Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Co čekáte od sci-fi seriálů

Co čekáte od sci-fi seriálů

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Co čekáte od sci-fi seriálů?

Vesmírné bitvy
13
17%
Vývoj a propracovanost postav
4
5%
Akční sympatické hrdiny
2
3%
Vědecká opodstatnění, reálnost
9
12%
Vtip a zábavu
3
4%
Akci, výbuchy, superhrdiny, na reálnosti mi nezáleží
1
1%
Dobrý příběh
33
43%
Velký a rozvinutý vesmír, vesmírné lodě
12
16%
 
Celkem hlasů : 77

TENTHIUS Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 858
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz píše:
Scortis: jj, naprosto souhlasím, ta bitva byla příšerná. Lodě stály naproti sobě a střílely, nic víc. Žádné manévrování, žádné taktizování. A to je problém ve všech bitvách v SG. Opravdu, v tomhle seriálu jsou bitvy naprosto k smíchu.


Jediná lod, která tam manévrovala byl ten "mini-O´Neill" a taky ten jediný snad nedostal zásah z hlavního dela. Skoda ze na nej v dalsím díle scénáristi úplne zapomneli :roll:....neukázali nám, ze by bouchnul, takze predpokládám ze prezil a pomáhal v záchraných pracích....jenze to by zase pro nás byla moc velká výhoda, mít O´Neilla v té situaci :roll:

To tu máte málo SG topiců?
Obrázek
Obrázek
Take the reins...It´s up to you!
:::::::::::::::::::::::::::STARGATE BATTLE:::::::::::::::::::::::::::::::::
COMING SOON 2009

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Příběh, jednoznačně příběh. Politickej převrat, hrozící invaze... Všechno co sci-fistu rajcuje. Rozumnej mix stand alone epizod a těch co souvisejí s hlavní dějovou linkou. Rozhodně ne první (dva) díl série, dva vprostřed a jeden (dva) na konci série a zbytek stěží zapamatovatelnej, jako v jistých nejmenovaných seriálech. Jasně, přežiju to ale do topky se mi to pak nezařadí.

Fyzika, vesmírné bitvy, technologie etc...
Že se lodě se štíty stavějí ve tvaru nudliček a frisbee, nebo loď 'spuštěná' v roce 03 a schopná vlastního gravitačního pole bude mít technologii jako od Hitlera...
Zkrátka jsem šíleně zklamanej a kromě B5 snad není jinej seriál, kterej by si na to dával nějak zvlášť bacha. Jasně, jsou tam hromady trapnejch chyb, ale nadbytek námořní pěchoty (která se tam objeví cca 2x) v posádkách lodí se nedá srovnávat s přehnaně multifunkčními Deep Space hvězdolety , anebo kilometrovým dostřelem laserů...

Potom na třetím místě asi rozvětvenost světa. Nějaké pozadí, nejlíp X staletí fiktivní historie :) Když si dají práci s tímhle, tak u mě seriál hrozně stoupne na ceně. I ta blbá Andromeda měla svoje slavné bitvy minulosti, vojevůdce, spoustu tříd lodí...

Postavy. Ty musí procházet nějakým vývojem. Vývojem nemyslím extrém z BSG, kdy jsem vždy čekal na 'šok týdne', kdy nějaký postavě rupne v bedně a udělá tu a tu krávovinu.
I ty Supermany nějak přežiju, ale normálně chybující lidi mi jsou milejší...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Fyzikorealističnost asi moc sci-fi nesplňuje, vlastně mě nenapadá žádnej seriál, kterej by něco takovýho obsahoval :hmmm:


Je to škoda.

Samozřejmě že není nutné pedanticky sledovat současnou fyziku, ale to co nám ukazují by mělo mít nějakou logickou oporu,

např.: pochromovaný bojový vojenský robot vysoký 2m se softwarem založeným na nějakým 300mb souboru zkušeností člověka je dost krutý nesmysl.

Např. z důvodu zasažitelností zbraní atd.

elegantním řešením by bylo pozměnit našeho robota z vojenského na policejního robota, neboť silná opice si vybojuje respekt spíše než metrová blbůstka s osmi nohama.

dalším příkladem jsou rakety pohybující se rychlostí mach 1 až 2 nebo pomalé plazmové střely z vesmírných bitev (vůbec použití plazmy v boji je kapitola sama pro sebe)...
Všem problémům se dá vyhnout dostatečnou situací v budoucnosti, ve společnosti, kde je možné "obcházet" fyzikální zákony/ technické možnosti.(SG, Odyssea, Doctor Who).

Vše ovšem musí mít jakousi vnitřní logiku, jinak to pouze otravuje fanouška (který je IMHO základem dlouhodobého úspěchu jejich produktu..)
Poentou je, že najítí kvalitního editora mezi řadama fanoušků/geeků/vědcu by nebylo až tak složité (internet) ovšem scénáristé se nesnaží atd......
Obrázek

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vanguard píše:
Psal jsem, že to nemusí být nějáké střeštěnosti alá SGA, ale vtip by tam být měl. Alespoň ve sci-fi seriálech, v knihách se vtipné situace popisují docela těžko.

Já se teda bez vtipu obejdu, dneska se snažej cpát komický situace do všeho (zejména do filmů) a kolikrát je to až trapný, lepší než trapnej vtip je žádnej vtip. Samozřejmě, pokud je humor dobrej, tak se mu nebráni (viz Firefly a některý epizadody Star Treku a pod.)

Od sci-fi očekávám nějakou zajmavou myšlenku, příběh a samozřejmě pokud možno co nejmíň různejch nelogickejch věcí a taky ještě co nejdetailněji propracovanej svět. A možná ještě pár dalších věcí. :)
Obrázek

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vtipný situace? Jen to ne! Dělat ze sci-fi sitcom ... ještě toho trochu ...
Jedinej správnej-na-sebevraždu-Fallout je jednička, dvojka byla super, ale je pravda, že už to nebylo až tak deptající (ačkoliv když sis u postavy nastavil charisma 1 a na čelo sis nechal vytetovat logo cechu otrokářů, hned to bylo lepší :-D). O trojce nic nevim, nebudu soudit.

pako3: Neříkám pedantsky sledovat, ale většinou jsou problémy už se záladní Newtonovou fyzikou (zajímalo by mě, jestli aspoň někdo tuší, proč Země obíhá okolo Slunce a ne naopak).
Příkladem budiž manévrování vesmírnejch stihaček v SG.

Pak jak řekl Geser - od stroje vybavenýho inerciálníma tlumičema a generátorem gravitačního pole bych očekával senzory, který se alespoň vyrovnaj těm z MiG-21.
Dostřely zbraní jsou věc sama pro sebe. Snad jen ta Andromeda mě napadá, tam neměli problém střílet na sebe z dsítek (občas stovek) tisíc km.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Obecné

cron