Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sehnat uniformu z ST není nic těžkého, ale Klingonština je opravdu složitý jazyk (hlavně na výslovnost), ale na e-bay se dá objednat slovník i učebnice, každopádně na to nemám tolik času, už takhle mi stačí, že se musím učit Anglicky, Německy a Rusky. 4. jazyk už by byl na mě moc

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
trochu off topic,ale jednou sem uměl elfský runy(z pána prstenů)naspamět(kvůli táborovce)
jinak plánuju se naučit anticky(s latinou jako povinym předmětem to nebude zas tak velkej problém)(vlastně bude)
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mikiquicna: On existuje nějaký jazyk antičtina?! To asi těžko, leda že by si myslel ten jazyk ze seriálu, ale zajímalo by mě, kde se ho chceš naučit, když existuje jenom písmo ze seriálu. Nikde sem neviděl celý jazyk ...

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na stargate.wikia je pár slov, které se nějak odlišují od klasické latiny(třeba v řeči Antiků se bůh řekne Ori).

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nevim kde,ale někde jsem četl že když je třeba něco v SGA napsanýho anticky,nejsou to jen náhodná písmena,ale souvislý text v antičtině(která je podobná latině)
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

cr8g Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
cr8g: Já jsem přeci nepsal, že nechodím ven, ale, že nechodím ven se spolužáky... To je docela rozdíl. Jinak Trekkies nejsou jen šašci v uniformách, ale kulturní skupina, která se věnuje svému koníčku. To je stejné, jako třeba spolek modelářů letadel apod. Já zase za šašky považuje přesně ty, jak si říkal, že s kamarády v hodině vykřikujete "Jaffa cree". Tohle mi přijde opravdu trapné a dětinské ...



Mno zakladka je detinska :D ..


Jo at se venujou... ale at to zas neprehanej... jak ten typek co si predelal byt na kajutu ze StarTreku. ( to me uz prijde dost divny)

bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
o mě si většina lidí mislí že jsem blázen ja je nereším sm tam někomu nadávám goaldsky a pisu povídky pro kamosku katku nikde je zatim nepublikuju krom meho blogu
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
o mě si taky myslí, že jsem blázen, ale oni jsou pěkně blbí, když něco odsuzujou a ani nevědí o čem mluví -> takoví nesnáším nejvíc
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No právě těch je dost a nejhorší je že pár jich znam.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já jich znám dost. určitě víc než bych chtěl
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naštěstí jsem chytnul dobrou třídu a vůbec školu. Náš učitel ze strojírenství je vášnivý čtenář sci-fi, stejně jako jeden spolužák. Další spolužáci také hodně sledují seriály (Prison Break, Lost, ... odvážil jsem se doporučit Stargate Universe :lol:) a jeden, tak ten je dokonce fanoušek Červeného trpaslíka, takže je to samé hláškování. :lol:

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OT: hele kde se učíš?
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neučím, studuju na Střední škole technické v Opavě. ;-)

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem na Štěpánské (v Praze) a ve třídě mám spoustu Trpaslíkovců, ale také HIMYMovců, a BigBangovců. :D Jeden spolužák se dokonce na můj impuls začal dívat na Scrubs.
Jakmile se ale zmíním, že sleduju Star Trek, už se na mě začnou někteří dívat divně. :hmmm:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nechci odsuzovat, ale ty epizody star treku co si pamatuju se mi celkem vůbec nelíbili
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
Jakmile se ale zmíním, že sleduju Star Trek, už se na mě začnou někteří dívat divně. :hmmm:

Mám podobnou zkušenost :) Tuším, že to bude mít něco společného s velkou popularitou TBBT v našem ročníku :D
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

bobas52 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Stává se mi to pořád že řeknu stargate a už sem blázen :D

Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moji kamosi sci-fi moc nemaju radi. :wall: A preto v ich spolocnosti o SG moc nehovorim. A preto nemusim zit v ILEGALITE.
Obrázek

Elvie Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 4
Bydliště: Corona Borealis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
Sehnat uniformu z ST není nic těžkého, ale Klingonština je opravdu složitý jazyk (hlavně na výslovnost), ale na e-bay se dá objednat slovník i učebnice, každopádně na to nemám tolik času, už takhle mi stačí, že se musím učit Anglicky, Německy a Rusky. 4. jazyk už by byl na mě moc


nemusíš ani na e-bay, klingonský slovník prodávají i v Praze v neoluxoru :D

já jsem měla ve škole docela štěstí, všichni zbožňovali červeného trpaslíka, big bang theory a jiné serialy, takže nebyl problém říct nějakou hlášku a ostaní se toho chytli... :smile:

Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To sa mas ja mam v triede samych debilkov :pst: co stale cumia na CSI alebo na telenovely.
Obrázek

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No u nás je to stejné, všichni se dívají na takové ty růžovky v ordinacích a velmi křehká pouta. :roll:
Na základce jsem měla pár kámošů co byli do SG zažraní stejně jako já, ale většinou to bylo samé:Ty se zas díváš na hvězdnou bránu, to je ta blbost že.
Ale už jsem se poučila a takové "lidi" ignoruju.
No a tím, že jsem fanoušek Star Gate a sci-fi vůbec se moc nechlubím.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To mě hrozně baví, jak lidi tady píšou, že se kvůli zálibě v té skvělé SG nemůžou bavit s lidma, kteří se koukají na ty sračky jako je CSI... :lol: Už chybí jen forum o CSI, ve které by nadávali na SG a rovnostranný trojúhelník by mohlo doplnit forum Ordinace (které ale nikdy nebude mít dostatek aktivních přispěvovatelů, škoda). Třeba by potom ironická absurdita podobných tvrzení trkla i jiné lidi než mě a uvědomili by si význam slov jako tolerance.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale já jsem tolerantní, já nikomu neříkám jaká je ordinace blbost a že se na to má přestat dívat jako oni mi. :bounce: já jenom říkám, že se mi tyhle serialy nelíbí. :roll:
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je přece jedno, už tak se na ně díváš skrz prsty.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to není tak úplně pravda, třeba moje nejlepší kamarádka se na ordinaci dívá pravidelně a i tak je to prostě nej kámoška. :wink:
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné