Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Stavíme Hvězdnou bránu

Stavíme Hvězdnou bránu

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.12.2007 23:43:47
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jsme občanské sdružení ŠÉBA a každý rok pořádáme letní dětský tábor v údolí Sázavy.

www.kamarad.estranky.cz


Po celou dobu tábora vždy hrajeme celotáborovou hru s určitým tématem. Pro léto 2008 jsme si vymyslely hrát Hvězdnou bránu. Zřejmě to bude kombinace SG1 a SGA. V těchto dnech jsme začaly stavět kopii hvězdné brány. Bude mít průměr 3m a základní materiál je dřevotříska a polistyrén. Budeme vděčni za jaký koliv dobrý nápad či radu ke stavbě.
Už máme první prosbu, nemáte někdo symboly ve větším formátu, aby se daly hezky vytisknout na A4. Všechny co jsme našli a stáhly jsou docela malé a při zvětšení nemají ostré hrany, potřebujem podle nich udělat šablony. Díky mamlas

Mám tu pár fotografií z toho co jsme doposud postavili. Je to focené telefonem snad to bude ke koukání.
DHD konzoli mámé v plánu také.
Tady je prvních pár fotek.

http://czshare.com/167904/98tO/Hv_zdn__Br_na.zip


Mamlas

Máme další fotky z dosavadního postupu práce, jsou jak starčí tak novější. Vše je foceno telefonem.
Experimentálně je to k nahlédnutí na rajceti.
Tady je adresa
http://mamlas01.rajce.idnes.cz/Stavba_Hvezdne_brany/


Mamlas


Naše stavba se pomalu chýlí ke konci. Zhruba za měsíc se bude brána stěhovat na místo určení - údolí řeky Sázavy-. Celá stavba je zatím uložena v jednom nejmenovaném sklepení kde se na ní stále pracuje.Zbývá už jen pár detajlů a maličkostí a na mě hlavně dodělat elektroinstalaci. Skoro vše je postaveno a vyrobeno doma na koleně takže to i tak vypadá,ale snažíme se. Jelikož chodíme do práce, tak většinou jen o víkendech. Kruh i když to nevypadá je kvůli dopravě rozdělen na dva díly, sice se nebude točit, ale svítit bude. Použily jsme dvě trafa na 24v a auto žárovky,myslím že jedno je i na jedné fotce je to to větší. DHD konzole je na posledních fotografiích, sice neni přesnou kopií, ale myslíme že se docela podobá. Ovládání budou dvě, jedna již výše uvedena DHD konzole a druhý jen malá krabice z vypínači - zatím ve stádiu stavby. Oba ovládací panely budou propojeny sérií kabelů, budou fungovat jako schodišťový vypínač. Malé trafo bude napájet pouze ovládací panely, velké trafo bude umístěno pod rampou pro procházení bránou a přes relátka bude napájet vlastní osvětlení brány. Fotky k nahlédnutí jsou stále na adrese:

http://mamlas01.rajce.idnes.cz/Stavba_Hvezdne_brany/


Průběžně je doplňuji.
Antikové by se divily.
Zdraví vás Mamlas


28.7.2008
Zdravím všechny
Tábor je za námi a nějak nemám čas na zpracování fotek, ale přesto jsem to na rajčeti upravil a přidal další fotografie. Na adrese:
http://mamlas01.rajce.idnes.cz

jsou uloženy tři soubory k prohlížení a až to doseřadim přibude ještě další.
Brána měla velký úspěch, všem se moc líbila. Nyní je rozebraná a uložena ve skladu, ještě v místě tábora. Zatím jsme neměli velké auto na dopravu zpět.
Nejdřív jsem si myslel, že po skončení tábora si postavím Bránu doma na zahradě, ale máme obavu, že by asi nepřežila zimu. I když těch čtrnáct dní na dešti a větru přečkala perfektně, přece jen neni vodotěsná a je to jen polystyren a dřevo. Takže jí nabízíme k prodeji. Pokud někdo máte zájem nebo víte jak jí využít tak napište. Bránu klidně na místě i pomůžeme postavit. Jediný co nemůžeme prodat je napájení, tedy transformátory, ty byly půjčené. A cena???? Kolik myslíte že jsme do ní vrazily my?

Tak zatím
Mamlas

31.7.2008
Přidal jsem čtvrtý soubor fotek
zdar Mamlas
Naposledy upravil Mamlas01 dne 01.8.2008 01:07:25, celkově upraveno 5

Příspěvek 29.12.2007 23:50:47
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hvězdná brána jako téma tábora je bezva nápad. :thumleft:
S těmi symboly bych vám poradil, stáhněte si Stargate font, s ním už nebude problém vytisknout znak v požadované velikosti.
Třeba zde:
http://sgc.webz.cz/index3.php?id=1015


Hodně štěstí při stavbě. :wink:

Příspěvek 30.12.2007 00:02:15
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Výborně!Já loni připravoval program na skautský tábor ve stylu stargate SG 1.Ta brána má být používána jako symbol tábora,či aktivní kulisa hry?(brána=domeček,procházení skrz ní,atd)Jinak stavíme sami hvězdnou bránu do naší fansérie,a nejlepší to je z plechu,a prkýnek(jen má zkušenost :D )
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 30.12.2007 00:03:50
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A já doufal, že tu bude návod jak si z diamantů a mikrovlnky sestavit gejtu...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 30.12.2007 00:30:38
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi tak :lol:

Ale je to fakt bezva nápad... i když tábory upa nenávidím, tak na tenhle bych jel :lol:
Obrázek

Příspěvek 30.12.2007 01:04:50
woody.birch Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mimo výše uvedených fontů je možné z
http://community.stargateworlds.com/

v sekci downloadů stahnout tzv "Webkit". Je to asi 20 MB všeho možnýho. Včetně mimořádně kvalitního nákresu.
Jinak ty fonty vřele doporučuju. Sám jsem je použil, když jsem dělal svoje modýlky. Akorát že o něco menší než tři metry :cryy:
Jenže bestie pořád nefungujou. Asi zkusím zapojit tu mikrovlnku - dík za TIP :cheers:
Čím složitější je mysl, tím větší má potřebu jednoduché zábavy.

Příspěvek 30.12.2007 02:03:45
Guess who... Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Byl jsem skaut dosti let, pár jako vedoucí a připravoval jsem hru na téma Egypt.Je to skoro to samé a pro inspirací stačí podívat se na pár prvních dílů.Ale teď k těm radám.Nevím jestli se mi podaří sehnat pořádné fotky(mám akorát zbytky kanop).

Jinak co se týče samotný hry tak šlo o získání 4 kanop(nádoby kam se ukládaly namumifikované orgány mumie při mumifikaci).A získat se museli splňováním úkolů psaných na papyrusu.A co jsou rady co se osvědčily.

:arrow: Najít si egyptské písmo a každému znaku přiřadit jedno písmeno.(Nebo k těm stargate znakům, ono je to fuk)

:arrow: Jako získání abecedy nacházeli betonové desky.Byla to normální betonová deska(200x200x10) a z jedné strany byl zobrazen určitý symbol (např. slunce) a z druhé strany to bylo napsáno egyptským písmem.V praxi to znamenalo mít všechny symboly(28 znaků - had, sova, slunce, řeka) vyrobené jako tiskátka.To byly dřevená tiskátka na kterých byl z silnějšího měděnýho drátku ten symbol naohýbán.(Výroba tiskátek byla hodně namáhavá :)

Takže děti se učili egyptské písmo tak že při nočních pochodech, stezkách odvahy apod nacházeli tyto betonové desky a pomocí nich si stanovali písmena.

:arrow: Zprávy nacházeli později psané na pauzáku černou fixou(malované symboly, odzhora dolů - tak jak to bylo v Egyptě) a děti je překládali.

:arrow: Dále jsme měli 7-stupňovou pyramidu.Spodní 4 kusy byly z dřevotřísky, spoje nýtované a rozměr nejspodnějšího dílu byl asi 1700x1700.Vrchní díly pyramidy byly z kartonu a polepeny zlatým papírem.Celkově byla ta pyramida vysoká zhruba 1-7metru(už si to přesně nepamatuju)

:arrow: Jako finální podobu kanop jsme použili obrázky co sme našli na internetu a dokonce podobn byla v jednom díle SG1(Carterová jí strkala do MRI tuším)
Byly dělané ze sádry a poté malované.Nejdříve se teda musela udělat forma a vůbec z modelíny vymodelovat hlava.No formy a ty hlavy z modelíny někde ještě mám.A tady jsou fotky...Omluv prach a bordel v pokoji a jejich opráskanost, ale přeci jen už něco pamatují ;)

Formy a ty hlavy někde doma mám, ještě jsem pak dělal toho asi sokola(Horův strážce) ale od něj je jenom hlava z modelíny někde na půdě.Jinak ještě jsem tam měl spoustu kravin, krásnýho dřevnýho a železnýho ptáka, s rozpětím křídel skoro 1,5m, co vydával zprávy.Ale to je na dlouhé povídání, uvidím jestli se mi podaří sehnat fotky.Sice jsem ti neporadil ohledně stavení tvé brány, ale třeba to vezmeš jako isnpiraci...Kdyby nějaký dotaz, ozvi se na mail , nebo na ICQ(286 222 908)..

Váš Jack

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Příspěvek 30.12.2007 02:21:34
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky za podmětné rady a nápady, o průběhu stavby budem informovat. Třeba i něco nafotíme.
Brána se pravděpodobně nebude otáčet to asi nezvládnem, ale rádi bychom aby svítila. Bude to aktivní kulisa, bude se jí procházet. Hra se teprve sepisuji, to má na starosti kolega. Zatím díky Mamlas

Příspěvek 30.12.2007 02:32:03
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
URČITĚ jí nafoťte...a hodně štěstí i se vším ostatním :wink:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 14.1.2008 17:43:36
Chuck_69 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen jedna menší rada,Když stavíte Hvězdnou bránu ,nezapomeňte na DHD konzoli :wink:
Mistr Stiffler budoucí leader Luciánské Aliance :-)
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 20.5.2008 12:49:10
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Máme nové fotky: Jsou na www.rajce - odkaz je nahoře. Mamlas

Příspěvek 20.5.2008 14:02:00
Dr.Snak Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Před dvěma roky jsme také měli téma táboru Hvězdná brána. Musím říct, že naše SG byla oproti vaší hračička pro děti... :(
Jako výstupní bránu (v terénu) jsme používali pouze provizorní sestavené z pet lahví od Mattoni, samozřejmě nabarvené a musím říct, že nevypadaly zas tak zle. Hlavně se daly složit do pytlů od odpadků a snadno přenést.:D
Hlavní brána vypadala takto (omluvte kvalitu:)):
Obrázek
Pro "snadný" převoz rozdělená na 2 části...
Obrázek
Obrázek
To nejsem já... 8)
Obrázek

Příspěvek 20.5.2008 14:55:29
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Měli jste to pěkný, my jsme tak trochu ulítli. Bránu máme ale jen jednu, ale obě strany jsou stejné. Jedna bude jako na zemi a druhá na jiné planetě a bude se skrz ní chodit tam a zpět.

Příspěvek 20.5.2008 18:27:42
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Super, nechtěly byste tu bránu potom prodat???
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 20.5.2008 21:29:27
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chválím výbornej nápad. Kdybych byl mladší hned bych chtěl jet. Ať vám to vyjde :thumleft:

Příspěvek 21.5.2008 13:25:19
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mamlas01 píše:
Měli jste to pěkný, my jsme tak trochu ulítli. Bránu máme ale jen jednu, ale obě strany jsou stejné. Jedna bude jako na zemi a druhá na jiné planetě a bude se skrz ní chodit tam a zpět.


Teda pánové, smekám před Vámi, ta brána je super, pokud bude i svítit, jako že asi jo, pak vypadá líp než ta, co ji měli na Pegasus Conu:-)... Být o 20 let mladší, hned se na tábor přihlásím... Tolik práce jste si s tím dali... fakt nádhera.
Obrázek

Příspěvek 21.5.2008 17:48:56
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děláme co můžeme a makáme na tom jako vzteklí aby to vypadalo dobře všechno fungovalo a abychom to stihly do začátku tábora. Sami jsme netušily do čeho se pouštíme. Ale výsledek mluví sám za sebe. O prodeji jsme zatím neuvažovaly, ale mám velkou zahradu a denně tu projde tak sedmdesát dětí předškolního věku tak bych jí tu mohl postavit. Děti co se hlásí na tábor zatím nevědí co je čeká. To bude překvapení.

Příspěvek 22.5.2008 14:47:11
Jorssk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 86
Bydliště: Praha 10
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mám pro vás špatnou zprávu, ta brána vám nebude fungovat :( . Nebo jste snad už přišli jak to zařídít s energií a ovládacím panelem? :lol: :lol: .
"To Punish and Enslave" - Barricade motto

Příspěvek 22.5.2008 17:50:23
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jorssk dobrej joke............... mam jen takovej dotaz, budete tam mít i neplanovany mimozensky aktivace????
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 23.5.2008 22:26:09
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám pro vás špatnou zprávu, ta brána vám nebude fungovat Sad . Nebo jste snad už přišli jak to zařídít s energií a ovládacím panelem? Laughing Laughing .


Bohužel tě zklamu problém je vyřešen. Měli jsme sice trochu problém s krystaly, ale nakonec jsme to celé sladily, krystaly byly správně naoscilovány, ale museli jsme k nim přidat mikroprocesor na řízení. K přenosu energie slouží slabé mikrovlnné záření. Energii budeme získávat z fúzního raektoru vlastní konstrukce. Nakadahovou kružnici a ostatní komponenty nám odlily v Ostravě ve slévárnách Vítkovice.
Zdar

Příspěvek 25.5.2008 19:39:12
Jorssk Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 86
Bydliště: Praha 10
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jako ta brána vypadá fakt dobře, určitě by se dala použít na více věcí. Například k natočení fan filmu, cony atd...
"To Punish and Enslave" - Barricade motto

Příspěvek 26.5.2008 21:58:38
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo a jen tak mimochodem když už si nám nádherně popsal jak jste vyřešili problém s energií a konfigurací DHD s Bránou mám takovej dotaz. Kde se bude nacházet druhá brána? :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 25.6.2008 14:09:09
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Prázdniny před branami a my jsme hotovy. Dneska bránu rozeberem a přesuneme na místo určení. Přidal jsem pár posledních fotek jsou na adrese:
 http://mamlas01.rajce.idnes.cz/Posledni_fotky_ze_stavby/

Zatim zdar Mamlas

Příspěvek 26.6.2008 14:54:37
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nádhera, asi si ji postaim taky, prostředy mám, ted už jen čas, kterýho je málo, protože mám plný ruce práce kvůli solaris a SG- Animated.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 28.6.2008 16:29:13
Mamlas01 Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naši bránu jsme úspěšně přepravily, a zkompletovaly na dětském táboře. Myslím že to vypadá docela slušně. Pár fotek z mého mobilu najdete na adrese

http://mamlas01.rajce.idnes.cz/Kompletace_brany


Až budu mít fotky z digitálu, dám je na to samé místo.
Zatim zdar Mamlas

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné

cron