Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné General Jonathan J. O'Neill

General Jonathan J. O'Neill

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 04.5.2018 22:29:37
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 821
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Chtěl bych vědět co si myslíte Jackovi? V seriálu bylo, že byl u speciálních jednotech ( u letectva?) a testovací pilot.

Na wiki je, že se narodil v 1952, limit pro vstup do ozbrojenejch složek US je 17. Tákže by stihnul válku ve Vietnamu, asi u pěchoty, Ranger by nebyl ty vznikly až v 84. Mohl ale přejít ke Special Forces,( musel by umět cizí jazyk apod.) pozdějc do delty v 77.
Ale aby se z něj byl testovací pilot musel by vstoupit do letectva do 27 let, a mít bakaláře ve fyzice nebo matice, a inženýrství. V seriálu ale bylo řečeno, že nedodělal ani vysokou, na překladu záleží jestli to nebyla jen highschool a ne college.
Tákže je nerealistický, aby byl u SG-1 a testoval 301 a 302.
good night chesty wherever you are

Příspěvek 06.5.2018 00:59:37
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
K tomu že Rangers vznikly až v 84 to není úplně pravda, Rangers tu jsou od koloniálních válek. Ale prakticky jejich vznik lze brát 2 světovou. Po té byli deaktivovány, a opět se zapojili v Koreji ale vždy byli jen v síle rot a přiřazeny k větším útvarům, a opět rozpuštěni. Po té ve Vietnamu se Rangers vytvořili znovu, přičemž fungovali jako průzkumné roty pro většíy celky, včetně třeba 101.
Ale zpět k Jackovi, plně souhlasím že ten charakter je nereálný. Na jednu stranu pilot, na druhou příslušník pozemních speciálních jednotek. Carterová je v podstatě to samé, na jednu stranu pracovala jako vědec pro letectvo, což by nebylo divné ještě, kdyby zároveň nelétala s F-16 v Desert stormu.
Jinak i pro hodnost plukovníka by potřeboval titul. I když to by záleželo zda má vojenskou akademii, či obyčejnou školu, ale o to nejde, titul jako titul.
Jinak letectvo má svoje speciální jednotky, ať už PJ, USAF CCT, a pár dalších.

Příspěvek 06.5.2018 01:29:25
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 621
Bydliště: Parlén
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Ono se stáčí obecně podívat na celý koncept SGC, žalostné výstroje, výbavy, protokolů... atd. atd. Abychom došli k závěru, že s reálem to má pramálo společného. ;)
"I walked away from the past great Time War: I marked the passing of the Time Lords. I saw the birth of the universe and I watched as Time ran out. Moment by moment, untill nothing remained. No time. No space-just me! I walked in the universes where the laws of physics were devised by the mind of a madman, and I watched universes freeze and creations burn! I have seen things you wouldn't believe;I have lost things you will never understand, and I know things-secrets that must never be told - knowledge that must never be spoken. Knowledge that will make parasite gods blaze. So come ooooon, then! Take it-take it all, baby! Have it! You have it all!"

Příspěvek 06.5.2018 13:18:51
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 821
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Bohužel, ale stargate tu všichni milujeme a jeho postavy taky. Byl by zajímavej díl s Jackem ve Vietnamu nebo s Hammondem.
good night chesty wherever you are

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Obecné

cron