Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Replikátoři vs Ori

Replikátoři vs Ori

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.5.2009 15:56:58
Smith Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Ida
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
g.o.d píše:
Adriu porazili protože jí scenáristi udělali stupidní.


A není to spíš tak, že fanoušci z ní dělají něco, co nikdy nebyla a není? Rád bych viděl jediný důkaz, že Adria může nechat odpařit celé flotily nepřátel.

Protože pokud je pravda, co píšeš, tak proč potom následovníci Ori letěli do naší galaxie v lodích, místo aby Adria všechny, co se vzepřou, nechala vypařit?? Já vycházím z toho, co bylo řečeno v seriálu a z toho nám vyplývá, že povznesený není bůh a nemůže všechno. Jsou tam nějaká omezení. Můj argument je to, co bylo řečeno v seriálu:)

Stačí si vzpomenout na Ark of Truth-Morgan nějak odlákala Adriu a Daniel měl čas podívat se na Archu pravdy. Jak to, že všemohoucí Adria nevěděla, co se na ni chystá? Jak to, že neviděla, že Daniel s Valou studovali archu zatímco ona byla někde pryč? Nemůže snad povznesený všechno podle vašich slov? :D
Obrázek

Příspěvek 21.5.2009 16:43:19
tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ja si myslim ze v nasi galaxii by ji to nedovolili Antikove :oops:
Obrázek

Příspěvek 21.5.2009 17:42:44
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
uhh tak dobře.Když tak vycházíš ze seriál...

Dil třetí řady nevim číslo Mateřský instinkt, povznesená Oma odpaří celou dvoutisícovou armádu Apophise.

díl 5x03 tuším, Ascension-povznesení zničili svou mocí celou rozvinutou civilizaci na jedné planetě.

Atlantis 1x13 Sanctuary, jediná povznesená zničí během pěti vteřin 2 hive ship i s doprovodem.

Měl bys sledovat pozorněji, proto že bylo mnohokrát řečeno, že Oriové nemůžou přijít do naší galaxie a zničit nepřátele svojí mocí proto, že by jim to Antikové nedovolili. A Antikové byli zatím silnější.
Proto vybavili svý následovníky loděma a armádama, aby to udělali po starým a zničili nepřátele klasickým způsobem a konvetovali galaxii, proto že Antikové budou dodržovat svůj vlastní zákon a do naší úrovně existence se nebudou plést.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 21.5.2009 18:19:21
scissors Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: NBK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hehe ten tě setřel :D .V seriálu toho nakecali hodně,jednou řeknou že nemužou skoro nic a zachvíly ničej Hive.Kdo se v tom má vyznat :heat: :hmmm: :?:

Příspěvek 21.5.2009 19:34:21
Smith Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 113
Bydliště: Ida
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
uhh tak dobře.Když tak vycházíš ze seriál...

Dil třetí řady nevim číslo Mateřský instinkt, povznesená Oma odpaří celou dvoutisícovou armádu Apophise.

díl 5x03 tuším, Ascension-povznesení zničili svou mocí celou rozvinutou civilizaci na jedné planetě.

Atlantis 1x13 Sanctuary, jediná povznesená zničí během pěti vteřin 2 hive ship i s doprovodem.

Měl bys sledovat pozorněji, proto že bylo mnohokrát řečeno, že Oriové nemůžou přijít do naší galaxie a zničit nepřátele svojí mocí proto, že by jim to Antikové nedovolili. A Antikové byli zatím silnější.


To jsem rád, že to tu konečně někdo napsal. Antikové by Oriům nedovolili (těm povzneseným) vpadnout do naší galaxie. Takže kdyby replikátoři válčili s Ori armádami v naší galaxii, tak by povznesení Ori/Adria nemohli zasáhnout...konečně to tu někdo přiznal :D Tzn. replikátoři by v MW zřejmě zvítězili=ztráta následovníků Ori (všichni by asi byli mrtví)=oslabení moci Adrii.

Ad díl SGA 1x13
=pokud vím, tak Ori/Adria jsou na úplně jiné úrovni povznesení, takže bych si nebyl jistý, zda povznesený Ori dokáže to stejné jako povznesený Antik, v díle 10x14 Adria jasně popisuje to, co jsem tu vypsal a říká, že Antikové zatajují ostatním své vědomosti. Jedna věc je ovládání telekineze atd. a druhá rozpojení kironových vazeb a odpaření X lodí.

Pokud jde o Ori galaxii, tak by Adria asi replikátory smázla, ale to už jsme řešili.
Obrázek

Příspěvek 23.5.2009 09:44:54
sirgarfield Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hehe ten tě setřel .V seriálu toho nakecali hodně,jednou řeknou že nemužou skoro nic a zachvíly ničej Hive.Kdo se v tom má vyznat


jo jenźe tam na tý planeté byla ta antićka za trest a musela ochraňovat tu planetu protože se taky petla do néjakejch záležitostí

Příspěvek 23.5.2009 12:40:14
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Se zase hádáte pomocí logických argumentů o něčem, co nebylo svého času psáno úplně logicky. Scénáristi potřebovali ve 3. řadě nějaké mýtické superbytosti, tak tam dali povznesené Antiky a řekli, že mají neomezenou moc. Z toho pak vycházeli dál a dál a jak se děj okolo Antiků a pak i Ori prohluboval, museli nacházet stále absurdnější výmluvy, proč teda povznesení neukončí seriál jediným mávnutím. Adria věděla o Odyssey nad Celestem (logicky; věděly o ní i lodě Oriů), ale nezničila ji - jen jeden z mnoha lapsů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 14:39:26
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Doporučuju těm co to zajímá nastodovat odsud

http://www.stargate-sg1-solutions.com/wiki/Ascended_Beings


Ne Raynore, opravdu dává to perfektní smysl, akorát je to zamotaný
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.5.2009 14:47:21
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha, takže třeba to, že Adria, která má umět se silou miliard věřících minimálně totéž, co zvládala Chaya, se vysrala na sestřelení Odyssey, o které musela vědět minimálně od svých vojáků, dává dokonalý smysl :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 15:18:55
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To, že to neudělala, z jakýchkoli dementních důvodů, ale nepopírá to, že tu moc má :wink:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.5.2009 15:54:02
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jistě, vůbec to v k teorii s všemocnými bytostmi nesedí, ale ani ji to neodporuje. Tomuhle ale já neříkám "perfektní smysl"...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 16:15:49
rben Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 135
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a není to tím že ona byla člověk tudíž měla i takovou tu lidskost? tedy lidské chyb? a prostě jen podcenila mocné lidi :lol:

Příspěvek 23.5.2009 16:27:04
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To a taky nejdřív Odysseu nechtěla zničit kvůli matce, potom ji otravovala Morgan. Ale Raynor to asi nepovažuje za dostatečně dobré vysvětlení.

Jasně, pokulhává to, ale IMO tam není nic nelogickýho.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.5.2009 18:25:50
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no kdyby vysvětlili hned na začátku, proč v 903 Ori nepoužili svoje síly a neodhalili nevěřící v jejich galaxii sami, tak by možná dávalo větší smysl, proč se Adria v AoT chovala tak stupidně. Přestože, se mi 9. a 10. libily mnohem víc než předchozích osm řad, tak musim říct, že tyhle dvě řady byly plný nelogických chyb a celkově hroznym způsobem odfláknutý.

Balial
Vala nebyla na Odyssey celou dobu, takže ne, to neni logický vysvětlení. Tobě opravdu stačí jako vysvětlení, ta trapná výmluva, že za všechno mohla Morgana? Mně teda ne.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 23.5.2009 19:06:54
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby nechtěla loď zničit kvůli Vale, co ji bránilo Valu prostě přenést pryč a Odyssey pak vyhodit do luftu? Ne, nepopírá to teorii scénáristů - je to jejich fikční svět, kdyby chtěli, mohli povznesené zabít třeba kostkou cukru - jenom to dokazuje, že to je vymyslený nelogicky a za pochodu. Líně napsaný. Třeba v BSG je to stejně debilní, jako v SG - supermocné godlike bytosti, které by mohly celý seriál vyřešit během chvíle (v BSG teda třeba jenom komunikací, ale stejně), ale oni to z nějakého bizarního důvodu neudělají. Zaplaťpánbů, v BSG to jakž takž funguje díky té roušce tajemna.

Ono třeba i to, že Morgan se teda představila v The Pegasus Project je cool, ale to, že neodčerpávala z města energii a oni ji díky tomu odhalili, to by debil neudělal, takovou chybu za dané situace...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 19:17:22
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dyť ono by stačilo vymyslet třeba jen to, že tak jako je možný získávat sílu od uctívačů, tak jakejkoliv zásah Povznesených do nižší úrovní existence jim odebere určitý množství síly/energie. Mohli to klidně zaobalit kecama o vesmírný rovnováze a bylo by. Mně by tohle stačilo a neměl bych potřebu v tom dál šťourat.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 23.5.2009 19:21:14
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
G.o.d: vždyť říkám, že to pokulhává, ale dá se to příjmout. Aspoň já se s tím spokojím, nemusím to mít do poslední blbiny logicky vyřešený. Adria IMO nezničila Odysseu ze stejnýho důvodu, proč nikdy předtím nezabila nikoho z SG1 (proto že by skončil seriál, nebo proto že má pro ně prostě slabost)

Jaks řekl, je prostě blbá. Ale odkdy všichni lidi, co získají obrovskou moc (myslím spíš skutečný svět) jsou nějak pronikavě inteligentní?
Spousty takovejch byli sentimentální omezenci co získali moc díky náhodě, nebo že byli ve správnou dobu na správné straně.

Raynor: mno podle všeho povznesený nikoho prostě "odnést" neumí, nejsou to Q.
Ale tvojí logikou by potom nikde nemohly vystupovat žádný nadpřirozený bytosti, proto že je přece nelogické aby to všechno už dávno nevyřešili. Mě se to provedení v BSG líbí. Proč by jako měli všechno udělat hned? Dovést lidi za ručičku až k cíli?
problém je, že ty je bereš, jako by měli psychiku lidí. Jenže oni nejsou nadpřirození nebo na vyšší úrovni proto, že umí rozmetat vesmír na atomy. Ale proto, že jsou psychologicky daleko výš než lidi, my ani nemusíme být schopni jejich jednání chápat.
Tohle platí spíš pro BSG případ.

Jo, kdybyste nadávali na kravinu s vysáváním energie, že najednou Adria neměla sílu porazit jednoho Antika když jí konvertovali jenom převory, to bych se k vám přidal. Ale tady IMHo rozebíráte kraviny, vidíte v tom blbost proto že se vám ten film prostě nelíbil, takže k tomu máte automaticky negativní postoj...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.5.2009 19:28:05
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nekritizuju Ark, já kritizuju koncept povznesených jako obecně - někdy do dílu "Ostatní zničili planetu, které předtím sami dali zbraně" to bylo fajn, ale tímhle to podělali a pokračovali v podělávání i potom, co z povznesených udělali hlavní motiv. Toť vše.

Samozřejmě, že je rozebírám s psychikou - tu by totiž postavy nějakou mít měly, jinak nebudou uvěřitelné, a je jedno, jestli jsou to emzáci nebo lidi - pořád jsou to postavy v ději. Platí to pro Transformers stejně jako pro Annu Kareninu, odlišný je to jenom v míře psychiky, kterou to či ono dílo vyžaduje. A v SG tohle stejně neplatí, protože povznesení jsou přece exlidi.

No a to s tím voděním za ručičku a že je lepší, aby si na to lidi přišli sami... Hádám, žes nikdy nezkoušel třeba jen deset minut něco učit psa či dítě. Kdyby jim člověk měl jen naznačovat, že chce, aby doběhly pro míček nebo jedly lžící... ;-) :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 19:46:28
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak dítě sem jíst neučil, proto že díkybohu zatím žádný nemám a snad ani nebude, ale se psama a aportem sem teda nikdy problem neměl :lol: Osobně když si koupím něco novýho, tak už z principu návod hodím do koše a příjdu si na to sám...

někdy do dílu "Ostatní zničili planetu, které předtím sami dali zbraně" to bylo fajn, ale tímhle to podělali a pokračovali v podělávání i potom, co z povznesených udělali hlavní motiv


Tohle bych teda si nedovolil říct,navíc to je čistě subjektivní hodnocení. Předpokládá, že scénářům, seriálu a celé myšlence rozumíš ty líp, než autor.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.5.2009 20:19:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím, neznám autora toho scénáře, neseděl jsem s ním hospodě. Na co jsem narážel je, že v tomhle díle řekli něco na způsob "povznesení antici by mohli ukončit Goa'uldy hned, ale mají nějaké zvláštní pravidla o nezasahování, které ale stejně porušujou, a ty pravidla z mnoha důvodů nedávájí smysl". Později to ještě jadrněji rozšířili na Ori, kteří "na pravidla kašlou, ale přesto sílu nepoužívají ani u sebe doma, ani u nás v mléčné dráze", načež samozřejmě to pokaždé museli scénáristi obkecávat tím, že Antici blokujou Ori výhled a sílu a podobné capiny. Přitom je jasné, že celé tyhle pravidla tam jsou, aby ubozí lidé, SG-1, měli vůbec šanci nějak protivníka zničit ale zase to netrvalo příliš krátce. Dává to asi takový smysl, jako kdyby si US Army najala křováky, protože jsou dostatečně zaostalí na boj proti Talibanu. Ale totéž platí vlastně i o Asgari-Replikátoři a pomoci od SG-1. Přitom by to šlo vysvětlit mnohem jednodušení a lépe.

Ano, je to subjektivní. Ale nejsem asi jediný, komu to vadí.

To co ty jsi napsal bylo, že kdybych měl učit psa aport, tak mu zároveň nesmím položit míček před něho a jenom bych mu měl mu šeptat povely, kterým nerozumí. To asi tak stejný, jako když v BSG nebo SG povznesení dirigujou ty lidi dole pomocí andělů nebo šifer, aby dělali, co oni nahoře celou dobu chtějí. Efektivní jako prase.

Každopádně, od mě asi poslední post, stejně tvůj názor na tohle dávno znám a ty znáš asi můj :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.5.2009 20:27:15
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
někdy do dílu "Ostatní zničili planetu, které předtím sami dali zbraně" to bylo fajn, ale tímhle to podělali

A nebol to práve ten zlomový bod, kedy zistili, že sa do ničoho už miešať nebudú?

Příspěvek 23.5.2009 20:33:53
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Dává to asi takový smysl, jako kdyby si US Army najala křováky, protože jsou dostatečně zaostalí na boj proti Talibanu. Ale totéž platí vlastně i o Asgari-Replikátoři a pomoci od SG-1. Přitom by to šlo vysvětlit mnohem jednodušení a lépe.


Ale zase vem si, že mezi těmito dvěma věcmi je rozdíl. Křováci by US Army nemohli nijak pomoct, ale lidské zbraně pomohli Asgardům dost. Což ale nechápu je, proč v prvním díle osmé série, má Thor na lodi pozemské zbraně. Nějak si nedokážu představit Asgarda, jak běhá po lodi s brokovnicí. :lol:

Příspěvek 23.5.2009 21:05:31
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ty zbraně tam měl, protože je přenesl společně s Carterovou a Tyel'cem z ty upraveny nakladni lodi.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 26.5.2009 18:44:28
sirgarfield Airman
Airman

Příspěvky: 37
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no tak kdyby to všechno vyřešily povznesení tak by nebyl seriál a navíc je to docela fér že se nepletou do záležitostí nižších bytostí to je asi jako kdyy mezi sbou bojovaly mraveni jdna strana by poźádala lidí poc to by asi dopadlo :D :D :D a abych ŕekl pravdu tak si nedokážu představit asgarda s brokocvnící to by vypadalo ale někde by to mohli dát do seriálu k tomu by mupŕidaly neprůstřelnou vestu bazuku a vojenskou helmu :D :D :D :write: :rflmao: :P

Příspěvek 27.5.2009 13:06:29
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Odkedy som videl SGA 5x10 a 5x11, tak si viem predstaviť Asgarda bojovníka :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné