Atlantis


BSG
+skvěle promyšlený děj, postavy, ukázání, že nic není černobílé, mytologie, Cyloni
- druhá série je dost utahaná


Red Dwarf
+ humor, postavy, které se spolu doplňují, dokonalý sitcom
- ono tam nějaký je??? Vadila mi snad jen abscence Rimmera v sedmé sérii, bez něj to prostě tak nějak nebylo ono


Heroes
+ děj, postavy, jeden z těch "lepších" seriálů
- Claire
poznámka: viděla jsem jen první sérii, na druhou po tom, co jsem si o ní a o třetí přečetla, zatím neúspěšně sbírám odvahu
"Mohu žít bez rodiny, svých přátel, ale nikoli bez chrta." beduinské rčení

Rekord v Battle Tower: Diamond - 46
Platinum - 20

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek - help these little guys hatch by click :-)

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mirra píše:
a obecně ty žvásti kolem fóra 12. Jak sakra funguje ten FTL teleport?



1. je to kvórum 12
2.FTL je vlastně wormhole drive(jako v sga 5x20),akorát(to si vymýšlim,ale je to pravděpodobný) méně energeticky náročný
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stargate SG-1
+ základní koncept seriálu (cestování bránou), skvělí nepřátelé, zasazení děje do současnosti, sympatické postavy, skvělé hlášky, narozdíl od ostatních sci-fi velký počet různorodých technologií, hezké lodě
- jak již tady bylo řečeno: v pozdějších sériích degradace nepřátel, nelogické díry v ději
Stargate Atlantis
+ skvělá atmosféra celého seriálu hlavně v prvních třech seriích, dobří nepřátelé a zajímavé technologie, zajímavé postavy
- někdy nelogičnost, v pozdějších dílech příliš technoblábolů
Farscape
+ výborná 3. a 4. série, Scorpius
- Chiana (musel bych strašně dlouze vzpomínat, zda jsem někdy viděl někoho tak otravného), vizuální efekty, masky, někdy nelogičnosti
BSG
+ vizuální efekty, vesmírné bitvy, Gaius Baltar
- ve 3. a 4. sérii začíní přibývat výplňkových dílů (což by nevadilo, kdyby byly dobře natočeny, což většina z nich není), prezidentka Roslin, někdy naprosté nelogičnosti v ději ( match mezi Starbuck a Apollem ve 3. sérii - nejen, že je dělilo pohlaví, ale taky 30 kilo váhy - opravdu úsměvné :) , Starbuck přežila nálet na snad 8 raiderů :roll: apod.
Heroes
+ vynikající 1 a 2. série, Sylar, zajímavé schopnosti hrdinů
- trochu slabší 3. série s někdy naprosto nelogickým chováním postav
Firefly
+ skvělá hudba, výborné postavy
- na hlubší analýzu příliš kratké
Andromeda
+ 1. a 2. série byly obstojné, hezké lodě
- bylo jich dost, ale seriál jsme viděl dávno, takže si na žádnou výraznou chybu nevzpomínám
X-Files
+ vynikající postavy, skvělá hudba a hlavní myšlenka seriálu, z objektivního hlediska pravděpodobně nejlepší seriál co byl kdy natočen ( i když ne můj úplně nejoblíbenější :wink: )
- neviděl jsem poslední série, které nejsou příliš pozitivně hodnoceny
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Obecné

cron