Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ve třídě jsem jedinej z 30 lidi, kterýmu SF něco říká. Oni sledujou takovy *** jako ordinace, atd. (jména ani neznam). A furt to nedovedou pochopit že někoho taky zajímá něco jinýho než problémy jiných lidí(vo tom většinou ty "výplachy mozku" jsou). SG, SGA a EUReKA mi daj alespoň těch 40 minut klidu a někdy jsou fakt humorny, že se ještě hodinu tlemím :D :D :D :D (nejlepší je McKay v SGA)))))
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
sozhlasim ostatni si mysli ze jsme divni ja uz od mala trpel kdyz jsem sledoval startrek novou generaci a pak muj ovlib vyoager! a proto se uz moc nechlubim ze mam pro tohle vasen, sem tam narazim kdo to treba sleduje a pokecame , ale jinak je to velmi malo ilidi.. v mem okoli...

je to neprijemne ale clovek se stim uz naucil zit
" IMMORTALITY "

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nedávno proběhly náhradní maturity na naší škole a jedné žákyni se povedlo tvrzení, že Božena Němcová za svobodna Panklová se po svatbě s Němcem jmenovala Novotná.... a další žák pro změnu tvrdil, že Karel Čapek napsal román Krakatice... :lol:
Konsternovaná kolegyně pak v zákulisí konstatovala, že je to z toho, jak lidi už vůbec nečtou a pořád jen čučí na takové ty blbosti , jako je Indiana Jones, Star trek a Stargate místo, aby se podívali na Babičku nebo na Divou Báru.
Tak vidíte, co všechno může SCI-FI způsobovat....
After hard working I like hard playing

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mám pocit že jsem zřejmě výjimka mezi všemi milovníky Sci-fi. Pokud si pamatuju, tak mi snad nikdo v mém okolí nikdy neřekl, že sci-fi je kravina a mělo by se zrušit. Ani o bráně jsem neslyšel celkem nic špatného, ani vítky typu že tim marním čas (rodiče to dokonce těší že se na to koukám, prý se mi tím zlepšuje angličtina, máti se se mnou dokonce občas dívá... :D ), ani že bych byl nějaký magor co ho nic jiného nezajímá (visí mi na krku přívěšek brány). Místo toho to moje okolí zaujalo natolik, že se teď někteří z nich dívají na SGA a kecáme o tom ve škole o hodinách... Jinak, samozřejmě, znak Tau´ri lihovkou na lavici je nezbytností... :wink:

EDIT:

Mrs. Sheppard: Trochu mi to připomíná naší češtinářku. Chce po nás seznam literatury co jsme přečetli (na maturitu), ale nechce jedinou Sci-fi, Fantasy ani nic podobnýho. Chápu že někdo k tomu může mít výhrady a že v literatuře jsou zajisté léty prověřená díla od jiných spisovatelů, ale vždyť takové Star Wars je klasika mnohem větší než některá jiná díla a stejně so o tom neučí... :roll:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mám pocit že jsem zřejmě výjimka mezi všemi milovníky Sci-fi. Pokud si pamatuju, tak mi snad nikdo v mém okolí nikdy neřekl, že sci-fi je kravina a mělo by se zrušit...

Nejseš jedinej, taky nemám žádný výrazně negativní reakce na scifi ve svym okolí ...no až na mou babičku...
Obrázek

Iridon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 47
Bydliště: Far far away...
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já mám na svoje "Sci-Fi" okolí vcelku smůlu. Vpodstatě nikdo, koho znám, se nezajímá o Sci-Fi (až na pár lidí z mé blízkosti, tj rodina, blízcí přátelé apod), jeden kamarád akorát Fantasy, jinak patřím také mezi ty nepochopené, především mezi spolužáky. Pokud začnu o SG, tak někteří ještě tuší, někteří říkají "jak se na tu blbost můžeš koukat". Horší je to u SW, to jsem narovinu odpálkován s tím, že je to pro malé děti, ale zároveň největší hloupost. O Star Trek jsem se nikdy moc nezajímal a nikdy mne nezaujal, ale rozhodně respektuji jeho fanoušky. Ovšem pokud si někdo v mém okolí začně dělat z ST srandu, raději mlčím a v duchu si říkám, jakej je to blb, já si z jeho fotbalu taky neutahuju (nepatřím mezi fanoušky tohoto sportu, tedy ne mezi pasivní, pokud jde o aktivní, tak to si občas kopnu :D )

Co se týče lidí sledujících Velmi křehkou ordinaci na růžovém letišti, já se je snažím respektovat. Mne se tyto seriály sice nelíbí, ale jim ano. Ovšem většinou jsou to právě tihle lidé, kteří kritizují ostaní, nejen Sci-Fi, takže jdou do extrému, použiji zákeřné zbraně :think: A jak to tu tak čtu, myslím, že lidé zajímající se o SF jsou daleko tolerantnější, než čumilové telenovel.

Ale znám také osoby, které sledují např. The Big Bang Theory, IT Crowd či jiné. Sitcomy totiž patří také mezi mé zájmy.

Styl dle poslední módy rozhodně není moje parketa a nosim prostě to, co mi vyhovuje, tj. takový lehký army styl. Bohužel, jak jsem se přesvědčil, někteří lidé nemají smysl ani pro tento styl a hned mne přirovnávají k násilnickému člověku, který miluje válku, smrt apod, ještě k tomu přidají pro ně "zlé" SF a obrázek šílence je na světě, ale s tím už jsem se pomalu smířil :o Ale to je oboustrané, nic ve zlém, pardon za vulgárnost, ale muší brýle přes půl xichtu rozhodně nepovažuji za úžasné, spíš mám z takových lidí úsměv na tváři. Takže se řadím k odpadlíkům společnosti, ještě, že mám blízké osoby, které to respektují a nepřijde jim to divné.

Na závěr bych jen řekl, že rozhodně nelituji čím jsem, nebo co ze mne SF udělalo.
:)

Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak moje okolí co se týče sci-fi a fantasy je relativně tolerantní, už jsem se setkala s trochou nepochopení, ale nic drastického to nebylo. Ve třídě ještě na střední o mě bylo všeobecně známo, že sci-fi a fantasy můžu. Při jedné výpravě do vinného sklípku na Moravu jsem dokonce zjistila, že lidé, do kterých bych to nikdy neřekla, mají taky rádi SG (třídní profesor-dějepisář a pár spolužaček) a pravidelně ji sledují, co víc, stahují a shánějí :smile: O tom, že mezi spolužáky mám spřízněnce Pratchettovce a tak jsem věděla, ale tohle bylo překvápko.
Uznávám, že moje záliba ve všemožných seriálech je přeci jen zdaleka největší tady u nás, co vím, ale tím se nechlubím na potkání. Když to někdo zmíní, tak jo, když se někdo zeptá, proč ne. Žiju si tak v klidu, tolerována, bez pohledů skrz prsty :smile: Jeden čas, hlavně před maturitou, byla doma trochu hutnější atmosféra, protože místo přípravy jsem sledovala Farscape a Babylon 5, což jsou - jak mnozí jistě vědí - záležitosti vyžadující plnou a dosti nerušenou několikahodinovou pozornost :D Připomínky ze strany rodiny umlčelo skvělé vysvědčení a schopnost bez problémů rozumět mluvené i psané angličtině. Osobně si myslím, že mi to dá mnohem víc, než vysedávání u CoD či CS či WoWku... nic proti pařanům :wink:

Ve zkratce - má menší obsese sci-fi seriály mě nenutí žít na okraji společnosti :smile:

Ještě bych dodala ke stylu oblékání... Na ulici z mého outfitu člověk nepozná, že poslouchám metal a trávím nezdravě mnoho času sledováním seriálů :wink: Tím jen chci říct, že není dobré nechat se zmást oblečením. Jasně, něco to o člověku vypovídá, ale zdaleka ne všechno a někdy je to naopak zavádějící.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Siria:Jóóó, ty mi s malejma chlupatejma prevítama úplně mluvíš z duše. Otravní, nevychovaní, zakomplexovaní... Já sám mám loveckýho psa, dobře stavenýho, takže má velkej těžkej hrudník, jen hubeňoučký břicho a svalnatý nohy...
A kolikrát, když ho beru proběhnout, se někdo zeptá jestli "ten chudák není podvyživenej"... To by člověk fakt vraždil, mám kolikrát chuť před ně vysypat ty kila žrádla, co sní :) ...

Linn: Zahraniční seriály jsou jedni z nelepších učitelů pasivního jazyka, jaký znám :)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To Halajda a Linn: No musím taky potvrdit, že co sleduji stahované seriály v angličtině, moje slovní zásoba Aj se zlepšila!
After hard working I like hard playing

rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj to ja taky uz umim anglicky od mala , ale poslednich par let co stashuju a koukam na vsechno mozne tak s elepe domluvim rychleji hledam slova je to lepsi..
" IMMORTALITY "

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naprostá pravda. Já i můj brácha jsme od té doby, co sledujeme všechny seriály v angličtině, ve škole nejlepší v AJ. Dokonce jsem si tuhle pustil v AJ i Red Dwarfa, kterého jsem dřív znal jen z čt2.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vrátím se k tématu. Dovedete si vůbec představit, jaké to je mít rád SF a tím i SG v rámci střední generace?? To je teprve člověk za trotla. Těžko vysvětlíte, že životní příběhy, kdo s kým souloží a pod. (viz třeba ordinace.., nic proti) mi hlavu nevypnou, do jiných světů neodvedou..

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Milý Pedro* - vím to :bye:. Jsem taky tvoje věková skupina. Někdy přímo cítím, jak na mě jde absťák, když se dlouho nekouknu na nějakou pořádnou sci-fi. :lol:
After hard working I like hard playing

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To teprve, když se někde u piva (já tedy raději víno) sejdou odborníci přes fotbal nebo hokej a začnou, kdo na **** kopal apod. děsím se dotazu co já na to?. Naštěstí mě moje okolí zná a známí to už neudělají. Pak si připadám s mojí vášní pro SF, fantasy a pod. úplně out.

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejlepší je sraz střední školy. To jsme měli nedávno. Šest let po skončení školy, tři spolužačky už mají děti a jsou vdané. To je pak hovor. O dětech, porodu, manželích...a když pak náhodou nadhodím jiné, jakékoliv téma (ne nutně sci-fi nebo cokoliv podobného), tak jsem za blázna.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vděčné téma sraz ze střední.
Já + 27 holek. Věřte, že o SG si opravdu moc nepopovídám :D
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na druhou stranu by tam taky mohla být zábava :wink: .
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo, to určitě jo, ale v jiném tématu, než SG a scifi obecně.

"Víš, co bylo dneska v Ulici?"
:D :D

To mě moc nebere.. Když příjdu s SG, tak si klepou na čelo a podobně. :(
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Mirek Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 667
Bydliště: Praha 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
cus tak to ja taky znam nak podobne,ale uz mam ve tride par lidi co to zajma :D a kdyz chcete pokecat o sg neudelame nakej sraz? sry musim koncit bude zvonit cus :D

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fakt je, že nejvíc si o SG pokecám se synem :D A tak jsem jako pozorovatel alesp čítával zdejší fórum. Zapojit se je ale o mnoho lepší. To fandovství pro SG se mi tu líbí a sdílím jej. Moji vrstevníci popravdě na všech srazech, akcích škol a dalších institucí, probírají nejvíce práci, rodiny... Žádný pořádný úlet do jiného prostoru.

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Občas člověk najde sdílnou duši. Nedávno na maturáku jsem zjistila, že jedna moje bývalá studentka chápe moje narážky na ST a SG. Vykulila na mě oči a udiveně se zeptala, jestli to tedy sleduji a byl z toho hovor docela na dlouho :). ..hmm, že prý by to do mně nikdy neřekla. :lol:
After hard working I like hard playing

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je fakt, že leckdy takové odtajnění může přinést i tento pozitivní vedlejší efekt. Asi by bylo s podivem říci někde na náměstí, kdo tu sleduje SF nebo dokonce SG, co rukou uvidí a od koho všeho.

sheppard91 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 98
Bydliště: Prievidza Slovensko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja som tiez slintal ako male decko ked som na tv JOJ videl stargate 1. cast a odvtedy som sa po titulkach na konci nevedel dockat dalsej casti
zatial som u nas v KE stretol len 1 cloveka ktoreho to bavi a je mi fuk co si myslia ostatny o mojich zaujmoch. nech sa aj rehocu... ich chyba nevedia o co prichadzaju :D :D :D
McKay: Spusíme autodestrukci města...
Jack: Cože?!
McKay: Jo, tohle měl být plán B.
Jack: Tohle je spíš plán F protože jsme f hajzlu.
#######################################
Obrázek

gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tohle téma jsem objevil teprve dnes.. :)

Takže co já a sci-fi? No tak, brácha mi začal řikat Vraťáku :D nevadí mu ani tolik že to je scifi, ale spíš preferuje názor že to je prostě sra*ka (ještě mu vadí Tealc, protože si myslí, že má na čele spirálu z varné konvice :) ). Co si budeme povídat, SG nepatří ke zvláště kvalitním seriálům... dívám se na to jenom kvůli odreagování a i přes to jaký je jak sg1 nebo i sga, je to celkem slušná zábava... a tak to i beru... Jediné sci-fi, který bráchu nijak nepohoršuje je Star trek a jak on říká "ten s Picardem". Což je to samé u mě... VOY ani DS9 mě nikterak nechytlo a TOSka... no co si budem povídat, pokud někdo není vyloženě trekkie, tak to asi nikomu moc neřekne. Maximálně "hele na ty pyžama". Ale co mě chytlo, a to tak že velmi, je BSG. Nevím, tenhle seriál snad ani jako sci-fi nepovažuju, to je tam až druhořadé, aspoň pro mě..

No a teď co já a fantasy? Tak fantasy mě chytlo spolu s prvním filmem LOTRa a lákalo mě to asi jenom kvůli tomu že se tam hodně šermovalo střílelo z luku apod. Samozřejmě to neodsuzuji, díval a četl jsem to taky, ale jak to přišlo, tak to i odešlo... A teď.. nic moc.. i když na Hobita se celkem těšim... hlavně na draka :D Dneska si kvůli tomu "šermování" vezmu radši historickou knížku s popisem světových bitev (Hastings, Orleans, Kresčak), kde jsou i schémata bitev, taktiky apod. což mi přijde mnohem lepší a mou vášeň pro středověk to dokonale uspokojí (zní to perverzně, ale...každej máme nějakou tu úchylku, že? :lol: ).

Nejvíc mě na tomhle asi mrzí mrzí to, že když řeknu, že se dívám třeba na BSG nebo i na to SGčko, tak si hned každej o mě pomyslí, že jsem nějakej nerd, co nevytáhne paty od počítače a moduluje proudy času aby mohl sedět u compu místo 24 hodin 27... Pro mě za mě, je to jejich život, ale chtělo by to jednou za čas otevřít oči a vyjít na ulici, že tam je jinej život..

A jak už tu padlo, další extrém je, když někdo přijde a začne přede mnou vykládat jména fotbalistů, který jsou mi absolutně ukradený a když řeknu, že mě fotbal nezajímá, tak se na mě dívaj, jak kdybych měl mor.. A kdo neumí fotbal neumí nic :roll: Ačkoliv je mnoho o tolik zajímavějších a méně zkažených sportů než je fotbal...

Lord_of_war1 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 187
Bydliště: Již 3 rokem na marsu
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak to já mam stejnej problem jako vy když sem přišel na střední školu nikdo vubec nikoho nezajimala STARGATE nebo BSG atd . Všechny zajímalo Motorky , fotball Sparta Slavie, a nebo hulení či jak se nejlip ožrat a kde atd . Po půl roce sem čtvrtinu třidy naučil koukat na hvězdnou branu na nově a BSG na nova cinema a některy to chytlo . :D :D
Pravda a svoboda jsou věci, které si nalháváš abys si v noci usnul.
Nic sem necítil. Zemřel jsem uvnitř.


Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné