Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné SG a mytologie

SG a mytologie

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Líbí se vám využívání mytologie?

Ano
87
94%
Ne
6
6%
 
Celkem hlasů : 93

Re:

Příspěvek 15.8.2008 20:44:31
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já myslim že by mohly s mytologií jít ještě hloubš a víc do detailu (bohužel zvolili opačný směr... :( )

jedy.y píše:
je to velice dobry napad človek tomu pak skoro uvěří akorat ty pyramydy nedořesily my mame 4 strane oni použivaji 3 strane :?:

V SG jsou nějaký trojboký pyramidy?
Obrázek

Příspěvek 15.8.2008 21:22:08
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já nepamatuju žádnou trojbokou pyramidu přímo, ale byla tam zmínka Daniela Jacksona o polohách Castiany, Sahalu, Vagon Brey a Camelotu, který říkal, že se jedná o pravidelný čtyřstěn - perfektní pyramidu... což by byla právě trojstranná, ale takové neznám.
Naposledy upravil Nohajc dne 18.8.2008 09:35:20, celkově upraveno 1
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 15.8.2008 21:36:29
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ha'taky jsou trojhraný pyramidy. S čímž se pravda docela blbě přistává na Cheopsově pyramidě :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 15.8.2008 21:56:26
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno, nejsou Hataky poměrně nové lodě? Měl sem dojem, že celý tisíciletí Goauldi používali jenom ty pyramidy, Když byli poprvé na Hataku na konci první řady tak to tealc nepoznal a tvrdil, že to je nová technologie, takže tady problém nevidím. Navíc, Hataky nepoužívaly pro přistání pyramidy, třeba na Sokarově planetě jich tálo hned několik a byly posazený na takových plochých podstavcích a ne na pyramidách...

V SGA mi mytologie opravdu chybí. Vážně si myslím, že mytologie s předky se dala využít během konfliktu s Asurány, kdyby si lidé v Pegasu mysleli že předkové se vrátili a ničí všechny proto že lidé podlehli Wraithům nebo tak něco, vymyslet by se toho dalo víc. Krom toho že Asuráni sou nerozeznatelní od Antiků, vždyť ani naše expedice si to neuvědomila, dokud jim nestrčili ruku do hlavy.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 15.8.2008 21:57:33
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor: Chceš mi říc že za celou tu dobu, co sleduju SG bych si nikdy nevšim, že Ha'taky jsou trojboký? :lol: ...no možný to je, du pohledat nějaký vobrázky, každopádně všechny pyramidy co jsou na zemi jsou čtyřboký.

edit: tak jsou skutečně trojboký, nicméně přistávaj na čtyřbokejch pyramidách :lol:
Naposledy upravil Ralen dne 16.8.2008 15:22:21, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 15.8.2008 22:06:05
Sheppy Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 197
Bydliště: Tachov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No pokud vím, tak pyramidy se našli pouze na Zemi a Ebydosu, jinde je myslím neviděli. Tyto planety ovládal Ra, a ten měl jinej typ lodě než Hatak, viz úvodní film.

Příspěvek 15.8.2008 22:11:08
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Krom toho že Asuráni sou nerozeznatelní od Antiků, vždyť ani naše expedice si to neuvědomila, dokud jim nestrčili ruku do hlavy.


Což mi vlastně připadá zvláštní (že mají stejnou techniku výslechu jako replikátoři z SG-1). Vždyť oni nemají nic společného. Jejich základ stvořili antikové, zatímco ty "naše" replikátory, vyráběla jakási Androidka stvořená bůhví kým (i když právě to bůhví nám ponechává zadní vrátka).
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 15.8.2008 22:30:06
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rees IMO postavil Antik. Ta její nanotechnologie co jí opravovala a umožnila manipulovat hmotou na molekulární úrovni a dělat z věcí bloky replikátorů je až moc vyspělá a až moc podobná nanotechnologii Asuránů. Ale to jak z toho Replikátoři dokázali vyrobit lidskou formu je mi taky záhadou. Pokud samozřejmě neasimilovali vyspělejší techniku z jiných galaxií, kdoví kde byli rozlezlí. Ale není to dovysvětlený, bohužel.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 18.8.2008 01:05:06
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sheppy: Pyramidy byly viděny mockrát v seriálu a například jednou taky v Continuu.

Balial: Ano, Hataky jsou nové lodě, čímž by se to dalo vysvětlit, ale třeba před Exodem jeden takový Ha'tak přistává na pyramidě, takže bych to zametl pod koberec :-) Jinak já kdybych do nikdy nevydané freewarovky nepotřeboval obrázek Ha'taku shoda, taky bych asi nezjistil, že je trojhranný.
S Reese souhlas.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.8.2008 09:34:35
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Pokud samozřejmě neasimilovali vyspělejší techniku z jiných galaxií, kdoví kde byli rozlezlí. Ale není to dovysvětlený, bohužel.


Tak oni to IMO nemuseli nutně ukrást od jiných civilizací. Když byli zavření v poli časové dilatace, které si přizpůsobili tak, aby jim uvnitř čas běžel rychleji, měli dost času na vlastní evoluci, jejímž výsledkem byli oni human form replikátoři.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 18.8.2008 12:18:47
Sheppy Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 197
Bydliště: Tachov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Tak to bude asi tím, že už jsem dlouho SG-1 neviděl, takže si to už moc nepamatuju :D

Příspěvek 24.8.2008 10:08:52
Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mně se mytologie velice líbí a jsem ráda, že je v SG občas zmíněna, trochu prohloubena... Akorát by jí tam mohli dát trochu více. Určitě by to seriál oživilo a mohlo by to být i zajímavěší pro diváky, kteří se o ni zajímají. Každopádně v SGU by jí mohli trochu více rozšířit než v předchozích seriálech...
Obrázek

Příspěvek 24.8.2008 23:04:59
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:offtopic:
Myslím, že s těmi Hataky to bylo asi nějak tak: používaly se někdy dřív čtyřhranný lodě, který mohly i přistávat na planetách... pak se Goauldům dostala do rukou technologie kruhů a nutnost přistávat z větší části odpadla. Ale 4boký lodě si zatím nechali.
A potom vymysleli 3boký (kvůli bůhvíjaké výhodě), který taky uměj přistávat, ale logicky ne na 4bokejch pyramidách. A nějakou dobu spolu tyhle dva typy koexistovaly.
Takže 4bokou loď použil Ra, když letěl na Abydos (třeba proto, že všecny 3boký hataky, který by byly logicky modernější, zrovna měl v opravně nebo v bitvě) a Cronos, když letěl na 729 (klidně ze stejného důvodu). Akorát ten Cronosův se mezi 4x21 a 4x22 asi nějak přetransformoval na 4bokej... :D
A pokud vím, tak tohle jsou taky jediný dvě lodě, co jsme viděli o kterých můžeme prohlásit, že jsou určitě 4boký...
/ :offtopic:

V SGU to s mytologií vidím bledě, ježto z hlavní myšlenky seriálu vyplývá, že místní kultura a historie nebude s pozemskou vůbec souviset. A že by autoři/scénáristi začali vymýšlet pořádnej mytologickej podklad od nuly, to si iluze nedělám.
Ale třeba mě překvapí...
Btw. dobrou, ač jen naznačenou, se Zemí nesouvisející mytologii měli např. v New Groud (SG1 3x19).
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 25.8.2008 09:01:20
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda: Cronosova loď z 4x21 Double Jeopardy nemohla být 4boká, když si ji přisvojila SG-1 a v dalším díle bylo jasně vidět, že to je klasický hatak.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 25.8.2008 09:17:33
Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V SGU to s mytologií vidím bledě, ježto z hlavní myšlenky seriálu vyplývá, že místní kultura a historie nebude s pozemskou vůbec souviset. A že by autoři/scénáristi začali vymýšlet pořádnej mytologickej podklad od nuly, to si iluze nedělám.[/quote]

To je pravda. Ale každopádně bylo by to hezké :D
Obrázek

Příspěvek 25.8.2008 13:06:14
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nohajc:
Halajda píše:
Akorát ten Cronosův se mezi 4x21 a 4x22 asi nějak přetransformoval na 4bokej... :D


Vem si, že ta pyramida v tom díle byla jednoznačně 4boká, to bylo perfektně vidět... a ten hatak na ní přistál...
Tedy, je tu ještě možnost, že 3boký hataky umí přistávat na 4bokejch pyramidách... :lol:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 25.8.2008 16:43:58
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je to prostě zas jedna taková nesrovnalost... Nemusíme to už dál rozebírat.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 25.8.2008 19:10:34
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nohajc: Určitě ne v tomhle topicu... :)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 25.8.2008 19:19:19
Oo Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 146
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V díle 4x21 v minutě 41:02 je vidět Ha´tak zespodu jak přistává na pyramidě a je tam dle geometrie celkem dobře vidět, že Ha´tak je čtyřboký. Je to poznat podle světýlek na spodku. Teď jsem z toho nějak zmatenej, protože ještě na orbitě měl Kronos trojboký Ha´tak a v atmosféře už čtyřboký. Ti Gou´aldi budou asi fakt bohové :lol:

Příspěvek 25.8.2008 20:09:27
Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třeba hatak dokáže měnit tvar. Prostě vysune čtvrtou stěnu a zkoriguje úhly. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Příspěvek 04.9.2008 21:30:26
fRhy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Řek bych, že každej Goauld používá jiný pyramidy jako přistávací plochy. Jinak k topicu bych řek, že mytologie na SG je super a je to pěkně zapracovaný do našich dějin, skvěle zatáhne do děje a dokud neskončí díl (kterej je propletenej mytologií) nezvednu se z křesla.
Beckett: Ztratil jsi něco?
Shepphard: Jo, mou C4.

Příspěvek 04.9.2008 22:06:03
WORMWEJDR Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Bydliště: Kdesi daleko v předaleké galaxii
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak me napada jakej hatak asi pristaval na tej nejstarsi pyramide.... zespodu musel vypadat zajimave... a co teprv ty aztécky....

a k topicu... to že atlantis odletela do jiny galaxie je jediny mozny řešení!
Rodney:And what schould I do now?
Sheppard:RELOAD!!

Příspěvek 04.9.2008 22:28:24
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:offtopic: Zdá se, že tu opravdu stále málokoho napadlo, že v době, kdy byly postaveny pyramidy, nebyly ha'taky, ale třeba nějaký tetraky, 4stěný lodě, pro který byly ty pyramidy určený... a že je vládcové soustavy dokonce ještě pořád mohli využívat jako nějaké pomocné lodě...
Plus aztécké pyramidy asi nesloužily k přistávání mateřských lodí o nic víc, než babylonská věž nebo Zakazáné město... Byly to zkrátka jen pyramidy...

A abych i já přispěl k topicu: svůj názor na SG a mytologii jsem postnul už dřív a to pořád platí... 8)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 04.9.2008 22:38:10
Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V jednom z dílů přistál ha'tak na Cheyennský hoře, takže pro ne třeba na nějaký zubatý pyramidě. :)
Obrázek

Příspěvek 17.2.2009 13:09:55
PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je fakt, že by z mytologií mohli vykřesat ještě mnohem více. Zamlouvá se mi její využití ve scénářích. A to jestli tří či čtyř... detail, který se dá jedním souvětím vědce na SGC vysvětlit (kdyby scenárista chtěl a on zjevně nechtěl :( ). Tudíž capart, důležitý je globál.. :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron