Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Ruské týmy v SGC

Ruské týmy v SGC

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 08.8.2010 01:37:28
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No nemyslím, že to Revan přehnal... Každý má nějaké téma, které ho dokáže "potočit" a u něj to je blábol o válce pro ropu. Ještě bych k tomu mohl přidat, že znovuvybudování infrastruktury po těhle válkách stojí miliardy dolarů a jakákoliv "válka ať na té ropě pořádně trhnem" ztrácí celkově na efektu...
Buďtě rádi, že Amíci tu práci dělají a zatím se drží na pozici planetárního policajta... (Určitě to nebylo celé čisté, ale co je, že? :) )
Abych nebyl OT: Rusové v SG jsou ti "zlí" z jediného prostého důvodu... Nejsou to Američané a je to Americký seriál :D

Příspěvek 08.8.2010 09:58:02
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:scratchanym: Je to Americký seriál, hlavne pre Amerického diváka a tak je jasné, že Ruský team bude vždy ten horší, alebo nebude vôbec. :pst:
:wink: :bye:

Příspěvek 08.8.2010 11:02:26
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No kdyby měli scénáristi špetku invence, tak by to nemusela být nutně pravda - třeba v Aktech X taky americká vláda a armáda nebyli za ty nejlepší.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.8.2010 12:31:45
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tohle se dělo už ve ST, B5 apod. . Jelikož do toho Ami vráží prachy, chtějí aby jejich země byla jednička, ta nejdůležitější a ostatní národnosti (státy) jsou jen nutný komparz. Není to tak správně a v seriálech to vypadá dost směšně, ale ruku na srdce, pokud by se SG* točilo u nás a vrazili by jste do každé sezóny nějakých 750 M Kč, tak už si živě představuju jak dáváte prostor právě Rusům nebo komukoliv jinému.
:D

Příspěvek 08.8.2010 12:38:30
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kde prosímtě byli v ST a hlavně v B5 amíci jedničky? :shock: Tam spíš západní civilizace obecně. Kam imho patří i třeba takové Rusko...

SG díly s rusáky, zvlčilými SG týmy apod jsem vždycky hrozně žral. Sice mě štvalo, že do konce epizody byli povětšinou mrtví, ale to oživení mi za to stálo.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 08.8.2010 12:57:58
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
2Geser:Máš pravdu:
do konce epizody byli povětšinou mrtví
Presne o tomto som písal. :lol:
A aj v tomto súhlas.
Kde prosímtě byli v ST a hlavně v B5 amíci jedničky? :shock:
Boli tam len rasy a nie národnosti. :ok:
Ale už som: :offtopic: :sorry:

Příspěvek 08.8.2010 13:03:07
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ještě mě tak napadá... R.D. Anderson obdržel hodnost čestného generála letectva spojených států za to, že reprezentoval USAF v nejlepším možném světle po celou dobu svého vystupování v SG :)

Příspěvek 08.8.2010 17:09:00
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak aby nedošlo k mýlce, nikde jsem nepsal, že v ST a B5 byli Ami jedničky, jen to, že se v těchto seriálech taky pěkně naznačuje to co je ideologicky žádoucí. V ST např. Spojená federace planet, což je analogie na Spojené státy americké, když se příběh odehrával na Zemi, vždy na severoamerickém kontinentě nejlépe někde v USA (kdepak asi nahodili první warp, že? > kdepak ztroskotal kapitán Braxton ve Voyageru, že?), v B5 pokud komunikovali se Zemí, zase někde na území USA, a v seriáku podle postav skoro vyznělo, že Mars snad kolonizovali jen Ami, to nepopřete. Je to úplně stejné manipulování pro diváka, jako SG*.
:yes:
Jelikož se seriály točí převážně v USA tak mi nezbylo (možná stejně jako ostatním) než si zvyknout. Na druhou stranu jsem, ale rád, že je vůbec někdo točí, i když ze ST už tady dlouho nic nového (nemyslím film, mimochodem v tom posledním to snad vypadalo, že Země jsou jen USA a nic jiného) nebylo.
:D

Příspěvek 08.8.2010 17:25:00
Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen pro pořádek hlavním sídlem federace ve ST je Paříž, kde také sídlí rada federace a prezident. Takže všechno důležité se neodehrává jen na půdě US :)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Příspěvek 08.8.2010 18:14:54
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já souhlasím s tím, že občas tam skutečně dají přednost jiné lokaci než u nich doma. Vypadá to, ale jako úlitba bohům, aby nenaštvali diváky z jiných částí světa. Je okaté, když vše důležité se stane na půdě USA a sídlo federace je u žabožroutů, i když v té době státy tak jak je známe již neexistují. Něco takového snad mlátí do očí víc, než kdyby to byl Washington D.C., alespoň by šli s kůží na trh. Pokud by někdy v budoucnu bylo někde takto důležité sídlo, tak nejspíš v Číně nebo Indii, žádné jiné země nemají takový lidský potenciál, bohužel.
:idea:
Ale napíšu to jinak, když už tam dávají jiné rasy a národy, třeba právě Rusy, asi by jim taky měli dát prostor a ukázat, že to jsou lidé jako ostatní. Není žádný důvod je využít jen nato, aby z nich udělali padouchy, kteří nevydrží víc jak několik epizod, nebo vyděračské hajzlíky jako by sami byli svatí. Když si člověk vzpomene, že předci těch, kteří si dnes hrají na světové policajty likvidovali bizony po statisících jen aby domorodí američani neměli co jíst tak bych na jejich místě raději mlčel.
:hmmm:

Příspěvek 08.8.2010 21:06:02
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No fakt je, že ta analogie kolonizátoři Marsu s kolonizací Ameriky a válkou o nezávislost byla do očí bijící. Stejně jako věčné dění v San Fran v Treku.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 08.8.2010 22:35:43
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dolph1888 píše:
Tak aby nedošlo k mýlce, nikde jsem nepsal, že v ST a B5 byli Ami jedničky, jen to, že se v těchto seriálech taky pěkně naznačuje to co je ideologicky žádoucí. V ST např. Spojená federace planet, což je analogie na Spojené státy americké, když se příběh odehrával na Zemi, vždy na severoamerickém kontinentě nejlépe někde v USA (kdepak asi nahodili první warp, že? > kdepak ztroskotal kapitán Braxton ve Voyageru, že?), v B5 pokud komunikovali se Zemí, zase někde na území USA, a v seriáku podle postav skoro vyznělo, že Mars snad kolonizovali jen Ami, to nepopřete. Je to úplně stejné manipulování pro diváka, jako SG*.
:yes:
Jelikož se seriály točí převážně v USA tak mi nezbylo (možná stejně jako ostatním) než si zvyknout. Na druhou stranu jsem, ale rád, že je vůbec někdo točí, i když ze ST už tady dlouho nic nového (nemyslím film, mimochodem v tom posledním to snad vypadalo, že Země jsou jen USA a nic jiného) nebylo.
:D



Pfjůů...
Že Federace je analogie na USA... Vzhledem k době vzniku TOSky možná, ale je to tak obecné, že bych tím vážně neargumentoval. Zbytek vcelku souhlas.
B5... Myslíš komunikaci s nějakým senátorem z Tichomoří, představiteli Ruského konsorcia, s prezidentem Luisem Santiagem sídlícím v Ženevě? Kde se zápaďácky jmenovali všichni padouši a evil organizace?
Amíci kolonizovali Mars (všech asi dvacet marťanů ukázaných v obou seriálech, kde byli vidět i černoši a asiati) vzhledem k relativní dosažitelnosti i dnes, a souhlas s Rayem.
Možná si tak viděl některé Treky, ale tohle je směšný. A prý ti nešlo o nadřazenost ami, ale píšeš jenom o tom. Asi už sem úplně vypitej.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 08.8.2010 23:34:38
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ST je v celku jasnej případ, a to jsem si nevzpomněl na všechny případy. B5 se opravdu (a to mu slouží ke cti) snažil balancovat co to šlo. Co je to však platné, když i loď jak píšeš toho jejich prezidenta, která explodovala barevně evokovala Air Force One. Každý druhý jouda je vpodstatě (chováním, vystupováním, kde má příbuzné) američan. Nemyslím tím jen hlavní postavy (kde je to vyvážené), ale i vedlejší nebo jen epizodní. Ta převaha tam vidět je. Dokonce je cítit i v B5 filmech. Neříkám, však že nějak extrémě a určitě tam lépe zapojili ostatní národy to ano. Možná nejlíp, ze všech sci-fi seriálů.
:)
Pravda, je že jakmile znovu dokoukám DS9 a projedu TOS, TNG a filmy udělám si poznámku u každé US blbinky a uvidíme jak to bude. Nikdo mi, ale nevyvrátí fakt, že v SG-1čce to dotáhli k dokonalosti a z ostatních národů si udělali doslova křoví, nebo zlouny. Kam se na ně hrabe i ten ST, svatouškové proti nim.
:D
Mám taky rád díly s Rusáky, ale po určité době dost naštve, že ty normální lidi z nich prostě neudělají, a když rozprášili tu jejich jedinou 304ku tak to už bylo k pláči. Seriál se pak stává strašně předvídatelným. Je to hrozně podobné s SGU na konci sezóny 1, zase skoro všechny (jako) pozabíjet, když i malé děcko ví, že zase ožijí. Je to trapné jako s těma Rusama.
:yes:

Příspěvek 09.8.2010 09:53:18
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A které jiné letadlo hned poznáš jenom podle barev? Když jeho loď barevně evokuje Air Force One, tak divák rovnou pozná o koho jde a nemusí k tomu nic dalšího říkat.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 09.8.2010 12:53:37
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já to chápu a přesto je například B5 vůbec můj nejoblíbenější sci-fi seriál. Je to OT, ale pokud mě něco doopravdy mrzí, tak že v té době se netočila třeba ST Enterprise (což by nebyla škoda) a B5 až nyní kvůli CGI, ale s jinými herci by to už nebylo ono.
:)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Obecné

cron